- x
GOLD MASTER HD-1050 FULL BOX ( SIRA DIŞI ÖZELLİKLER)
685 Cevap91994 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

778 Mesaj
22 Ağustos 2011; 17:08:55 

Goldmaster HD-1050 modeli sıradan bir receiver dan çok daha fazla özellikleri içerisinde barındırıyor.
İçerisinde STİ 7110 işlemci bulunan uydu alıcısında, 256 MB SDRAM bellek bulunuyor.

Uydu alıcısının genel özellikleri;

Full HD görüntü

2 Adet CI modül girişi

1 Adet Smartcard girişi

2 Adet USB girişi

FREE TV+ Desteği

Web Browser desteği

YouTube ve Earth touch da video izleme desteği

YouTube ve Earth touch da bulunan videoları Download edebilme özelliği

Kablosuz klavye-mouse bağlayabilme

Menü fontu değiştirme ve boyutunu ayarlayabilme özelliği

USB Flash disk ve Hard disk üzerinden müzik, video ve resim oynatma

Hafızasındaki bilgileri USB belleğe aktarma ve kullanıcı ayarlarını kendi hafızasına kaydedebilme ve geri
yükleyebilme

Eş zamanlı olarak kayıt yapabilme, canlı yayını geri alabilme

Ekran menü fontlarını USB den güncelleyebilme

Aynı ağdaki bilgisayarların paylaşım klasörlerine erişim

Bilgisayar belleğindeki videoları, müzikleri,resimleri oynatma

Bilgisayar belleğine kayıt yapabilme

Eş zamanlı olarak, iki farklı yerde TV izleyebilme, canlı olarak TV izlerken, aynı anda, bilgisayara kaydı yapılan
görüntü, bilgisayarınızdaki oynatınız da oynatılabilir.

Eş zamanlı olarak kayıtlı görüntüyü izlerken, başka bir kayıt yapabilme

Aynı TP deki 3 kanalı aynı anda kaydederken, diğer iki kanalı canlı izleme

EPG desteği

Ethernet port desteği

WIFI USB adaptör desteği

Aynı ağdaki bilgisayarların paylaşım klasörüne bağlanabilme, kayıt yapabilme

HDMI video ve ses çıkışı (576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p)

PIP (Picture-in-Picture) ve çoklu resim görüntüleme

Universal, Unicable, MDU LNB desteği
10000 Kanal hafızası

DISEqC 1.0, 1.1, 1.2 ve USALS (DISEqC 1.3) desteği

Zamanlayıcı fonksiyonu

Video ve Ses çıkışı (RCA)

Dijital ses (SPDIF) için optik çıkış

USB ve RS-232 ile kanal listesi, yazılım güncelleme desteği

Uydu alıcısının kutu içeriğinde, webzeal eklentisinin bulunduğu usb flash disk ve altın uçlu hdmi kablo hediye olarak gelmektedir.

Bunlar uydu alıcısının genel özellikleriydi. Bu inceleme de sizlere daha çok;

Web Browser desteği

YouTube ve Earth touch da video izleme desteği

YouTube ve Earth touch da bulunan videoları Download edebilme özelliği

Kablosuz klavye-mouse bağlayabilme

WIFI USB adaptör desteği

Özelliklerine resimler eşliğinde değinmek istiyorum.

Öncelikle uydu alıcısının kasasına göz atmak gerekirse

Ön Panel
0

Arka Panel
0

CI ve SmartCard Slotları
0

Donanımı
0

Bu uydu alıcısı ile YouTube ve Eart Touch da video izleyebilir, aynı zamanda izlediğiniz videoları Flash disk ya da Hard diskinize indirebilirsiniz.

YouTube
0

Earth Touch
0

Bunların yanında uydu alıcısına takacağınız bir flash disk ile WebZeal eklentisini çalıştırarak, bir web browser a sahip olabilirsiniz. Bu web browser ile internette sörf yapabilirsiniz.

0

İsterseniz daha rahat bir kullanım için, uydu alıcınıza kablosuz Klavye ve Mouse takarak kullanım zevkini arttırabilirsiniz.

0

Bir bilgisayar ile girilebilecek tüm sitelere, bu uydu alıcısıyla da girebilirsiniz.

0

0

Aynı zamanda internete bağlanabilmek için Ethernet portunun yanı sıra, desteklenen WIFI adaptörleri kullanarak kablosuz olarak internete bağlanabilirsiniz.

İyi günler

Not: Konunun paylaşımı için müsade gösteren Castiel'e teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 25 Ocak 2012; 10:46:25 >

PSN: Xallez
"AEROCOOL XPREDATOR KULLANICILARI"

2750 Mesaj
22 Ağustos 2011; 17:13:46 

Hayırlı olsun çıkan modele umarım beğenirler cihazı..

