Şimdi Ara

Yeni nesil Porsche Carrera resmi olarak ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
7.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Alman spor otomobil üreticisi Porsche, yeni nesil 911 Carrera ve Carrera S modellerini "resmi" olarak gün ışığına çıkardı. 2012 model 911, yerini alacağı mevcut model ile kıyaslandığında agresifleştirilen arka tasarımın yanı sıra 100mm daha uzun dingil mesafesine sahip geliştirilmiş gövde ile geliyor. Akıllı Alüminyum-Çelik kullanılan yeni gövde yapısı ile hem ağırlığı azaltılan hem de rijitliği geliştirilen süper spor yol otomobiline 20-inç jantlar eşlik ediyor ve daha geniş lastikler kullanılıyor.

2012 model Porsche Carrera'ya 3.4 litre hacminde ve 345 beygir gücünde, Carrera S modeline ise 3.8 litre hacminde ve 394 beygir gücünde motor güç veriyor. Porsche cephesinden gelen bilgilere göre Carrera S, 0-100Km hızlanmasını PDK şanzıman ile 4.3 saniyede, opsiyonel Sport Chrono paketindeki Sport Plus fonksiyonuyla ise 4.1 saniyede tamamlarken, 911 Carrera içinse bu değerler sırasıyla 4.6  ve 4.4 saniye.

Yeni Carrera S'te Porsche ilk defa Dinamik Şasi Kontrol sistemini kullanmaya başlıyor ve bu teknoloji sayesinde, akıllı yanal kuvvet dağılımı ile optimize edilmiş viraj alma kabiliyeti sunularak aracın yüksek süratlerdeki yol tutuşunun geliştirildiği ifade ediliyor. Yeni Porsche 911'in global tanıtımı 13 Eylül tarihinde Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilecek ve araçların sevkiyatı Aralık ayında yapılacak ancak müşterilerden talep toplanmaya 1 Eylül'de başlanacak. Fiyatlara gelecek olursak; Almanya için 911 Carrera 88 bin Avro, Carrera S ise 102 bin Avro seviyesinden sunulacak.

• Porsche yine döktürmüş muhteşem araba fiyatına göre gayet makul alacaklar için. Buna F1 şanzıman koyarlarsa işte çıldırırım manual koy bak keyfine :) (genelde f1 şanzıman koyuyorlar artık lüks arabalara)
  • 88 bin avroya karıyera tr de satılsa her köşede bu arabadan görürüz artık :/
  • burda 50 bin euro ya vw passat veriyorlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarnal

88 bin avroya karıyera tr de satılsa her köşede bu arabadan görürüz artık :/

o konuda haklısın ama 88.000 euro gerçekten çok iyi bu araba için :) yani alacaklar almakta haklılar.
  • Gt modelini beklemek lazım arkada devasa bi spoiler olmadımı çok garip geliyor görüntüsü
  • porsche'nin egzoz sesi yeter:)
  • yapilacak haber bulunamadigi icinmi boyle gereksiz seylerin haberi yapiliyor. araba dergisinde notebook haberi gormek gibi bir sey
  • Panamera dışında hiç bir tasarımını sevmiyorum şu arabanın.
  • Burda 88.000 Euro BMW 5.20d
    Orda 88.000 Euro Porsche Carrera.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu araba arabadan inmem walla mazallah geçerken çizerler lastikleri caart cart şişlerler falan araba yatar kalkarım... bide böyle arabaları korumak trde heralde askeriyede düşman askeri korumak gibi bişey herkesin gözü onda....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt_mhmt

Burda 88.000 Euro BMW 5.20d
    Orda 88.000 Euro Porsche Carrera.

Ben bu vergilerin
  • canlı
  • Akar..
  • 65.300 Euro'dan fabrika karı konularak Türkiye'ye giriş yapan 0 km bir lüks araç 65.300 Euro + ÖTV Vergisi 54.800 Euro + KDV Vergisi 21.600 Euro + Tescil Bedeli 2750 Euro Toplam Fiyat 144.000 Euro

65.300 Euro değerindeki bir araca 78.700 Euro vergi alınan bir sistemin içinde yaşıyoruz. Ben bir adet araç aldığımda, bir tane de devlete hediye ediyorum. Üstelik 1 senelik yakıt masrafı ve diğer giderlere de fazlasıyla para kalıyor.

Üstüne birde Dünyanın en pahalı petrolünü kullanınca... neyse çok ağır konuşacağım devamını anladınız sanırım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanner48

65.300 Euro'dan fabrika karı konularak Türkiye'ye giriş yapan 0 km bir lüks araç 65.300 Euro + ÖTV Vergisi 54.800 Euro + KDV Vergisi 21.600 Euro + Tescil Bedeli 2750 Euro Toplam Fiyat 144.000 Euro

65.300 Euro değerindeki bir araca 78.700 Euro vergi alınan bir sistemin içinde yaşıyoruz. Ben bir adet araç aldığımda, bir tane de devlete hediye ediyorum. Üstelik 1 senelik yakıt masrafı ve diğer giderlere de fazlasıyla para kalıyor.

Üstüne birde Dünyanın en pahalı petrolünü kullanınca... neyse çok ağır konuşacağım devamını anladınız sanırım!

Devletimiz kadınlar gibi; kendine alıyorsun bir tane de bana alacaksın!

• Arkası 911'in spoiler siz haline benziyor. Daha albenili olmuş.

Ama 911 Turbo tek geçerim
  • http://www.landrover.com.tr/forms/fiyat_listesi.php

land rover fiyatlarını ayrıntılı olarak göstermiş.

vergiler hariç 51000 euro olan bir modeli 112000 euro ya satışa sunuluyor :((

yazık halimize.
  • Yeni Porschenin 4-5 cm daha uzaması ileride Hibrid koyma ihtimalindenmiş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.