Şimdi Ara

Samsung'un güneş panelli netbooku NC215, 379$'dan Amerika pazarına giriş yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Güney Kore'nin teknoloji devlerinden Samsung'un güneş panelli netbooku NC215, 379$'dan Kuzey Amerika sahillerine vurdu.

Sahip olduğu 6 hücreli bataryayla 14 saate kadar çalışabilen netbookun arka yüzünü tamamen kaplayan güneş paneli, 2 saat ek çalışma süresi sağlıyor. Intel'in çift çekirdekli 1.66 GHz Atom N570 işlemcisini, Intel GMA 3150 grafik birimini ve 1 GB DDR3 RAM'i bünyesinde barındıran NC215'te, 10.1-inç boyutunda ve 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde LCD ekrana yer verildiğini görüyoruz. LCD ekranın üst kısmında ise görüntülü konuşma için web kamera mevcut.

Wi-Fi 802.11 b/g/n kablosuz bağlantısına, 3 tane USB 2.0 portuna, kart okuyucuya, Bluetooth 3.0 desteğine ve VGA bağlantısına sahip Samsung NC215, Windows 7 Starter işletim sistemiyle geliyor.

• netbooklar adının hakkını verebilecek çalışma sürelerine sahip olmaya başlıyor sonunda...
  • Acaba güneş enerji panelinden şarz oluyor mu ? Ordan olursa çok süper olur güneşli yerde yaşayanlar için :)
  • güzel sistem hakkaten laptop için böyle çalışmalarıda beklemekteyiz
  • cihaz türkiyede satılmaya başlandı bile electro world de var bu arada sistem sayesinde sarjda olabiliyor ama birazda ha iyileştirmeler yapmasılazım panel için konusuyorum onun dışında oldukça başarılı bi cihaz.
  • kim gunes altinda pc kullanir,yapay aydinlatma,gun ortaminin yansimasi sarz edebiliyormu ?
  • Böylesine harika birşeyler tasarla ondan sonra git GMA 3150'li atom N570 koy, olacak işmi şimdi bu :@
    Nasıl izleyecek bu millet 1080p full avc filmleri bu cihazda diye soran yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 19 Ağustos 2011; 0:45:48 >
  • Teknoloji budur...
  • güzelmiş
  • arkadaşlar, son zamanlarda netbook almayı düşünüyorum. Güneş enerjisi fikri çok hoşuma gitti, sizce 700 lira eder mi bu netbook? kullanan var mı? performansı nasıldır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.