sıvı deterjanlar hakkında
143 Cevap24510 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

371 Mesaj
25 Ağustos 2011; 4:15:12 

arkadaşlar çamaşır mak için sıvı det kullana arkaşlar görüşlerini paylaşabilir mi ve hangi markayı önerirsiniz

431 Mesaj
25 Ağustos 2011; 9:49:14 

persil

6871 Mesaj
25 Ağustos 2011; 10:24:58 

Siyahlar için Perwoll Siyah Sihir.

WoW Armory
D3 Armory
CS:GO

959 Mesaj
25 Ağustos 2011; 15:35:13 

Beyazlar için sıvı deterjan ne kullanıyorsunuz? İyi temizleyen önerebileceğiniz bir marka var mı?

Omo total ve perwoll beyaz sihir kullanıyorum her ikisi de bazı giysilerdeki sarartıları gideremiyor. hatta kosla vanish ile bile deniyorum bazen. makinem siemens wm12s763.

2854 Mesaj
25 Ağustos 2011; 19:57:16 

Yorumlarınızı okuyarak bende alabilirim..Hiç sıvı kullanmamış biri olarak ;;(perwoll harici)

1518 Mesaj
25 Ağustos 2011; 20:00:28 

Ben omo total fresh kullanıyorum beyazlarda gayet güzel yıkıyor yumuşatıcı koymaya gerek kalmıyor Ama persil o kadarda güzel değildi Bazı lekeler kalmıştı.Birde vanish kosla ekstra hijyen sıvıyı kesinlikle tavsiye ederim

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

11899 Mesaj
26 Ağustos 2011; 4:38:31 

Ben bugüne kadar beyazları güzel yıkayan bir sıvı deterjan görmedim. Hele Omo Total beni çok şaşırtmıştı.

Hatta renklilerde de renkleri koruyoruz derken lekeler konusunda ne kadar başarısız deterjanlar aldığımı farkettim. Bizim evde genellikle renkliler sadece ter çeker; yağ, yemek lekesi gibi kirlere sahip olmaz. Bu yüzden Perwoll'ün çok iyi olduğunu bilirken artık tersini düşünüyorum.

Yola toz deterjanlarla devam.

959 Mesaj
26 Ağustos 2011; 9:18:21 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ben bugüne kadar beyazları güzel yıkayan bir sıvı deterjan görmedim. Hele Omo Total beni çok şaşırtmıştı.

Hatta renklilerde de renkleri koruyoruz derken lekeler konusunda ne kadar başarısız deterjanlar aldığımı farkettim. Bizim evde genellikle renkliler sadece ter çeker; yağ, yemek lekesi gibi kirlere sahip olmaz. Bu yüzden Perwoll'ün çok iyi olduğunu bilirken artık tersini düşünüyorum.

Perwoll un leke çıkarma fonksiyonu pek yok bence de. Bizde de çok kirli çamaşır olmadığı için siyah ve renklilerde perwoll kullanıyorum renkleri korumak için. Ancak beyazları bir türlü oturtamadım. Söylediğim gibi omo ve perwoll beyaz istediğim gibi temizlemiyor. Önerilere açığım... toz olarak ariel prozim7 vardı o ayarda sıvı deterjan yok herhalde değil mi?

6871 Mesaj
26 Ağustos 2011; 9:27:01 

Beyazlar için ne gerek var ki sıvı deterjana arkadaşlar. Ben siyahlarım tüylenmesin, renkleri açılmasın, katı deterjan ile aşınmasın diye likit deterjan kullanıyorum. Beyazlara basın Ariel'i, basın çamaşır suyunu gitsin.

WoW Armory
D3 Armory
CS:GO

1996 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:56:20 

Siyahlar için Woolite kullanıyoruz, kokusu da güzel. Tavsiye ederim. Mavi çubuklu balkon perdesi diktirmiştik, ilk yıkamayı bu deterjanla yaptık boya verdirmemişti ama sonra Alo ile yıkayınca rengi soldu, güya Alo renkliler için kullanmıştık.

11899 Mesaj
26 Ağustos 2011; 14:40:18 

Bingo'nun ekstra hijyen isimli beyaz renk paketini tesadüf eseri çok ucuza almıştım (6kg, 11,75TL) ve inanılmaz güzel yıkıyordu beyazları.

Sonra bahsettiğin paket 20TL olmuş diye kampanydadan soda etkili normal Bingo aldım, o da bir o kadar rezalet çıktı.

Elimdeki 9kg Bingo'yu sanırım renklilere kullanmak zorunda kalacağız. Bingo'ya da şikayet yazdım.

1518 Mesaj
26 Ağustos 2011; 18:21:44 

quote:

Ben Omo Total Fresh + Vanish Kosla Ekstra Hijyen ile kullanımda bahsetmiştim.Evet tek başına pekte leke çıkartamıyor.Ama ikisi ile yıkayınca süper oluyor. .Bu arada Perwollun beyaz sihirini denediniz mi Sayın candogan 62,Beyazlarda mı kullanıyoruz acaba?Teşekkürler

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ağustos 2011; 18:55:10 

dar gelirliğin alemi yok

0

11899 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:06:21 

Kosla'yı oldum olası sevmemişimdir.

