Şimdi Ara

United Airlines 11,000 iPad cihazını pilotlara elektronik uçuş çantası olarak dağıtacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • United Airlines 11,000 iPad cihazını pilotlara elektronik uçuş çantası olarak dağıtacak

Son birkaç aydır hava yolları firmaları tablet cihazlarının uçaklarında multimedya veya bilgilendirme amaçlı kullanımı konusunda yeni adımlar atıyor. Kabin içine monte fazla fonksiyon sunmayan ekranlar yerine efektif tabletlerin kullanılması, yolcu bilgilerinin basılı dosyalar yerine iPad’ler üzerinden takip edilmesi gibi yenilikçi uygulamalar başlamış durumda.

Amerikan havacılık şirketi United Airlines ise pilotların yanında taşıdıkları uçuş çantasının yerine iPad kullanmalarını test eden yeni bir program başlattı. Programda pilotların ağır uçuş çantalarından kurtularak daha fonksiyonel iPad kullanımına geçmeleri ve verimliliğin artması hedefleniyor. Programın adı ise Elektronik Uçuş Çantası -EFB.

Program gereği United Airlines ve Continental Airlines şirketlerinde görevli pilotlara 11 000 adet iPad dağıtılacak. Hali hazırda pilotların taşıdığı uçuş çantalarında çalışma rehberleri, sefer çizelgeleri, referans el kitapları, uçuş kontrol listeleri, hava durumu grafikleri ve kayıt defterleri gibi dökümanlar bulunuyor ve ağırlığı 20kg'ye ulaşıyor. Program sürecinde verilecek iPad'ler ise yaklaşık 800gr ağırlığında.

Programın hayata geçirilmesiyle kağıt kullanımı, baskı maliyeti, yakıt tüketimi gibi konularda maksimum tasarruf sağlanacak. 

United Airlines bir yılda 16 milyon sayfa kağıt, 1900 ağaç, 1 000 m3 yakıt tasarruf edeceğini açıkladı. Atmosfere ise 3208 metrik ton daha az gaz salınımı olacak. Belge inceleme ve baskı bekleme gibi işlemlerden kurtulmak da ayrıca zaman kazandıracak.

Programda kullanılan iPad'lere tüm uçuş gereksinimleri yüklenmiş olacak. Ayrıca Jeppesen Mobile FliteDeck adlı detaylı uçuş bilgilerini veren bir uygulama da yüklü gelecek. Ancak abonelik ücretli olacak.

• Wow, harika bir uygulama tek kelimeyle..
  • 11.000 ipad cok buyuk bi rakam applein disariya uretimi durdurup sirf belirli bir sure onlara calismasi gerekir
  • Ya adamların işi uçağı kaldırmak indirmek, arada da otomatik pilota bağlayıp ense... 12000 dolar da maaş...
  • darısı okullarında başına pek bşy istemiyoruzki öyle ipad falan pdf okuyucu bi elektronik kitapda işi görür minicik çocuklar 10 kg luk çanta taşımak zorunda kalmazlar o karda kışta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fox-mete

11.000 ipad cok buyuk bi rakam applein disariya uretimi durdurup sirf belirli bir sure onlara calismasi gerekir

Olur mu öyle şey :) Bunun 10 katını bir günde üretiyorlar :)

iPad'in üretim kapasitesi artıyor; Temmuz ayında 2 milyondan fazla iPad üretilecek
  • Steve Jobs ölünce mezar taşına (belkide mezar tableti yaparlar) iDied yazdırırsa hiç şaşırmam. heryer elma olucak gibi bu gidişle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fox-mete

11.000 ipad cok buyuk bi rakam applein disariya uretimi durdurup sirf belirli bir sure onlara calismasi gerekir

Yok daha neler .... 11 bin yazıyor 11 milyon değil biz sadece paralardan sıfır attık yani sayılar hala normal...kendine gel....
  • Pilot olmak vardı valla.10000 dolar maaş+beleş ayped
  • pilot olmak biraz zor çok iyi bir ingilizce ve çok iyibir üni. statüsünde matematik + 60,000 $ para gerek :))
  • kıbrısta üniversite bitirip, sokaktaki insanarla konuşabileceğin bir ingilizce ilede pilot olunabiiyor.THY pilot alımı yaparken kuzen basvurdu, şu an 2-3 senelik yardımcı pilot.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabe

kıbrısta üniversite bitirip, sokaktaki insanarla konuşabileceğin bir ingilizce ilede pilot olunabiiyor.THY pilot alımı yaparken kuzen basvurdu, şu an 2-3 senelik yardımcı pilot.

nasıl yani uçuş okuluna gitmedimi benim bildiğimde uçak mügendisliği havacılık okumak 4 sene sürüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Ya adamların işi uçağı kaldırmak indirmek, arada da otomatik pilota bağlayıp ense... 12000 dolar da maaş...

