Şimdi Ara

Yeni arayüzü ile Windows 8'in Gezgini karşımızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
11.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, bir süredir üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü Windows 8'in gezgin arayüzünü kamuoyuna tanıttı. Yeni Windows Gezgini, Office kullanıcılarının yakından bildiği ribbon arayüzü ile birlikte kullanıcılara daha hızlı ve kolay çalışma imkanı sunuyor.

Windows 8'in internet günlüğünden yaptığı açıklamada Windows Gezgini'nde 200 komut bulunduğunu, ancak bu komutlardan 10 tanesinin oldukça fazla kullanıldığını dikkat çeken Microsoft'un program yöneticisi olan Alex Simon, kullanıcılara en çok kullandıkları bu komutlara daha kolay erişim sunabilmek amacıyla Windows Gezgini'ne ribbon arayüzünü getrirdiklerini belirtiyor.

Yeni gezgine biraz daha yakından bakacak olursak;

• Giriş sekmesinde kopyala, yapıştır, sil, yeniden adlandır, kes ve seçenekler gibi çok yaygın olarak kullanan komutlar yer alıyor.

• Bir sonraki "Paylaş" sekmesinde ise dosyayı sıkıştır, e-mail olarak gönder, yazdır ya da faks olarak çıkart seçenekleri bulunuyor.

• Görünüm sekmesinde simge büyüklüklerini ayarlama, simgeleri otomatik düzenleme gibi seçenekler yer alıyor.

• Bu temel üç sekmenin yanı sıra ise kullanıcının yaptığı işleme göre değişkenlik gösteren sekme bulunuyor. Örneğin Gezgini arama amaçlı kullanılıyorsa, arama ayarlarının bulunduğu "Arama" sekmesi temel sekmelerin hemen yanında beliriyor.

• Son olarak yer alan "Düzenle" sekmesi ise kullanıcıların arayüzü ve komutları kendi istekleri doğrultusunda rahatlıkla kişiselleştirebilmelerine imkan sunuyor. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var ki Windows 8'in Gezginindeki 200 komutun da klavye kısayolu bulunuyor.

Microsoft'un hem tablet hem de bilgisayarlara hitap edecek olan Windows 8'in gelecek ay düzenlenecek olan Build konferansında geliştiricilerin kullanımına sunulması bekleniyor.

• hiç hoşuma gitmedi, basitleştirmek yerine karışıklaştırmışlar. Zaten office 2010 da kullanılıyordu o, yeni bişey değil yani.
  • Baya karışıklaşmış. Ama kullandıkça alışırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 30 Ağustos 2011; 13:43:16 >
  • ben hala xp deyim lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

hiç hoşuma gitmedi, basitleştirmek yerine karışıklaştırmışlar. Zaten office 2010 da kullanılıyordu o, yeni bişey değil yani.

ilk bakışta pek sııcak gelmeyebilir ama aslında gayet güzel özellikler katmışlar windowsu windows yapan zaman ne sistemi ne güvenliği neden başka bişeyi arayüzü arayüz konusunda çöok iyiler ya
  • iyi ya bak bu olayı sevdimmm bide gorsellık aero efegı geliştirseler bari
  • bilgisayarı gerçekten veri işleme için kullananlar sevinecek(ben sevindim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

hiç hoşuma gitmedi, basitleştirmek yerine karışıklaştırmışlar. Zaten office 2010 da kullanılıyordu o, yeni bişey değil yani.

ilk bakışta pek sııcak gelmeyebilir ama aslında gayet güzel özellikler katmışlar windowsu windows yapan zaman ne sistemi ne güvenliği neden başka bişeyi arayüzü arayüz konusunda çöok iyiler ya

Evet çok iyiler ama windows 7 den daha iyi yapabileceklerini sanmıyorum, zaten arayüz olarak şuanda mükemmel durumda windows 7, eğer 8 de böyle karmaşık olacaksa şahsen windows 7 kullanmaya devam ederim.
  • İrendim.
  • Karışık olmuş, klavye kısayollarını kullanmaya alışık olanlar pek kullanmayacaktır.
  • Windows 8 vistadan da beter olacakmış gibi geliyor bana.
  • bana win7 yi bayağı kullanacağız gibi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: LonelyHunter

Windows 8 vistadan da beter olacakmış gibi geliyor bana.

aman komutanım ben bı oyle dedimde forum üstüme yürüdü döveceklerdi...
  • windows çok bozdu, bayagı bozdu yani öyle böyle değil. inanılmaz bozdu. cok fazla bozdu yani. o kadar bozdu, önünü alamadık öyle kötü bozdu yani. bozdu, bozdu, bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. artık bozmasın dedik, iyice bozdu. artık inanamadık, bozdu, bozdu gitti yani. bıraktım ben de bu windowsu'u. "daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bi yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu. (linux <3)
  • basitliğin popüler olduğu şu anlarda microsoft'un yaptığı çok saçma
  • dx12 den ne haber ama dx11 ne kadar kullanılıyorda dx12 ne kadar kullanılacak
  • W7 rulz..
  • w7 gider gibi daha. Windows 8 e alışmak zor olcak ya, xp den sonra vista çok karmaşık gelmişti
  • Karıştırmışlar bayağı umarım vista ve w7deki çözünürlük sorunu giderilmiştir.
  • Ya şöyle 5-6 sene hatta 7-8 sene yeni bir işletim sistemi çıkarmasınlar uzun süren çalışmaların sonucu adam gibi işletim sistemleri çıksın. Bunlar dakka başı yeni os çıkarıyorlar. Ne güzel xp ile seneler boyu idare ettik ha seneler sonra vista çıktı orası ayrı neyse ki w7 ile microsoft kendini affetirdi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.