Şimdi Ara

Nokia Ovi Store kendi rekorunu tazeledi; bir günde 9 milyon uygulama indirildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Nokia World 2011 etkinliği kapsamında, Microsoft işbirliğinin meyveleri olan Windows Phone Mango işletim sistemli ilk akıllı telefonlara (SeaRay vs) resmiyet kazandırılmasının merakla beklendiği şu günlerde Nokia'nın uygulama mağazası Ovi Store, kendi rekorunu tazelemeyi sürdürüyor.

Geride bıraktığımız temmuz ayında Ovi Store üzerinden bir günde 7.62 milyon uygulama indirilmişti ve böylece Ovi Store rekor kırmıştı. Hemen bir ay sonrasında günlük uygulama indirme barajının 9 milyona kadar yükseldiği duyuruldu. Bu başarı dünya çapındaki 225 milyona yakın Symbian kullanıcısına bağlanıyor.

Apple, Google ve BlackBerry'nin uygulama mağazalarını kıyasladığımızda, Apple App Store üzerinden günde 26 milyon, Android Market'ten günde 18 milyon, BlackBerry App World'den ise  günde 3.4 milyon uygulama indiriliyor.

• bide içini doldursanız adam gibi uygulamalarla apple yada android çok rahat fazla indirilir...
  • vay arkadaş diyorum
  • Adamlar ne yapsın bir hata yapmış Symbian'lı akılsız telefon almış, mağazasına giriyor uygulamaların birini yüklüyor birini siliyor bir şeyler bulurum umduyla bütün marketi indiriyor sonunda da bulamadığıyla kalıyor buda Nokia'nın yanına kar kalıyor...
    Mesela arkadaşımda "5800" var namı diğer "iPhone Killer" geçen günlerde Vodafone ücresiz internet dağıtmıştı o paketle Ovi'ye girdim indirmediğim uygulama kalmadı, ortada uygulama denebilecek hiç bir şey yok java uygulamaları bile daha iyi Symbian uygulamalarından en azından ben 30 tane uygulama yüklemişimdir boş olduğundan silmişimdir...
  • arkadaşlarımdan iyi biliyorum , indirip kurdukları uygulamalar o kadar basit ve o kadar çocuk oyuncağı uygulamalar olduğu için benim kendi telefonuma kurduğum uygulamaları gördükçe arkdaşların yürekleri dağlanıyordu ve nokia telefonlarına bu hafta içi elveda diyecekler maalesef.
  • Siz birde biz bada kullanıcılarını düşünün.Listeye bile koymaya gerek duymamış adamlar. Beta Bada 2.0 ları yükleyip anca kendimizi tatmin etmeye çalışıyoruz işte.Ne diyeyim sana samsung...
  • o kadar bakıyorum ama indirip telefona kuracak işe yarar bir şey bulamıyorum.
    bu kadar kişi ne indirip kuruyor merak ettim doğrusu :)
  • millet annaya geçti ya, tekrar indirmek zorunda kalmışlardır.
  • @D.A.R.B.E.C.i Gerçekten çok iyi bir örnek olmuş

Bu insanlar symbian için ne uygulama-tema vs indirebiliyorlar ki o kadar.
  • IOS tan sonra android kullanıyorum 1 haftadır indirelecek işe yarar uygulama yok... Sanki symbiandan çok iyide övüp duruyor millet... Hepsi aynı halt,...
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

IOS tan sonra android kullanıyorum 1 haftadır indirelecek işe yarar uygulama yok... Sanki symbiandan çok iyide övüp duruyor millet... Hepsi aynı halt,...

nasıl yok bende iosdan sonra android kullandım epeyce aradığımda bulamadığım nadir program oldu ek olarak sınırsız kişileştirme var iosdaki gibi jailbreak yapsan dahi 2 3 tema degişmiyor herşeyi ayarlıyorsun zamanla androide ios gibi tam olarak olacaktır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

IOS tan sonra android kullanıyorum 1 haftadır indirelecek işe yarar uygulama yok... Sanki symbiandan çok iyide övüp duruyor millet... Hepsi aynı halt,...

aynı şeyi düşünüyorum. symbian android kullandım. sonuç olarak elbette uygulama olarak 1000 tane uygulama kullanmıyorum ama genel olarak hem ovi store hem de android marketten memnun değilim. apple'ın doğru yaptığı işlerden birisi uygulama mağazası uygulaması. microsoftta burada appleın izinden giderek doğru yapıyor.

