Şimdi Ara

Nokia'nın 1GHz işlemcili yeni nesil Symbian telefonlarına yakından bakıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
0
Favori
48.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia, Symbian Belle işletim sistemini kullanan ve başta 1GHz işlemci olmak üzere modeline göre IPS ya da AMOLED ekran gibi donanım özellikleriyle gelen 600, 700 ve 701 isimli yeni nesil akıllı telefonlarını tanıttı. Biz de hem yeni telefonları denedik hem de Symbian cephesindeki son gelişmelerle yeni telefonlara yönelik detayları ürün müdürü Ali Direk'ten aldık. 

• Röportaj için teşekkürler.Eskiden Samsung'a önyargıyla bakardık şimdi Nokia o durumda .Bana kalırsa Nokia yine akıllı telefon pazarında geride kalıcak .

• Bi bırakamadı şu lanet symbianı
  • Doğrusu Nokia'dan beklenmeyecek derecede performanslı telefonlar ama ne olursa olsun Symbian 2100'e kadar da desteklense bu işletim sistemiyle olacak iş değil doğru dürüst uygulama bulmak mümkün değil Symbian mağazasında...
    Artık Nokia tüm telefonlarına 1 GHZ işlemci koyacak herhalde toptan bir kaç milyon tane ucuza alıyorlar ve sonrada alt üst segment demenden hepsine aynı işlemciyi koyuyolar 680 MHZ modasından sonra 1 GHZ modası başladı hayırlısı gerçi değişen bir şey yok mimari yine ARM 11 GHZ olayı göz boyamaktan ibaret...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 26 Ağustos 2011; 20:59:39 >
  • açıkçası beni bunlar hiç etkilemedi. nokia carlzeis lenslerini bi cihazlardan çekerek ne kadar basiretsiz ve içler acısı bir marka olduğunu tekrardan gösterdi bize. aslında nokianın batmasıda hayra alamet birşey değil. sonuçta yaptığı hataların cezasını çekiyor şuanda. ben bile zamanında 5800 alarak o hataya düşenlerdenim. bir daha nokiamı asla diyorum asla :) ayrıca yeni çıkan modellerinde tasarımları iğrenç.
  • olmamış
  • Sanki nokia ufaktan toparlar gibi vidyoda donanımhaber vidyosunu flash ile akıcı bi şekilde oynattı yanılmadıysam hemde 1ghz işlemci ile o konuya neden değinmediler acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 26 Ağustos 2011; 21:10:47 >
  • Dikkat ediyorumda artık neredeyse tüm yazılımlar birbirinin aynı görsel sunumda, yukardan inenler,yaprak yaprak zaman gösterenler, kenarı yuvarlıtılanlar vs... Hatta SETTINGS menüsü ikonu bile aynı olacak yakında.
  • İlginçtir nokiadan performansı iyi dokundugun gibi tepki veren bir telefon çıkmış.. Ama bence ne windows phone ile yürür bu iş ne symbian ile nasıl kurtarır kendini nokia bu yazılım çıkmazından bilemiyorum..
  • Şahin görünümlü doğan
  • yok abi nokia beceremiyo, güzel gidiyo kamereya geldi iş bitti yahu benim eski i900 da bile yazılımla oto. odaklamayı açıp kapıyorum, bu adamlar yok gözlemlerilmiz yok bilmem ne bıdı bıdı bir sürü bahane, birde şu symbianda daki diretmede nedir anlamadım gitti elinin altında meego gibi bi cevher vardı.
  • c6 c7 'nin fiyatlarını göz öüne alırsak bunlar emin olun hiçte ucuz olmayacaklar :)) Yani bunu alasıya kadar çok daha üstün bir android alınabilir diye düşünüyorum :) Hele ki smybian'dan android'e geçenler eminim bir daha symbian telefon almazlar :D
  • Nokia symbianı bir kaç alıntıyla nispeten iyi bir konuma getirmiş ve symbian 3 ile ikinci büyük güncellemesi belle arasında büyük farklar var, ama meego ile gitmesi bence çok daha iyi olurdu orta segment için donanımı bence yeterli. Orta segmentte x5 dışında diğer modeller zaten arm11 kullanıyor.
  • video çok yavaş yüklüyor...
  • nokia 1ghz işlemci kullanarak herhalde 100 milyon satcağına saınıyor istersen oraya 5 ghz koy eğer stabil çalışmıyor sa ve kullandığınız işletim telefon pazarın en kötü işletim sistemlerinden biriyse 1 ghz 720p video cpu farkları olsada hiç bir işe yaramaz bana göre benim görüşüm dür
  • 300 400 tl ederler
  • amoled olmasına rağmen pentile koymamış iyi olmuş pentile koysaydı amoled de birşeye yaramıcaktı.
  • 1 GHz isteyen arkadaşlara özel yapmış sanırım, bakalım kötülemek için daha ne bahaneler bulucaksınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

1 GHz isteyen arkadaşlara özel yapmış sanırım, bakalım kötülemek için daha ne bahaneler bulucaksınız :)

bir sey bulmaya gerek yok. 1ghz ama arm 11. yani rakiplerinin 600mhz arm cortex a8ine denk. cortex a8 bile gelmis olsa rakiplerinin 2 sene onceki teknolojileri. hala cok geriden geliyor derdim ama onu bile yapamiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Sanki nokia ufaktan toparlar gibi vidyoda donanımhaber vidyosunu flash ile akıcı bi şekilde oynattı yanılmadıysam hemde 1ghz işlemci ile o konuya neden değinmediler acaba?

mobil sürümdeki videoları 600mhz işlemciler de oynatabilir sanıyorum. mobil sürümden değilde anasayfadan pc versiyonunu oynatırsa saygı duyarım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.