Şimdi Ara

Philips HMP5000 HD medya oynatıcısı ANA KONU * İnceleme ve Fotoğraflar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.284
Cevap
12
Favori
115.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips HMP5000 HD medya oynatıcısı Türkiye de satışa sunuldu..

İnternet Servislerinin ve multimedyanın
    keyfini kablosuz çıkarın

Philips HD ortam oynatıcıyla uçsuz bucaksız multimedya içeriğini zahmetsizce keşfedin.
    Internet veya PC kitaplığınızdan üstün kaliteli videoların, müziğin ve fotoğrafların keyfini
    doğrudan TV'nizde çıkarın. Dosya dönüştürmeye gerek yoktur.

Ayrıntılı bilgi

• Birden çok formatta video oynatın
    • Yüksek çözünürlüklü DivX oynatımı için HD Onaylı DivX Plus
    • Bilgisayarınızdan film oynatma için Windows Media Video
    • Fotoğrafları çeșitli formatlarda görüntüleyin

Daha fazlasını duyun

• Farklı ortam dosyalarında bulunan müzikleri dinleyin
    • Mükemmel film deneyimi için Dolby Digital DTS2.0

Daha fazlasını kullanın

• USB 2.0 konektör ve SD hafıza kartı yuvası
    • Sabit diskteki ortam içeriğini oynatın
    • Bağlı ortamınıza kablosuz olarak ulașmak için dahili Wi-Fi
    • Bilgisayar ve ev ağı içeriğine göz atmak için DLNA PC Media Link
    • İnternet servisleri dahildir

Özellikler

DivX Plus HD, Internet üzerindeki HD video ve filmlerin keyfini doğrudan Philips HDTV veya PC'nizden çıkarmanıza olanak sağlayan en yeni DivX teknolojisini kullanmaktadır. DivX Plus HD, DivX Plus içeriklerin (bir MKV dosya ortamı içinde yüksek kaliteli AAC ses çıkıșına sahip H.264 HD video) oynatımının yanı sıra, 1080p çözünürlüğe kadar olan önceki DivX video sürümlerini de destekler. Gerçek HD dijital video için DivX Plus HD.

Birden çok formatta video

MPEG 1/2/4 (MPEG 4 Part 2), H.264, VC-1, H.263, VP6 (640 x 480), DivX Plus HD, DivX 3/4/5/6, Xvid, RMVB 8/9/10, RM, WMV (V9), AVI, TS, M2TS, TP, TRP, ISO, VOB, DAT, MP4, MPEG, MPG, MOV(MPEG 4, H.264), ASF, FLV (640 x 480), MKV, M4V gibi yüksek çözünürlüklü formatları içeren çok geniș bir video formatı aralığındaki videoları, dosya dönüștürme zahmetine katlanmanıza gerek kalmadan oynatmanın keyfini yașayın. Herhangi bir videoyu veya filmi mükemmel sinema kalitesinde ve canlı surround sesle izlemeye bașlamak için Play düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

Sabit diskteki ortam içeriği

Rahatlayın ve dosya formatı uyumu kaygısı yașamadan sabit diskinizdeki ortam içeriğinin keyfini çıkarın. Philips oynatıcınızın FAT32, FAT, vb. popüler HDD formatların çoğunu desteklediğini bilerek, içeriğinizi rahatça oynatın.

Çeșitli formatlarda fotoğraf

Fotoğraflarınızı, JPEG, JPG, M-JPEG, PNG, TIF, TIFF, GIF, BMP ve HD JPEG dahil çeșitli formatlarda ve doğrudan geniș ekranlı TV'nizde görüntüleyin! Oturma odanızı bir fotoğraf galerisine dönüștürün ve harika anılarınızı arkadașlarınızla ve ailenizle paylașın.

