Şimdi Ara

Deprem erken uyarı sistemi Japonlar için iOS 5'e entegre edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Deprem erken uyarı sistemi Japonlar için iOS 5'e entegre edildi

Deprem erken uyarı sistemi Japonlar için iOS 5'e entegre edildi

Apple’ın mobil işletim sisteminin yeni güncellemesi iOS 5 için geliştiricilere 6. beta sürümü geçen hafta dağıtılmaya başlandı. 

iOS 5 sürümünün sunduğu yeniliklere kısaca değinmek gerekirse; anlık bildirimleri tek bir Bildirim Merkezi altında toplaması, iMessage ile internet üzerinden zengin içerikli SMS tazı mesajlaşma, iBooks tarzında satın aldığınız degilerinizi depolayabileceğiniz NewsStand, gelişmiş yapılacaklar listesi Reminders, ses artırma tuşunun kamera deklanşörü olarak kullanılabilmesi, entegre Twitter uygulaması, kablosuz olarak yazılım güncellemesi yapabilme ve bilgisayarlar ile senkronize etme, Nuance destekli sesi metne çeviren Asisstant uygulaması şimdiye kadar bilinenler.

Ancak iOS 5 içerisinde belirli bir bölgeye özel uygulama olduğu ortaya çıktı. iOS 5 ikinci beta sürümünde MacRumors sitesi kaynak kodlarına gömülü "Quake Alert" ibaresinin olduğunu farketmişti. O zaman ne için kullanıldığı tam olarak bilinmeyen özelliğin sadece Japonya’ya özgü olduğu gelen bilgilerden anlaşıldı.

Bu özellik deprem felaketinin vurduğu Japonya’ya özgü bir erken deprem uyarı uygulamasını içeriyor. Japonya’da 2007’den bu yana faaliyet gösteren deprem erken uyarı sistemi 1000 civarı sismograf alıcısıyla fay hatlarında herhangi bir hareketlilik varsa tespit ediyor ve alarm veriyor. Alarm durumu operatörlerden SMS olarak da tüm vatandaşlara gönderiliyor.

iOS 5 sürümü bunu bir adım öteye taşıyor. Sistemle uyumlu çalışan özelliği Bildirim Merkezi panelinin en altındaki ayarlar kısmına girerek aktive etmek mümkün. Böylece uyarılar Bildirim Merkezi’nde gösteriliyor.

Bu özellik sadece Japonya için geçerli. ABD veya başka ülkelerdeki beta geliştiricileri bu özelliğe erişemiyor.

• SMS olarak gelen birşeyse hiç gereği yok bence, üstte bildirim alanındaki duruşu hariç.
  • bence japonlar acisindan super bi yenilik olur. mesela bu yontem ulkemizde tutmaz. neticede japonlar ilginc adamlar vesselam.

Ne demek istedigimi japonya appstore'una girerseniz daha iyi anlayacaksiniz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok mukemmel bir fikir bence her ulkede uygulanmali ama bizimkiler yapamaz 4.9 deprem oldu gecenlerde turkiyede tek coken yer kandili rasathane internet sitesi...
  • bknz: tribünlere oynamak
  • birisi illuminati den konuyu açmalı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

birisi illuminati den konuyu açmalı artık.

Katılıyorum
  • Biryerde okumuştum güvenilir kaynak, bütün bu doğal felaketler hep illuminatinin işi zaten. Boşuna uğraşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.respect
    Biryerde okumuştum güvenilir kaynak, bütün bu doğal felaketler hep illuminatinin işi zaten. Boşuna uğraşmayın.

Aha!
  • erken uyarı çok bi işe yaramaz.Zaten yıkılanı yapmak ölmekten daha zor

deprem olsada ölsek
    xD XD Xd xxdd
  • Apple cidden iyi yönetiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

bknz: tribünlere oynamak

Sakin ol şampiyon, samsung yakında kopyalar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

bknz: tribünlere oynamak

ben iphone 3g kullanıyorum gözünü fanlık bürümüş senin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carnador
    quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com bknz: tribünlere oynamak
    ben iphone 3g kullanıyorum gözünü fanlık bürümüş senin

bknz: baltayi tasa vurmak

• Bazen ticari kaygilari on plana ciksada ise yarar islerde apple gene yapmis yapacagini
  • Birkaç gün önce Çanakkale ve İzmir yeni ASIR gazetelerini boşuna ziyaret etmedim.
    Aylar öncesindende buradaki 8.0 magnitüdlük gücü tesbit ettim. Ayvalık taki Arkadaşlara bildirdim tehlikeli depremlerinin baba burnu açıklarında olacağını.
    ÜSTÜN TEKNOLOJİMLE DEPREMLER BÖYLE ÖNCESİNDEN BİLİNİR TAM İSABET DERECESİNDE.www.depremerkenuyari.com

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.