Şimdi Ara

Nokia N9 Kazakistan'da 9 Eylül'de piyasada olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
9.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia N9 Kazakistan'da 9 Eylül'de piyasada olacak

Nokia'nın MeeGo işletim sistemi taşıyan N9 modeli uzun süren bekleyişin ardından piyasaya sürüldü. 1 GHz saat hızında çalışan TI OMAP 3630 işlemci, PowerVR SGX 530 grafik birimi, 1 GB RAM, 3.9-inç 480 x 854 piksel çözünürlüğünde dokunmatik AMOLED ekran, 64 GB'a kadar dahili flash bellek seçeneği ve 8 megapiksel kamera ile Nokia’nın şu ana kadar ki en iyi modeli olarak görülen N9 ülkemiz de dahil pek çok pazarda satışa sunuldu.

Yılların mobil işletim sistemi Symbian'ı gözden çıkaran ve MeeGo işletim sistemini de bir süre desteğini sürdürdükten sonra rafa kaldıracağını açıklayan Nokia, N9 modeli için farklı bir pazarlama stratejisi uyguladı. 

Nokia her ülke pazarına genel konjonktüre bakarak modeli piyasaya sürüp sürmeme konusunda inisiyatif tanıdı. Tüm ağırlığını Windows Phone platformuna kaydıran Nokia stokların elde kalma ve satılmama riskine karşı böyle kararı hayata geçirdi.

Durum böyle olunca ABD, İngiltere ve Almanya gibi yüksek potansiyele sahip pazarlar insiyatif almadı ve buradaki MeeGo meraklılarının beklentisi boşa çıkmış oldu.

Ancak Kazakistan’dan gelen bu fotoğraf gelişmekte olan bir ülke olmasına rağmen N9 modelinin satışına karar verildiğini gösteriyor. Başkent Almata'nın caddelerindeki billboardlara asılan reklamlara göre 8 Eylül'de Texhodom tarafından satışa sunulacak olan N9 modelinin fiyatı ise 99,990 Kazak tengesi - 679$. 

Bunun yanında Kazakistan N9 modelinin piyasaya ilk sürüldüğü yerlerden birisi olacak. Bu açıdan da Kazak teknoloji meraklıları adına oldukça sevindirici.

• kazaklara 1200 kaat bize 1500, ayıp :)

1200den fazla verilmez bence.
  • bu telefon satmaz bence... N8 kamerasından dolayı satmıştı bunda kamerayıda düşürmüşler....
  • Kazaklara iyi kazak.
  • ABD, Ingiltere ve Almanya'da satılmamasının sebepleri belli. Nokia bu pazarlar için N9'un ilgi görmeyeceği bahanesini öne sürüyor ama durum tam tersi. N9 oralarda satışa sunulursa WP7'li cihazların satışlarını önemli derecede etkileyecekti. Microsoft kendi anavatanında Nokia'nın MeeGo cihaz satmasına izin verir mi tabiki vermez. Şayet WP7'nin türkçe dil desteği olsaydı N9 Türkiye'ye de gelmeyecekti.

Ah Nokia ah yanlış ata oynadın. Milyonlarca kullanıcını Android'e kaptırdın. Akıllı telefon pazarında bir zamanlar rakipsizken şimdi rakip olamıyorsun. Kurtuluşun MeeGo'da OpenSource'da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia ne yapıyor anlamadım bir türlü. Sanki bu telefonun satmaması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Madem ki bu telefonun satmasını istemiyorlar, o zaman neden üretiyorlar böyle bir telefonu?
  • Nokia kendi sonunu kendi hazırladı.Androidle başa çıkamaz!Bu telefona bu paralar verilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abitgear

Bu durumda koyun psikolojisinin önde gideni android cihaz alıcılarında kanımca...

Bu durumda koyun psikolojisinin önde gideni Apple cihaz alıcılarında olmasın sakın? Android sadece bir işletim sistemidir ve bunu kullanan onlarca hatta yüzlerce çeşit telefon ve tablet vardır. Apple ürünlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım. (Apple kullanıcıları ile bir derdim yok, amacım sadece cevap vermek)
  • Şu kurlar yüzünden balon fiyatlarla cihaz alıyoruz yazık.
  • "8 Eylül'de Texhodom tarafından"
    tehnodom,orada kiril alfabesi ve latince kullanilmis,"h" n diye okunur...
  • Texhodom'a 100 metre mesafedeyim.
    Bizdeki Teknosa,el broşürlerindeki font ve turuncu tonu bile aynı.
    N9 100000 tenge olacaksa fiyat karşılaştırmanız için Optimus 3D 120000 tenge,optimus black 70000 tenge
  • hacılar telefon ne kadar iş yapar androide kafa tutarmı bilemem ama şunu söyliyeyim bu güne kadar gördüğüm en güzel tasarımlı telefon bide hızlı olsa işletim sistemide iyi olursa kral telefon olur acıkcası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

ABD, Ingiltere ve Almanya'da satılmamasının sebepleri belli. Nokia bu pazarlar için N9'un ilgi görmeyeceği bahanesini öne sürüyor ama durum tam tersi. N9 oralarda satışa sunulursa WP7'li cihazların satışlarını önemli derecede etkileyecekti. Microsoft kendi anavatanında Nokia'nın MeeGo cihaz satmasına izin verir mi tabiki vermez. Şayet WP7'nin türkçe dil desteği olsaydı N9 Türkiye'ye de gelmeyecekti.