Farklı ortam dosyalarında bulunan müzikler

Ses formatı ne olursa olsun, sevdiğiniz müzikleri dinleyin ve kristal netlikte sesin keyfini yașayın. Philips oynatıcı, Dolby Digital, AAC, RA, OGG, MKA, MP3, WAV, APE, FLAC, DTS, LPCM, PCM, WMA (V9), IMP/MS ADPCM ve WMA Pro gibi çok çeșitli ses formatlarına kolay erișim sağlar.
    Dolby Digital DTS2.0
    Mükemmel film deneyimi için Dolby Digital DTS2.0

DLNA PC Media Link

DLNA PC Media Link, TV'nizin uzaktan kumandasını kullanarak bilgisayarınızdaki veya ev ağınızdaki video, fotoğraflara ve müzik içeriğine kolayca erișmenizi sağlar. Ortam oynatıcınızı ev ağınıza bağlayarak, DLNA onaylı tüm cihazlardaki içeriğe sorunsuz bir șekilde erișebilirsiniz Bir düğmeye basarak, bilgisayarınızın multimedya koleksiyonuna oynatıcınızda göz atın.

İnternet servisleri dahildir

Philips Ortam Oynatıcınızı ev ağınıza bağlayın ve istediğiniz zaman mükemmel çevrimiçi servislerden yararlanın! Ev ağınızdan aktarılan herhangi bir içeriğe erișin ya da Facebook, Youtube, Picasa ve Acuweathers gibi web sitelerinden* olușan koca bir dünyaya gözatın. * Desteklenen web siteleri değișikliğe tabidir.

Teknik Özellikler

<< Görüntü/Ekran >>

•D/A dönüștürücü: 12 bit, 108 MHz
    •Görüntü güçlendirme: Video yukarı örnekleme, Akıllı Görüntü, HD (720p, 1080i, 1080p), Video geliștirme

<< Ses >>

•D/A dönüștürücü: 24 bit, 192 kHz
    •Frekans tepkisi: 30-20000 Hz
    •Sinyal gürültü oranı: 90
    •Bozulma ve Gürültü (1kHz): 65 dB
    •Çapraz Karıșma (1kHz): 70 dB
    •Dinamik Aralık (1kHz): 80 dB
    •Ses Sistemi: Dolby Dijital, DTS 2.0 + Dijital çıkıș

<< Video Oynatma >>

•Sıkıștırma formatları: MPEG1, MPEG2, DivX 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x, DivX 6.0, DivX Plus™ HD, H.264, MKV, VC-1, WMV, XviD
    •Video disk oynatma sistemi: PAL, NTSC

<< Müzik Çalma >>

•Sıkıștırma formatı: PCM, MP3, Dolby Dijital, DTS, WMA
    •MP3 bit hızları: 32 - 320 kbps
    •Oynatılabilen Ortamlar: SD kartı, USB flash sürücü

<< Resim Oynatma >>

•Resim Sıkıștırma Formatı: JPEG, BMP, GIF, PNG, TIFF
    •Görüntü Güçlendirme: Fotoğrafları çevirin, Döndürme, Büyütme, MP3 çalarak slayt gösterisi

<< Bağlanabilirlik >>

•Ön / Yan bağlantılar: USB, SD/SDHC Kartı
    •Arka Bağlantılar: CVBS ve Sol/Sağ analog ses çıkıșı, Dijital optik çıkıș, HDMI çıkıșı, eSATA

<< Kullanılabilirlik >>

•Ekran Menüsü (OSD) Dilleri: İngilizce, Lehçe, Rusça, Çekçe, Danca, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Portekizce, Romence, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Türkçe, Ukrayna
    •EasyLink: Tek dokunușla oynatma, Tek dokunușla bekleme
    •Yükseltilebilir bellenim: USB yoluyla yükseltilebilir bellenim

<< Güç >>

•Güç kaynağı: 230V, 50Hz
    •Güç tüketimi: <10 W
    •Bekleme modunda güç tüketimi: < 1 W

<< Aksesuarlar >>

•Birlikte verilen aksesuarlar: Ses/Video kablosu, Dünya Çapında Garanti belgesi, Uzaktan Kumanda, 2 x AAA Pil, Kullanım Kılavuzu, Güç kablosu

<< Boyutlar >>

•Set boyutları (G x Y x D): 91 x 54 x 160 mm
    •Ambalaj boyutları (G x Y x D): 250 x 163 x 82 mm