Onun yerine annem tesadüfen Bim'den Ariel toz leke çıkarıcı almıştı epey uygun fiyata.

Hassas açık renkli mont, kazak vs yıkarken sıvı deterjana ilave ediyorum, işe yarıyor.

Ancak beyazlarda bence böyle ilavelerdense güçlü bir deterjan almak lazım. Perwoll beyaz sihiri denemedim, o da zaten beyaz pamuklu çamaşırlar için değil. Daha çok beyaz hassas çamaşırlara özel, bizde de o tarz çamaşır pek çıkmadığından denemedim.

Bir de farkında mısınız bilmem ama deterjanlara inanılmaz zam geldi. Bir de enflasyon yok derler.

Geçen yaz 14-15TL'ye 6kg Omo veya Ariel bulabilirken şimdi 23-24TL altına bulmak neredeyse imkansız. Bingo ve Alo bile 20TL ve üzerinde.

1518 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:18:37 

quote:

Onun yerine annem tesadüfen Bim'den Ariel toz leke çıkarıcı almıştı epey uygun fiyata.

Hassas açık renkli mont, kazak vs yıkarken sıvı deterjana ilave ediyorum, işe yarıyor.

Ancak beyazlarda bence böyle ilavelerdense güçlü bir deterjan almak lazım. Perwoll beyaz sihiri denemedim, o da zaten beyaz pamuklu çamaşırlar için değil. Daha çok beyaz hassas çamaşırlara özel, bizde de o tarz çamaşır pek çıkmadığından denemedim.

Bir de farkında mısınız bilmem ama deterjanlara inanılmaz zam geldi. Bir de enflasyon yok derler.

Geçen yaz 14-15TL'ye 6kg Omo veya Ariel bulabilirken şimdi 23-24TL altına bulmak neredeyse imkansız. Bingo ve Alo bile 20TL ve üzerinde.

Bende beyaz sihir deyince pamuklular için sanmıştım :) Evet fiyatlarda çok fazla artış oldu Carrefourlarda ucuz olurlardı genelde ama 24 tlnin altında değiller omonun sıvıları Ama Carrefourda bazı günler yumuşatıcıda büyük indirimler oluyor.Takip etmek gerek

560 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:20:29 

quote:

Yanlış hatırlamıyorsam şu anda carrefourda Alo 7,5 kg 16.99 TL indirimde

Ne Mutlu Türküm Diyene !

11899 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:43:01 

Carrefour'dan kurumsal olarak nefret ettiğimden uzun zamandır alışveriş yapmıyorum. Müşteri hizmetleri sıfırın altında. Bu sebepten haberim yoktu.

Alo'yu kendim hiç almadım ama akrabalarımda ve arkadaşlarımda makine kullanırken beyazları yıkamıştım. Daimi kullanımda iyi midir emin değilim, ama iyidir herhalde.

Konu sıvıdan toza döndü :)))

Sıvıdan bahsedersek bence;

-Beyaz çamaşırlara özel olarak satılan Persil ve Omo oldukça pahalı. Omo tek başına kullanıldığında performansı düşük. Önerilen dozda kullanıldığında köpürmüyor bile zaten, iki katını koysanız deterjana servet ödemiş oluyorsunuz.

-Bim'in Almanya'dan getirdiği Bill beyaz deterjanı da iyi değil. Denemelik olarak sandalye minderlerini yıkadım, sonucu hiç beğenmedim. Direkt aldığımız 2 şişeyi iade ettim. Bim zaten müşteri hizmetleri konusunda on numara bir market. Yeterli bulmadığım Bingo soda etkili bile Bill'den çok daha iyi yıkadı.

-Perwoll siyah sihir siyahları gerçekten yıpratmıyor ve kalıcı bir koku bırakıyor. Ancak çeşitli lekelerde performansı sıfır. Yani lekeli değil, sadece kirli çamaşırları yıkamak mümkün. Woolite'da da farklı bir durum göremedim açıkçası.

-Bill'in renklilere özel sıvı deterjanı da aynı şekilde, leke çıkarması çok vasat. Ancak bence Perwoll'den bir gömlek daha üstün.

Bu konsantre hikayesine ben inanmıyorum açıkçası, küçücük kapak veya ölçeğin kilolarca çamaşırı temiz yıkaması çok zor. Ki ölçeklendirme konusunda çoğu ev hanımı dikkatsiz davranıp israfa yol açıyor. Örneğin Bill'de küçücük 37,5ml kapakla ölçülüp doldurulurken annem şişeden direkt deterjan gözüne döküyor. Bir arkadaşımın ablası da Bill'i toz deterjana ilave ediyormuş. O zaman ben ne anladım ekonomiden, olan doğaya ve ekonomimize oluyor. Deterjan işi de ciddi bir piyasa.