Gerçi bunun 1090 PVR Olanıda var ama bu senemi üretildi bu cihaz ama baya bir güzele benziyor kullananlar çok mest ediyor cihazı bu nasıl olur onu kullananlardan yorum alırız ama sizin yorumunuz nedir bu cihaz hakkında?

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

778 Mesaj
22 Ağustos 2011; 17:26:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Hayırlı olsun çıkan modele umarım beğenirler cihazı..

Gerçi bunun 1090 PVR Olanıda var ama bu senemi üretildi bu cihaz ama baya bir güzele benziyor kullananlar çok mest ediyor cihazı bu nasıl olur onu kullananlardan yorum alırız ama sizin yorumunuz nedir bu cihaz hakkında?

Teşekkürler hocam.
Benim yorumumu soracak olursan cihaz tek kelime ile mükemmel.Bir uydu alıcısından beklenmeyecek kadar işlevsel ve performanslı.Üstelik HD değil FULL HD.Bu uydu alıcısının piyasada çok tutacağına inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 22 Ağustos 2011; 17:27:57 >

999 Mesaj
22 Ağustos 2011; 18:24:26 

Fiyat nedir

Herkese inat Ebru Gündeş!

2750 Mesaj
22 Ağustos 2011; 18:39:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Teşekkürler hocam.
Benim yorumumu soracak olursan cihaz tek kelime ile mükemmel.Bir uydu alıcısından beklenmeyecek kadar işlevsel ve performanslı.Üstelik HD değil FULL HD.Bu uydu alıcısının piyasada çok tutacağına inanıyorum.

Sağolasınız yorumlarınız için birşey daha sorabilirmiyim bir sakıncası olmazsa bunun 1090 PVR-TWİNBOX Modeli FULL HD mi?Yoksa normal HD mi? yazabilirmisiniz.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

6666 Mesaj
22 Ağustos 2011; 19:59:56 

Özgün yazılımlı olduğunda, STi işlemci olanların, diğer işlemcilere göre görüntü kalitesinde
bir adım önde olduğu bilinmektedir.

Cihazın yazılımıda kullanışlı, hatasız ve stabil çalışmakta ise, alınabilir diye
değerlendirmekteyim.

Saygılar, sevgiler.

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Doğru bilginin adresi...

778 Mesaj
22 Ağustos 2011; 20:50:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Fiyat nedir

Fiyatı hakkında henüz bir bilgi veremiyorum.
@Se_co
Hocam 1090 modeli normal HD dir.
@serkanguzel_
Menüsü hemen hemen 1070 ile aynı diyebilirim

6666 Mesaj
22 Ağustos 2011; 21:40:08 

@Xallez,

Flash bellek kapasitesi belli mi?

Saygılar, sevgiler.

Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

Doğru bilginin adresi...

778 Mesaj
23 Ağustos 2011; 8:34:35 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

@Xallez,

Flash bellek kapasitesi belli mi?

Saygılar, sevgiler.

Flash belleklerde bir kapasite sınırlaması yok hocam.Hdd lerde ise ben 1 TB lık bir diski sorunsuz kulllandım.Bu arada cihazın NTFS desteği de bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 23 Ağustos 2011; 8:35:20 >

6666 Mesaj
23 Ağustos 2011; 10:20:46 

quote:

Flash belleklerde bir kapasite sınırlaması yok hocam.Hdd lerde ise ben 1 TB lık bir diski sorunsuz kulllandım.Bu arada cihazın NTFS desteği de bulunuyor.

He he...

Her uydu cihazının bilgilerinin saklandığı bir ROM bellek vardır. Aynı PC'lerde olduğu gibi...

İşte cihazın flash bellek kapasitesi dediğimiz, ROM bellek kapasitesidir. Onu sormuştum !?

Tespit ettiğinizde bildirebilirseniz memnun olurum.

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

778 Mesaj
23 Ağustos 2011; 11:10:36 

quote:

He he...

Her uydu cihazının bilgilerinin saklandığı bir ROM bellek vardır. Aynı PC'lerde olduğu gibi...

İşte cihazın flash bellek kapasitesi dediğimiz, ROM bellek kapasitesidir. Onu sormuştum !?

Tespit ettiğinizde bildirebilirseniz memnun olurum.

Saygılar, sevgiler.

yanlış anlaşılma olmuş o zaman : )
cihazın rom belleği 32 mb dır hocam.

6666 Mesaj
23 Ağustos 2011; 15:53:00 

quote:

yanlış anlaşılma olmuş o zaman : )
cihazın rom belleği 32 mb dır hocam.

