Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tc ve Baba adını girdikten sonra bir takım bilgiler çıkıyor. fakat yurt,burs,öğrenim kredisi istemiyorum butonunda sadece karşılıksız burs ve yurt istiyorum seçeneği yok , yani öğrenim kredisi (karşılıklı burs) istemiyorum ben , tam olarak detaylı anlatabilicek var mı ?

• O seçenekleri seçtiğinde ya burs çıkabilir ya da Öğrenim Kredisi. Bu ikisi zaten aynı anda çıkmaz.

Eğer burs çıkmazsa ve Öğrenim Kredisi çıkarsa, kabul etmek ve senet imzalamak zorunda değilsin. Çıkan bir şeyi istemediğin takdirde kabul etmeyebilirsin, almayabilirsin. Bir sonraki başvuru dönemini beklersin.
  • bende az once basvurdum. burs öğrenim ve katkı kredisi istiyorumu işaretledim. hani hepsi bir verilmiyodu. kafam karıştı. ben burs istemiyorum. sadece katkı kredi ve öğrenim kredisi istiyorum. bi acayip.
    merak ettiğim bi konu daha. ben internetten başvuru yaptım. cevap gelmesini mi bekleyeceğim yoksa kyk'ya gidip birebir mi görüşmeliyim
  • bir soruda benden baba meslegı gırdıkten sonra etkın olan vergı carcurt yerı kapandı bısey yazılmıyo yanı oraya ama ssk numarısnı gırdım gerek varmı oraya meslegı secınce etkınlıkten cıkıyor ama bılen varsa yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

O seçenekleri seçtiğinde ya burs çıkabilir ya da Öğrenim Kredisi. Bu ikisi zaten aynı anda çıkmaz.

Eğer burs çıkmazsa ve Öğrenim Kredisi çıkarsa, kabul etmek ve senet imzalamak zorunda değilsin. Çıkan bir şeyi istemediğin takdirde kabul etmeyebilirsin, almayabilirsin. Bir sonraki başvuru dönemini beklersin.

sadece burs seçeneğini işaretleyenler, hem burs hem öğrenim kredisini işaretleyenlere göre burs çıkma konusunda daha avantajlı olmuyor demi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: impish

bende az once basvurdum. burs öğrenim ve katkı kredisi istiyorumu işaretledim. hani hepsi bir verilmiyodu. kafam karıştı. ben burs istemiyorum. sadece katkı kredi ve öğrenim kredisi istiyorum. bi acayip.
    merak ettiğim bi konu daha. ben internetten başvuru yaptım. cevap gelmesini mi bekleyeceğim yoksa kyk'ya gidip birebir mi görüşmeliyim

O seçeneğin varlığı, üçünün de verilebileceği anlamına gelmiyor. Sadece alternatif sağlıyor.

O seçeneği seçmeniz durumunda, şunlardan birisi olabilir:

Sadece burs çıkabilir.
    Sadece Öğrenim Kredisi çıkabilir.
    Sadece Katkı Kredisi çıkabilir.
    Burs ve Katkı Kredisi çıkabilir.
    Burs ve Öğrenim Kredisi çıkabilir.

Burs ve Öğrenim Kredisi aynı anda çıkmaz, alınmaz. Sana burs çıkarsa çıkar, burs çıkmazsa Öğrenim Kredisi çıkar. Burs çıkmasını istemiyor musun yahu?

Başvuru formunu doldurup yollamanız yeterlidir. Başka bir şey yapmayacaksınız.

4 Eylül'de yurt sonuçları açıklanır. Burs/kredi sonuçları da aralıkta açıklanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sheldorz

quote:

O seçenekleri seçtiğinde ya burs çıkabilir ya da Öğrenim Kredisi. Bu ikisi zaten aynı anda çıkmaz.

sadece burs seçeneğini işaretleyenler, hem burs hem öğrenim kredisini işaretleyenlere göre burs çıkma konusunda daha avantajlı olmuyor demi?