Ah Nokia ah yanlış ata oynadın. Milyonlarca kullanıcını Android'e kaptırdın. Akıllı telefon pazarında bir zamanlar rakipsizken şimdi rakip olamıyorsun. Kurtuluşun MeeGo'da OpenSource'da.

ms tabiki izin vermez. sen olsan 1 milyar dolar ödediğin firmanın böyle birşey yapmasına izin verir miydin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

quote:

Orijinalden alıntı: abitgear

Bu durumda koyun psikolojisinin önde gideni android cihaz alıcılarında kanımca...

Bu durumda koyun psikolojisinin önde gideni Apple cihaz alıcılarında olmasın sakın? Android sadece bir işletim sistemidir ve bunu kullanan onlarca hatta yüzlerce çeşit telefon ve tablet vardır. Apple ürünlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım. (Apple kullanıcıları ile bir derdim yok, amacım sadece cevap vermek)

+++ rap demek istediğim de buydu zaten. Nokianın genel olarak şimdilik en üst telefonu meegolu n9 gibi görünüyor.hatta dikkat ederseniz bundan önceki yani n8 symbian işletim sistemli bir telefon n9 ise sanki n8in daha üst bir modeliymiş gibi gösterip n9 u ederinin çok üstünde bir fiyatla sunuyor.Tabi birde bu eksikliklerin yanında meego ile göz boyamaya çalışıyor.Geleceği meçhul olan bir işletim sistemine kim o parayı verirki?Yani bu telefona o kadar alternatiflerin arasından binlerce lira saymanın mantığı olamaz.Android, winphone, hatta symbian anna bile daha iyi tercih olur.Habere bakarsanız öncelik verdiği ülkeler hedeflenen stratejinin resmen aynası...

• MeeGo oldukça güzel bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Code

hacılar telefon ne kadar iş yapar androide kafa tutarmı bilemem ama şunu söyliyeyim bu güne kadar gördüğüm en güzel tasarımlı telefon bide hızlı olsa işletim sistemide iyi olursa kral telefon olur acıkcası...

telefon android daha iyi performans veriyor işletim sistemi ios dan bile iyi tek sorun sürekli desteklenmesi gerekiyor... düşün android uygulamalarını çalıştırıyor n9 işletim sistemi:) tasarım çok iyi donanım olarakta kendine rahat yetecek mütavazi:)
  • quote:

telefon android daha iyi performans veriyor işletim sistemi ios dan bile iyi tek sorun sürekli desteklenmesi gerekiyor... düşün android uygulamalarını çalıştırıyor n9 işletim sistemi:) tasarım çok iyi donanım olarakta kendine rahat yetecek mütavazi:)

Nokia'nın ilk android telefonumu olacak bu,telefon?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

quote:

Nokianın ilk android telefonumu olacak bu,telefon?

hayir sen yanlis anlamissn
  • ya allah aşkına çok merak ediyorum da burada ne zaman bir n9 haberi çıksa ya fiyatına ya da desteklenmemesinden bahsediliyor(bazları symbian oldu falan gibisinden yorumlar yapıyor onları ciddiye bile almıyorum) yani kaçımız bir telefonu 2 yıldan fazla kullanıyor turkiye telefon tüketiminde oldukça başarılı birde şunu demek istiyorum iphone 3g çıktığında herkes aldı fiyatını herkes hatırlıyor apple kaç yıl destekledi???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

ABD, Ingiltere ve Almanya'da satılmamasının sebepleri belli. Nokia bu pazarlar için N9'un ilgi görmeyeceği bahanesini öne sürüyor ama durum tam tersi. N9 oralarda satışa sunulursa WP7'li cihazların satışlarını önemli derecede etkileyecekti. Microsoft kendi anavatanında Nokia'nın MeeGo cihaz satmasına izin verir mi tabiki vermez. Şayet WP7'nin türkçe dil desteği olsaydı N9 Türkiye'ye de gelmeyecekti.

ms tabiki izin vermez. sen olsan 1 milyar dolar ödediğin firmanın böyle birşey yapmasına izin verir miydin?

Zaten Microsoft o 1 milyar doları verdiği için N9'u aslında iptal bile ettirmişti ama gelecek olan tepkilerden dolayı çekinildiği için ve yapılan bunca emeğin boşa gitmemesi için cihaz tekrar diriltildi ve MeeGo takımının N9 bekleyenlerine armağanı niteliğinde bir cihaz oldu. Ki cihazın donanımının dahi güçlü olmasına izin vermediler. Yoksa MeeGo takımı o cihazı çift çekirdekli yapmasını elbet bilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.