Flash bellek (ROM) 32 MB. bilgisi doğru değil mi?

Zira cihaza 10.000 kanal sınırlaması konmuşta !!!

ROM bellek kapasitesinin teyidini almanız mümkün mü?

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

2750 Mesaj
24 Ağustos 2011; 1:44:53 

Benim anlam veremediğim bir uydu cihazına 10000 Kanal konulmuş peki buna Ne gerek var? zaten cihaza topu topuna yüklediğni kanal 2000 Adet var yada yok.. Mesala benim gibi adam türksatı seyredecekse zaten 300 kanal alsın yeter bile

Anlayamadım birde şu var Cihazın Rom(Kalıcı bellek)Kapasitesi 32 megabayt diyor fakat biz cihaza ne yüklüyoruz ki Kalıcı olsun zaten bütün cihazlarda 4 Ram,12 Ram gibi özellikler çoğunluk mevcut.

Sistem Özellikleri;
Diğer Elektronikler;

2847 Mesaj
24 Ağustos 2011; 4:06:00 

FREE TV+ Desteği nedir?

2 modül girişi olması güzel

dsmart modül girişi takılıp aynı zamanda digiturk modüllü üyelik çıktıgında modül takılıp tek recıverdan hd yayınları rahatlıkla izlene bilir

★★★ Fenerbahçe 2012-2013 ★★★
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 9 Miroslav Stoch
10 GÜLE GÜLE :) Alex de Souza 11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 15 Henri Bienvenu 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 20 Sezer Öztürk 21 Selçuk Şahin
23 Semih Şentürk 27 Milos Krasic 34 Fehmi Mert Günok 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu
60 Özgür Çek 67 Orhan Şam 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Aykut Kocaman

4094 Mesaj
24 Ağustos 2011; 9:12:11 

bu cihazın fiyatı nekadar ?

6666 Mesaj
24 Ağustos 2011; 10:35:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Benim anlam veremediğim bir uydu cihazına 10000 Kanal konulmuş peki buna Ne gerek
var? zaten cihaza topu topuna yüklediğni kanal 2000 Adet var yada yok.. Mesala benim
gibi adam türksatı seyredecekse zaten 300 kanal alsın yeter bile

Anlayamadım birde şu var Cihazın Rom(Kalıcı bellek)Kapasitesi 32 megabayt diyor fakat biz
cihaza ne yüklüyoruz ki Kalıcı olsun zaten bütün cihazlarda 4 Ram,12 Ram gibi özellikler
çoğunluk mevcut.

Selamlar,

Motorlu anteni olanlar için 10.000 kanal bile yetmeyebilir !...

Giriş seviyesi HD cihazlarda flash bellek(ROM) kapasitesi 8 MB.tan başlar. Cihaz HD olupta,
flash bellek kapasitesi 4 MB. olan uydu cihazları da var. Ancak o cihazlar giriş seviyesi cihaz
bile değildir. Yani segment altı ürünler diyebiliriz.

Silinebilir belleğe (RAM) gelince; HD cihazlarda silinebilir bellek minimum 88 MB. olmak
zorundadır. Üretim birimleri itibariyle HD uydu cihazlarında RAM belleğin en küçüğü 96
MB.tır.

Yine HD uydu cihazları, SD cihazlardan farklı olarak, Video belleğine de (VRAM) ihtiyaç
duyarlar. Çoğu HD cihazına VRAM için kapasite desteği ROM bellek üzerinden
sağlanmaktadır.

Vuo Uno cihazın Kapasite bilgileri açıklanmıştır. Bu cihazı somut örnek ile açıklamam
gerekirse;

Flash bellek (ROM) : 320 MB.

Silinebilir bellek (RAM) : 512 MB.

Video bellek (VRAM) : 192 MB.

Örneğimizdeki cihazda fiziki flash bellek kapasitesi 512 MB. olup, VRAM desteği flash
bellekte ayrılmış alandan sağlanmaktadır.

HD uydu cihazlarında VRAM desteğinin flash bellek üzerinden sağlanmasının sebebi ise;
VRAM'ın çalışma için en elverişli hızın flash bellek üzerinden verilebilmesi nedeniyledir.

VRAM desteği flash bellek üzerinden sağlanmayan tipte HD cihaz board'larıda mevcuttur.
Ancak bu board tipleri ilk nesil board'lar olup, işletimde çeşitli sorunlar ortaya çıkardığı
bilinmektedir. NAND tipte flash bellek kullanımı ile birlikte, board'larda VRAM desteği flash
bellek üzerinden kullanılmaya başlamıştır.