Şaka mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Ya adamların işi uçağı kaldırmak indirmek, arada da otomatik pilota bağlayıp ense... 12000 dolar da maaş...

Ne güzel açıklamışsınız. Havacılığın H sinden anlamayan uçak türbülansa girince pilota küfür eden bir zihniyetle yaklaşıyor insanımız hala. Hayatında hiç kokpite girdin mi yada kokpitte iniş kalkış yaptın mı ? Yok sadece uzaktan gördün uçağı ve pilotları. Fırtınalı bir havada kokpitte in sonra bırak ellerini ayaklarını öpersin o insanların. Aldıkları 12000 $ fazlasıyla hak ediyorlar. Ki bu kadar fazla parayı TR de sadece THY veriyor.

Benim çalıştığım şirkette %80 den fazlası zaten kullanıyor iPad leri aktif olarak. Benim faydalandigim o kadar Cok program varki. Androzort lu bir tablet olsa ne program bulursun nede kullanacak sistem. 30 dakikayı alacak hesaplamayı 1 dakikada yapıyor artı kağıt kürek işlerinden kurtarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

pilot olmak biraz zor çok iyi bir ingilizce ve çok iyibir üni. statüsünde matematik + 60,000 $ para gerek :))

ingilizceleri çok komik :D ben arada telsiz konuşmalarını dinliyorum.muhabbet ingilizce sonunda iyi akşamlar.güle güle diyorlar :D
    http://www.iststatus.com/ buradan istanbul kuleyi dinleyebilirsin
  • Bu iki sirkette 11000 pilot mu varmis, bir yanlislik olmasin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SANALKAPTAN

quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

pilot olmak biraz zor çok iyi bir ingilizce ve çok iyibir üni. statüsünde matematik + 60,000 $ para gerek :))

ingilizceleri çok komik :D ben arada telsiz konuşmalarını dinliyorum.muhabbet ingilizce sonunda iyi akşamlar.güle güle diyorlar :D

bir alıntı daha eee nolucak şimdi ?

11 senedir havacılıkta ne yapıyorsun banane sen benim yazdığımı saptırıp kendine pay çıkarmaya çalışıyorsun.mesajlarda alıntılar kendini öne çıkarıp ben pilotum bu işten anlıyorum felan.Senin bu işten anlaman pilotların komik bir ingilizce konuştuklarını(en azından bana komik gelmesi)ni değiştirir mi? Ben fikrimi belirttim Sen ÜSTÜN BİLGİNLE beni cahil ilan ettin.Elektronik okuyorum ben cahil okumamış olduğumu nereden çıkardın? imzamda ilk okul terkler grubunun Logosunu mu gördün? Ben senin elma logonu gördüm.Ayrıca okumamış insan bile olsa senin ağzının payını verir.Konuyu nereden nereye çektin yazık.

benim mesajım bu sen konuyu nereye getirdin.akşam akşam böyle şeyleri tartıştığımız için ben utanıyorum.mesajdan alıntı yapmayın silelim konuyu kirletmeyelim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sabe

kıbrısta üniversite bitirip, sokaktaki insanarla konuşabileceğin bir ingilizce ilede pilot olunabiiyor.THY pilot alımı yaparken kuzen basvurdu, şu an 2-3 senelik yardımcı pilot.

nasıl yani uçuş okuluna gitmedimi benim bildiğimde uçak mügendisliği havacılık okumak 4 sene sürüyor ?

Onun başvurduğu zaman mühendislik diploması olanlar başvurabiliyordu.Şimdi nasıldır bilmiyorum.Hangi mühendislikler onuda bilmiyorum, kendisi elektrik elektronik bitirmişti.
  • saol kardeş bakalım kader kısmette nevar :)

millet ayıp etmeyin ya apple mış samsung muş sizene siz onları koruyunca paramı kazanıosunuz sanki ölseniz umurlarında olmazsınız siz boşverin elin adamlarını savunup kendi ırklarınıza küfredip aşşalamayın birbirimizden başka dostlarımız yokkk.......
  • Sanırım aramızda pilotluk ile bilgisi olanlar var. Madem konusu açılmışken pilot olmanın yollarını felan anlatabilirler mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.