Şimdi Ara

Windows Phone Marketplace'de uygulama sayısı 30.000'e yaklaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone 7'ye özel uygulama mağazası Windows Phone Marketplace büyümeye devam ediyor. Windowsphoneapplist'e göre uygulama sayısı 28.702'e ulaştı ve 30.000. uygulama için yavaş yavaş geri sayım süreci başladı.

Son iki hafta içinde 1.182 uygulamanın katıldığı Windows Phone Marketplace'de, %17'lik payla oyunlar birinciliğini koruyor. Dil açısından dağılıma baktığımızda ise %76 ile İngilizce pastanın en büyük dilimine sahip.

Kullanıma sunulan uygulamaların %47'si (11.788) ücretsiz, %33'ü ücretli (8258) ve geriye kalan %20'si (4971) deneme süreli.

Nokia'nın, ekim ayında düzenlenecek Nokia World 2011 etkinliğinde Windows Phone Mango işletim sistemli modellerini sergilemesiyle uygulama mağazasının çok daha hızlı şekilde büyümesi bekleniyor.

• bende zamanında çoğu kişi gibi ön yargılı yaklaşanlardan biriydim ama demekki android gibi ios gibi çalışınca oluyormuş. Windows 8 çıktıgında framework ile çok rahat büyüyecektir ve gelecekte android wm ios çatışmasını izlemek keyif verecektir.
  • bada kullananlara sesleniyorum bada adam olmaz 2yıl oldu daha 6 bin uygulama var ve çoğu ücretli
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdurmus

bada kullananlara sesleniyorum bada adam olmaz 2yıl oldu daha 6 bin uygulama var ve çoğu ücretli

bu 1 eylül deki Berlin deki ifa etkinliğinde kesinliğe kavuşacak bence.
  • ovi market ile de birleştiğini düşünün bi de
  • An itibariyle 28707.Turkiye'ye resmi olarak girsede turkce uygulamalarda ciksa artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mangolu tel mi alsam ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: RYU1980

An itibariyle 28707.Turkiye'ye resmi olarak girsede turkce uygulamalarda ciksa artik.

Daha Türkçe dil paketi yok sistemde. Seneye bu zamanlarda belki görürüz Nokia nın modellerini.
  • Gerçekten hızlı büyüyormuş ama hızdan önemlisi uygulamaların kalitesi...
  • Uygulamalar da kaliteli olsa kullanıcı sayısı artar
  • winphone uygulama konusunda kısır kalmayacağı kalamayacağı kalmaması gerektiği stratejisi ve rakabetciliğinden anlaşılıyordu.30.000 az uygulama değil zaten normalde bin tanesini bile yüklemek işkence :d maksat çeşitlilik artsın :D

tabi burada az olsun öz olsun diyenlerdenim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.