Bir diğer flash bellek tipi ise, NOR flash bellekler olup, ilk nesil flash bellek tiplerindendir.
Piyasamızda hali hazırda bu flash belleği kullanan ucuza imal edilmiş çok değişik marka HD
uydu cihazı bulunmaktadır. Hani bir söz vardır ya ! "Şeytan ayrıntıda gizlidir." diye...

Bu bilgileri vermemin nedeni ise; HD cihazlarda flash bellek kapasitesine bakarak hemen
karar vermemek ve ucuz diye alım kararı vermemek doğru olur.

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

6032 Mesaj
24 Ağustos 2011; 12:59:20 

Fiyat belli olmadan birşeyler demek ne kadar mümkün? Alınabilecek düzeyde ise, tavsiye edilebilinir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2750 Mesaj
24 Ağustos 2011; 14:37:54 

@serkangüzel Hocam bilgileriniz için çok teşekkür ederim hocam ve bunun sayesinde Ucuz olsun diye bir HD uydu alıcısı alınmayacağınıda öğrenmiş oldum benim düşüncem 3030 HD vardı kafamda oluşan ama bunun yerine HD1090 Uydu alıcısını tercih edicem gibi geliyor banada kapasiteler ve özellikler vs verdiğniiz bilgiler iyice öğrenmiş olduk.

Saygılar..

Üstteki arkadaşımız sormuş Fiyat önemli değil önemil olan cihazın özelikleri,işlevi ve kalitesidir.
Kullanılan malzemeler kaçıncı sınıf malzeme,hangi işlemci kullanılıyor vs etkenler belirler.

Sistem Özellikleri;
Diğer Elektronikler;

778 Mesaj
24 Ağustos 2011; 17:57:28 

quote:

Orijinalden alıntı: bigdede

FREE TV+ Desteği nedir?

2 modül girişi olması güzel

dsmart modül girişi takılıp aynı zamanda digiturk modüllü üyelik çıktıgında modül takılıp tek recıverdan hd yayınları rahatlıkla izlene bilir

FREE TV+ ; Youtube, Eart Touch gibi sitelerden video izleyip download edebileceğiniz, ileriye dönük yeni video sitelerinin ekleneceği ve üzerinde projeler geliştirilen bir eklentidir.

@serkangüzel
hocam cihaz hakkında ki net bilgilere ulaştım.

FLASH-ROM: 32 MB
RAM: 256 MB
EEPROM: 256 BYTE

@cem650
Hocam cihazın fiyatı hakkında henüz bir duyum almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 24 Ağustos 2011; 17:58:28 >

6666 Mesaj
24 Ağustos 2011; 19:34:58 

quote:

@serkangüzel
hocam cihaz hakkında ki net bilgilere ulaştım.

FLASH-ROM: 32 MB
RAM: 256 MB
EEPROM: 256 BYTE

Teyit için teşekkürler.

Bu kapasite bilgilerine göre, cihaz linux işletebilecek yeterlilikte görünüyor.

Tabi linux desteği verilmişse/verilecekse !!! Aslında verilip, verilmemesinin pek önemi
yok ! Linux'la işleyecek olsa bile, 32 MB.lık ROM'a göre, özgün yapıda işleyen bir linux
olacaktır.

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

4094 Mesaj
26 Ağustos 2011; 9:14:36 

ozaman bu cihaz alınabilir bu cihaz ne zaman piyasaya girer.

778 Mesaj
26 Ağustos 2011; 9:29:29 

quote:

Teyit için teşekkürler.

Bu kapasite bilgilerine göre, cihaz linux işletebilecek yeterlilikte görünüyor.

Tabi linux desteği verilmişse/verilecekse !!! Aslında verilip, verilmemesinin pek önemi
yok ! Linux'la işleyecek olsa bile, 32 MB.lık ROM'a göre, özgün yapıda işleyen bir linux
olacaktır.

Saygılar, sevgiler.

hocam cihaz zaten linux işletim sistemiyle gelicek ;)

@Cem650
Cihaz 1 haftaya kadar marketlerde olacaktır.bu arada fiyatı 499 TL'dir.

Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 26 Ağustos 2011; 9:30:00 >

1209 Mesaj
26 Ağustos 2011; 10:14:40 

@Serkanguzel_ Hocam,

Bu cihaz hakkindaki yorumların nedir?
Fiyat ve özellikler açısından hem HD hem de SD yayınlar için dream yerine tercih edilebilir mi?