<< Multimedya Uygulamaları >>

•Multimedya bağlantıları: USB bellek sınıfı aygıtı
    •Çalma/Oynatma Formatları: DivX, JPEG Resimler, MP3, AVI (DivX, DIV5, DX50, DXMF), DivX 3.11, DivX 5, DivX Ultra, H.264, MPEG1, MPEG2, MPEG-4 (DivX-4 DivX-5 DivX-6), RealMedia Ses, RealMedia Video, WMA, WMV9/VC1, XviD
    Dijital Fotoğraf Görüntüleme
    •Resim Sıkıștırma Formatı: BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF
    •Görüntü Güçlendirme: Büyütme
    •Oynatılabilen Ortamlar: SD kartı, USB flash sürücü

[PDF] HMP5000/12 Philips HD Ortam oynatıcı
    http://download.p4c.philips.com/files/h/hmp5000_12/hmp5000_12_pss_tur.pdf

Türkiye Philips Site
    Philips - HD Ortam oynatıcı HMP5000/12
    http://www.philips.com.tr/c/blu-ray-dvd/hmp5000_12/prd?retailStoreStatus=true&country=TR&catalogType=CONSUMER&language=tr&onlineStoreStatus=false&stores=true&proxybuster=E771EE9A11E66B05C7DEF0ED6255DD2E.app102-drp2

Philips HMP5000 Media oynatıcısı >> Ön incelemem ve ilk izlenimler

Aylardır piyasaya çıkmasını beklediğim Philips HMP5000'i bugün nihayet Vatan bilgisayar'dan 149 liraya satın aldım..
    İlk izlenim olarak; HMP5000'nin kasası HMP3000'e göre biraz daha büyük ve beslemesi kasa içinde olduğu için biraz daha ağırca.. kumanda tuşları, hmp3000'nin kumandasına nazaran biraz daha sert basıyor ama kumanda kaliteli ve algılama hassasiyeti çok iyi..
    İlk önce merak ettiğim wi-fi özelliğini test ettim.. 5-6 metre mesafeden modemi rahat olarak gördü.. Youtube girip, yüksek çözünürlüklü videoları 8 megabit internet hızı ile sorunsuz seyredebildim.. DLNA özelliğini de test ettim; netbook'tan HD ve 3D demo videoları hızlı olarak takılmadan açtı.. bir kaç video da video başlarken ses 2 saniye kadar sonra devreye girdi.. seste senkron bozukluğu yok sadece sesin 2 saniye kadar geç geldiğini duydum.. Aynı video'ları sonra tekrar denedim bu sefer sorunsuz açtı.. Sanırım net'te oluşan anlık bir sorundu.. Altyazılar HMP3000'e göre biraz daha iyileştirilmiş ama font tipi aynı... İki satır olan alyazılarda, satır araları biraz daha aralanmış.. bu da okumayı daha kolaylaştırıyor gibi.. Cihazın arka panelde e-sata giriş var ve menü'de e-sata olarak ikonu var.. Ekran format değiştirme formatları daha geliştirilmiş.. Pan scan 4:3 - Letter box 4:3 - 16:9 - 16:10 ekran formatları tam fonksiyonel olarak, video'yu ekrana uygun olarak yaymayı gerçekleştiriyor..
    4 saat kadar hiç kapatmadan test ettim; hiç ısınma yok.. Kasa HMP3000 gibi ılık bir sıcaklıkta kalıyor.. İnternet servisleri menüsünde facebook - youtube - accuweather - picasa uygulamaları var..
    Youtube menüsü bayağı detaylı ve güzel diyebilirim.. Video aramak için açılan sanal klavye ile kumanda çok hassas olduğu için çok pratik işlem yapılabiliyor.. Youtube'da katogoriye göre video seyretme alt menüleri var.. video'ları çok hızlı açıyor... Seçtiğiniz katogoride ki videoları isterseniz sürekli olarak seyredebiliyorsunuz..
    Facebook'a da kullanıcı ismimle giriş yapabildim fakat facebook'ta ki videoları seyredemedim..

Philips HMP5000'nin menü - youtube ve altyazı görüntüleri

Kablosuz nete tekrar bağlanmak için fabrika ayarlarına döndüm ve tekrar kablosuz ağ kurulumu yaptım...
    Şifreleme HMP5000'nin menüsünde WPA görünüyor ama; modem şifrelemesi WPA2
    Modemle, HMP5000 arasında yaklaşık 5 metre mesafe var ve Wi-fi çekim gücü full gözüküyor
    Umarım diğer kullanıcıların kablosuz bağlantı sorunu çözülür.. Bir Püf noktası var ama; ne olduğunu henüz tam olarak bilemiyoruz??!
    Bu kadar cihazı kablosuz ağ bağlantı sorunlu olarak piyasaya süreceklerini pek zannetmiyorum....