959 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:57:58 

quote:

Carrefour'dan kurumsal olarak nefret ettiğimden uzun zamandır alışveriş yapmıyorum. Müşteri hizmetleri sıfırın altında. Bu sebepten haberim yoktu.

Alo'yu kendim hiç almadım ama akrabalarımda ve arkadaşlarımda makine kullanırken beyazları yıkamıştım. Daimi kullanımda iyi midir emin değilim, ama iyidir herhalde.

Konu sıvıdan toza döndü :)))

Sıvıdan bahsedersek bence;

-Beyaz çamaşırlara özel olarak satılan Persil ve Omo oldukça pahalı. Omo tek başına kullanıldığında performansı düşük. Önerilen dozda kullanıldığında köpürmüyor bile zaten, iki katını koysanız deterjana servet ödemiş oluyorsunuz.

-Bim'in Almanya'dan getirdiği Bill beyaz deterjanı da iyi değil. Denemelik olarak sandalye minderlerini yıkadım, sonucu hiç beğenmedim. Direkt aldığımız 2 şişeyi iade ettim. Bim zaten müşteri hizmetleri konusunda on numara bir market. Yeterli bulmadığım Bingo soda etkili bile Bill'den çok daha iyi yıkadı.

-Perwoll siyah sihir siyahları gerçekten yıpratmıyor ve kalıcı bir koku bırakıyor. Ancak çeşitli lekelerde performansı sıfır. Yani lekeli değil, sadece kirli çamaşırları yıkamak mümkün. Woolite'da da farklı bir durum göremedim açıkçası.

-Bill'in renklilere özel sıvı deterjanı da aynı şekilde, leke çıkarması çok vasat. Ancak bence Perwoll'den bir gömlek daha üstün.

Bu konsantre hikayesine ben inanmıyorum açıkçası, küçücük kapak veya ölçeğin kilolarca çamaşırı temiz yıkaması çok zor. Ki ölçeklendirme konusunda çoğu ev hanımı dikkatsiz davranıp israfa yol açıyor. Örneğin Bill'de küçücük 37,5ml kapakla ölçülüp doldurulurken annem şişeden direkt deterjan gözüne döküyor. Bir arkadaşımın ablası da Bill'i toz deterjana ilave ediyormuş. O zaman ben ne anladım ekonomiden, olan doğaya ve ekonomimize oluyor. Deterjan işi de ciddi bir piyasa.

Bu durumda beyazlar için iyi sıvı deterjan yok diyoruz herhalde :( Ariel toza dönücez böyle giderse yine...

282 Mesaj
27 Ağustos 2011; 0:29:43 

quote:

Biz 2-3 hafta önce Kozyatağı Metro'dan 10kg Omo'yu 25TL ye almıştık.
Dediğiniz gibi çoğu yerde 6kg 23-24TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1996 Mesaj
27 Ağustos 2011; 3:24:24 

Babamlar geçen ay indirimde diye Alo almışlar, rengi sanki güneşte bekletilmiş gibi saramış ve aşırı köpürüyor

552 Mesaj
27 Ağustos 2011; 3:40:07 

öğrenci evine yeni makine aldık ama sıvı deterjan hakkında pek bilgim yok evde de sanırım daha önce kullanılmadı. diğer toz olanla ne farkı var hangisinden almalıyız acaba?

Life!

2448 Mesaj
27 Ağustos 2011; 6:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Bu durumda beyazlar için iyi sıvı deterjan yok diyoruz herhalde :( Ariel toza dönücez böyle giderse yine...

ben omo total fresh ve color.unu aldım geçen hafta yeni makineyle kullanılmak üzere...makinenin dozjlama sistemi 75 ml.ye ayarlıyken, omo total için 35 ml.ye ayarladım...bana yemiz yıkamış gibi geldi... 3 gün önce de migtostan 2x3 lt.lik kosla vanish oxi action aldım 14.90 tl.ye...bir de onu ilave edicem..fiyatı çok iyi geldiği için aldım. aslında köpürmemesi de normal değil mi? yani bu deterjanlardan elde yıkama deterjanları gibi köpürmesini beklememek lazım bence...

bu arada omo totalleri migrostan geçen hafta 20.50 tl.ye aldım. aynı hafta içinde mahalledeki MOPAŞta 24.90 tl, metroda ise 15.50 tl idi...

koslayı aldığım zaman migrosta da 24.9 tl olmuştu...nerdeyse %25 zam..
siyah sihiri de denedim ama çamaşırların solduğunu farkettim. o yüzden renklerinin solmasını ve yıpranmasını istemediğim tüm çamaşırlar için hacı şakirin matik granül sabununu kullanıyorum. hakikaten hiçbir yıpranma ve solma olmuyor.

bu arada hiç calgn alasım da yoktu ama kıyamadım yeni makineye....2 kg.lık calgon tozu 15.90a aldım migrostan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 27 Ağustos 2011; 6:53:14 >

Love is a force of nature...

