- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Atasun Optik %50 İndirim
29 Cevap14422 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

276 Mesaj
20 Ağustos 2011; 19:14:00 

Arkadaşlar bugün Ankara forum avm de atasun optikten gözlük aldım %50 indrim var.Taksitte yapıyorlar.Fiyatlar şişirilemmiş.Gözlük alacaklara tavsiye ederim.Bayağı dolaştım daha uygunu yok gibi...

63 Mesaj
20 Ağustos 2011; 19:49:10 

Diğer şubelerinde de vardır heralde bi bakmak lazım teşekkürler.

2992 Mesaj
20 Ağustos 2011; 20:02:08 

Hangi marka ve modeli kaç liraya aldığınızı söylerseniz alacak arkadaşlar bir fikir edinmiş olur.

276 Mesaj
20 Ağustos 2011; 20:49:42 

Carrera pugno modelini aldım ben 228 tl ye.İnternette 327 tl civarında fiyatı. Rayban beğendim bitane 525 civarı bişeydi o da %50 indrimdeydi.İkisi arasında kaldım zaten ama spor istediğim için carrera aldım. Raybanları 250-260 civarı rahat alırsınız yani.

http://www.hizlial.com/...gu_17.101.1000.0459.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatly -- 20 Ağustos 2011; 20:50:47 >

5037 Mesaj
20 Ağustos 2011; 21:12:20 

Sikayetvar da bayağı şikayet var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karantina61 -- 20 Ağustos 2011; 21:12:54 >

1353 Mesaj
20 Ağustos 2011; 21:22:07 

Atasun yıllardır yaz sonu piyasanın yarı fiyatına gözlük satmakta ben ve birçok yakınım aldı hiçbiri herhangi bir problem yaşamadı..
2 yıl önce Atasundan RayBan aldım birçok gözlükçüde 475-525 arası fiyat çektikleri Rayban Polarize gözlüğü %50 indirimde 243tl den aldım..
fahiş fiyatlara satış yapan dükkanlara kapak olsun..

812 Mesaj
20 Ağustos 2011; 21:47:57 

ibretlik bir tecrübe anlatayım.
1 sene önce anneme çok odaklı gözlük aldık.kampanya ile %50 indirimli aldık.seiko marka.gerçekten o fiyata veren olmadı.gözlüğü dar çerçeveye göre yaptıklarından alt yakın kısmın aylar sonra doktorda çok kesildiği ve doğru yapılmadığını öğrendik.bu kısım onların beceriksizliği.malesef sürekli devir daim olan çalışanların kalitesi her yerde aynı olmuyor.
neyse hatalı üretim olduğunu bildirince,incelediler ve bir uzman ile tekrar ölçü aldılar ve çerçeve değişti.camlar japonyadan tekrar istendi ve gözlük tekrar yapıldı.600tl lik gözlük bu.çerçeve farkı da verildi.

yani adamlar müşteri memnuniyetine dikkat ediyorlar.biz memnun kaldık şahsen.helal olsun dedik TR koşullarında.

5632 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:23:39 

numaralı cam alacaklar dikkat gözlüğünüz yere düştüğünde camı hemen çatlıyor garanti kapsamında camı değiştirdiler fakat bir kere hakkımız varmış 250 tl verdiğim cam çok kötü tavsiye etmiyorum

sözde 500 tl lik %60 inceltilmiş organik cammış çerçeve alabilirsiniz fakat cam asla almayın

çerçeveler ucuz tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 20 Ağustos 2011; 22:30:50 >

63 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:33:29 

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

numaralı cam alacaklar dikkat gözlüğünüz yere düştüğünde camı hemen çatlıyor garanti kapsamında camı değiştirdiler fakat bir kere hakkımız varmış 250 tl verdiğim cam çok kötü tavsiye etmiyorum

sözde 500 tl lik %60 inceltilmiş organik cammış çerçeve alabilirsiniz fakat cam asla almayın

çerçeveler ucuz tavsiye ederim

İyide hocam camları kendi imalathanelerinde üretmiyorlar ki, zaten belli başlı 3-5 marka var..

812 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:35:03 

ucuza önerdikleri camlara itibar etmeyin.araştırdığım kadarıyla japon camlar çok kaliteli.pahalı ama en azından içiniz rahat ve diğer optikçilerden ucuz.tabii her cam tipinde varmı bilmiyorum.ancak eğer camın iyisini öğrendiyseniz önünüze konan ucuz vasat camlar yerine ben şu camı istiyorum deyin pazarlık edin.eminim en uygun fiyatı koparırsınız ve memnun kalırsınız.

