Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bacayı kısaltmak herhangi bir olumsuzluğa sebep olmaz, fakat keserek bu işlemi yapmak mümkün mü servise sormak gerekiyor.
  • Merhaba "Bosch CLASSIC CONDENSE ZWB 28-3 C" Yoğuşmalı Kombim mevcut. Kombiyi aldığımdan beri sürekli EA hatası veriyor. Şimdiye kadar 2 kez teknik servis çağırdım ve ikisinde de %99 giderden olduğunu söylediler. Benim sorunum genellikle duş alırken suyu aç kapa yaptığımda ortaya çıkıyor mutfak musluğunda bu sorunu pek yaşamadım. Kombiyi alalı 4 ay oldu o yüzden petekler için hiç kullanmadım peteklerde bu sorun ne sıklıkta olur bilmiyorum. Teknik servisten gelen arkadaşlar giderden olduğunu söyleyince gider borusunu aşşağı sarkıtıp altına 5 lt lik bir pet şişe yerleştirdim. Şimdi aynı sorunu yine veriyor. Gelen arkadaşlar gaz basıncını da ölçtü (23 gibi bişey çıktı, ocağı da açtılar 18.5 a kadar düştü gaz basıncı). Kombiyi tam güçle test eden bir mekanizma varmış ona da baktılar bunlar hep normal çıktı. Acaba sorun başka ne olabilir. Bir de çözüm için başka bir teknik servis çağırmalımıyım. Teşekkürler.

• Bl@Ck[Dr@GoN] B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bosch CC EA hata kodu tanımı aşağıdadır. Sorunun gider borusu ile alakası yok.

EA Arıza Kodu: Alev algılanmıyor.
    Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.
  • merhaba arkadaşlar,
    tesisatı yaptırdık şimdi de elektriğe/sigortaya kendimiz bağlamak durumundayız.

ancak bunun sigortaya bağlanacak kablosu nerden çıkıyor bilemiyoruz.. yardımcı olabilirmisiniz.. teşekkürler..

bosch condens 2500..

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları
     BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesusozz -- 4 Ekim 2015; 21:21:16 >

• ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    Zebza kullanıcısına yanıt
    KombiElemanı kullanıcısına yanıt
    kombiustası kullanıcısına yanıt
    boschservis B kullanıcısına yanıt
    Ankara Sincan tarafındayım. Evim brüt 140 m^2. Sıfır bina, petekler takılı, atık su yeri yok yapmak ta sıkıntılı, fazladan bacaya gerek yok, Kombinin bağlanacağı yerde peteklere suyu ayıran zımbırtı yok.

İşçilik, proje dahil,
    DD Nitromix P24 için en düşük aldığım fiyat : 2600 TL
    Buderus GB062 için en düşük aldığım fiyat : 2850 TL

Şimdi bu fiyatlar fazla mı? yoksa uygun mu? Aralarından hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayF -- 4 Ekim 2015; 22:02:51 >
  • jesusozz kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kabloyu herhangi bir boşluktan çıkartabilirsiniz.
  • Fiyatlar uygun sayılır belki bi 100 lira daha düşük olabilirdi. Her iki cihazda da güzel.
    Buderus'un göze çarpan 4 tane avantajı var:
    1. Oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor (modülasyonlu oda termostatı ile)
    2. daha sessiz (36dBA)
    3. sıcak su kapasitesi daha yüksek (30kW)
    4. daha büyük genleşme tankı (8 lt.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,
    Kabloyu herhangi bir boşluktan çıkartabilirsiniz.

hocam asagidan bakinca kabloyu goremiyoruz.. icini filan mi acmak gerekiyor.. nasil acariz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jesusozz kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen içindedir, açıp kontrol edebilirsiniz. Nasıl açıldığı hakkına bilgim yok tahminimce önce kapakları sökmeniz gerekecek.
  • Mrb arkadaşlar başıma gelen bir sıkıntı hakkında yardım istiyorum.Bütün tesisatım gfs yani esnek boru olarak ve gb062 buderus kombi ile herşey hazırken şehrimizdeki doğalgaz yetkilileri onay veremeyeceklerini bunun nedenininde kritik hat(yani hattın çok fazla uzun ve gfs hattın genişliğinin az olmasıymış) ve ayrıca kombinin buderus gb62 30kw gücünde olması imiş.Yapılan görüşmelerden sonra gfs hattın değişmesi bile yeterli gelmeyecekmiş.Bir tek kombinin bosch condense 2500 olursa 24kw sıcak su kapasiteli o şekilde krtik hatmıdır nedir engeline takılmayacakmış.buderus 062 ile bosch arasındaki fark neki krtik hattın izni geçebiliyor.Doğalgaz firmam bana birinin avrupa değerlerinden öyle olduğunu söyledi hiçbirşey anlamadım.22 m2 civarı gfs borunun uzunluğu var buderus gb062 kombi takılı kısacası bu sisteme onay alamıyoruz çözümü ise en kısadan bosch condense 2500 takılarak halloluyormuş.Ne yapmalıyım hiçbişey anlamadım bu işten

