Şimdi Ara

iPhone 5 ile birlikte 8GB'lık iPhone 4'de mi yolda ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
19.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 5 ile birlikte 8GB'lık iPhone 4'de mi yolda ?

Apple'ın bu sene iPhone'da izleyeceği yol kesinlik kazanmamakla birlikte; alınan bilgilerin çoğu Cupertino'lunun uygun fiyatlı iPhone ile orta segmente de ulaşmayı hedeflediğini gösteriyor. Kimi kaynaklar Apple'ın bu amaç için iPhone 3Gs'in satışına devam edeceğini iddia etse de Reuters'ın Asyalı kaynaklarına dayandırdığı son haberi Apple'ın daha farklı bir yol izleyebileceğini gösteriyor.

Reuters'ın iddiasına göre Apple, antennagate olayına rağmen popülerliği 1 seneyi aşkın süredir azalmayan iPhone 4'ün önümüzdeki sonbaharda satışa sunulmak üzere 8GB'lık daha düşük fiyatlı modeli üzerinde çalışıyor. Bu bilgiyi konuya yakın isimlerden alan Reuters, kaynaklarının ismini açıklamayı reddetiği Kore'li üreticinin 8GB'lık iPhone 4 için flash bellek üretimine başladığını da iddia ediyor.

Haberde görüşlerine yer verilen Yuanta Securities'in analistlerinden Bonnie Chang, Apple'ın gelişmekte olan pazarlarda daha iyi bir satış sayısı yakalamak istemesinden dolayı 150-200 dolarlık iPhone üzerinde çalışmasının muhtemel olduğunu belirtirken; 8GB'lık iPhone 4'ün 200 dolar veya altı bir fiyattan satılmasının mali açıdan zor olması sebebiyle Apple'ın daha uygun fiyatlı bir iPhone'a ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

Reuters, uygun fiyatlı iPhone 4'ün yanı sıra 5. Nesil iPhone konusunda ise şunları söylüyor;

• Apple, iPhone 5'i Eylül sonu itibariyle satışa sunmayı amaçlıyor. (Son genel kanı, Apple'ın Eylül ayı içerisinde yeni iPhone'u tanıtıp; 7 Ekim'de satışa sunacağı yönünde)

• Yeni iPhone, tasarımsal açıdan iPhone 4'e benzemekle beraber; daha büyük ekranı, daha iyi anten tasarımı ve 8 megapiksellik kamerasıyla kardeşine üstünlük kuracak.

• iPhone 5'in üretimini gerçekleştireceği iddia edilen Pegatron ve Foxconn; üretim kapasitesini 45 milyon birime çıkaracağı belirtiliyor

Apple, 16GB ve 32GB olmak üzere geçtiğimiz Haziran ayında satışa sunulan iPhone 4 ve bazı operatörler tarafından satışı hala devam eden iPhone 3Gs olmak üzere üzere son çeyrekte 20.34 milyon adet iPhone satmayı başarmıştı.

2007'den bu yana 3 aylık dönemlerde gerçekleştirilen toplam iPhone satış sayısı

• Düzeltiyorum...

Türkiyede resmen herkes bir iphone sahibi olmuş..70 milyon nedir ya?

Kalite varsa ortada satar arkadaş bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 23 Ağustos 2011; 14:14:16 >
  • Bizim ulkede bisey degismez 8 gb iPhone 4 olsa bile onuda 1500 den asagiya satmazlar buda orta kesime hitap edermi bilmem...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Arkadaşlar 20 milyonluk satış son 1,5 yıl için değil; 26 Haziran'da sona eren 3 aylık periyot için geçerlidir. iPhone 4'ün satışa sunulmasından bu yana yapılan toplam satış sayısı ise 70 milyonu aşkındır.

İyi forumlar.

Ekleme: 2007'den bu yana 3 aylık dönemlerde gerçekleştirilen toplam iPhone satış sayısı;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 23 Ağustos 2011; 14:12:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Merhaba

Arkadaşlar 20 milyonluk satış son 1,5 yıl için değil; 26 Haziran'da sona eren 3 aylık periyot için geçerlidir. iPhone 4'ün satışa sunulmasından bu yana yapılan toplam satış sayısı ise 70 milyonu aşkındır.

İyi forumlar.

70 milyonmu?