5632 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:44:39 

quote:

Orijinalden alıntı: zugu

camlar farklı

ben camı işbiroptikten nikon cam yaptırmadığıma pişmanım

http://www.isbiroptik.com/

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

ucuza önerdikleri camlara itibar etmeyin.araştırdığım kadarıyla japon camlar çok kaliteli.pahalı ama en azından içiniz rahat ve diğer optikçilerden ucuz.tabii her cam tipinde varmı bilmiyorum.ancak eğer camın iyisini öğrendiyseniz önünüze konan ucuz vasat camlar yerine ben şu camı istiyorum deyin pazarlık edin.eminim en uygun fiyatı koparırsınız ve memnun kalırsınız.

+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 20 Ağustos 2011; 22:54:13 >

703 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:46:02 

lütfen imzamdaki konumu inceleyin

5632 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

lütfen imzamdaki konumu inceleyin

nerede senin imzan

5632 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:50:36 

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

cam konusunda aydınlatıcı hiç bir yerde bilgi yok bu demek oluyor ki isteyen herkes istediği fiyata camı satar firmalar satarken 500 tl diyorlar kesinlikle pazarlık edin 150 - 200 tl kadar düşerler bu da ayrı bir konu

cam alırken ne veriyorlarsa onu takıyoruz cam hakkında kimsenin bilgisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 20 Ağustos 2011; 22:55:55 >

703 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:56:04 

quote:

nerede senin imzan

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#47890570

5632 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:57:49 

quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#47890570

favorilerime ekledim

ama cam konusunda hal bilgi eksik camın kalitesini diğer camlardan ayırt etme konusunda bilgi eksikliği var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 20 Ağustos 2011; 23:02:13 >

812 Mesaj
20 Ağustos 2011; 23:16:40 

doğru ,ancak sordukça detayları öğreniyorsun.hatırladıklarım şunlar progresiv için,
-japon camlar gerek cam kalitesi(katmanları,netliği,yansıma,uv,buharı temizlemesi v.s)gerekse üretim tekniği yönünden (çoğu 2.kaliteler dış yüzeye işlem yaparken seiko iç yüzeye senelerdir işlem yaptığından aynı segment markalrın bir üst ürünü ile benzer daha geniş bir görüş açısı sunuyor.pahalı markalar genelde iç yüzeye çalışıyor zaten.cam kalınlaştıkça önemi artıyor bunun.
-aynı zamanda güneş gözlüğü görevi görenler sürekli aydınlık karanlık yerlere girip çıkanlar için kullanışsız,
- camın kırılma ve ömrünü belirleyen ve netlik sağlayan katmanlar kaliteli olanlarda 5-6 kat(yanlış hatırlamıyorsam) iken ucuz olanlar 1-2 kat ve o kadar net değiller.
-ömürleri 2-3 sene kaliteliler 3-5 sene,iyi bakılırsa.katmanlar aşınıyormuş ve çizilmeler başlıyormuş.
-çerçeve seçimi çok önemli şık olacak diye küçük dar seçmeyin.ordakiler pahalı olanı satmaya çalışır.kemik iyi bir çerçeve iş görür.bazen tek kalan iyi markalar %70 uygun olabiliyor.3-5 mağaza gezin atasun,opmar farketmez.
çerçeveyi ölçüler netleşince istediğiniz yerden alıp Atasunda yaptırabilirsiniz mesela.

edit:arkadaşın linki gayet doyurucu bilgiler içeriyor.bakılmasında fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Riven_ -- 20 Ağustos 2011; 23:20:00 >

87 Mesaj
21 Ağustos 2011; 15:10:29 

millet cam konusunda birçok iyi firma var

yerli olarak vision art-işbir optik tavsiye ederim
yabancı olarakta alman malı Zeiss'i tavsiye ederim

hatta zeiss'i şiddetle tavsiye ederim çok iyi bir kaplamaya sahip bu camlar diğer camlara göre oldukça zor çiziliyor fiyat olarak tabiki yüksek ama normal bir gözlükçüye gittiğinizde emin olun atasundan aldığınız fiyattan hiç bir farkı olmadığını anlayacaksınız birazcıkta pazarlıkla tabiki.

diğer kaliteli camlar için

Seiko
Nikon
Rodenstock
Essilor
Sola

ithal kaliteli ürünlerdir yalnız aldığınız ürünün güvenlik sertifikasını istemeyi unutmayın. Bu camlar zaten size özel siparişlerle gelir spresifik numaralarda.