HP PAVILION DV6-1241et KULLANANLAR KULÜBÜ
Core2 Duo P8800 (2.66 GHz) | 4gb DDR2 RAM | 500gb SATA HDD | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı a/g/n ve Realtek ethernet kartı | ATI DDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" (1366 x 768) 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası |

6666 Mesaj
26 Ağustos 2011; 10:59:32 

quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

@Serkanguzel_ Hocam,

Bu cihaz hakkindaki yorumların nedir?
Fiyat ve özellikler açısından hem HD hem de SD yayınlar için dream yerine tercih edilebilir mi?

Selamlar,

Bir önceki mesajımda zımnen değinmiştim. Linux konusuna...

Uydu alıcıları linux'la işlediği zaman görüntü kalitesi bir miktar düşmektedir.

Keşke cihazın linux'lu yazılımının yanı sıra, özgün yazılımı da olsaydı !!!

STi işlemci + özgün yazılım = görüntü kalitesinin belirleyici etmeni oldu.

Linux'lularda kendi içinde ikiye ayrılıyor;

* Özgün linux'lular : Önceden donanım yapısı belirlenmiş cihaza göre hazırlanmış ve
kapalı kodlarla çalışan linux'lular. Örneğin bu 1050 HD modeli,

* Açık kaynak kodlu linux'lular : Enigma image tabanına ait yazılım çalıştırabilen
cihazlar. Örneğin Dreambox'lar ve klonları...

Bu kriter ve etmenler ışığında; 1050HD cihazın görüntü kalitesi ancak Dreambox'lar kadar
olabilecektir diyebilirim. Dreambox'ların görüntü kalitesi ise, piyasaya girmiş kimliksiz bir
çok vırtık, zırtık HD cihazdan daha iyidir. Dolayısı ile görüntü kalitesini iyi klasmanında
olduğunu rahatça söyleyebilirim.

Çok iyi ; STi işlemci + özgün yazılım

İyi ; STi işlemci, Broadcom işlemci + linux'lu yazılım.

Vasat ; Diğer işlemciler + özgün yada linux yazılımla işleyenler.

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

1209 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:04:35 

@Serkanguzel_ Hocam,

Hızlı ve bilgilendirici yanıtlarınız için çok teşekkür ederiz. Sayenizde bilmediğim bir çok konuda şimdi daha net bir fikir sahibi oldum.

Cevaplarınızdan çıkardığım sonuç eğer D-Smart da izlemek istiyorsa goldmaster ilk tercih olacaktır.

Diğer bir konu ise yabancı kanallar için server kullanımı. Lan giriş ve wireless internet kullanımı baz alındığında goldmaster da işimizi görecektir diye düşünüyorum.

Umarım en sonunda konuyu düzgün anlamışımdır.

Not: Teknolojiyi seven biri olarak uydu alıcıları konusundaki cahilliğimi lütfen kınamayın :D

Core2 Duo P8800 (2.66 GHz) | 4gb DDR2 RAM | 500gb SATA HDD | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı a/g/n ve Realtek ethernet kartı | ATI DDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" (1366 x 768) 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası |

6032 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:38:05 

Düşündüğümden pahalı olacak fiyatı. Atlanta ile ola devam edeceğim demekki.

6666 Mesaj
26 Ağustos 2011; 19:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

@Serkanguzel_ Hocam,

Hızlı ve bilgilendirici yanıtlarınız için çok teşekkür ederiz. Sayenizde bilmediğim bir çok konuda şimdi daha net bir fikir sahibi oldum.

Cevaplarınızdan çıkardığım sonuç eğer D-Smart da izlemek istiyorsa goldmaster ilk tercih olacaktır.

Diğer bir konu ise yabancı kanallar için server kullanımı. Lan giriş ve wireless internet kullanımı baz alındığında goldmaster da işimizi görecektir diye düşünüyorum.

Umarım en sonunda konuyu düzgün anlamışımdır.

Not: Teknolojiyi seven biri olarak uydu alıcıları konusundaki cahilliğimi lütfen kınamayın :D

Modül girişli almak istiyorsanız, 500 TL'ye GigaBlue 800HD solo daha avantajlıdır. Kapasitif
değerler itibariyle...

Ne de olsa, goldmaster 1050HD ve Gigablue linux'la işlemektedir. Her ikiside linux'lu
olduğu için görüntü kaliteside aynı olacaktır. Cihazların diğer işlevleride birbirinin aynısıdır.

İlaveten; GigaBlue açık kaynak kodlu olduğu için her türlü enigma tabandan yazılımla
çalışacağı için cihazın yazılım desteği HD yayın teknolojisi devam ettiği müddetçe
kesilmeyecektir.

Kolay gelsin.

Doğru bilginin adresi...