• kritik hat neymis bilmiyorum..ama kombi buyulugu kucuklugune soyle ornek vereyim..arkadasimim 2oda 1 salon burut 100 m2 evi var 2009 yilinda aldi..aldigi yil evinin dogalgazini doseten firmadan gidip kombi aldilar, en iyi kombi olsun diye firma bunlara 35 kw lik viesmani satmis. o zamanin parasiyla 2600 liraya alnislar..simdinin piyasasinda bu kombi 4000 lira.ve su ana kadar arkadasim sorunsuz kullandi..ev kucuk kombi devasa..uyumsuz olsa onunki olurdu..sonraki yillarda bakanliktan talimat geldiyse bilemem.

ayrica gaz tesisatiniz normal siyah demir boru degilse onay kisminda sikinti yaratabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 9 Ekim 2015; 14:01:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Benim buderus gb072 model kombim var. Kombiyi bugün sıcaksu icin açtım ve 50 derece ayarladm. Petekler kapalı. Ancak musluğa sıcak su gelmedi ve kombide derece 100e kadar çıktı. Ve kombi 0Y 267 yazılı bir hata verdi. Daha sonra birkac kere daha denedim suyun ısısı musluğu açana kadar 40larda görünüyor musluğu açtğm an 100e kadar yükselip aynı hatayı veriyor. Bende rset atmayı denedim ama reset atamıyorum cihaz kendini resetlemiyor. Yarın icin servisi çağırdım ama kendim yapabilirmiyim diye sormak istiyorum. Bu hata kodu da anladığım kadarıyla "gelen su sıcaklığı çok yüksek demekmiş

• Srhtdry S kullanıcısına yanıt
    Arızalar bölümüne sorun yardımcı olurlar.
    http://forum.donanimhaber.com/m_56978922/tm.htm
  • ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    viessmann vitopend 100 İle u072 arasinda kaldim hangisini tavsiye edersiniz

• Merhaba arkadaşlar ben mayıs-haziran gibi buderus gb072 taktırdım evime bugüne kadar hep sıcak su kullanıldı doğal olarak havalar soğumaya başlıyor kombinin kaloriferini bi çalıştıralım sıkıntı varmı diye kontrol etmek istedim ama kalorifer sistemini çalıştırmadı ısı 60 70 yaptım ama olmadı ekranda hata falanda yazmıyor belki bir saat bekledim ama yok. Ben mi bir yerde yanlış yaptım yoksa sıkıntı mı var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• haytaoglu H kullanıcısına yanıt
    Öncellikle vanaların açık olup olmadığını kontrol edin ardından müşteri hizmetlerini arayın yardımcı oluyorlar.
  • teşekkür ederim müşteri hizmetlerini arayacağım

• Antalya ya doğalgaz yeni geldi. Kombiyi olsa olsa 4-5 ay kullanırız.
    kışın bile banyoda sıcak suya ihtiyaç duymayız günısı var.
    evim 2011 yapımı ve muntazam. güney çephe 140 m2.

eve bir firma çağırdık fiyat istedik.
    BOSCH CLASS 6000 24 KW önerdi. bu kombiye siz ne dersiniz?
    Buderus ile aynıdır dedi. Yoğuşmalı kombi ile farkı sadece sarfiyatta aylık 15-20 TL fazla fatura gelirmiş.
    oda 5 ayda 100 TL.

bu kombi ile premix yoğ kombi ile arasında 800 TL fiyat farkı varmış.
    yanı anlayacağınız aradaki fark 8 yılda kapanıyor. zaten kombinin ömrü 10 yıldır dedi.
    o zaman kadar başka bir teknoloji çıkar dedi. bu doğrumu satıcı böyle anlattı.
  • Mrb buderus logomaks u062 kombı a3 arızası veryor.suyu ve peteklerı ısıtmuyor. Aca kendım yapabılur muyım kullanım klavuzuna bakarak, tada teknık servıs cagursam mı, teknık servıslerın cogu bılgısız coluk cocuk gonderıyorlar, bu arıza kodunda tek.servıs bana ne kadar masraf cıkarabılır., sgl,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali282

Mrb buderus logomaks u062 kombı a3 arızası veryor.suyu ve peteklerı ısıtmuyor. Aca kendım yapabılur muyım kullanım klavuzuna bakarak, tada teknık servıs cagursam mı, teknık servıslerın cogu bılgısız coluk cocuk gonderıyorlar, bu arıza kodunda tek.servıs bana ne kadar masraf cıkarabılır., sgl,

Kaç yıllık kombi?
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.