Şimdi Ara

Samsung'dan 1.5 GHz işlemcili ve LTE destekli Android tablet: Galaxy Tab 8.9 LTE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung'dan 1.5 GHz işlemcili ve LTE destekli Android tablet: Galaxy Tab 8.9 LTE

Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi Samsung'un, önümüzdeki bir kaç gün içinde Berlin'de teknoloji meraklılarına kapılarını açacak olan IFA 2011 etkinliğinde, LTE (Long-Term Evolution) desteği sunan yeni bir tablet tanıtacağı konuşuluyordu. Üzerinde çeşitli spekülasyonlar yürütülen Galaxy Tab 8.9 LTE de bugün itibarıyla resmi olarak duyuruldu.

Basın duyurusunda verilen bilgilere göre Galaxy Tab 8.9 LTE, 8.6 mm kalınlığında ve yaklaşık 455 gram ağırlığında dizayn edilmiş. Yeni tabletin kalınlığı Galaxy Tab 8.9 ile aynı olmakla beraber, ağırlığın 470 gramdan 455 grama kadar düşürüldüğü gözleniyor.

Galaxy S II LTE ile benzer şekilde 1.5 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci desteğini arkasına alan Galaxy Tab 8.9 LTE, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 3.2 ''Honeycomb'' sürümünü kullanıyor. Hatırlatmak gerekirse Galaxy Tab 8.9'a, 1 GHz Nvidia Tegra 2 platformu güç veriyordu. 

Bu bilgilere ek olarak 8.9-inç boyutunda ve 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekrana, anı yakalamak için 3 megapiksel kameraya sahip yeni tablet Adobe Flash 10.3 desteğiyle geliyor. 

Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE ile ilgili daha detaylı bilgilere IFA 2011 etkinliğinde ulaşmayı beklemekteyiz.

Samsung'dan 1.5 GHz işlemcili ve LTE destekli Android tablet: Galaxy Tab 8.9 LTE

• Şu tabletleri sevemedim gitti.
  • özellikleri süper :) uzun yol haricinde bi işe yaramaz aslında bunlar :)
  • umarım dokunmatiğide iyidir
  • Al işte GS2'deki stratejiyi bunda da uygulamış, normal 8.9'u alanlar pişman olsun cihazlarının değeri de düşsün diye sanırım.
  • İPOD tek geçerim
  • Aylar öncesindeki özellikler epey iyileştirilmiş.. Hızı %50 artırılmış. Ağırlığı da hafifletilmiş... Android 3.2 olması da güncel oluşunun kanıtı...
  • Hala 7 inch Galaxy Tab'ın daha hızlı versiyonunu çıkarırlar mı diye bekleyenlerdenim. 8.9 da tek ele oturmaz.
  • Ozellikleri iyiymis de o kamera ne oyle 5mp olabilirdi buyuk mercek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 29 Ağustos 2011; 14:57:51 >
  • Cok guzel urun. ama adam olmasi icin yqzilimda daha alincak cok yol var
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

Cok guzel urun. ama adam olmasi icin yqzilimda daha alincak cok yol var

aynen dostum bunlar daha geçiş modelleri o yüzden bende şimdi almaya sıcak bakmıyorum..2012 tabletlerin yılı olacak kesin...o zaman "işte tablet budur" diyebileceğimiz sürümler gelicektir
  • Özellikleri iyi de marka Samsung...
  • bu urunun ve ayni isimdeki telefonun neden piyasaya ciktigini hala anlamis degilim... adamlar 2 ay once bi tablet surduler zaten telefonda oyle iyide neden cikiyo bu aletler fiyat avantaji falan mi var eger oyleyse umarim 20 dolar falan degildir yada samsung bisileri ucuza maletmeyi basardi isimlerle kafa bulandirip ayni fiyata iteleyecek heralde
  • guzel urun, sanirim HTC Puccini'ye karsi alelacele acikladilar.
    ama bu urun hemen cikarsa(1-2 ay), 2 ay once piyasaya cikan 10.1'i alanlari da enayi yerine koymus olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZZ RAT -- 29 Ağustos 2011; 11:39:18 >
  • hani amoler ekranlara ne olsu ?
  • 500tl olsa alırdık be
  • Kim ne derse desin.Samsungun satis stratejisi berbat.Surekli sattiklari icin saniyorlar ki herkes bu surecten memnun.Bu sürecte mutlaka akillanmalari lazim.Galaxy tab da en iyi yaptiklari sey kendi islemcisine gecmek.Tab 10.1 inceledim ve buyuk hayal kirikligina ugradim.Suan tablet alinmaz.Islemci saati 2.0ghz olmadan bence tablet alinmaz.Neden mi?Cunku android flash oynatma da tek.Ve eger tablet aliyorsam internet te kusursuz gezmeliyim ve her hangi bir flash i 720 p olsa bile sorunsuz oynatmali.Zaten flash i sorunsuz oynatan interneti de sorunsuz kullanir.Tegra 2 tab lar icin hic ama hic guncel bir islemci degil.

Ayri bir 8.9 tab vardi simdi bir daha,daha aradan 2 ay bile gecmeden ikinci 8.9 cikariyorsun ve arada cok buyuk farklar varken.Cok buyuk.bir hata.

Butun markalarda androidi inceledim.Suan da galaxy s2 den iyisini gormedim.Evet samsung bu ise tam anlami ile kanalize oldu.Ama...cok da yanlis bir strateji icinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.