Şimdi Ara

Çinli müşteriler tamir edilmiş iPhone’ları sıfır gibi sattığı için Apple'ı suçluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinli müşteriler tamir edilmiş iPhone’ları sıfır gibi sattığı için Apple'ı suçluyor

Çin’de bir süre önce sahte Apple mağazaları olduğu ortaya çıkmış ardından Çin hükümeti bu mağazalardan 22 tanesinin faaliyetlerini durdurmuştu. Çin’deki Apple mağazalarından yine şikayet haberi geldi ancak bu kez orijinal olanlarından.

Refurbished kelimesi arızalı bir cihazın tamir edilerek belirli bir garanti altında tekrar satışa sunulması anlamına gelmekte. Refurbished ürünler orijinallerden daha ucuza temin edilebiliyor. 

Pekin’in Joy City bölgesindeki orijinal Apple mağazasından iPhone alan iki müşteri bir yıl olması gereken garantinin satın alma tarihinden bir ay önce bittiğini farketti. Daha sonra Pekin’deki resmi Apple Store veya yetkili satıcılardan mobil cihaz alan 4 kişinin daha aynı durumda olduğu ortaya çıktı. Sahte cihazları aldığınından şüphelenen müşterilere aslında tamir edilmiş iPhone’ların satıldığı anlaşıldı.

Sahte cihaz uzmanı Wang Hai konuyla ilgili olarak müşterilere tamir edilmiş cihazların satıldığının teyit edildiğini, mağazanın müşterilere sıfır cihaz vererek konuyu savuşturmaya çalıştığını belirtti.

Hai tamir edilerek düşük fiyattan satılması gereken telefonların sıfırmış gibi satılmasının büyük bir hile olduğunu, Apple’ın bu hareketinin Çinli müşterilerin gururunu kırdığını ve ek olarak tazminat ödemesi gerektiğini açıkladı. Hai ayrıca bu durumda olan başka müşteriler varsa Apple’a karşı hukuk mücadelesi içerisine girmesi konusunda çağrı yaptı.

Apple konuyla ilgili resmi açıklama yapmazken bir mağaza çalışanı refurbish ürün satılması gibi bir durumun asla sözkonusu olmayacağını belirtti. Ancak böyle bir durum Apple’ın güvenilirliğini ciddi zaafiyete uğratabilir.

Refurbished ürün aldığından şüphelenenler cihazda Ayarlar-Genel-Hakkında kısmından garanti tarihinin satın alma işleminden bir yıl sonrasına olup olmadığını kontrol edebilirler.

• çine daya gitsin demişler belliki.gidip amerikanyadan almadan içi rahat etmez şimdi insanların :D
  • eğer dava açarlarsa kesin bu davayıda kaybederler :D
  • Çin sahte malları Amerikada satarken amerika da tamir edilmiş olanları Çine kakalıyor. Ben Çinden yanayım. :D
  • Cimri Apple.
  • Apple nereden para kazanacağım derken iyce şirazeden çıkmış durumda. Parasız kalmış gibi sinekten yağ çıkarmaya gitmiş. Bu Apple'ın güvenilirliğine kendi kendine vurduğu darbedir. Bu kadar azan bir firmaya ancak kendi yaptığı hatayla imajını kaybedebilirdi zaten.

Macintosh kullanıcısıyım ancak Apple'ın patent davaları ve bazı rakip firma ürünlerinin kimi ülkelerde satışını engellemeye çalışması başta olmak üzere son birkaç yıldır ki politikalarından ve ürünlerinden dolayı memnun değilim zaten. Birinin Apple'a dersini vermesi gerekiyor. Ne demek ya rakip firmanın ürününün satışını engellettirmek, nasıl bir ticari ahlaktır bu?

Nasıl ki Microsoft zamanında tekelci şirket diye ABD mahkemeleri tarafından yaptırıma maruz kaldıysa, aynısının Apple'a da uygulanması taraftarıyım.
  • refurbished denince bi ürperti geliyor artık o derece tırsıyorum şu beladan
  • ilginç olaylar olmaya basliyor
  • Buda yeni bir strateji olsa gerek

Şimdi reklamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çinlilere o telefonlar çok bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Buda yeni bir strateji olsa gerek

Şimdi reklamlar

• Daha da vardır da onlar ortaya çıkmamıştır. Cihazı satarlarken "Amaan garantisi 1 sene değil de 11 ay. Ne var yani. 11.ayda cihaz bozulacak değil ya" demişlerdir. Şansına da cihaz 11. ayda bozulunca ortaya çıkmıştır. 1 ay sonra bozulsaydı garanti bittiği için ücretli tamir olacak ve olay hiç ortaya çıkmayacaktı. Şans işte. Bunun gibi daha bir sürü kişi daha vardır kesin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Daha da vardır da onlar ortaya çıkmamıştır. Cihazı satarlarken "Amaan garantisi 1 sene değil de 11 ay. Ne var yani. 11.ayda cihaz bozulacak değil ya" demişlerdir. Şansına da cihaz 11. ayda bozulunca ortaya çıkmıştır. 1 ay sonra bozulsaydı garanti bittiği için ücretli tamir olacak ve olay hiç ortaya çıkmayacaktı. Şans işte. Bunun gibi daha bir sürü kişi daha vardır kesin....

Garantisi 11 ay değilmiş ama hocam, aldıklarında zaten garantinin bitimi üzerinden 1 ay geçmiş.
  • Ben yanlış anlamış da olabilirim. Ondan öyle yazdım. Şimdi kalktım da. Kargo uyandırdı. Normalde 11:30 a kadar uyuyorum.
    Daha uyanamadım. Neremle okuduysam...
  • Adam almis telefonu begenmemis geri vermis bi akillida gelmis almis olay bu :D
  • bunu yasallaştırsalar güzel olur.herkes ucuza Iphone edinebilir
  • 3kağıtçı kurtlu elma seni gidi :D
  • İyi olmuş çinliler bütün dünyaya çakma dandik mal kakalarken kimsenin gıkı çıkmıyor
  • Bütün telefon piyasasını çakma telefonla olduran çinlilere refurbished iPhone bile fazla. Alın kutusuyla oynayın siz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxartistxxx

İyi olmuş çinliler bütün dünyaya çakma dandik mal kakalarken kimsenin gıkı çıkmıyor

Çin Olmasa o kullandıgın pc yi 2 katı fiyatına alırsın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.