4094 Mesaj
27 Ağustos 2011; 23:38:03 

bu cihazı beğendim sanırım bu cihazı alırım ben,

bişey daha sormak istiyroum web browser desteği varmış acaba bu browserden online flim sitelerine girip online filim izleyebilirmyim birde gerekli server kiralama yaparsam tüm yayınları bu receiverden izleyebilirmiyim teşekkürler.

62 Mesaj
28 Ağustos 2011; 1:24:20 

quote:

Modül girişli almak istiyorsanız, 500 TL'ye GigaBlue 800HD solo daha avantajlıdır. Kapasitif
değerler itibariyle...

Ne de olsa, goldmaster 1050HD ve Gigablue linux'la işlemektedir. Her ikiside linux'lu
olduğu için görüntü kaliteside aynı olacaktır. Cihazların diğer işlevleride birbirinin aynısıdır.

İlaveten; GigaBlue açık kaynak kodlu olduğu için her türlü enigma tabandan yazılımla
çalışacağı için cihazın yazılım desteği HD yayın teknolojisi devam ettiği müddetçe
kesilmeyecektir.

Kolay gelsin.

@serkangüzel hocam,

Goldmaster Hd-1060 modelini SD/HD görüntü kalitesi, d-smart modül kullanımı ve CS açısından tavsiye eder misiniz? Yoksa aynı işlemciye sahip olduğu söylenen hd-1050 modelinin piyasaya çıkmasını mı bekleyelim?

Edit: detay bilgi ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraama -- 28 Ağustos 2011; 15:40:03 >

6666 Mesaj
28 Ağustos 2011; 16:31:25 

Selamlar,

1060, 1070, 1080 ve 1090 modellerinde STi 7101 işlemci bulunmakta olup, hepside özgün
linux ile işlemektedir. İşlemcinin saat frekans hızı 320 Mhz.dir.

1050 modeli ise, STi 7110 işlemcili olup, cihaz özgün linux'la işlemektedir. İşlemcinin saat
frekans hızı 450 Mhz.dir.

Denemediğim(test etmediğim) cihazları tavsiye edemem. Bu cihazlarda kullanılan işlemcinin
STi işlemci serilerine ait olması nedeniyle, görüntü kalitesinin iyi olacağı yönünde kanaat
bildirebilirim ancak !

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

62 Mesaj
28 Ağustos 2011; 16:33:56 

quote:

Selamlar,

1060, 1070, 1080 ve 1090 modellerinde STi 7101 işlemci bulunmakta olup, hepside özgün
linux ile işlemektedir. İşlemcinin saat frekans hızı 320 Mhz.dir.

1050 modeli ise, STi 7110 işlemcili olup, cihaz özgün linux'la işlemektedir. İşlemcinin saat
frekans hızı 450 Mhz.dir.

Denemediğim(test etmediğim) cihazları tavsiye edemem. Bu cihazlarda kullanılan işlemcinin
STi işlemci serilerine ait olması nedeniyle, görüntü kalitesinin iyi olacağı yönünde kanaat
bildirebilirim ancak !

Saygılar, sevgiler.

Teşekkür ederim.

1745 Mesaj
29 Ağustos 2011; 13:49:35 

Takipteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pis@gor -- 3 Eylül 2011; 1:29:08 >

Matematikçi, karanlık bir odada, orada olmayan siyah bir kediyi arayan kör bir insana benzer.

157 Mesaj
29 Ağustos 2011; 13:57:49 

1070 modelini kullandığımda cihaz yazılımında hatalar vardı cihazda kitlenme cccam den kopma ve en önemlisi görüntü kalitesi beni mennum etmemişti cihaza ne yazık ki gerekli yazılım destegide verilmedi ve sonuc olarak cihazı elden çıkarmıştım....

6666 Mesaj
29 Ağustos 2011; 14:33:43 

quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

1070 modelini kullandığımda cihaz yazılımında hatalar vardı cihazda kitlenme cccam den
kopma ve en önemlisi görüntü kalitesi beni mennum etmemişti cihaza ne yazık ki gerekli
yazılım destegide verilmedi ve sonuc olarak cihazı elden çıkarmıştım....

Doğrudur.

Cihaz STi işlemcili olsada, özgün linux'lu yazılım görüntü kalitesini bir miktar düşürüyor.

Ancak diğer kimliksiz cihazlarla kıyasladığımızda, görüntü kalitesi biraz daha iyi sayılır.

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

157 Mesaj
29 Ağustos 2011; 15:10:34 

quote:

Doğrudur.

Cihaz STi işlemcili olsada, özgün linux'lu yazılım görüntü kalitesini bir miktar düşürüyor.

Ancak diğer kimliksiz cihazlarla kıyasladığımızda, görüntü kalitesi biraz daha iyi sayılır.

