Şimdi Ara

Corsair'den çift kanal bellekler için yeni hız aşırtma rekoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Corsair yüksek performans tutkunları için hazırladığı Dominator GT serisi
    bellek kitiyle ekstrem koşullarda özel bir hız aşırtma çalışması gerçekleştirdi
    ve çift kanal bellek konfigürasyonları için yeni dünya rekoruna imza attı.

2400MHz'de çalışan 4GB kapasiteli iki adet DDR3 bellek modülünden oluşan
    Dominator GT CMGTX7 bellek kitinin kullanıldığı çalışmada, anakart olarak
    Gigabyte'ın P55 çipsetli çözümlerinden GA-P55A-UD4P'ye yer verilirken, işlemci
    tercihinin ise Intel'in Core i7-870 işlemcisinden yana yapıldığını görüyoruz.

LN2 yani Sıvı Azot kullanılarak esktrem sıcaklık koşullarında
    gerçekleştirilen çalışmada, bellek modüllerinin çalışma frekansı 2819.8MHz'e
    hız aşırtılırken, erişim süreleri ise 11-12-12-31 olarak ayarlanmış. Daha
    yüksek hızları ulaşılan farklı hız aşırtma çalışmaları olsa da Corsair'in yeni
    rekoru, çift kanal çalışıyor olması nedeniyle bu alanda yeni bir rekor olarak
    kayıtlara geçmeyi başarıyor. 

• Zamanlamaya göre gerçekten mükemmel hız 2800MHZyi görünce zamanlamayı 15-15-15-45 gibi birşey bekliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 19 Ağustos 2011; 12:52:51 >
  • bu rekor bildiğim kadarıyla bi kaç ay önce yapıldı...@
  • Corsair xsm3 kullanıyorum ondan once kingston hyperx kullandım ve söyleyebilirim ki Corsair çok çok daha hız asirtmaya yatkın performansı çok iyi
  • yanmasın hocam o bellekler
  • Arkadaşlar bu zamanlama neyi ifade ediyor bilen biri açıklayabilirmi :))

yani o zamanlama 11-12

arkadaş 15-15 bekliyormuş mesela ne demek o :))
  • yaw şu o.c. yapmayı bir türlü öğrenemedim arkadaşlar yaw benim anakart o.c.'yi desteklemesine rağmen hala müdahele bile edemedim x@ (msi p55a-g55) bu o.c. konusunda da kurs açsalar iyi olur :D
  • Herşey iyi de şu CPU-Z de ram kısmında en altta 2T yi görünce uyuz kapıyorum. Bu yüzden Ramlerimi 1600Mhz de 2T çalıştırmak yerine 1540 ta 1T çalıştırıyorum. Sevmiyorum 2T yi. Tüm ramleri 1T yapsınlar canımı yesinler. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.