Şimdi Ara

Aynı ağdaki iki bilgisayardan biri nete girmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Problemim, aynı modemden nete bağlanan w7 kurulu iki bilgisayarımdan biri internete girmiyor.

Her ne kadar problem olan bilgisayarın, modemde ışığı yansada, bağlantı üzerinde ünlem işağreti var. Bağlanmak istediğimde "internete erişmek için bu ağın internet servis sağlayıcısına ISS oturum açmanız gerekebilir" hatası alıyorum.

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

• ıp çakışması olabilir modem in dağıttığı ıp aralığını kontrol ederek el ile ıp verin makinalara
  • servis sağlayıcınız nedir?ttnet, uydunet, vs???sorun ondan kaynaklı da olabilir
  • Selam
    Bu sayfadaki http://forum.donanimhaber.com/m_51953691/tm.htm yazdığım mesaja bir gözatın isterseniz.
    Kolay gelsin.
  • mesela 2 pc de kapalı ilk olarak internete bağlanamayan bilgisayarı açın diğeri kapalı kalsın o şekilde internete girebilirse eğer diğer pcyi de açın bu sefer o internete giremezse modemin ayarlarında ip aralığı 1 pc ile sınırlı kalmış demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: artcraft35

mesela 2 pc de kapalı ilk olarak internete bağlanamayan bilgisayarı açın diğeri kapalı kalsın o şekilde internete girebilirse eğer diğer pcyi de açın bu sefer o internete giremezse modemin ayarlarında ip aralığı 1 pc ile sınırlı kalmış demektir

+1
  • Her şeyi denedim olmadı format attım mecbur, Allahtan o işe yaradı, ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler ;) .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.