- x
Win 7 de Birlikte Aç Sorunu Yaşayanlar Buraya>>
7 Cevap2650 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4002 Mesaj
19 Ağustos 2011; 2:28:12 

Selam
Aslında Win 7 de Birlikte Aç komutu için aşağıdaki resimlerde anlatmaya çalıştım. Vereceğim Reg kodu umarım çoğu kişinin problemini çözecektir.

Birlikte Açı Kaldır Reg Kodu:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoFileAssociate"dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoFileAssociate"=dword:00000001
Bunu kopyalayın ve bir Not Defterine yapıştırarak kaydedin. Dosya uzantısı .txt olacaktır. Dosya uzantılarını gösteri açarak uzantıyı .reg yaparak, sağ tıklayıp Birleştir komutu ile Kayıt Defteri(Regedit) dosyasına ekleyebilirsiniz.
Veya Farklı kaydet seçeneği ile Tüm dosyaları seçin ve ismini Birlikte Açı Kaldır.reg olarak belirleyin ve kaydedin.

Birlikte Açı Ekle Reg Kodu:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoFileAssociate"=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoFileAssociate"=-
Bunu da yukarıdaki şekilde kaydederseniz, istediğiniz zaman çalıştırıp kullanabilirsiniz. İsmini ise Birlikte Açı Ekle.reg olarak kaydedin.
Herkese kolaylıklar ve başarılar..

Reg kodlarına göre, örnek resimler.

0

0

Ekteki dosya (2)

Zaman çok önemlidir, zira bunu boşa harcamak israfların en büyüğüdür..
Bay_KG

1205 Mesaj
19 Ağustos 2011; 2:39:10 

Teşekkürler arkadaşımın işine yaradı

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
ECZACI

2215 Mesaj
19 Ağustos 2011; 13:40:39 

Teşekkür ederim, emeğe saygı.

YasiKa's ArMoR ASUS A8N32 SLI Deluxe | AMD Opteron 170 | HIS 4670 IceQ | Corsair TWINX2048-3500LLPRO v1.3 | Samsung SP2504Cx2 RAID-0 | ASUSDRW-1814BLT | Thermaltake Armor-VA8000BWS+ToughPower 750W | Aerocool Coolpanel 2 | LG L1970HR-BF | Logitech G15+G3+Momo Racing Force | TT GammaPad | Powercom IMD1000AP | Corsair Voyager 2GB Sıvı Soğutma Sistemi EK Supreme Plexi + EK-NF4 rev1.1 Acrylic Top | Magicool Pro II UV | Thermaltake P500 | Swiftech MicRes | Durelene 7/16'' hortum | Tt UV + Swiftech Hydrx sıvı

4002 Mesaj
19 Ağustos 2011; 15:31:31 

Selam
Rica ederim. İşinize yaradıysa bundan mutluluk duyarım.
Aslında paylaşmak istediğim o kadar çok şey var ki, hangisini ne zaman paylaşacağıma karar veremiyorum. Sistem konusunda ve Windows modifiye işlerini çok iyi bilenlerden olduğum için, bu tür sorunlar bana daha az zaman harcatıyor.

2003-2004 yıllarında burada yazılım konusunda yardım ederken, ADMİN bey her nedense beni banladı ve bu siteye küskündüm ama bir arkadaşın ricası ile tekrar deldim. Eski rumuzum hâlâ banlı durumda.
Kolay gelsin.

Bay_KG

1 Mesaj
6 Temmuz 2013; 0:56:21 

Merhaba bu benim başıma geldide media playerden açmak istedim gomplayı birlkte aç dedim bütün herşey (denetim masası ,bilgisayım vb. hariç) ne ile birlkte aç dersem onla açıyor bunu nasıl çöze bilirim teşşekkürler

4002 Mesaj
6 Temmuz 2013; 20:24:51 

Selam
Üstteki mesaj ve resimde gayet açık anlattığımı sanıyorum...

Birlikte aç dediğiniz zaman TEKST DOSYASI veya WORD BELGESİ ve diğer dosyalar da GOM PLAYER ile mi açılıyor?
Eğer öyleyse dosya sistemi bozulmuş ve sistemin dosya bilgilerinin(uzantı) 3. yazılım programları ile düzeltilmesi gerekiyor.
En başarılı olan programlar; TuneUp Utilities 2013 ve Windows 7 Manager diyebilirim..
Bilginize ve kolay gelsin..

Bu mesajda bahsedilenler: oguzhanakdmr

Bay_KG

505 Mesaj
20 Haziran 2014; 10:51:35 

win 7 de herjangi bir txt dosyasını open with excel diyince açmıyor.

yardım lütfen.

4002 Mesaj
20 Haziran 2014; 17:09:56 

quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

win 7 de herjangi bir txt dosyasını open with excel diyince açmıyor.

yardım lütfen.

Office programını onarıp tekrar deneyin..

Bay_KG
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Win 7 de Birlikte Aç Sorunu Yaşayanlar Buraya>>
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234