16015 Mesaj
27 Ağustos 2011; 13:08:38 

kullandığınız makinenin yıkama kalitesinden kaynaklanıyor olabilir

bende denemek için omo total aldım

ve annem bilmediği için 2 kapak koydu beyazların harika olduğunu söyledi

sonrakinde ise 1 kapak koydu ve onunda hemen hemen aynı yıkamayı yaptığını söyledi

bundan sonra sıvı almayı düşünüyorum açıkçası

taşıması rahat enazından

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

172 Mesaj
28 Ağustos 2011; 18:20:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

Biz 2-3 hafta önce Kozyatağı Metro'dan 10kg Omo'yu 25TL ye almıştık.
Dediğiniz gibi çoğu yerde 6kg 23-24TL.

PİYASADA TAKLİT ÜRÜNLER ÇOK VAR

282 Mesaj
28 Ağustos 2011; 18:53:23 

quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

PİYASADA TAKLİT ÜRÜNLER ÇOK VAR

Uyarınız için teşekkürler ama ürünün KDV'li fiyatı 30 küsur TL'di. Biz Metro kartıyla KDV'siz fiyattan aldığımız için 25TL. :)

350 Mesaj
9 Ocak 2012; 4:08:19 

arkadaslar mavi'den alınma bi montum var bayadr giyiyorum kuru temizleme yapılmaz elde ya da makinada 30deeecede yıkayın yazıyor. Siyah renkli bu montu narin ayarda yıkamayı düşünüyorum da acaba sıvı deterjan mı kullanmalıyım? Perwol siyah sihir mesela. Bi de bu ila siyahlarda mı kullanılmalı koyı renkllierde de kullansak bi mahsuru var mı?

2448 Mesaj
9 Ocak 2012; 8:08:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ruhöküzü

arkadaslar mavi'den alınma bi montum var bayadr giyiyorum kuru temizleme yapılmaz elde ya da makinada 30deeecede yıkayın yazıyor. Siyah renkli bu montu narin ayarda yıkamayı düşünüyorum da acaba sıvı deterjan mı kullanmalıyım? Perwol siyah sihir mesela. Bi de bu ila siyahlarda mı kullanılmalı koyı renkllierde de kullansak bi mahsuru var mı?

o siyh sihir falan da olsa mutkaka renk atması yapıyor. Kesinlikle hacı şakir granülmatikle yıkayın (granül sabun). Ben denedim perwolü. Az da olsa rengi soldu.

8304 Mesaj
9 Ocak 2012; 11:31:03 

granülmatik de bazı iyi durulanmayan yerlerde kalıntı bırakıyor ama. Siyahların solmaması gibi bir durum yok ama eğer çok kirli değilse 30 dereceden yukarı çıkmayın siyahlar için.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

11899 Mesaj
9 Ocak 2012; 12:16:32 

Ben Perwoll'ün solmaya neden olduğunu gözlemlemedim ama makine renklileri yıkarken su jetini açtığı an resmen siyah su akıyor çamaşırların üzerine. Ancak bu siyahlardan mı yoksa Perwoll'den mi kaynaklanıyor emin değilim. Deterjansız o şekilde makineye atılsa aynı şekilde boya çıkabilir.

Perwoll kan, yağ gibi lekeleri asla çıkarmıyor. Bu tarz bir leke olursa sinir krizi geçirmemek için toz deterjan ekliyorum veya ikisini karıştırıyorum. Birdaha almayacağım.

Renklileri koruduğunu iddia eden deterjanlar genelde bu tip lekelerde sınıfta kalıyorlar.

Hacı Şakir ve Dalin'i hesapladım, epey pahalıya geliyor ama kampanyalı bulursam onları denemek istiyorum. Şu an elimde yarısından fazlası duran 3lt Perwoll ve 2lt Bill var. Bitmelerine daha çook vakit var yani :)

Bim'e Almanya'dan ithal tablet deterjan gelmiş deneyeniniz var mı? Ben Çıksalın'dak Bim'de gördüm ama evimin çevresindekilerde göremedim. Bir de Kipa'daki değişik ithal kapsül ve tablet deterjanlar ilgimi çekiyor. Beyazlara cesaret edemesem de renkli deterjanı ve yumuşatıcılarda değişik ürünleri denemeyi seviyorum.

8304 Mesaj
9 Ocak 2012; 13:31:08 

1,5 yaşında bir yeğenim olduğundan ve sık sık bana kalmaya geldiklerinden dolayı evde bol miktarda bebe deterjanı bulunuyor bende de. Dalin'i o kadar farklı bulmadım açıkçası, fiyatı çok fazla ve Hacı Şakir'in granüllü sabunundan farkı yok. Hatırlıyorum şimdi, biz çocukken annanem oturur sabunları rendeleyip, granül yapardı minik kuzenler için Nereden geldiyse aklıma bir anda

Bu aralar yumuşatıcılarda bir türlü güzel koku bulamıyorum. Yumoş'un neredeyse her çeşidini denedim ama aradığım o fresh kokuyu bulamıyorum.

