Şimdi Ara

Apple'ın yeni merkezi, Pentagon ve Empire State Building'den daha büyük olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Steve Jobs'un geçtiğimiz Haziran ayında ilk defa tanıttığı ve geçen hafta içerisinde detayları City of Cupertino tarafından kamuoyuyla paylaşılan Apple'ın yeni yerleşkesi; Amerikan devletinin kalbi Pentagon'dan ve New York'un sembolik binalarından Empire State Building'den daha büyük olacak.

Mac Observer'dan John Martellaro'nun Wolfe Caddesi ile Tantau Bulvarı'nın arasındaki mesafeden yola çıkıp, geçtiğimiz hafta yayınlanan çizimler yardımıyla yaptığı hesaplara göre Steve Jobs'un "iniş yapmış bir uzay gemisi" benzetmesini yaptığı Apple'ın Cupertino'daki ikinci yerleşkesinde yer alan ana ofis binasının çapı yaklaşık olarak 492 metre olacak. Bu mesafe, Apple'ın yeni kampüsündeki ana ofis binasının, dış teğet çemberinin çapı 477 metre olan Pentagon ile yükseliği 381 metre olan Empire State Building'den daha büyük olması anlamına geliyor.

Mac Observer'ın ana ofis binasının büyüklüğünü ortaya koymak için hazırladığı görselde Apple'ın yeni merkezi ve Pentagon ile yukarıdan aşağıya doğru; yolcu gemisi, nükleer uçak gemisi, keşif balonu, İkinci Dünya Savaşı savaş gemisi, Empire State Building ve süpertanker (şimdiye kadar yapılan en büyük tanker, yaklaşık 458 metre uzunluğundaki "Seawise Giant") görülüyor.

13000 kişinin çalışabileceği Apple'ın "Apple Campus 2" ismiyle anılan yeni kampüsü yaklaşık 260000 metrekarelik bir alana kurulacak.

• 65 mılyar dolar nakıt var nereye harcasınlar somanı ye yardım mı yapsınlar hıc olurmu onlara farklı fantazıler yakışır.
  • Burj khalifa dünyanın en yüksek binası ayrıca yüksek teknoloji her yerinde acaba neden buraya konu olmadı? apple "hayranlığı" nereye kadar devam edecek?
  • htc ile girdiği davada kaybederse ordaki yeşil alanda bol bol futbol maçı yaparlar :D binayı da tribün yaparlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muse00

65 mılyar dolar nakıt var nereye harcasınlar somanı ye yardım mı yapsınlar hıc olurmu onlara farklı fantazıler yakışır.

Somalideki insanlarda bu kadar çok çocuk yapmasın o zmn.Dünyanın kaynaklarının kısıtlı olduğunu herkes bilir.Not:Anti kapitalistim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

quote:

Orijinalden alıntı: Muse0065 mılyar dolar nakıt var nereye harcasınlar somanı ye yardım mı yapsınlar hıc olurmu onlara farklı fantazıler yakışır.
    Somalideki insanlarda bu kadar çok çocuk yapmasın o zmn.Dünyanın kaynaklarının kısıtlı olduğunu herkes bilir.Not:Anti kapitalistim:)

kardeş benımde dusuncem oyle lakın adamlar ıcecek suyu bulamıyorkı korunsunlar kaldı kı onlarda evlenır , evlenınce prezervatıf mı arasınlar adamlar koyun at tezzegını yıyıp aids ılacını alıyorlar varsa yardım ıcın 1 kolı prezervatıf yolla sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Burj khalifa dünyanın en yüksek binası ayrıca yüksek teknoloji her yerinde acaba neden buraya konu olmadı? apple "hayranlığı" nereye kadar devam edecek?