Bilgisayarın kablosuz ağları görüntüleme panceresi

HMP5000'nin kablosuz ağları görüntüleme menüsü

Kablosuz ağ şifresini giriyorum

Test bağlantısı başlıyor...

Test bağlantısı bitince modeme bağlandım

*****************************************************************************

Philips Wi-Fi Media Connect programı ile Bilgisayar ekranını, ağ üzerinden TV Ekranına aktarmak.. Philips'in network destekli Tv ve media oynatıcılarına uygun olan ''Philips Wi-Fi Media Connect'' programını bilgisayara kurup,HMP5000 media player'ı da açıp menü konumunda bırakıyoruz..
    Programı çalıştırınca, bilgisayarın ekran görüntüsü ağda açık olan HMP5000 vasıtası ile televizyon ekranına aktarabiliyoruz.. Bilgisayarda takılı olan kablosuz mause ile de TV karşısında bilgisayarı 3-4 metre mesafeden kontrol edebiliyoruz..
    Tivibu veya Gomplayer.. Ayrıca google da Tv karşısında işlem yapılabiliyor.. Fakat görüntü kalitesi bilgisayar ekranı kadar net değil..
    Benim Masaüstü bilgisayarın donanımı da eski olduğu için pek net görüntü vermiyor sanıyorum..
    (Pentium 4 - 3.0 ghz * 256 mb Radeon ex300 ekran kartı)

*** HMP5000 Wi-Fi 802.11n kablosuz bağlantıyı destekliyor fakat benim modem b-g olduğu için test edemedim..

>>> Philips Wi-Fi Media Connect programı hakkında, bizleri bilgilendiren; @ogretmen-1970 nikli Hmp5000 kullanıcısı arkadaşa da tekrar teşekkür ederim..
    -------------------------------------------

Desteklenen İşletim Sistemleri:
    Microsoft Windows XP 32 bit, SP2
    Microsoft Windows Vista (32 bit/64 bit)
    Microsoft Windows 7 (32 bit/64 bit)

Minimum gereksinimler
    Intel Core 2 Duo 1.8GHz
    512MB RAM
    200MB boş sabit disk alanı
    Wi-Fi 802.11g

Önerilen gereksinimler:
    Intel Core 2 Duo 2.1GHz
    1GB RAM
    200MB boş sabit disk alanı
    Wi-Fi 802.11n

----------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 13 Şubat 2012; 11:43:22 >

• blu ray iso dosylarını ve 3D filmleri gösteriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istcool

blu ray iso dosylarını ve 3D filmleri gösteriyor mu?

HMP3000 oynattığına göre bu modeli de büyük ihtimalle oynatır sanıyorum.. Kullanılan chipset hakkında henüz bir bilgi edinemedim..
    Türkiye Philips'in sitesine göre; carrefour - teknosa - Darty ve Gürsey elektronik'te satışa çıktığının haberi var ama henüz bu firmaların sitelerine bu ürün eklenmemiş..

http://www.philips.com.tr/c/locators/retail_store_locator_results.jsp?groupId=SOUND_AND_VISION_GR_TR_CONSUMER&country=TR&productId=HMP5000_12_TR_CONSUMER&catalogType=CONSUMER&language=tr

Tabi Türkiye satış fiyatının ne olacağını şimdiden bilemiyoruz..?! Umarım Hmp3000 serisi gibi, Hmp5000 de Avrupa'ya nazaran daha ucuza satılır..

• Yarın büyük teknoloji marketlerinde bu ürünü arayacağım. Bulursam fiyat konusunda bilgi veririm.
  • Fiyat vermeniz gercekten iyi olur birde bluray iso dosyları ile 3d olayını sorarsanız çok makbule gecer
  • Bugün Kadıköy Carrefour ve teknosa'ya bakacağım ve fiyatı Hmp3000 gibi makul düzeydese, bir tane taksitle satın alacağım..