Omo'nun sıvı deterjanı da çamaşırlarda leke bırakıyordu ama bu eski makinemle de alakalı olabilir. Şimdi yeni makinemle tekrar test edeceğim elimdeki toz deterjan bittikten sonra.

ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

11899 Mesaj
9 Ocak 2012; 13:56:53 

Ben Yumoş'un Aloe Vera&Portakal çiçeği (beyaz renk) çeşitini beğeniyorum. Yeşil olanı da güzel.

Ama en beğendiğim Bingo Eau de perfume etkili olan kırmızı ve altın rengi yumuşatıcıları. İkisi de çok güzel ve kokuları kalıcı.

Bende biraz koku takıntısı var, ondan dikkat ediyorum yumuşatıcı kokularına.

8304 Mesaj
9 Ocak 2012; 14:18:48 

quote:

Ben Yumoş'un Aloe Vera&Portakal çiçeği (beyaz renk) çeşitini beğeniyorum. Yeşil olanı da güzel.

Ama en beğendiğim Bingo Eau de perfume etkili olan kırmızı ve altın rengi yumuşatıcıları. İkisi de çok güzel ve kokuları kalıcı.

Bende biraz koku takıntısı var, ondan dikkat ediyorum yumuşatıcı kokularına.

Bende de koku takıntısı var, Yumoş Extra Creme kullanıyorum şu sıralar ama kokusu maalesef hoş ve kalıcı değil. Bingo'yu deneyeceğim bu bitince, sizin tavsiyelerinize inancım tam. Bu arada çok alakasız ama candogan62 hocam sizi bulmuşken ve yumuşatıcı konusu geçmişken sormak istiyorum. Deterjan çekmecesinin yumuşatıcı bölmesinde sürekli yumuşatıcı kalıyor. Eski makinemde çekmeceyi çıkartıp, yıkıyordum ama yine de her yıkamada yumuşatıcı kalmaya devam ediyordu. Şimdi yeni makinede bunun olmaması için bir önlem alabilir miyim acaba?

2448 Mesaj
9 Ocak 2012; 17:23:55 

tüm renkli deterjanları, siyah sihir ya da sıvı renkli deterjanları 30 derecede bile yıkasanız rengi solduruyor. yıllarıdr denediğim tecrübelerime göre yazıyorum. hatta en son başıma elen , satın aldığımdan bu yana hacışakir granülle yıkadığım kırmızı renkli saten pamuklu nevresim takımını, o an sabun bittiği için perwol sihay sihirle yıkadım. siyahı koruyan kırmızı hayli hayli korur dedim..ama hata ettim..3 yıldır rengi solmayan nevreism takımı, tek yıkamada solgun bi renk aldı. buna, beraber yıkadığım kırmızıı sweatshir de dahil :( (30 derecede ve hassasta yıkamama rağmen) diğer toz renkli deterjanların ya da sıvı renkli deterjanların soldurduğunu zaten biliyorum kendi denemelerimden...günlük renkli çamaşırşlar için (iç çamaşırı, günlük eşofman ya da ucuza alınan tişörtler gibi) ideal olabilir ama ben tonla para vererek aldığım renkli gömlek, mont,( hatta en son sadece kuru temizle yapılır denen siyah pardesü yıkadım hiçbişi olmadı) hassa çamaşırları (yün kazak mesela) hacı şakirin granülüyle yıkıyorum ve gayet memnunum ve tavsiye ederim. hatta şunu da gayet net söyleyebilirsim lovela ve yünlüler için olan sıvı deterjanlar dahi renk atmasına neden oluyor.

granülün kalıntı yapması ancak makineyi tıka basa doldurursam oldu bende ...ama zaten hassas çamaşırlarda en fazla 2-3 kg attığım için böyle bir sorun yaşamıyorum.

yalnız piyasada roxy falan gibi markaları olan toz zabunlar da var. bunlar belki beyaz çamaşırlar için uygun olabilir ancak içinde optik beyazlatıcı oldugundan ki bence böyle olması deterjandan bir farkı olmadığı göstergesi, renkli çamaşırları yine solduruyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 9 Ocak 2012; 17:31:28 >

363 Mesaj
13 Ocak 2012; 19:16:43 

sıvı deterjanda rinsonun yeşil kutulu olanını ve yumuşatıcı olarak da yumoşun yeni çıkardığı siyah kutulu yumuşatısını kullanabilirsiniz...ikisi beraber kullanıldığında sonuç gerçekten çok iyi.

1996 Mesaj
13 Ocak 2012; 19:56:25 

Vernel Ametist'i bir deneyin derim, harika kokusu var. Sürekli kullanımda baş ağrısı yapabilir o kadar yoğun kokuya sahip. Evdeki bitince onu alacağım.

4 Mesaj
18 Ocak 2012; 14:32:57 

Merhabalar,

Yeni aldığım lg çamaşır makinesinin (7 kg.) kullanım kılavuzunda;

"• Önden yüklemeli çamaşır makinelerinde yalnızca toz deterjan kullanınız. " yazıyor.

