Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam emekli. Tahsis numarasını bir türlü bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canhatti

Babam emekli. Tahsis numarasını bir türlü bulamıyorum.

tahsis numarası olmuyor e devlet şifresi alıp oradan sorgulatabilirsin , ssk sicil no yu çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: skull_lord

Arkadaşlar internette araştırırken buldum işinize yarar umarım.

Emekli sicil no örneği
    68 167 921 ilk iki rakam doğum tarihinizdir. sonra gelen üç rakam bulunduğunuz il yada ilçenin kodudur bu kodu emekli sandığı belirlemiştir. son üç rakamda bulunduğunuz il yada ilçedeki sıralamanızdır. Sonra bu 8 haneli numaraya sandık tarafından 0-1-2-3 gibi rakamlar son hanesine eklenebilir. 0 kişiye, diğer rakamlarda eş, çocuk, ana ve baba gibi kişilere verilir.
    68 167 921 0 kişinin kendi
    68 167 921 1 eşi

bu arada ssk emekli sicil no ile ilgili birşey bulamadım. Kaç haneli olucak bu rakam ? elimde 7 haneli bi no var.

o tahsis no işte olmuyor pttden 1 liraya e devlet şifresi alacak baban sonra oradan ssk sicil no sorgulama var ona girecek numara çıkıyor
  • peki bu numarayı yazarken araya . ları koyalımmı 59.484.54. gibi yoksa direk59456756 diyemi yazalım ??
  • 340519971xxxx evet 13 haneli bir numara cıktı babamın tc sinden e-devletten baktıgımda .. o kısımda arada nokta olmadan yazmışlar - bende oyle girecegim sisteme .

bir sorum daha olacak babam hem vergi mukellefi hemde ssk lı . yani bagkura basvuru yapmamıs . bir sorun cıkmaz degil mi? hem ssk lı olup hem de vergi mukellefi yasal oluyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SepticFlash -- 24 Ağustos 2011; 22:20:24 >
  • Yasal oluyor , problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Yasal oluyor , problem yok.

teşekkürler peki basit usül-gerçek usül neye göre seçmeliyim Araştırdım forumda bulamadım birşey.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SepticFlash -- 24 Ağustos 2011; 23:00:18 >
  • Gerçek üsulu seçiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Gerçek üsulu seçiniz.

tmm teşekkürler , neye göre belli oluyor peki yardımcı olabilir misin - hata yapmak istemiyorum -
  • arkadaslar babam vefat etti oncelik kısmında 5510 nolu yasayla malul olan ogrenciler gibi bişey yazıyo bu kısmımı secmem gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin7215 -- 24 Ağustos 2011; 23:54:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin7215

arkadaslar babam vefat etti oncelik kısmında 5510 nolu yasayla malul olan ogrenciler gibi bişey yazıyo bu kısmımı secmem gerekiyor

Benim bildiğim kadarıyla o engelliler için? İş kazası sırasında beden işlevinin %40 ını kaybedenler o gruba girmesi lazım..
  • quote:

arkadaslar babam vefat etti oncelik kısmında 5510 nolu yasayla malul olan ogrenciler gibi bişey yazıyo bu kısmımı secmem gerekiyor

Sadece baban vefat ettiyse maalesef bir önceliğe sahip değilsin. Bir şey seçmiyorsun.

Alttaki "Anne Baba Durumunuz" alanında "Baba ölü, anne sağ" seçeneğini seçeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Sadece baban vefat ettiyse maalesef bir önceliğe sahip değilsin. Bir şey seçmiyorsun.

Alttaki "Anne Baba Durumunuz" alanında "Baba ölü, anne sağ" seçeneğini seçeceksin.

eyw hocam yarın kredi yurtlara gidip sorcam dogru duzgun kaynak yok internette telefonlar surekli mesgul kazanması ayrı bu işler ayrı dert
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 13 Ocak 2014; 14:30:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Çok saçma
    Ben de aynı durumdayım.

Ne yani anne-babası yaşayan kişi ile aynı haklara, olanaklara mı sahibim.

Ayrıca bize öldüğünde Milli Eğitim Müdürlüğünden malulen emekli edip aylık bağlayacağız dediler. okumadığım için aylığım kesildi. üni kaydından sonra ögrenci belgesi ile SGK'ya başvurarak devam ettireceğim.

Bana kızacağına, bu saçmalığın hesabını KYK'dan sorsan? :) Sonuçta bu düzeni ben oluşturmadım.
  • silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 13 Ocak 2014; 14:29:58 >
  • Arkadaşlar bu işlerde sanırım torpil yaptırılıyor. Nasıl yaptırlıyor bu torpil kimleri tanıyıp kimlere haber vermeliyiz?
  • başvuru önceliği diye bi şey yok di mi daha önce başvuranın şansı daha yüksek değil yani?
  • Yurt başvuruları hala yapılabiliyor mu ? Yapılıyorsa nereden ve kaçına kadar bilgilendirirseniz sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorhug

Yurt başvuruları hala yapılabiliyor mu ? Yapılıyorsa nereden ve kaçına kadar bilgilendirirseniz sevinirim .

yapılıyor 28 ağustosa kadar.

yanlış söylüyorsam düzeltin lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.