Bahsi gecen yapilar ABD de bulundugundan konusu gecmemis olabilir mi, ayrica hayranlikla ne alakasi var ki,hoslanmiyorsaniz okumazsiniz bu kadar basit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

65 mılyar dolar nakıt var nereye harcasınlar somanı ye yardım mı yapsınlar hıc olurmu onlara farklı fantazıler yakışır.

kapitalist sistemin kötülüğü dostum para görünce aç maç anlamazlar.
  • Yapım aşamaları iyi gözlenmeli,
    Steve Jobs'un "iniş yapmış bir uzay gemisi" benzetmesi hiç hoş değil, adamlar 10 sene sonra iniş yapmış uzay gemisini uçurabilirler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Yapım aşamaları iyi gözlenmeli,
    Steve Jobs'un "iniş yapmış bir uzay gemisi" benzetmesi hiç hoş değil, adamlar 10 sene sonra iniş yapmış uzay gemisini uçurabilirler :D

Belli olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

quote:

Orijinalden alıntı: Muse0065 mılyar dolar nakıt var nereye harcasınlar somanı ye yardım mı yapsınlar hıc olurmu onlara farklı fantazıler yakışır.

Aynen katılıyorum, bizim ülkemizde bir şey üretmemesine rağmen tüketmeyi çok iyi biliyor zaten :( En azından adamlar verdikleri parayı hakeden bir noktaya, bir gelir kaynagına veriyorlar, biz nelere para veriyoruz. Nese sonuç olarak burada çalışmak isterdim, her yönüyle çok iyi bir merkez, dünya'da görülecek en iyi uzay gemisi olacak (:
  • Oha ben pılımı pırtımı toplar oraya yerleşirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Yapım aşamaları iyi gözlenmeli, Steve Jobsun iniş yapmış bir uzay gemisi benzetmesi hiç hoş değil, adamlar 10 sene sonra iniş yapmış uzay gemisini uçurabilirler :D

Bir proje vardı insanlardan gönüllü para topluyorlardı kıyamet günü kaçış gemisi için mi ne öyle birşey hatırlıyorum o bu mu ki acaba :D
  • Apple sosyal yardım konusunda çok geri bunu bir kez daha demiştim ama bu haberi görünce tekrar yazmak gerekli. Para şirketin nasıl harcayacağına karışmak bize düşmez ama artık küresel bir şirket haline gelmiş bir şirketin sosyal yardım konusunda daha elle tutulur yardımlarda bulunması lazım. Mesela Apple vakfı kurup iTunes tan alınan her program basına elde edilen gelirden çok ufak bir miktar bu vakfa gonderilip yardımlarda bulunulabilir. Bu dokunacaksa Apple 10 programdan elde edilen gelir ya da buna benzer bir şey yapabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13000 kişi aynı anda çalışabilecekmiş.. bu adamlar ne yapıyor? sadece tasarım.. iphone,ipad,ipod, mac ve işletim sistemi ... toplasanız kaç farklı parça vardır.. biz Türklere bu işi versen tüm bunlar için 20 kişiyi sokarlar bir ofise sabah 7 akşam 7 maaş asgarinin biraz üzerindedir, sigorta asgari ücret üzerinden ödenir, bayram seyran bilinmez versaire hepimiz gerisini biliyoruz.. işte buyüzden bizim asla apple gibi bir firmamız olamaz.. aile şirketleri ile marka yaratamazsın. büyükler ölüyor miras çocuklara kalıyor şirketler dağılıyor. onlarda ölünce torunlara parça pinçik oluyor herkes ne kaparsam derdine düşüyor.. sabancı, koç bu yüzden parça parça değil mi?? kimse çalışana laf atmasın kendisi çok biliyormuş gibi.. hele hele bu memlekette.. çine laf söyleriz ama adam bakmazki onların yapabildiğinin binde birini yapamıyoruz... helal olsun adamlara.. Allah çalışana her türlü imkan veriyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

quote:

kapitalist sistemin kötülüğü dostum para görünce aç maç anlamazlar.

