Şimdi Ara

Sony: PS3'te Cross-Game Chat Mümkün Değil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Sony Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida kullanıcıların uzun süredir talep ettiği cross-game chat'in Playstation 3'te mümkün olmadığını açıkladı. 

Yoshida bunun nedenini de şöyle açıklıyor. Cross-game chat özelliği (yani oyunlar arası sohbet özelliği) oyunların kullandığı RAM'den faydalanıyor. Bir kere geliştirici firmalar bu RAM'i tam kapasite ile kullandıklarında Cross-game chat'e doğal olarak yer kalmıyor. Yani bu özelliğin sonradan eklenmesi söz konusu değilmiş. Her ne kadar yeni oyunlarda bu özellik için yer ayrılabilecek olsa da, eski oyunlarda yer ayrılmadığından bir uyumsuzluk söz konusu olurdu.

Playstation Vita'nın yüksek RAM kapasitesi ise cross-game chat'e izin verecek, üstelik konsol piyasaya çıkmadığından geliştiriciler bu duruma uygun şekilde RAM'i kullanacaklar.

Sony'nin açıklamalarına göre Vita'nın RAM'i Playstation 3'ten fazla. Vita'da 512 MB RAM ve 128 MB video RAM bulunurken, Playstation 3'te ise 256 MB RAM ve 256 MB video RAM bulunuyor.

Açıkçası Playstation 3'te cross-game chat olmamasının gerçekten de üzücü. Neyse ki Vita'da bu özelliği kullanma şansı yakalayacağız.

• sanırım bu özellik xboxda vardı
  • Evet bu özellik xbox 360'da mevcut.
  • Cross chati bıle kaldıramayan konsol vah sony vah...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten sony zamanında online oyunculuğun bu kadar ileriye gideceğini öngöremediği için çok kan kaybetti. halen daha xbox'ın online özelliklerinin yanına yaklaşabilmiş değil. ps3 te online pes oynayanlar bilr oyun arasıra takılma yapar ancak Xbox'ta oynayanlar da iyi bilr ki ofline oynamakla online oynamanın arasında hiç bir fark yoktur. oyun aynen kayar gider :DD
  • pinky demon

o cross chati kaldırmıyor ama god of war - killzone 3 çıkıyor o konsoldan git ağla...
  • sanki xboxdan hiçbirşey çıkmıyor.Bide söylediğni oyunların satış rakamlarına bir bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheKarizma

sanki xboxdan hiçbirşey çıkmıyor.Bide söylediğni oyunların satış rakamlarına bir bak.

Satış rakamı mı ? Güldürme beni. Oyunun kalitesi rakamdan anlaşılmaz. Öyle olsa Black Ops çok sevilirdi.
  • Cross-game chat'i kaldıramıyor demiyorlar zaten.Haberi iyi okuyunuz.
  • satışa bakarsak cod 25 milyon sattı... kalıteden bahsedıyorum ben burda...
  • Vita akar, ps3 bakar falan diyecektim de vazgeçtim
  • Skype varken kim napar cross-chat'i :) açarım pc'den skype'ı, mis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wayward Son

Skype varken kim napar cross-chat'i :) açarım pc'den skype'ı, mis.

Kasım da xbox a skype destegı bıle gelıyor pc ye gerek kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Vita akar, ps3 bakar falan diyecektim de vazgeçtim

HAHA, deseydin güzel espiri olurdu :D
  • Yer kalmamasına şaşırmadım. PS3'te oyunların ilk loading kısımları Xbox360'a göre çok uzun. Fifa 11'de hemen açıp denesinler isteyenler
  • Fanların tatmin etme şekli: SKYPE AÇARIM AGAA lol sanki tüm herkeste skype var ve konumuz skypeden açmak konu makine kaldırmıyorken başka şeylere atlıyorsunuz *-* evet buradan bir şey belli oluyorki xbox'un bu sistemi tıkır tıkır işlemese xbox'ta verir bu grafikleri
  • Burdan biraz şu belli oluyor Ps3 daha çok kişisel bir konsol yani şöyle ben oyun oynarken arkadaşımla niye konuşimki oyunun seslerini açar bangır bangır bağırtırım oyundaki bütün duyguları ben tek yaşamak isterim diyenler için Xbox ta ise oyunumu oynarken hem oyunumu oynayim hemde arkadaşımla bu oyunda yaşadığım duyguları paylaşırım diyenler için Bence
  • Tek başına oyunculuk diye birşey yoktur.O kendisini oyuncu sanar ama değildir, bütün mesele bundan ibaret...
  • satış rakamı neyı bellı edıomus arakdasım bende blackops aldım mecburiyetten oynuorum mw 3 cıksın dırek verıcem lanet olsun black ops gıbı oyuna herkes aldı ama sunuda unutma hekres o serverlar yuzunden kufuru bır borc bılıyor
  • Bu kadar basit bir işlemi bile bellek sorununa yol açmadan halledememişler, yazık. İşin komedisi, PS3 ilk çıktığında 256MB'lık RAM'in yaklaşık 120MB'ını işletim sisteminin kullanmasıydı. Sonraki güncellemelerle bu değeri 50MB'a indirebildiler. Bu 50MB'ın içine cross-game chat'i sığdıramamaları gülünç. Sonuçta şu anda oyunlara 200MB RAM kalıyor zaten. Yeni cep telefonlarının çoğundan daha az.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.