* Tahmin ediyorum > 175 - 190 lira civarı bir fiyata satılıyorsa, oldu bu iş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: istcool

Fiyat vermeniz gercekten iyi olur birde bluray iso dosyları ile 3d olayını sorarsanız çok makbule gecer

Sorduğumda doğru cevap vereceklerini hiç sanmıyorum ama yine de sorarım.
  • Ürünü bulan ve fiyat öğrenen oldu mu akadaşlar?
  • Ürünle ilgili bi gelişme (satış-fiyat) var mı?
    İşlemcisinin ne olduğu belli mi?
    Netten arayınca herhangi bi bilgiye ulaşamadım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 3 Eylül 2011; 19:20:43 >
  • Youtube tanıtım videosunu eklemişler umarım yakında Türkiye de satışa çıkar..

• Nette aratınca fiyatı: 135-185 Euro arasında değişiyor.

Umarım bizde 200 TL'yi geçmez de beklediğimize değer :))
    3 Haftadır Hmp3000 almayıp bunu bekliyorum.
  • Bu cihaz 3d bluray.iso oynatır ama 3d aktaramaz. Normal 2d izlersiniz. 3d aktarması için hdmi 1.4 destekli olması ve işlemcinin buna uyumlu olması gerekir. 3d bluray iso cular biraz daha bekleyecek.
  • Hmp-3000 modelini daha yeni sipariş vermiştim,bu da nereden çıktı?
  • Ya arkadaşlar torrent kullanabileceğimiz, internette rahatca gezebileceğimiz ve her türlü film, ses oynatan, ram i yuksek, hızlı, kapasitesi yuksek yani bu media player olayının cadillac ı diyebileceğiniz bir media player öneriniz var mı?
  • Yeni çıkacak Philips HMP5000 media player'ın Türkiye de satışa çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu...!!

* Türkiye Philips sitesine mail atmıştım; cevap geldi..

Tuketici Danisma Merkezi’mize gondermis oldugunuz e-mail icin tesekkur ederiz.

Oncelikle ilginiz icin tesekkurlerimizi sunariz.Belirtmis oldugunuz urunun Ekim ayinda lansmani gerceklestirilecektir.Perakende satis fiyati 209,90 TL olarak satisa sunulacaktir.Ekim ayi sonunda satisi planlanan urunun temini ile ilgili olarak tarafiniza tekrar bilgilendirme saglanacaktir.

Bilgilerinize sunariz.

Saygilarimizla
    Turk Philips T. A.S.
    Tuketici Danısma Merkezi
    444 7 445
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgartel

Ya arkadaşlar torrent kullanabileceğimiz, internette rahatca gezebileceğimiz ve her türlü film, ses oynatan, ram i yuksek, hızlı, kapasitesi yuksek yani bu media player olayının cadillac ı diyebileceğiniz bir media player öneriniz var mı?

www.hdtech.com.tr ( Dune HD modellerinden birisi )

Bu arada bu HMP5000'in işlemcisi belli mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 15 Eylül 2011; 14:35:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Yeni çıkacak Philips HMP5000 media player'ın Türkiye de satışa çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu...!!

* Türkiye Philips sitesine mail atmıştım; cevap geldi..

Tuketici Danisma Merkezi’mize gondermis oldugunuz e-mail icin tesekkur ederiz.

Oncelikle ilginiz icin tesekkurlerimizi sunariz.Belirtmis oldugunuz urunun Ekim ayinda lansmani gerceklestirilecektir.Perakende satis fiyati 209,90 TL olarak satisa sunulacaktir.Ekim ayi sonunda satisi planlanan urunun temini ile ilgili olarak tarafiniza tekrar bilgilendirme saglanacaktir.

Bilgilerinize sunariz.

Saygilarimizla
    Turk Philips T. A.S.
    Tuketici Danısma Merkezi
    444 7 445

Philips seni bilgilendirince bizlerle de paylaşırsan çok seviniriz.

• İyi bir kampanya ile 200 TL altında taksitli bulabilirsek ve de DVD iso oynatablirse kaparız bir tane
  • işlemci ne ?
    yoksa philips eskisi gibi yine cingözlük mü yapıyor ?
  • İşlemcisinden bize ne. Herseyi oynattiktan sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.