Bunun nedenini ya da sıvı deterjan kullanmanın ne sakıncası olduğunu bilen var mı acaba?

11899 Mesaj
18 Ocak 2012; 15:19:12 

Ameist hangi renk?

Ben lila rengi olan Aroma Therapy kullanmistim ama 6lt yumusaticiyi bitirene kadar kokusundan igrendim artik. Vernelin kokusu yogundan ziyade keskin geliyor bana.

Ben su an Bingo Eau De Perfume Star kullaniyorum. Konsantre olmamasina ragmen kivami cok yogun; sanki icine yumurta kirmislar gibi yumusatici gozunde kalinti birakiyor. Kokusu kalici.

1996 Mesaj
18 Ocak 2012; 17:05:36 

quote:

Ameist hangi renk?

Ben lila rengi olan Aroma Therapy kullanmistim ama 6lt yumusaticiyi bitirene kadar kokusundan igrendim artik. Vernelin kokusu yogundan ziyade keskin geliyor bana.

Ben su an Bingo Eau De Perfume Star kullaniyorum. Konsantre olmamasina ragmen kivami cok yogun; sanki icine yumurta kirmislar gibi yumusatici gozunde kalinti birakiyor. Kokusu kalici.

Vernel'in iki yeni yumuşatıcı serisi çıkmış, birinin adı ametist diğerini hatırlayamadım. geçenlerde Migros'ta gördüm. Şişesi siyah renkli. Ben kokusunu beğendim, kalıcı bir şeye benziyor. Şu an bizde de Vernel lila şişeli yumuşatıcı var, onun bitmesini bekliyorum :)) yeni Vernel'den alacağım. Dediğiniz gibi Vernel'in keskin bir alt kokusu oluyor henagi çeşidi alırsanız alın bu kokuyu alabiliyorsunuz ama bu yeni olanda o kokuyu almadım, umarım yıkama sonrası da ortaya çıkmaz.

0

local://upfiles/805935/FDC85CC5040E4A089A70B456247A9AF3.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSX51 -- 19 Ocak 2012; 0:06:59 >

60 Mesaj
28 Ocak 2012; 17:24:10 

Yıllardır siyah giyinmek zorundayım görevim gereği ve verilen istihkaklarıda kullanmak zorundayız bu yüzden hep bir arayış içerisinde oldum bu deterjan konusunda edindiğim tecrübeler şunlar oldu; Siyah sihir, pembe sihir v.s. tamamen hikaye içlerinde sadece ve sadece bir miktar boya var o da bir şekilde akıp gidiyor ve her ne kadar alerji testi falan yapılıyor densede koca bir yalan kimin cilt tipine ve kimyasına uygun olarak yapılıyor tam bir muamma! öyle ya bir avrupalının ve bir asyalının cilt tipi, deri yapısı bambaşka! şunuda unutmamak gerekirki hangi makine olursa olsun durulama esnasında bir miktar deterjan muhakkak kalıyor bu da emilim yoluyla deri altına geçiyor uzun vadede kesinlikle bir sağlık problemi yaşatır.
Ayrıca beyazlarda dahil olmak üzere hep 30-40 derece de yıkadığım çamaşırlar gayet temiz olmuştur öyle 80-90 derecenin bir anlamı yok çamaşırları morartmaktan ve sarartmaktan başka hijyen derseniz bu sıcaklıklar zaten yeterli değil... Ayrıca önemli bir konuda kullanılan çamaşırın mamul olduğu cins ve kalite!
Ben çamaşırlarda mümkün olduğu fazla ısı kullanmadan toz sabun ile temizlik yapıyorum ve rengi atanları ise kumaş boyası ile yeniden boyuyorum emin olun ilk günkü kadar yeni oluyorlar.
Yumuşatıcı ve kireç sökücü için ise asla tavsiyede bulunmam ki onlarda kocaman bir yalan! Sirke yahut kireç çözücü bu konuda yardımcınız. Candoğan62 bey'in kireç çözücü kullanımı ile ilgili bir yazısı vardı okumanızı tavsiye ediyorum.
Uzun lafın kısası sadece ve sadece kaliteli bir toz sabun işinizi görecektir emin olun. Sağlığınız herşeyden önemlidir varsın gömleğin altındaki görünmeyen atlet birazcık beyaz olmayıversin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seru61 -- 28 Ocak 2012; 17:25:23 >

2448 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:57:23 

quote:

Orijinalden alıntı: seru61

Yıllardır siyah giyinmek zorundayım görevim gereği ve verilen istihkaklarıda kullanmak zorundayız bu yüzden hep bir arayış içerisinde oldum bu deterjan konusunda edindiğim tecrübeler şunlar oldu; Siyah sihir, pembe sihir v.s. tamamen hikaye içlerinde sadece ve sadece bir miktar boya var o da bir şekilde akıp gidiyor ve her ne kadar alerji testi falan yapılıyor densede koca bir yalan kimin cilt tipine ve kimyasına uygun olarak yapılıyor tam bir muamma! öyle ya bir avrupalının ve bir asyalının cilt tipi, deri yapısı bambaşka! şunuda unutmamak gerekirki hangi makine olursa olsun durulama esnasında bir miktar deterjan muhakkak kalıyor bu da emilim yoluyla deri altına geçiyor uzun vadede kesinlikle bir sağlık problemi yaşatır.
Ayrıca beyazlarda dahil olmak üzere hep 30-40 derece de yıkadığım çamaşırlar gayet temiz olmuştur öyle 80-90 derecenin bir anlamı yok çamaşırları morartmaktan ve sarartmaktan başka hijyen derseniz bu sıcaklıklar zaten yeterli değil... Ayrıca önemli bir konuda kullanılan çamaşırın mamul olduğu cins ve kalite!
Ben çamaşırlarda mümkün olduğu fazla ısı kullanmadan toz sabun ile temizlik yapıyorum ve rengi atanları ise kumaş boyası ile yeniden boyuyorum emin olun ilk günkü kadar yeni oluyorlar.
Yumuşatıcı ve kireç sökücü için ise asla tavsiyede bulunmam ki onlarda kocaman bir yalan! Sirke yahut kireç çözücü bu konuda yardımcınız. Candoğan62 bey'in kireç çözücü kullanımı ile ilgili bir yazısı vardı okumanızı tavsiye ediyorum.
Uzun lafın kısası sadece ve sadece kaliteli bir toz sabun işinizi görecektir emin olun. Sağlığınız herşeyden önemlidir varsın gömleğin altındaki görünmeyen atlet birazcık beyaz olmayıversin

hangi markayı kullanıyorsunz peki? ben mesela hacı şakiri kullanıyorum. diğer marka toz sabunların içeriğinde beyazlatıcı-fosfat gibi maddeler oldugu için renkleri solduruyor çünkü.

60 Mesaj
28 Ocak 2012; 19:16:23 

sab matik güzel bir ürün üşenmem derseniz bildiğimiz beyaz sabunu rendeleyin aynı sonucu alırsınız.. ayrıca bir tül kese içerisinde koyarsanız makinenizde erimeyen kısımı rahatlıkla alabilirsiniz. ayrıca çamaşır sodası ile mükemmel bir temizlik yakalarsınız. http://www.bugday.org/p...haber_detay.php?hid=115 bu linki ayrıca incelemenizi tavsiye ederim. saygılar

2448 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:00:43 

quote:

sab matik güzel bir ürün üşenmem derseniz bildiğimiz beyaz sabunu rendeleyin aynı sonucu alırsınız.. ayrıca bir tül kese içerisinde koyarsanız makinenizde erimeyen kısımı rahatlıkla alabilirsiniz. ayrıca çamaşır sodası ile mükemmel bir temizlik yakalarsınız. http://www.bugday.org/p...haber_detay.php?hid=115 bu linki ayrıca incelemenizi tavsiye ederim. saygılar

peki sabmatik 1. sınıf saf sabun mu yoksa içinde yazdığım gibi beyazlatıcı/fosfat vs maddeler var mı? benim baktıgım tüm toz sabunlar (roxy, pakmatik falan) saf değildi.

verdiğiniz link hakikateen güzel. ama bunları uygulamak için ya ev hanımı olmak lazım ya da evde temizlikçi bulundurmak lazım :)

ama çamaşır için denilenler yapılabilir de şunu anlamadım. linkte söylenen önce çamaşır sodası ile çamaşırlar yıkansın, durulansın, sıkılsın. sonra 2. posta olarak toz sabunla yıkansın? yanlış mı anladım? yoksa toz sabun+çamaşır sodası karışımıyla tek seferde yıkanabilir mi?

bir de benim kullandığım makine sıvı deterjanlar için özelleşmiş bir makine (bosch idos) ben bunun deterjan tankına, suyla seyreltilmiş arap sabunu koysam, nasıl olur? yani çamaşırları arap sabunu ile yıkasam sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Ocak 2012; 20:02:39 >

60 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:11:10 

bu sabun diğerlerine nazaran daha saf en azından iddiaları öyle % 100 sabun bazlı olduklarını iddia ediyorlar ve ben bir problem yaşamadım... ama dediğim gibi sabun rendelemekte bir alternatif.. arap sabunu ben söylemeden önce siz söylediniz çok güzel bir temizlik maddesi kullanan arkadaşlar mevcut ve memnunlar.. soda işi ise şöyle yapıyorlar önce kısa programda 15 dk. soda sonra sabun ile normal yıkama... makineniz için yorum yapamam o işin uzmanı candoğan bey umarım bir yorumda bulunurlar... saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seru61 -- 28 Ocak 2012; 20:42:27 >

2448 Mesaj
28 Ocak 2012; 22:25:21 

quote:

bu sabun diğerlerine nazaran daha saf en azından iddiaları öyle % 100 sabun bazlı olduklarını iddia ediyorlar ve ben bir problem yaşamadım... ama dediğim gibi sabun rendelemekte bir alternatif.. arap sabunu ben söylemeden önce siz söylediniz çok güzel bir temizlik maddesi kullanan arkadaşlar mevcut ve memnunlar.. soda işi ise şöyle yapıyorlar önce kısa programda 15 dk. soda sonra sabun ile normal yıkama... makineniz için yorum yapamam o işin uzmanı candoğan bey umarım bir yorumda bulunurlar... saygılar

ama benim makinemin 15 dk kısa programına max 2 kg çamaşır koyabiliyorum. kılavzunda böyle belirtilmiş. 7-8 kg çamaşır atarsam kısa programda bir sorun olmaz mı ki? bir de bu çamaşır sodası, marketlerde falan kireç önleyicilerin yanında olan ürünler mi? çamaşır makinesine bir zararı olur mu?

