Şimdi Ara

HP, webOS 2.2 destekli ve QWERTY klavyeli Pre 3'ün fiyatını 75$'a çekebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP, webOS 2.2 destekli ve QWERTY klavyeli Pre 3'ün fiyatını 75 border=a çekebilir" border="0" />

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Hewlett Packard, 2010 yılının nisan ayında PDA denildiğinde aklımıza gelen ilk firmalardan Palm'ı bünyesine katarak webOS platformunu kullanan ürünler geliştirmeye başlamıştı. Ancak günümüzdeki zorlu rekabet koşulları ve gerek TouchPad'in gerek Pre'nin yeteri kadar satış hacmine ulaşamamasından ötürü HP kısa bir süre önce webOS destekli tablet ve akıllı telefon projelerini sonlandırdığını açıklamıştı. Bu durum teknoloji dünyasında büyük yankı bulmuştu. Elbette HP'nin problemleri, projeleri rafa kaldırarak tamamen sona ermeyecekti. HP'nin elinde kalan TouchPad'lerin, firma için 103 milyon dolara yakın maliyet yükü oluşturduğu belirtiliyordu. Firma stoklarını en kısa sürede eritebilmek adına 16 GB TouchPad için 99.99$, 32 GB TouchPad için 149,99$ fiyat belirlemişti. Tahmin edebileceğiniz üzere yaşanan büyük fiyat düşüşü sayesinde satışlar hızla arttı. Görünüşe göre şimdi sıra HP Pre 3'te...

PC Mag cephesinden gelen bilgilere göre öncelikle Pre 3'ün Amerika'da satışının yapılmaması kararı alınmış. Avrupa'da satılan Pre 3'lerde ise tıpkı TouchPad'de olduğu gibi büyük bir indirim bekleniyor. Fransa'da 505$, İngiltere'de 490$ fiyat etiketiyle satılan Pre 3'ün fiyatı sim kilitsiz şekilde 75$'a kadar düşecek.

Peki HP'nin webOS platformu desteğini arkasına alan en üstün akıllı telefonu Pre 3, sadece 75$'a ne gibi özellikler sunacak?

• Dört band GSM şebekesi (850, 900, 1800, 1900 MHz) ve üç band HSPA (HSDPA: 7.2 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği
    • 3.5 mm kulaklık girişi
    • 4-satır kızaklı QWERTY klavye
    • 1.4 GHz saat hızında çalışan Qualcomm MSM8255 işlemci
    • 512 MB RAM
    • Adreno 205 grafik birimi
    • webOS 2.2 platformu
    • Touch to Share teknolojisi
    • 3.58-inç, 480 x 800 piksel, dokunmatik kapasitif ekran
    • 8 GB / 16 GB dahili flash bellek
    • Wi-Fi 802.11 b/g/n
    • Bluetooth 2.1
    • GPS, aGPS
    • 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera, otomatik odaklama, LED flaş
    • 640 x 480 piksel ön kamera
    • 720p video kaydı
    • 1230 mAh batarya

• Gitti güzelim işletim sistemi, android kadar iş yapardı emin ellerde olsa.
  • Amerikada 99$ dan satılmış bir süre ve anında tüm stokları eritmişler. HP böyle tüm cihazlarını satıp son da WebOS'a geri döndüğünü açıklayıp şu cihazların darboğazını kaldırsa fena kar eder.
  • 99$!a TouchPad alamadık bari bunu alalım yahu, nasıl alabiliriz bir fikri olan varsa hepimiz birer tane alalım :/

TR'de kaydettirmek çok sorun olmaz birini bulur kaydettiririz değil mi :)
  • Pre3e de yazık oldu :(
  • yazık oldu webOS ye iyibir isletim sistemiydi meego da boyle olmasa
  • bunu nerden satın alabiliriz ?
  • Ben keserim ama bu adamları. Bi biz faydalanamadık işe bak ya.
  • Almanyada düşer mı acaba fiyatı ? Ordan aldıralım bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75 usd gibi bi fiyata satılırsa Android sürümlerinin port edilmesi içten bile değil yakında görürüz palm pre 3 android 2.3.4 custom rom yada android ice cream sandwich şeklinde
  • bi fiyata bi özelliklere baktım içimin yağları eridi...
    f/p yazamıyorum çünkü tam karşılığı değil başka bir terim lazım bu durumu anlatmak için

xD XD Xd xxdd
  • pc sektöründende çıkacak mı acaba hp?
  • geçen hafta tablet haberini okuyuncu içim gitti şimdide bu alabileceğim yer olsa keşke
  • İşlemci 1.2 çift çekirdek olarak güncellenmişti batınca değiştirdiler tekrar heralde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

75 usd gibi bi fiyata satılırsa Android sürümlerinin port edilmesi içten bile değil yakında görürüz palm pre 3 android 2.3.4 custom rom yada android ice cream sandwich şeklinde

Belli olmaz belki de WebOS Android cihazlara port edilir. Aslında fena da olmaz zaten bi sürü custom rom var isteyen WebOS kullanır. ;)
  • yuhh şansımız olsada tr.de satılsaydı tüm aileye web os kullandırtırdım...
  • Vay be işe bak güzelim işletim sistemi ne hallere düştü böyle :(
  • keşke ülkemizdeki pcleri de 100 dolara satsa ne güzel olurdu
  • ben anlamadim. şimdi bu satılıyormu satılacak mı ? nerde satılcak ?
  • bedava
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.