bu olayı şuna benzetiyorum, sınıftaki öğrenciler çok yaramaz bir türlü dersi dinlemiyor, ve eli maşalı bir tane öğretmen gerekiyor bu çocuklara. işte yazılımcılar haylaz öğrenciler, apple da eli maşalı öğretmen durumunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

quote:

Orijinalden alıntı: java IOS tan sonra android kullanıyorum 1 haftadır indirelecek işe yarar uygulama yok... Sanki symbiandan çok iyide övüp duruyor millet... Hepsi aynı halt,...
    aynı şeyi düşünüyorum. symbian android kullandım. sonuç olarak elbette uygulama olarak 1000 tane uygulama kullanmıyorum ama genel olarak hem ovi store hem de android marketten memnun değilim. appleın doğru yaptığı işlerden birisi uygulama mağazası uygulaması. microsoftta burada appleın izinden giderek doğru yapıyor. bu olayı şuna benzetiyorum, sınıftaki öğrenciler çok yaramaz bir türlü dersi dinlemiyor, ve eli maşalı bir tane öğretmen gerekiyor bu çocuklara. işte yazılımcılar haylaz öğrenciler, apple da eli maşalı öğretmen durumunda.

apple uygulama konusunda iyi ama androidde iyidir baya. applei söyle düşün öğretmen var cok katı çocukların beden dersinde bile kıyafet değiştirmesine az bişe dahi olsa saç uzatmasına izin vermiyor kişileştirme olarak düşünürsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: java IOS tan sonra android kullanıyorum 1 haftadır indirelecek işe yarar uygulama yok... Sanki symbiandan çok iyide övüp duruyor millet... Hepsi aynı halt,...
    aynı şeyi düşünüyorum. symbian android kullandım. sonuç olarak elbette uygulama olarak 1000 tane uygulama kullanmıyorum ama genel olarak hem ovi store hem de android marketten memnun değilim. appleın doğru yaptığı işlerden birisi uygulama mağazası uygulaması. microsoftta burada appleın izinden giderek doğru yapıyor. bu olayı şuna benzetiyorum, sınıftaki öğrenciler çok yaramaz bir türlü dersi dinlemiyor, ve eli maşalı bir tane öğretmen gerekiyor bu çocuklara. işte yazılımcılar haylaz öğrenciler, apple da eli maşalı öğretmen durumunda.
    apple uygulama konusunda iyi ama androidde iyidir baya. applei söyle düşün öğretmen var cok katı çocukların beden dersinde bile kıyafet değiştirmesine az bişe dahi olsa saç uzatmasına izin vermiyor kişileştirme olarak düşünürsek.

android'de işe yaramayacak uygulama tabiki var ama işinize yarayacak birçok şey de var zaten android güzel bir platform daha gelişicek ios tabiki iyi olacak adamlar çalışıyor 2-2.5 milyara telefon satıp ilgilenmemek tabiyki olmaz.ama symbian 0 0 0 0 0 00 0 0 00 0 0 bir hiç .

• quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation
    quote:

quote:

androidde işe yaramayacak uygulama tabiki var ama işinize yarayacak birçok şey de var zaten android güzel bir platform daha gelişicek ios tabiki iyi olacak adamlar çalışıyor 2-2.5 milyara telefon satıp ilgilenmemek tabiyki olmaz.ama symbian 0 0 0 0 0 00 0 0 00 0 0 bir hiç .

+1

• millet iosun marketini komple işe yarar uygulama sanıyor.Uyanın o rüyadan.geçenlerde başka yerlerde de yazdım en az bin tane diyet uygulaması kalori uygulaması var.Açın bi itunesi yazın calorie diye görün sayfalarca aynı uygulamanın başkası tarafından yapılmışı :)Bu bütün platformlarda maalesef aynı.Hiç yeni symbianın uygulamalarını indirmedim ama 2005te ben nokia 3650 telefonuma onlarca işe yarar program kurmuştum winamp sınırsız video kaydı camerafx vs vs Rally Pro Contes diye araba yarışı vardı bluetooth üzerinden 2 kişi sınıfta oynuyorduk arkadaş üst sınıftaydı :D telefonda televizyonuda nokiada gördük biz.arşivim hala duruyor :) temiz bi 6600 alıp kenara koycam ilerde çocuklarıma göstermek için.yüzbinlerce işe yarar ne olabilir insan şapkasını başınun önüne koyup düşünücek.Bir markette kaç uygulama bir firmanın cirosu bir firmanın satış sayısı bizi bağlamaz biz işimizi gören cihazı almakla yükümlüyüz.Yoksa hisse alacak adam yok bu forumda biliyoruz :)