Camın kırılma konusuna gelince;
organik camı kırmak hiç kolay değildir kıran arkadaşı tebrik ediyorum. polikarbonat cam tavsiye ederim kendisine o en sert hammaddeye sahip camdır. Yalnız plastik yapılı olduğu için bu materyaller kesinlikle çizilmez diyenlere itibar etmeyin sadece kaplama kalitesi ile direnci yükseliyor. Birde mineral camlar var bildiğimiz pencere camı gibi çok zor çizilir lakin ağırlardır ve yere düştüklerinde şangırt diye kırılabilirler.

Ayrıca doğru reçete ve kaliteli camla mukemmel göreceksiniz diye birşey yok önemli olan bunların düzgün monte edilmesidir. Bu sebeplede tecrübe önemlidir UNUTMAYIN...

Alışveriş yaptığım arkadaşlar : bkaradag(ps3 alındı) bulent35220(ps3 oyun alındı) , seniorres2003(ps3 oyun alındı) ,antoniosantte(n95 satıldı), pasha_kubilay(ps3 oyun takaslandı), supermanTr(Blu-Ray film satış), Gs_Emre(Sixaxis orjinal kol satış), SE_mania (inFamous ve killzeone 2 ps3 oyun alındı),gokhan_darknes83 (we2008 ps3 oyun satıldı), hegoatANKARA (asus a2500h laptop satıldı), yagoksk (COD5 Ps3 oyun alındı), conur87 (Nfs Shift Ps3 oyun satıldı),Nifu(iphone 4 16 GB alındı), mygan (Asus Tf-201 alındı) ericcartman (iphone 5 beyaz)

338 Mesaj
21 Ağustos 2011; 17:47:21 

sadece numaralı cam alsam indirim olur mu

676 Mesaj
21 Ağustos 2011; 18:06:44 

Atasun bildigim kadarıyla şişirmeden yapıyor..Yukarıda da bir arkadas bahsetmiş..Geçen sene ben de gitmiştim raybanlar dedigi gibi 250 TL civarıydı..

Bu sıralar tam da numaralı gozluk almam gerekiyordu.Yurtdısından çerçeve getirtmeyi dusunuyordum..Ama ugrasmadan Atasun'a gitmek daha mantıklı sanırım..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5632 Mesaj
21 Ağustos 2011; 20:07:15 

quote:

Orijinalden alıntı: muratc54

millet cam konusunda birçok iyi firma var

yerli olarak vision art-işbir optik tavsiye ederim
yabancı olarakta alman malı Zeiss'i tavsiye ederim

hatta zeiss'i şiddetle tavsiye ederim çok iyi bir kaplamaya sahip bu camlar diğer camlara göre oldukça zor çiziliyor fiyat olarak tabiki yüksek ama normal bir gözlükçüye gittiğinizde emin olun atasundan aldığınız fiyattan hiç bir farkı olmadığını anlayacaksınız birazcıkta pazarlıkla tabiki.

diğer kaliteli camlar için

Seiko
Nikon
Rodenstock
Essilor
Sola

ithal kaliteli ürünlerdir yalnız aldığınız ürünün güvenlik sertifikasını istemeyi unutmayın. Bu camlar zaten size özel siparişlerle gelir spresifik numaralarda.

Camın kırılma konusuna gelince;
organik camı kırmak hiç kolay değildir kıran arkadaşı tebrik ediyorum. polikarbonat cam tavsiye ederim kendisine o en sert hammaddeye sahip camdır. Yalnız plastik yapılı olduğu için bu materyaller kesinlikle çizilmez diyenlere itibar etmeyin sadece kaplama kalitesi ile direnci yükseliyor. Birde mineral camlar var bildiğimiz pencere camı gibi çok zor çizilir lakin ağırlardır ve yere düştüklerinde şangırt diye kırılabilirler.

Ayrıca doğru reçete ve kaliteli camla mukemmel göreceksiniz diye birşey yok önemli olan bunların düzgün monte edilmesidir. Bu sebeplede tecrübe önemlidir UNUTMAYIN...

