Şimdi Ara

Symbian Belle işletim sistemli Nokia 701'in ekranı detaylandı: 1000 nit parlaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
12.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Symbian Belle işletim sistemli Nokia 701'in ekranı detaylandı: 1000 nit parlaklık

Takvim yaprakları 24 Ağustos'u gösterdiğinde, Nokia firması büyük bir etkinlik düzenlemiş; düzenlenen etkinlik kapsamında Symbian Belle işletim sistemi ile bu mobil işletim sistemini kullanan 600, 700, 701 modelleri resmiyet kazanmıştı. Sergilenen akıllı telefonlar arasında kuşkusuz en çok dikkat çeken modellerden birisi, ''dünyanın en parlak ekranına'' sahip olduğu öne sürülen 701'di. Ancak teknik özellik listesinde 701'in ekran parlaklık değerine dair detaylı bilgiye yer verilmemişti.

Nokia'nın resmi Facebook sayfasında gündeme getirilen bilgiye göre 701'in, 3.5-inç boyutunda ve 360 x 640 piksel çözünürlüğünde - IPS panelli - Corning Gorilla Glass destekli dokunmatik ekranı 1000 nit parlaklık seviyesi sunuyor. Farklı rakipleriyle kıyaslamak gerekirse iPhone 4'ün ekranı 550 nit, LG Mobile'ın özellikle ekran parlaklığı konusunda iddialı telefonu Optimus Black ise 700 nit parlaklık seviyesine sahip. Parlaklığın yüksek olması güneş altında ekranın okunmasını kolaylaştırmakta, diğer yandan 1000 nit seviyesinin batarya ömrünü nasıl etkileyeceği şimdiden büyük merak konusu.

Nokia 701'in genel teknik özelliklerini sizler için bir kez daha gündeme getirirsek; 1 GHz saat hızında çalışan ARM 11 işlemci, 512 MB RAM, 1 GB ROM, dört band GSM şebekesi desteği, HSPA, 8 megapiksel kamera, 720p video kaydı, çift LED flaş, görüntülü konuşma için VGA kamera, 8 GB dahili flash bellek, 32 GB'a kadar microSD kart desteği, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, GPS, 3.5 mm kulaklık girişi ve RDS'li FM radyo göze çarpıyor.

Nokia 701'in tüm teknik özelliklerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Symbian Belle işletim sistemli Nokia 701'in ekranı detaylandı: 1000 nit parlaklık
    Güncelleme: Nokia 701'in ekran parlaklığıyla ilgili ön bilgi Nokia Türkiye röportajıyla da aktarılmış.

• Flash player 10 varsa alırım
  • cok sık telefon değiştiren biri olarak yillardan beri nokia kullanırdım taki son 3 yıla kadar..nokia bu saatten sonra ne yaparsa yapsin ilgi alanima girmiyor, iyice soguttu beni.
  • C7 değil mi bu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ken Masters

C7 değil mi bu :D

kardeşi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen bu zamanda böyle Nokia telefonları alan veya alacak varsa saftır yani bu tartışılmaz. O kadar Samsung, HTC telefon dururken her bütçeye uygun halen halen halen ısrarla şu varsa alırım, bu varsa alırım, kamerası iyiyse alırım diyenler var
  • Bu parlaklik iyi amma bu parlaklikta ne kadar sarj harcadigi aciklanmadi eger cok olursa bir cacigi olmaz mesela optimus black 700 nit parlakligi olmasina karsi en buyuk rakibj amoled tipli ekranlardan 50% daha cok tasarruf yapiyor

• çok güzel ama, biraz daha modern dursaydı keşke.
  • kısma ayarı varsa sorun yok.6300ın ekranı çok parlak mesela keşke kısılsa diye bazen ah çekiyordum.
  • Son çırpınışlar artık.
  • Symbiana nokta koymaya çok az kaldı
  • bende de VDF 945 var , ayarlama menüsü - şekli çok vasat. GECE ekrana bakılmıyor ve GÜNDÜZ ise ekran gözükmüyor :(( fiyatları UÇUK olduğu cihazları garipsiyorum. ANDROİD in bu tür donanımlara ihtiyacı var aslında ( işlemcisi hariç ) ayrıca uygulama / oyun çok önemli. VDF 945 android 2.1 kullanıyorum ama ne tam market açık nede cihaz oyun anlamında bir işe yarıyor. sadece uygulama tanımak , web + chat için kullanıyorum.
  • bence güzel cihaz symbian belle olmasıda +özellik olmuş
    symbian sevenler için.c6 01 telimden sonra galiba alacağım telefon bu
  • Nokiada kendime uygun bir telefon bulamazsam androidin yolu gözükecek galiba. Yıllardır nokiacıyım ve ayrılmak istemiyorum.

• nokia yazılım konusunda başaraıyı elde edemeyince, en parlak ekran, en hızlı çeken kamera, altın kaplama gibi gereksiz özelliklerle dikkat çekmeye başladı
  • c7 yi de belleyecek mi nokia
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Flash player 10 varsa alırım

Arm 11 var yine FP yoktur

Tasarim ve ekran arayuzû berbat , pil düşük olursa su gibi akar

• şarj sorun olmaz.nokianın telefonlarında ışık sensörü var.duruma göre yükseltir-kısar ışığını
  • kamera megapikselinden sonra nokianın yeni taktiği bu mu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Masters

C7 değil mi bu :D

kardeşi

abisi olmasın?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.