not:iphone kullanıcısı

• Grafikler tam gercekleri ortaya koymuyor.
    İndirilen uygulamaların yüzde kaçı ücretli ? İndirilene uygulamalarda ortalama ne kadar zaman harcanıyor? Gibi kritik bilgileri de paylassalardi, hangisi daha başarılı anlardik. Mesela ne yazıyor, blackberry de günlük 3 milyon uygulama indiriliyormus. Bu 3 milyon indirilen uygulamanın 1 milyonu ucretli ise, nokia' da 9 milyon indiriliyor fakat 10 bini ucretli uygulama ise bb daha başarılı olmuş olur. Yoksa böyle kuru kuruya rakamları yazmak pek bir şey ifade etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semo_86

Grafikler tam gercekleri ortaya koymuyor.
    İndirilen uygulamaların yüzde kaçı ücretli ? İndirilene uygulamalarda ortalama ne kadar zaman harcanıyor? Gibi kritik bilgileri de paylassalardi, hangisi daha başarılı anlardik. Mesela ne yazıyor, blackberry de günlük 3 milyon uygulama indiriliyormus. Bu 3 milyon indirilen uygulamanın 1 milyonu ucretli ise, nokia' da 9 milyon indiriliyor fakat 10 bini ucretli uygulama ise bb daha başarılı olmuş olur. Yoksa böyle kuru kuruya rakamları yazmak pek bir şey ifade etmiyor.

esasında nokia tam olarak da bu rakamları göz boyamak için açıklıyor. ve hatta bütün bunlar yatırımcıların gözünü boyamak için yapılan hareketler. maalesef bildiğim kadarıyla indirilen uygulamalarda geçirilen zamanı hesaplayacak bir sistem yok. ayrıca aklıma geldi, google biz günde şu kadar cihaz aktif ediyoruz demişti hemen symbianda biz daha fazlasını ediyoruz demişti. ama nokia nın aktif ettiği cihazlar 300tlden başlayan symbian kullanan cihazlar iken googleın aktif ettiği cihazlar büyük çoğunlukla 700tl ve üzerinden oluşuyordu. kısacası symbian orta (kısmen) ve düşük segmentte egemen gözükebilr. ama android orta, üst segmentte üstün ve düşük segment için de tehlike oluşturuyor. satılan mobil cihaz başına karlılığa bakıldığında android silip süpürüyor. bundan sonra bunu değiştirirse wp7 mango ve daha sonraları wp8 değiştirecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

millet iosun marketini komple işe yarar uygulama sanıyor.Uyanın o rüyadan.geçenlerde başka yerlerde de yazdım en az bin tane diyet uygulaması kalori uygulaması var.Açın bi itunesi yazın calorie diye görün sayfalarca aynı uygulamanın başkası tarafından yapılmışı :)Bu bütün platformlarda maalesef aynı.Hiç yeni symbianın uygulamalarını indirmedim ama 2005te ben nokia 3650 telefonuma onlarca işe yarar program kurmuştum winamp sınırsız video kaydı camerafx vs vs Rally Pro Contes diye araba yarışı vardı bluetooth üzerinden 2 kişi sınıfta oynuyorduk arkadaş üst sınıftaydı :D telefonda televizyonuda nokiada gördük biz.arşivim hala duruyor :) temiz bi 6600 alıp kenara koycam ilerde çocuklarıma göstermek için.yüzbinlerce işe yarar ne olabilir insan şapkasını başınun önüne koyup düşünücek.Bir markette kaç uygulama bir firmanın cirosu bir firmanın satış sayısı bizi bağlamaz biz işimizi gören cihazı almakla yükümlüyüz.Yoksa hisse alacak adam yok bu forumda biliyoruz :)

not:iphone kullanıcısı

dediklerinize katılıyorum. ama app store ile oviyi ve hatta android marketi karşılaştırmak gereksiz. her ne kadar işe yaramayan uygulama iphoneda da olsa symbian ve androide kıyasla daha az ve işe yarar uygulama sayısı ise daha fazla.

not: android kullanıyorum. ama kediye kedi gerekiyorsa da kedi deriz.

• androidde daha çok gereksiz uygulama var. Yoksa bu kadar application sayısına nasıl ulaşabilirdi ki?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.