Sadece burs isteğine yönelik bir seçenek yok. :)

Seçenekler şunlar:

İstemiyorum.
    Burs ve Öğrenim Kredisi
    Katkı Kredisi
    Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi

• benimde şöyle bi sorum olcak bilen vardır belki, 2009'da ilk üniye girişimde kredi aldım. bu sene sınava tekrar girip başka üniversiteyi kazandım, bu senede bursa başvurursam çıkma ihtimali var mı yoksa kredi aldığım için burs alamıyor muyum?
  • ya ben şimdi kimlik numarı baba adımı yazarak giriyorum. Ama kazandığım üniversite/bölüm kısmı boş. otomatik dolu neden değil? ösym göndermemişmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

ya ben şimdi kimlik numarı baba adımı yazarak giriyorum. Ama kazandığım üniversite/bölüm kısmı boş. otomatik dolu neden değil? ösym göndermemişmi

Bende onu merak ettim. Kazandığın üniversite yazan bölüme bilgiler girilmiyor. O bilginin hemen yukarısında ''Kazandığınız üniversiteden üniversite ve bölüm bilgilerini alacağız '' gibisinden bişiler yazıyor. Yani orası boş kalıcak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldorz

quote:

ya ben şimdi kimlik numarı baba adımı yazarak giriyorum. Ama kazandığım üniversite/bölüm kısmı boş. otomatik dolu neden değil? ösym göndermemişmi

Bende onu merak ettim. Kazandığın üniversite yazan bölüme bilgiler girilmiyor. O bilginin hemen yukarısında ''Kazandığınız üniversiteden üniversite ve bölüm bilgilerini alacağız '' gibisinden bişiler yazıyor. Yani orası boş kalıcak sanırım.

valla bende anlamadım orayı

• pardonda nerden başvuruyoz ya benmi göremiyom
  • Arkadaşlar yardım

Bu yıl GYTE 3.Sınıftayım ve DOKUZ EYLÜLÜ kazandım.
    KYK Başvurusu yaparken GYTE 3.sınıf öğrencisi olarak mı başvurayım DEU 1.Sınıf öğrencisi olarak mı?
  • quote:

İlginç. Geçen yıl başvurmuştum. Üniversite ve ÖSYM bilgilerimiz otomatik olarak doluydu.

"Üniversite", "Fakülte" ve "Bölüm" seçeneklerinin yanındaki üç nokta işaretlerine tıklayıp, açılan listelerden seçebiliyorsunuz.
  • quote:

quote:

İlginç. Geçen yıl başvurmuştum. Üniversite ve ÖSYM bilgilerimiz otomatik olarak doluydu.

"Üniversite", "Fakülte" ve "Bölüm" seçeneklerinin yanındaki üç nokta işaretlerine tıklayıp, açılan listelerden seçebiliyorsunuz.

hocam kykyı arayayımmı? bi sorun çıkabilir ya korkuyorum

• quote:

quote:

quote:

hocam kykyı arayayımmı? bi sorun çıkabilir ya korkuyorum

Aynı durum herkeste var galiba. Bir sorun olacağını sanmıyorum yahu. Üniversite, fakülte ve bölüm seçmek için yanlarına liste bağlantısı (...) koymuşlar. Onlara tıklayıp listeden seçeceksiniz. :)

• alacakaranlık hacım , yurt,kredi ve yurt istiyorum bölümündeki yan kutucuklarını boş bırakıyorum bir şey seçmeden. Yani burs ve yurt istiyorum anlamına geliyor değil mi yoksa yurt kısmında sadece genel yurt kısmını mı işaretliyeyim. kafa allak bulak
  • Benim yurt konusunda bir sorum var.
    Yurt başvurusunda ben yarı özel yarı devlet yurduna başvurmak istiyorum. ama öyle bir seçenek yok.

''Yurt istiyorum '' seçeneğinde 5 şık var

İstemiyorum
    sadece genel yurtlara
    sadece yüksek ücretli yurtlara
    öncelikli genel yurtlara
    öncelikli yüksek ücretli yurtlara

yazıyor...

Yarı özel yarı devlet yüksek ücretli yurt mu demek oluyor? Birde ben ''öncelikli'' yüksek ücretli yurtlara dersem ve yarı özel çıkmazsa devlet mi çıkar?
  • ben burs ve katkı istiyorum olmuyormu ikisi :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7Ronaldo

alacakaranlık hacım , yurt,kredi ve yurt istiyorum bölümündeki yan kutucuklarını boş bırakıyorum bir şey seçmeden. Yani burs ve yurt istiyorum anlamına geliyor değil mi yoksa yurt kısmında sadece genel yurt kısmını mı işaretliyeyim. kafa allak bulak

"Ne istiyorsun kardeşim sen?" diye sormadım değil içimden.

Burs istiyor musun? Öğrenim Kredisi istiyor musun? Katkı Kredisi istiyor musun? Yüksek ücretli yurt istiyor musun? Genel yurt istiyor musun? Yüksek ücretli yurt mu daha çok istersin, genel yurt mu daha çok istersin?

Bu soruların yanıtını verirsen, sevinirim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.