sizin o kadar paranız olsa ne kadarını yardıma harcarsınız acaba , bu adamların kazandıgı her kurus, emekleriyle, beyinleriyle, zekalarıyla kazandıklarıdır

quote:

Orijinalden alıntı: dextercan

Apple sosyal yardım konusunda çok geri bunu bir kez daha demiştim ama bu haberi görünce tekrar yazmak gerekli. Para şirketin nasıl harcayacağına karışmak bize düşmez ama artık küresel bir şirket haline gelmiş bir şirketin sosyal yardım konusunda daha elle tutulur yardımlarda bulunması lazım. Mesela Apple vakfı kurup iTunes tan alınan her program basına elde edilen gelirden çok ufak bir miktar bu vakfa gonderilip yardımlarda bulunulabilir. Bu dokunacaksa Apple 10 programdan elde edilen gelir ya da buna benzer bir şey yapabilirler.

iyi de apple storedaki uygulamaların gelirleri apple ' a degil,uygulamanın sahibi olan şirkete gidiyor diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felix Felicis -- 18 Ağustos 2011; 0:10:05 >

• @Felix Felicis

Komisyon almakta satış başı.
  • %30 u sanırım Apple a gidiyor. Yanlış da biliyor olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

13000 kişi aynı anda çalışabilecekmiş.. bu adamlar ne yapıyor? sadece tasarım.. iphone,ipad,ipod, mac ve işletim sistemi ... toplasanız kaç farklı parça vardır.. biz Türklere bu işi versen tüm bunlar için 20 kişiyi sokarlar bir ofise sabah 7 akşam 7 maaş asgarinin biraz üzerindedir, sigorta asgari ücret üzerinden ödenir, bayram seyran bilinmez versaire hepimiz gerisini biliyoruz.. işte buyüzden bizim asla apple gibi bir firmamız olamaz.. aile şirketleri ile marka yaratamazsın. büyükler ölüyor miras çocuklara kalıyor şirketler dağılıyor. onlarda ölünce torunlara parça pinçik oluyor herkes ne kaparsam derdine düşüyor.. sabancı, koç bu yüzden parça parça değil mi?? kimse çalışana laf atmasın kendisi çok biliyormuş gibi.. hele hele bu memlekette.. çine laf söyleriz ama adam bakmazki onların yapabildiğinin binde birini yapamıyoruz... helal olsun adamlara.. Allah çalışana her türlü imkan veriyor..

Senin ağzına saglık guzel kardesim ne guzel yazmışsınız

• Ah birde şu haber başlıklarının, başına "Reklam:" gibi bir belirteç konsa çok daha iyi olucak. Hani burası donanımhaber.com felan. Bina tanıtımları ilginç kaçıyor. Nitelikli haber okumak isteyen ben, kazara buralarda vakit kaybediyorum.

Binanın planlarını içeren pdf dosyaları verilmişti ne güzel bitmişti gitmişti. Yok ondan büyük, yok bundan küçük. Diklemesine duran bir binayı (Empire State) yatırıp, işte ondan da büyük demenin anlamını halen anlamıyorum (bu kıyaslamayı sizler yaptınız demiyorum.).

Amaç kıyaslamaksa -veya dünyanın önem kazanmış bir takım yapılarıyla her ne şekilde olursa olsun (üstün olunduğu taktirde) kıyaslamaksa- neden Burj Dubai de konulmadıki.

Veya altı üstü bir bina, nasıl bu kadar olay olabiliyor ki. Suudi Arabistan'da birileri Kingdom Tower* adı altında birşeyler yapıyor. (Kaldıki olay sadece "nakit miktarıysa" bahsi geçen örneğide incelemek lazım tabi.) Veya başka biryerde başka bir bina yapıldı (Burj Dubai).

Tabi reklam içeriğinde bu tip kıyaslamalar olmaz. En başa dönersek, artık reklama, reklam demesini başarabilelim.

*http://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_Tower

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadNight -- 18 Ağustos 2011; 2:26:35 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.