60 Mesaj
28 Ocak 2012; 23:15:35 

http://www.kadinlarkulu...-tozu-kullanan-var.html bu linkte kullanan bir hanımın görüşleri var.. soda ise bildiğiniz çamaşır sodası marketlerde mevcut http://www.kadinlarkulu...larda-kullaniliyor.html umarım işinize yarar

2448 Mesaj
28 Ocak 2012; 23:25:26 

evdeki omo totaller bitince arap sabunu deneyeceğim. çok merak ettim :) zaten uzun zamandır düşünüyordum.

teşekkürler.

60 Mesaj
28 Ocak 2012; 23:33:40 

aman candoğan beyi bekleyelim makine bir zarar görmesin sonra

2448 Mesaj
28 Ocak 2012; 23:46:59 

quote:

aman candoğan beyi bekleyelim makine bir zarar görmesin sonra

zaten benim evdeki stok anca 1 seneye biter. indirimden 350 ml omo totalleri tanesi 2.5 tl.den almıştım bi dolu.

1518 Mesaj
30 Ocak 2012; 11:29:25 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

evdeki omo totaller bitince arap sabunu deneyeceğim. çok merak ettim :) zaten uzun zamandır düşünüyordum.

teşekkürler.

Merhaba size bir soru sormak istiyorum i dos ta omı total ici deterjani kaç ml ye ayarlıyorsunuz ben kaç yapacağımı bilemiyorum

2448 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:18:25 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Merhaba size bir soru sormak istiyorum i dos ta omı total ici deterjani kaç ml ye ayarlıyorsunuz ben kaç yapacağımı bilemiyorum

Can Bey,

çamaşır 4-5 kg ise 35 ml.

7-8 kg ise bunun 1.5-2 katı kadar koyuyorum. çamaşırların kirlilik durumuna göre "güçlü" moda getiriyorum.

bunun yanında kosla sıvı da kullanıyorum. önceleri 1 rakı bardağı kadar :) koyuyordum ama aşırı köpürme yaptı. şimdi yarıya düşürdüm.

1518 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:43:43 

quote:

Can Bey,

çamaşır 4-5 kg ise 35 ml.

7-8 kg ise bunun 1.5-2 katı kadar koyuyorum. çamaşırların kirlilik durumuna göre "güçlü" moda getiriyorum.

bunun yanında kosla sıvı da kullanıyorum. önceleri 1 rakı bardağı kadar :) koyuyordum ama aşırı köpürme yaptı. şimdi yarıya düşürdüm.

Yardım icin teşekkürler birde birsey soracağım acaba kosla sıvı ile omı totali karıştırıp idos bölmesine koysak zarar gelirmi sizce

2448 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:49:07 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Yardım icin teşekkürler birde birsey soracağım acaba kosla sıvı ile omı totali karıştırıp idos bölmesine koysak zarar gelirmi sizce

inanın aklıma gelmedi değil :)

ama ölçüyü tutturamama konusunda zorun yaşarım diye düşündüm. yani kaç ml koyacağımı hesaplamam zorlaşır diye düşündüm. bir de kosla sıvıyı ben her yıkamada çamaşırın kirlilik ve leke durumuna göre farklı öçlülerde koyduğum için sonradan vazgeçtim.

zararı olur mu çok emin değilim ama bi zararı olmaz gibime geliyor....yine de sizi yanlış yönlendirmek istemem.

1518 Mesaj
30 Ocak 2012; 21:30:05 

quote:

inanın aklıma gelmedi değil :)

ama ölçüyü tutturamama konusunda zorun yaşarım diye düşündüm. yani kaç ml koyacağımı hesaplamam zorlaşır diye düşündüm. bir de kosla sıvıyı ben her yıkamada çamaşırın kirlilik ve leke durumuna göre farklı öçlülerde koyduğum için sonradan vazgeçtim.

zararı olur mu çok emin değilim ama bi zararı olmaz gibime geliyor....yine de sizi yanlış yönlendirmek istemem.

O acidan dusunmemistim dogru tesekkurler

21 Mesaj
1 Şubat 2012; 17:02:46 

beyazları yıkarken çamaşır suyu koyuyormusunuz.
eğer çamaşır suyu ekliyorsanız ne kadar ekliyorsunuz fazla köpürmemesi için

2448 Mesaj