Şimdi Ara

Android Gingerbread işletim sistemli LG E730 Optimus Sol resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
22.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android Gingerbread işletim sistemli LG E730 Optimus Sol resmiyet kazandı

Hatırlatmak gerekirse geride bıraktığımız temmuz ayında LG Mobile'ın, 2011 yılının ikinci yarısı için hazırladığı yol haritası internete sızdırılmış; içinde 7 farklı akıllı telefonun bulunduğu yol haritasında Victor kod adlı model dikkatlerden kaçmamıştı. Daha sonra gelen açıklamalarda Victor kod adlı modelin, E730 Optimus Sol adı altında nihai tüketiciyle buluşacağının altı çizilmişti. Pocketnow'ın dün E730 Optimus Sol'a ait basın görsellerini internette yayınlamasının hemen ardından, akıllı telefona LG Mobile tarafından bugün itibarıyla resmiyet kazandırıldı.

Dünkü haberimizde de belirttiğimiz gibi LG Mobile'ın klasik tasarım çizgilerini taşıyan Optimus Sol, sadece 9.8 mm kalınlığında tasarlanmış. 1 GHz saat hızında çalışan Qualcomm MSM8225 Snapdragon işlemciden ve 512 MB RAM'den güç aldığı ifade edilen Optimus Sol, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 2.3 ''Gingerbread'' versiyonunu kullanıyor.

3.8-inç boyutunda ve 480 x 800 piksel (WVGA) çözünürlüğünde Ultra AMOLED dokunmatik ekrana, microSD kart desteğine (kutu içeriğinde 2 GB'lık kart mevcut) sahip akıllı telefonda Wi-Fi 802.11 b/g/n (Wi-Fi Direct, DLNA), Bluetooth 3.0 ve GPS gibi güncel donanımların unutulmadığını görüyoruz. Muhtemelen LG Mobile'ın Ultra AMOLED ekran açıklaması dikkatinizi çekmiştir. Bilindiği üzere aşırı aydınlık veya güneşli ortamlarda telefonların ekranını görmek zorlaşıyor. İşte LG Mobile bu durumu düşünmüş olacak ki, Optimus Sol'da yer verdiği Ultra AMOLED ekranın, standart AMOLED ekranlara kıyasla aşırı aydınlık ortamlarda daha iyi netlik, aydınlık sağladığını dile getiriyor.

Optimus Sol'un ön yüzünde 640 x 480 piksel, arka yüzünde ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. 5 megapiksellik kameraya otomatik odaklama özelliği eşlik ediyor. Son olarak 1500 mAh'lik bataryayla gelen LG Optimus Sol'un üç farklı renk seçeneğiyle eylül ayı ortasından itibaren Avrupa'da satışına başlanması beklenirken fiyatla ilgili açıklama yapılmadı.

• LG'nin tasarımlarını hiç beğenemedim.
  • daha güçlü modeller bekliyoruz ama ULTRA AMOLED merak uyandırıcı LG ekran konusunda asla hayal kırıklığına uğratmaz...
  • Tüm solculara hayırlı olsun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

Tüm solculara hayırlı olsun....

İyi güldüm
  • eğer o ekran 3,8" ise telefon fazla büyük. ekran telefonun yanında çok küçük kalıyor.
  • çerçeve gerçekten büyük ama önemli olan telefonun fiyatı, bence optimus black'in 300-310 euroluk fiyatında sonra 250 euro gibi bir fiyatı olursa çok popüler olur ve galaxy ace gibi orta sınıftaki başarısız modelleri piyasadan silebilir
  • İnsanların Huawei X5'e yönelmemesi için bu telefonun 650TL civarında konumlandırılması gerekiyor ki satılsın, yoksa zerre kadar manası yok ultra amoled, mega amoled falan kurtarmaz, en azından kameraya bir flash koyun ki aynı segment rakiplerden farkınız olsun.
  • tasarım mühendisleri dolmuş foruma
  • Ultra amoled çok merak ettim yalnız tasarım olmamış bence .
  • Apple buna da dava açar şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mX-L4S3R -- 22 Ağustos 2011; 15:59:31 >
  • tasarımı hoş duruyor ama ekran biraz daha büyük olabilirmiş. kamerada flash olmaması bana göre bir eksiklik. ultra amoled dokunmatik ekran merak uyandırıcı. fiyatı konusuna gelince pahalı bir smartphone olacağını düşünmüyorum. optimus black bile full donanıma rağmen bu kadar ucuza satılıyorsa bu cihaz da uygun fiyattan satılır.
  • Tasarımı güzel duruyor vallahi ama biraz kücük gibi geldi ağırlığı kalınlığı felan nasıldır acaba.. LG bu sene devrim yapıyor sanırım
  • Güzel telefona benziyor

Beğendim ben
  • o zaman hangisi iyi?

spoer amoled plus mı?
    ultra amoled mi?
  • internette bi inceleme videosu var

almanca biliyorsanız
    http://www.youtube.com/watch?v=OLZhyroNPNs
  • Samsung cihazlarını apple'ye benzetiyor, LG de samsung'a...
  • LGye oldum olası ısınamamışımdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _blackmamba_

tasarımı hoş duruyor ama ekran biraz daha büyük olabilirmiş. kamerada flash olmaması bana göre bir eksiklik. ultra amoled dokunmatik ekran merak uyandırıcı. fiyatı konusuna gelince pahalı bir smartphone olacağını düşünmüyorum. optimus black bile full donanıma rağmen bu kadar ucuza satılıyorsa bu cihaz da uygun fiyattan satılır.

lg bence samsung a nispet bu cihazı çıkardı(eskiden amoled ekranları gereksiz görürdü) demek istediği alın işte amoled.. koyun nova ekranın yanına da görün nova neymiş .....
  • Videodan ne kadar anlaşılabilir bilmiyorum, ama ekran fena gelmedi. Yakında Samsung'dan da SuperDuperAmoled++'ı bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.