Şimdi Ara

1e1: Tt eSports oyuncu aksesuarları video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
26.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1e1'in yeni bölümünde, Thermaltake eSports tarafından oyuncular için özel olarak geliştirilen klavye, fare ve kulaklıkları masaya yatırıyor, performanslarını değerlendiriyoruz.

• inceleme için teşekkürler ama razer ve logitech varken thermaltake i kimse önemsemez fare klavye ve kulaklık konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

inceleme için teşekkürler ama razer ve logitech varken thermaltake i kimse önemsemez fare klavye ve kulaklık konusunda.

SteelSeries'de var bunlara ek olarak. Ama bütçe meselesi.
  • Mesut abi izinle mi geldin
  • İzinle nasıl gelsin yav askere gitmeden önce çekmişlerdir,

birde şu yapdığınız cod maçlarını falan burada yayınlasanız çok güzel olacak :)

Bu arada elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodrin -- 17 Ağustos 2011; 23:19:54 >
  • askere gitmedinmi mesut abi ne zaman geldin. 5 gündemi geldin. yoksa bunu Speed-Step adıyla baikasımı ekledi?
  • Ultimate modeli klavye kullanıyorum. Level 10GT kasa alınca çekilişten klavye çıktı. Gerçekten okadar parayı bir klavyeye vermem ama klavyenin arka aydınlatması çok şık duruyor kasa ile. Birde fanı çok işe yarıyor sağ elim terlerken sol elimde terleme hiç olmuyor.
  • kulakiçi kulaklıktaki ses açıp kapama düğmesinin olmamasını handikap olarak görmüyorum artık neredeyse her klavyede ses açıp kısma özelliği var.Windowsa dönüp ses açıp kısmaya gerek yok.
  • Gayet güzel ve ayrıntılı bir inceleme olmuş. TT'nin neredeyse tüm ürünlerine göz atmışsınız, emeğinize sağlık.

Burada es geçilen bir noktaya değinmek istiyorum, o da mekanik klavye konusu.

Eski PC kullanıcıları hatırlarlar, bu 386, 486 zamanlarında kullandığımız klavyeler "çıtçıtlı klavye" diye geçiyordu. Ondan sonra şimdiki gibi sessiz klavyelere geçince mutlu olmuştuk. Şimdi mekanik klavyeler gündeme geldi ve garipsemeniz gayet normal. Ancak bugün yurt dışı turnuvalarda özellikle MMORPG ve Strateji oyunlarında gerçek anlamda profesyonel olan oyuncular mekanik klavye kullanırlar. Bu klavyeler dışarıdan 5 dolarlık dandik klavye gibi gözükürler ancak aslında hem pahalıdırlar, hem de mekanik olmaları gibi bir avantajları vardır. Bu avantajlar, klavyenin tuşlarına çok çok az bir baskı ile tepki vermesi ve tepki süresinin de 1ms gibi çok düşük seviyelerde seyretmesidir.

Şimdi yurt dışı turnuvalara bakıyorsunuz, oyuncuların parmaklarını seçemiyorsunuz. Adamlar dakikada 300'ün üzerinde hamle sayılarına (APM) ulaşabiliyorlar. Bunları da normal bir oyuncu klavyesi ile yapmak cidden zor. Bu yüzden mekanik klavyelerin, diğer klavyelere göre avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca sadece strateji ve MMORPG değil, FPS oyuncuları da bu klavyeleri seçerler.

Klavye tuşlarının içerisindeki mekanizmalar da renklerine göre ayrılırlar. Siyah, kahverengi, mavi, beyaz, kırmız vs... gibi buton türleri vardır. Bazıları strateji için uygundur, bazıları FPS'ler için uygundur... Bazılarında yazı yazmanız çok zorlaşır ama oyun performansı üst düzeydir. Hepsine uygulanacak minimum güç seviyesi farklıdır, vs...

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam birçok mekanik klavye gibi TT esports Meka'nın da 6-buton anti ghosting özelliği var. Yani 6 butona aynı anda bassanız dahi hepsi işliyor. Bugün "oyuncu klavyesi" diye adlandırdığımız Razer Lycosa'da bile bazen 3 butonda sorun yaşanabiliyor. Bu yüzden mekanik klavyeler bir adım daha öne çıkıyor.

Evet, günlük kullanım için çok uygun değiller ancak profesyonel oyunculukta yavaştan etkisini göstermeye başladılar.

• benim gibi eli terleyenler umursar...
  • mekanik klavye eğer 10yıl önceki "pislik beyazı" renkteki klavyeler gibiyse ben alabilirim :D çok seviyorum o tip klavyeleri sesi ve basma hissi çok güzel :)
  • 1e1 için tesekkurler klavyedeki isiklar çok hosuma gitti...
  • saolun program için
  • 1e1:Haber'in 8. Bölümü ne oldu?
  • razer ve logitech e rakip bile olamaz bence
  • Ersin Kılıç o kadar ciddi durmuş ki
  • Razer ve Logitech e göre fiyatları çok uygun, inceleme için çok teşekkürler bizi bu marka ile tanıştırdınız.
  • ürünle gayet güzel ama dikkatimi çeken birşey var erdinç ve mesut abi bu aletlerde kusursuzluk arıyorlar insan eli değen bişeyde kusur olmaması imkansız bence ha tabi önemli şeylerede değiniyorlar fakat küçük detaylara takılamamk gerek ben 20 tllık mouse 200mdeol klavye ile crysis2 yi başarılı bir şekilde bitirdim
  • @ artist64, İstanbul'dan Ankara'ya Doğan SLX ile de gidebilirsin Masserati Gran Turismo ile de... İki yolculuğu da başarılı bir şekilde bitirebilirsin ancak arada bazı farklar var.
  • İnceleme için teşekkürler. Gerçek anlamada güzel ürünler üretmişler,yarım yamalak da olsa ben o hissi almak isterim açıkçası. Fiyatları da uygun düzeyde olacağı için bütçesi benim gibi kısıtlı olanlar rahatlıkla alabilirler. Ve en azından standart klavyeyle oyun oynamaktan kurtulmuş olurum bu sayede..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.