Ben yine arkadaşlara söylüyorum numaralı cam alacak olanlar buradan cam almayın

%60 inceltilmiş platin kaplama organik cama 300 tl vermişim rezillik camı değiştirdiler ama ben memnun değilim

organik cam yere düştüğünde kesinlikle kırılmaz sattıkları cam hemen parçalanıyor

işte sattıkları camın kalitesi

-1

quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

sadece numaralı cam alsam indirim olur mu

atasundan çerçeve alabilirsin ama cam asla alma çünkü çok kalitesiz ben bu sattıkları cama artık 50 tl vermem Müşteriyi bir kere kandırırlar ama ikincide asla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 21 Ağustos 2011; 20:14:27 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Şubat 2012; 15:06:05 

quote:

atasundan çerçeve alabilirsin ama cam asla alma çünkü çok kalitesiz ben bu sattıkları cama artık 50 tl vermem Müşteriyi bir kere kandırırlar ama ikincide asla

Kırılmaz gözlük camı diye bir şey yok arkadaşım. Her türlü gözlük camı kırılır.

2 Gün önce Atasun Optikten piyasada satılan 259 tl lik Safilo marka çerçeveyi 199 Tl ye Platin kaplama camı da 199 TL ye alıyordum. Devletin verdiği 44 lirayı Atasun optik te 44 lira indirim yaparak totalde 88 lira kafadan fiyat düşüyor. Bunlara ek olarak bir tanede Ben X marka bir çerçeve hediye ettiler bende 39 tl değerinde bronz kaplama bir cam taktırdım. İki gözlüğe cebimden çıkan para ise 349 TL oldu.

Ürün kalitesinden ve ayrıca personelin işini iyi yapan eğitimli kişiler olmasından çok memnun kaldım. Güler yüzlü saygılı tavırlarından dolayıda ayrıca teşekkür ettim. Özel gözlükçüler ( Gözlük dükkanları optikçiler) , adamı nasıl kazıklarım derdine düşmüşler . Safilo marka gözlğüm ve 199 Tl değerindeki cam bana 300 Tl fiyata mal olurken. Özel gözlükçüler Sadece bu gözlüğe 500 TL fiyat istiyorlardı. Ben 349 TL ye hem birinci sınıf cam hemde yedek bir gözlük daha aldım. Her iki gözlük içinde ömür boyu bakımı ve temizliği ücretsiz ve 2 yıl garantili.

Ben memnun kaldım teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan Özdemir -- 16 Şubat 2012; 15:10:02 >

1749 Mesaj
2 Mart 2012; 21:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

Sikayetvar da bayağı şikayet var.

Atasun optik beş para etmez uzak durun arkadaşlar aman

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
16 sa. 26 dk. kadarı kaldı.
3 Mart 2012; 0:04:13 

Atasun hiçde ucuz değil. Piyasaya bakın mutlaka ama mutlaka daha pahalıdır ! Konu gözlük ama ben lesnlerden örnek veriyim size

Acuvue oasys lensler piyasada 50-55 tl ye alınabiliyorken onlarda 70 lira. Night&Day 75 liraya alınabiliyorken yine onlarda 90 küsür lira.

Ben kendilerinden 2kutu alana 2 kutu bedava kampanyası ile 4 kutu lens aldım. Aldığım lenslerden hiç ama hiç menun kalmadım yani anlatılmaz yaşanır. Night&Day kadar berbat bir lens olmaz diyorum başkada birşey demiyorum. Herneyse değişim için gittim ben oasys istiyorum dedim. Bana sattıkları kutu başına 90küsür tl fiyatı olan lensleri 2 kutusu bedava olduğu için sadece 2 kutusunun parasını düşebiliyolarmış Sonrada bana fark verek oasys veriyolarmış. Yani öyle iyi bi firma değil ben beğenmedim açıkcası. Birde şuvar benen aldıkları lensleri müşteri menuniyetinden faydalanıp geri verebiliyorar yani firmanın atasunun cebinden cıkmıyor para lens firması bu garantiyi veriyor. Ama atasun olmaz 2 kutusunun parasını sayarım diğer 2 kutu zaten bedava diyor. Bidahada zor uğrarım onlara.

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
14 gün 8 sa. 15 dk. kadarı kaldı.
3 Mart 2012; 2:43:56 

quote:

Orijinalden alıntı: serhatly

Arkadaşlar bugün Ankara forum avm de atasun optikten gözlük aldım %50 indrim var.Taksitte yapıyorlar.Fiyatlar şişirilemmiş.Gözlük alacaklara tavsiye ederim.Bayağı dolaştım daha uygunu yok gibi...

bu çarşamba gidip alıcam bir gözlük. çarşambaya kadar kampanyaları devam mı acaba ?