Saygılar, sevgiler.

doğrudur 1070 ve 1090 gibi modeller piyasadaki kimliksiz cihazlardan görüntü kalitesi anlamında kat ve kat daha iyidir.

4094 Mesaj
2 Eylül 2011; 16:37:06 

bu cihaz ne zaman gelicek yaa...

4094 Mesaj
2 Eylül 2011; 22:27:43 

quote:

değerler itibariyle...

kesilmeyecektir.

Kolay gelsin.

selam serkan hocam bu cihazda modül girişi yokmu yukarda özelliklerde var deniyor çünkü birde gigablue almaya karar kılar gibiyim fakat bazı sorular var aklımda bu gigablue sd yayınını hd ye çeviren teknoloji varmıdır 2.cisi web browser varmı gigablue de yani istediğim video sitesine girip online filim izleyebilirmyim en önemli isteklerimden biri bazen sıkılıyorum ve download yapmaktansa online izliyorum pc den bunu receiverden yapmak mümkünmü 3. ise bu server paylaşımı alırsam hetbird uydusunuda bağlamammı gerekiyor yada 2.uydu hangi yöne bağlamam gerekiyor

bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.

6666 Mesaj
3 Eylül 2011; 11:19:38 

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

selam serkan hocam bu cihazda modül girişi yokmu yukarda özelliklerde var deniyor çünkü
birde gigablue almaya karar kılar gibiyim fakat bazı sorular var aklımda bu gigablue sd
yayınını hd ye çeviren teknoloji varmıdır 2.cisi web browser varmı gigablue de yani
istediğim video sitesine girip online filim izleyebilirmyim en önemli isteklerimden biri bazen
sıkılıyorum ve download yapmaktansa online izliyorum pc den bunu receiverden yapmak
mümkünmü 3. ise bu server paylaşımı alırsam hetbird uydusunuda bağlamammı gerekiyor
yada 2.uydu hangi yöne bağlamam gerekiyor

Bu cihazda da modül girişi bulunmaktadır.

SD yayını HD yayına çeviren teknoloji mi !? Nerden çıkarıyoryorlar bu safasataları ??? Bu
işlem güçlü PC + özel arayüzler marifetiyle bile saatler süren işlemler neticesi yapılabiliyor !
O da SD (Mpeg2) çözünürlüğü upscale (bir üst çözünürlüğe yükseltme) şeklinde değil !...
Biraz netleştirme yapılabiliyor o kadar...

Her iki cihazda da web browser özelliği bulunmaktadır. İnternete girmek ve film izlemek
mümkündür.

Hangi uydunun yayınlarını izlemek istiyorsanız, o uyduya çanak kurmalısınız.

Tüm bu medya özellikeleri ile şifreli yayın çözme işlemlerini Giga Blue ile daha rahat
yapabilirsiniz.

Doğru bilginin adresi...

778 Mesaj
3 Eylül 2011; 12:27:55 

quote:

selam serkan hocam bu cihazda modül girişi yokmu yukarda özelliklerde var deniyor çünkü birde gigablue almaya karar kılar gibiyim fakat bazı sorular var aklımda bu gigablue sd yayınını hd ye çeviren teknoloji varmıdır 2.cisi web browser varmı gigablue de yani istediğim video sitesine girip online filim izleyebilirmyim en önemli isteklerimden biri bazen sıkılıyorum ve download yapmaktansa online izliyorum pc den bunu receiverden yapmak mümkünmü 3. ise bu server paylaşımı alırsam hetbird uydusunuda bağlamammı gerekiyor yada 2.uydu hangi yöne bağlamam gerekiyor

yalnız web browser ın flash player desteği olmadığı için, video izleyemezsiniz.

4094 Mesaj
3 Eylül 2011; 19:29:09 

hocam cihazda 600 tl çok para yaa şöyle 400 gibi bir fiyat olsa eyvallahta 600 tl birde 200 tele modül daha çok para ediyor.internetten video izlenmiyorsa bu üzücü.

778 Mesaj
3 Eylül 2011; 22:53:21 

quote:

hocam cihazda 600 tl çok para yaa şöyle 400 gibi bir fiyat olsa eyvallahta 600 tl birde 200 tele modül daha çok para ediyor.internetten video izlenmiyorsa bu üzücü.

Ama cihaz 600 tl değil hocam yanlış anlaşılma olmuş.cihazın fiyatı 500 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 3 Eylül 2011; 22:54:02 >

4094 Mesaj
5 Eylül 2011; 1:05:55 

abi nerde satılıyor söylesende alsak bu cihazı beğendim acıkcası yoksa bunlarda apple stratejisimi yapıyor bozuk telefonu yok satıyor taktiği ile insanların ilgisinimi çekiyor

4094 Mesaj
5 Eylül 2011; 1:08:35 

quote:

değerler itibariyle...

kesilmeyecektir.