Yuh
  • şaka maka bu apple işini biliyor ya, çok büyük bir sıçrama yaptı
  • Ya anlamıyorum ürünler türkiyede neden bu kadar pahalı satılıyo. Bir düzgün telefon sahibi olamadık gitti adamlar 1500-2000 den aşağı satmıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camosur

Ya anlamıyorum ürünler türkiyede neden bu kadar pahalı satılıyo. Bir düzgün telefon sahibi olamadık gitti adamlar 1500-2000 den aşağı satmıyo.

vergi
  • Eskiden Apple cihazı olana ters ters bakarlardı, 'Onda var biz de neden yok' diye, şimdi firma ele düşmüş, her bütçeye uygun model çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

Eskiden Apple cihazı olana ters ters bakarlardı, 'Onda var biz de neden yok' diye, şimdi firma ele düşmüş, her bütçeye uygun model çıkarıyor.

Her butceye uygun model derken?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Merhaba

İyi forumlar.

Ekleme: 2007'den bu yana 3 aylık dönemlerde gerçekleştirilen toplam iPhone satış sayısı;

Vay be demek ısler tıkırında adamlar 4 sene ıcınde bu rakamı yakalamıslar hakkaten buyuk basarı. Bır kac noktada elestırım olsada apple vazgecmeyecegım bır kurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

Eskiden Apple cihazı olana ters ters bakarlardı, 'Onda var biz de neden yok' diye, şimdi firma ele düşmüş, her bütçeye uygun model çıkarıyor.

Her butceye uygun model derken?

Sen daha alamadın mı bir tane?
  • Son çeyrekte 20 milyon satış ve donanım standardı var geliştiriciler için bulunmaz hint kumaşı oluyor resmen toplam i4 satışının da 60-70 milyon olduğunu göz önüne alırsak yazılım yapanlar için çok karlı bir platform...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Düzeltiyorum... Türkiyede resmen herkes bir iphone sahibi olmuş..70 milyon nedir ya? Kalite varsa ortada satar arkadaş bu kadar basit.

dünya türkiyeden ibaret değil. 6 milyar 775.235.700 (2009yılı)nüfuslü bir dünyadayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Figgiee

Bizim ulkede bisey degismez 8 gb iPhone 4 olsa bile onuda 1500 den asagiya satmazlar buda orta kesime hitap edermi bilmem...

evet katiliyorum. sadece hafizadan kismak bunun fiyatinin dusecegi anlamina gelmiyor diger bir kac ozelligide mutlaka makul seviyede dusurulup, fiyat orta seviye gelir duzeyi icin ayarlanmali veya olmasi muhtemel olan da budur. bir kac eksik yonuyle piyasaya surulecek olan veya surulmesi muhtemel olan bu telefona en cok 700 - 750 TL odenmesi orta duzey gelir sahibi kisiler icin cok ideal bir cozum olacaktir. aksi takdirde uretim maliyeti ile satis sonrasi elde edilen para arasinda %100'u askin bir kar orani ortaya cikiyo ki boyle devam edilirse hala tek sozum forever android.
  • iphone 5 4den farkı olmayacaksa 1 8mp kamera ve 4 ekran inç o kadar para verelirmi? bekle HD süper amoled ekran samsung al o paraya daha iyi degil mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

iphone 5 4den farkı olmayacaksa 1 8mp kamera ve 4 ekran inç o kadar para verelirmi? bekle HD süper amoled ekran samsung al o paraya daha iyi degil mi.

ios?
  • 4GB yapsınlar 8 fazla.HD kayıt + oyun,film,müzik,foto derken 8GB hayatta yetmiyor.
  • vayy be ülkemin güzel insanları herşeyin iyisine layıkta şu kriz var diye çığırtganlık yapanları anlayamıyorum avm ler de her yerde tüketim çılgınlığı var ken bir de kriz diyorlar sinemaya gidecektim yarım saat kuyruk bekledim bir kişi 18 tl haaa mısır hariç
  • Elbet alanlar olacaktır 5. Iphone'u ama şu piyasada sadece 0.3 inç büyük ekran , 3 mp fazla kamera ve 900 MHz Çift Çekirdek işlemciyle gelirse Android ile 1 sene hayatta savaşamaz o model. Uygun fiyatlı çıkaracağı model ise yine ucuz olmayacak ve savaşacağı Androidlerden yine geride kalacak. Apple'ın işi yaş yani.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.