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
14 gün 8 sa. 15 dk. kadarı kaldı.
3 Mart 2012; 2:46:59 

arkadaslar 250 tl olan ray-ban lar polarize mi ?

276 Mesaj
3 Mart 2012; 12:19:01 

quote:

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

arkadaslar 250 tl olan ray-ban lar polarize mi ?

polarize olanı da var olmayanı da.Satıcıya sor söyler zaten.

4225 Mesaj
3 Mart 2012; 12:35:52 

kimse yanlış anlamasın da 500 liralık gözlük, 250 liraya indirilince cazip mi oluyor. patronlar, genel müdürler 150 liralık gözlük kullanıyor, orta direk 500 lira etiketli ürünü 250 liraya görünce havada kapıyor. bana ters geliyor bilmiyorum. geçen sene ykm bir kampanya yaptı, 800 lira civarı etiketli gözlükleri 350 400 liraya sattılar. 3 kuzenim aldı. maaşları da 1000 lira civarı. ben anlamıyorum arkadaş bu tüketim şeklini. aynı durum şu iphone 4s muhabbetinde de var. hava 0 dereceye yakın fakat ayakta converse, üstte collezione'dan alınma 25 liralık triko, cepte 2000 liralık iphone :)

edit : şu amerikalı şişko, aykırı yönetmenin çektiği bir belgesel var, tüketim çılgınlığını anlatıyor ve gözlüklere de yer vermiş. gözlüğün maliyetini ve % bilmem kaçyüze yakın oranda kâr edildiğini anlatıyor (gözlüğüne göre tabii ki) izlemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontendoo -- 3 Mart 2012; 12:40:23 >

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

19 Mesaj
3 Mart 2012; 13:13:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

kimse yanlış anlamasın da 500 liralık gözlük, 250 liraya indirilince cazip mi oluyor. patronlar, genel müdürler 150 liralık gözlük kullanıyor, orta direk 500 lira etiketli ürünü 250 liraya görünce havada kapıyor. bana ters geliyor bilmiyorum. geçen sene ykm bir kampanya yaptı, 800 lira civarı etiketli gözlükleri 350 400 liraya sattılar. 3 kuzenim aldı. maaşları da 1000 lira civarı. ben anlamıyorum arkadaş bu tüketim şeklini. aynı durum şu iphone 4s muhabbetinde de var. hava 0 dereceye yakın fakat ayakta converse, üstte collezione'dan alınma 25 liralık triko, cepte 2000 liralık iphone :)

edit : şu amerikalı şişko, aykırı yönetmenin çektiği bir belgesel var, tüketim çılgınlığını anlatıyor ve gözlüklere de yer vermiş. gözlüğün maliyetini ve % bilmem kaçyüze yakın oranda kâr edildiğini anlatıyor (gözlüğüne göre tabii ki) izlemenizi tavsiye ederim.

Amerikalı şişko, aykırı yönetmen:Michael Moore
Çektiği belgesel: Capitalism: A Love Story

asda

828 Mesaj
3 Mart 2012; 18:30:33 

gözlerim yaklaşık 5 senedir bozuk
5 senede 3 defa gözlük yaptırdım

çercevesiz ilk çerçevemi

camı ile beraber antirefle kaplamalı
250 lira civarına yaptırmıştım

çerçevem pek iyi çıkmadı

çerçeve değiştirmek için

batan bir optikçiden titanyum alaşımlı kırılmayan çerçevesiz çerçeve aldım 50 liraya
(batmak üzere olduklarından cam yapamıyorlardı) :)

camıda karşıma çıkan ilk optik dükkanında 75 liraya yaptırdım

125 liraya gayet memnun oldugum çerçevesiz çerçeveli
optik
inceltilmiş cam
antirefle kaplamalı gözlüklerim oldu

göz numaram ilerlemiyorda

çok cizdikce yada cam modelinden sıkıldıkca cam yatırabilirim sedece

demek istediğim öyle ahım şahım paralar vermeye gerek olmadığı kanısındayım

doktorumda gözlüğümün kalitesini beğendi
makinedede baktı (camı makineye tuttu)
doğru değerlerde yapılmış

herhangi bir sigortadan vs faydalanmadan

150 tl gayet iyi bir çerçeve
camlar ve antireflee kaplama dahil
sahip olmak gayet mumkun

yukarıdaki fiyatlara sastım kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 3 Mart 2012; 18:31:33 >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547