Şimdi Ara

Samsung Galaxy S II LTE, 4.5'' ekran ve 1.5 GHz çift çekirdekli işlemciyle gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Güney Kore'nin en büyük cep telefonu üreticisi Samsung'un, Celox kod adlı Galaxy S II LTE modeli üzerinde çalışmalar yürüttüğüne dair haberler gündemi bir süredir meşgul etmekteydi. İddialara göre Galaxy S II LTE, teknik açıdan Galaxy S II'ye kıyasla çıtayı daha yukarı taşıyacağı gibi tasarım bakımından biraz daha farklı olacaktı.

Samsung'a tanınan Sammyhub cephesinden gelen bilgilere göre Güney Koreli üretici, Galaxy S II LTE'nin daha üstün teknik özelliklerle geleceğini onaylamış. Peki internette ne gibi özelliklerden bahsediliyor?

Öncelikle LTE (Long-term evolution), GSM ve WCDMA ağlarıyla uyumlu çalışacağı öne sürülen Galaxy S II LTE'de, 1.5 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ile 4.5-inç boyutunda Super AMOLED Plus dokunmatik ekran bulunacak. Ön yüzünde 2 megapiksel, arka yüzünde 8 megapiksel - LED flaşlı kamera konumlandırılan akıllı telefonun, NFC (Near-Field Communication) teknolojisi, Wi-Fi, Bluetooth ve GPS gibi nitelikleri bünyesinde barındıracağı iddialar arasında. Ekran boyutunun büyümesi ve işlemci hızının artması elbette daha yüksek kapasiteli pillere gereksinim doğuracaktır. Bunun için de Samsung'un, Galaxy S II LTE'de 1850 mAh'lik bataryayı uygun gördüğü ifade ediliyor.

Samsung Galaxy S II LTE, Berlin'de düzenlenecek IFA 2011 etkinliğinde boy gösterebilir.

• ekran çözünürlüğü yine 480x800 mü olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technology41

ekran çözünürlüğü yine 480x800 mü olacak?

Muhtemelen 480 x 800 pikseldir. Ekran 720 x 1280 piksel olsaydı illa ki belirtirlerdi diye düşünüyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Samsung'un panel üretim bandında revizyona gitmesi dileğiyle hepinize şimdiden iyi bayramlar ...
  • ekrana 720p çözünürlük koy yahu samsung herşeyi muhteşem yapmışsın bunu da yapmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technology41

ekran çözünürlüğü yine 480x800 mü olacak?

bir üst çözünürlüğe super amoled HD ile çıkacak samsung ve buna çok yakın zamanda girişmesi pek mümkün görünmüyor. önce bi S2 nin namından yararlanıp 3-5 model yapıp satsın bakalım
  • Yaratıcılıktan uzak bir firma. Birbirinin aynısı bu kadar ürün yapacağına biraz farklılaştırmaya gitmeli. Adamlar kendi cihazlarının piyasadaki değerini kısa sürede yitirmesine neden oluyor. Bu dezanvatajın farkında olmalarına rağmen güttükleri amaç, piyasayı Samsung cihazlarla doldurmak. Her köşede, mağaza vb yerlerde bir sürü Samsung marka cihazın olması. Zamanında Nokia böyleydi belki hala öyle. Aynısını şimdi Samsung taklit ediyor. İşin tadını kaçıracak seviyede. Nokia en azından orta segmentte bir sürü cihaz çıkarıyordu. Bu adamlar 3 ayda bir tepe seviyede yeni cihaz çıkarıyorlar...

Samsung 720p ye geçecek ama pentile ekran tipinde geçecek. Daha sonra yine "plus vb. muhabbetlerle gerçek 720p yi sunar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al PaC -- 26 Ağustos 2011; 13:55:45 >
  • 10 numara çozunurluk artarsa s2den pahalı olur s2 1200 e duşer :D
  • samsung abarttı artık her gün yeni model..tamam ürün çeşitliliği iyi bir şey ama aldığın model 1-2 ay sonra gözden düşmeye başlıyor... apple bu konuda çok başarılı böylece kullanıcının elindeki cihazda uzun süre değerini koruyor. piyasası oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

10 numara çozunurluk artarsa s2den pahalı olur s2 1200 e duşer :D

avrupada düşer belki ama burda fazla bir etkisi olmaz bence:)
  • Samsung yanlış yapıyor. Özellikle üst seviye telefon adlandırmalarında. Şöyle anlatayım samsungun rakebet ettiği firma kim? Apple. Samsung bu onlarca mobil ürününü öyle bir adlandırmalı ki insanlar iphone alacağı zaman galaxy sX nasıl acaba ya diyip onada bakmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hseyin2

Samsung yanlış yapıyor. Özellikle üst seviye telefon adlandırmalarında. Şöyle anlatayım samsungun rakebet ettiği firma kim? Apple. Samsung bu onlarca mobil ürününü öyle bir adlandırmalı ki insanlar iphone alacağı zaman galaxy sX nasıl acaba ya diyip onada bakmalı.

insanların apple'i alırken en az 3 kere düşünmeli samsung donanım olarak daha iyi herkes biliyor gerçek bilgili telefon alacak kişi zaten apple üzerinde 1 kere dahi durmaz direk samsung veya yakın markalara yönelir.
  • samsung artık utandığından pixel detaylarını vermiyo sanırım =D ee herkez pixeli eleştiriyo doğall :)
  • ekranı bence çok buyuk ve itici
  • Valla ben samsung galaxy s 2 kullanıcısı olarak cozunurlukten cok memnunum ayrıca 1080p video izleyip çekebiliyorum. 480*800 yerıne keske 500e*960 olsun demedim yani bunda çözünürlük pek dert olmaz
  • Midem bulandı artık samsung ve 800x480 i bir arada görmekten !
  • Ayni modelin ustunu cikartip o modelin kullanicilarini sogutuyorlar... mesela x3um varken x6 gorunce telefonumdan utaniodm ama daha iyi bi telefon gorsem bile utanmiodm smdi s2dede ayni duyguyu tatmak istemiyorum s2 lte nedir ya...
  • Takıpteyım
  • Ne dedim size 1 aya kalmaz bu koreliler yine aynı modeli biraz süsleyip yine size satar diye. Hadi şimdi onuda alın. Artık abartıya kaçan kocaman ekran aynı çözünürlük. Eeee super amoled bir yere kadar. Yemiyor fazla çözünürlüğü tabi

Alın size iphone nun retina ekran farkını bir daha görün. hala super amoled ekran daha iyimi diyorsunuz.

Milletin aldığı telefon 1 aya eski model oluyor .Apple o konuda çok daha insaflı . Müşterisine ben yenisini yapana kadar kesinlikle piyasadan geri kalmayacak sözünü veriyor ve adam akıllı bir sene üzerinde çalışıp bir tane tel çıkarıyor. 1.5 sene önceki tel hala diğer tellerle kapışacak durumda ve 1 aya yenisi geliyor.

Samsung bu işi iyice çingeneliğe döktü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Player ONE -- 27 Ağustos 2011; 2:17:29 >
  • Şu nfc olayını gerçekten hayata geçiremediler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.