Kolay gelsin.

serkan güzel hocam sen gigablue 500 tl demişsin ama hangi siteye baksak 600 tl den aşağı değil.

6666 Mesaj
5 Eylül 2011; 11:06:44 

Fiyat ve satıcılar ile ilgilenmemekteyim.

Doğru bilginin adresi...

3052 Mesaj
5 Eylül 2011; 11:33:11 

Bu cihaz nasıl 1080p çıkış veriyor. Yayınlar 1080i değil mi?

4094 Mesaj
5 Eylül 2011; 11:38:43 

yayın 1080p olursa vercekmiş yani onu demek istiyor herhalde.

6666 Mesaj
5 Eylül 2011; 11:44:33 

Cihazın işlemcisi her türlü 1080p video'yu işleyebilir.

Uydu stream (akışı) yada diğer kaynakalrdan aldığı medya oynatımı v.s.

Doayısı ile önce uydudan 1080p (progressive) yayın yapılmalı ki, cihaz işleyip, çıkış
verebilsin !?

Amerika, Japonya ve Avustralya'da uydu üzerinden 1080p çözünürlükte yayın
yapılmaktadır. Dreambox'larda dünyanın her ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Amerika, Japonya ve Avustralya'da dahil olmak üzere...

Sonuç olarak; 1080p video işleyebilme özelliği, uydu cihazlarında çipset'in marifetidir.
Dreambox 800HD'de Broadcom 7401 çipset bulunmaktadır.

Broadcom çipset ile ilgili daha fazla bilgi üreticinin web sayfasından da görülebilir.

Saygılar, sevgiler.

Doğru bilginin adresi...

993 Mesaj
5 Eylül 2011; 21:51:09 

quote:

Cihazın işlemcisi her türlü 1080p video'yu işleyebilir.

Uydu stream (akışı) yada diğer kaynakalrdan aldığı medya oynatımı v.s.

Doayısı ile önce uydudan 1080p (progressive) yayın yapılmalı ki, cihaz işleyip, çıkış
verebilsin !?

Amerika, Japonya ve Avustralya'da uydu üzerinden 1080p çözünürlükte yayın
yapılmaktadır. Dreambox'larda dünyanın her ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Amerika, Japonya ve Avustralya'da dahil olmak üzere...

Sonuç olarak; 1080p video işleyebilme özelliği, uydu cihazlarında çipset'in marifetidir.
Dreambox 800HD'de Broadcom 7401 çipset bulunmaktadır.

Broadcom çipset ile ilgili daha fazla bilgi üreticinin web sayfasından da görülebilir.

Saygılar, sevgiler.

merhaba konusu değil ama vu+solo için düşüncen nedir?Görüntü kalitesi hızı kalitesi hakkında

6666 Mesaj
6 Eylül 2011; 11:16:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

merhaba konusu değil ama vu+solo için düşüncen nedir?Görüntü kalitesi hızı kalitesi hakkında

Dreambox'larla aynı performansta...

Doğru bilginin adresi...

1209 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:43:42 

Arkadaşlar nedir son durum? Bu ürün piyasaya çıktı mı?

4094 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:14:03 

BENDE heyecanla bu ürünü bekliyorum.

206 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:28:08 

bu ürünün hd 1060,hd 1070 veya 1090 a bir üstünlüğü varmı? mesela 1070 yerine bunu tercih etmemizin sebebi ne olacak.

6666 Mesaj
6 Eylül 2011; 22:15:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sami

bu ürünün hd 1060,hd 1070 veya 1090 a bir üstünlüğü varmı? mesela 1070 yerine bunu tercih etmemizin sebebi ne olacak.

1060, 1070, 1080 ve 1090 serilerinde STi 7101 çipset kullanılmış olup, saat frekans hızı
320 Mhz.dir.

1050HD'de ise, STi 7110 çipset kullanılmış olup, saat frekans hızı 450 Mhz.dir.

Doğru bilginin adresi...

104 Mesaj
6 Eylül 2011; 22:55:07 

quote:

1060, 1070, 1080 ve 1090 serilerinde STi 7101 çipset kullanılmış olup, saat frekans hızı
320 Mhz.dir.

1050HD'de ise, STi 7110 çipset kullanılmış olup, saat frekans hızı 450 Mhz.dir.

Frekans hızı 450 Mhz olan 1050 daha ustun model mi oluyor bu durumda hocam?

6666 Mesaj