Şimdi Ara

Samsung son kullanıcılara yönelik 830 Serisi SSD sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

OEM üreticileri için hazırladığı PM830 serisi SSD sürücülerini geçtiğimiz hafta içerisinde lanse eden Samsung, son kullanıcılara yönelik 830 serisi yeni SSD sürücülerini de yaptığı yeni bir açıklamayla duyurdu. SATA-III (SATA 6Gbps) arabirimine destek sunan yeni SSD ailesi 2.5-inç boyutunda, metal kasalı modellerden oluşuyor.

64GB, 128GB, 256GB ve 512GB olmak üzere dört farklı kapasite seçeneği ile sunulacak 830 serisi SSD sürücülerin performans değerleriyle ilgili herhangi bir veri paylaşılmadı ancak genel olarak en az PM830 serisi kadar hızlı olmaları yani 500MB/saniye seviyesinde okuma ve 350MB/saniye seviyesinde yazma hızı sunmaları bekleniyor.

Samsung 830 serisi SSD sürücüler hem bağımsız hem de kit olarak satın alabilecek. SSD yükseltme kiti kapsamında kullanıcılar 2.5-inç > 3.5-inç adaptörü, güç ve veri kablosu, eski HDD ve SSD'leri kopyalamak için Norton Ghost uygulamasına sahip olabilecek. Yeni SSD'lerin Ekim ayında fiyatlanması ve ardından satışa sunulması bekleniyor.

• Sata III ssdler çoğalmaya başladı. umarım sataII ssdlerin fiyatı bir an önce düşer. Yoksa şuan çok saçma bir fiyatlandırma durumunda olacak piyasa. aynı kapasitede 250mb okuma hızlı ssdlerle 550 mb hızlı ssdler arasında 100tl fark oynuyor. mantıklı değil.
  • ssd markalarının çoğalması iyi oluyor ilerki zamanlarda biraz düşebilir fiyatlar
  • büyük oyuncularda işin içine girmeli artık

hdd nin sesia bıktırdı senelerdir
  • dolar bu fiyattayken alışveriş yapmak aptallık olur beklemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 17 Ağustos 2011; 18:42:31 >
  • Herkes benimle aynı fikirde olmalı. Fiyatlar düşsün. Şöyle 500Mb/Sn. okuma ve en az 350Mb/Sn. yazma hızlı SATA3 ve trim destekli Sandforce kontrolörlü, 80.000 IOPS falan olan 120Gb. ve özellikle fiyatı uygun olan bir tane SSD alalım artık.

Cümleten herkes için dua ediyorum. Düşsüünn inşallaaaah.
    (Siz de edin.) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 17 Ağustos 2011; 18:48:44 >
  • Ssd'ler yaygınlaşıyor. Fiyatlar düşse de 550mb/s'lik ssd'lerle 4'lü raid yapsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Ssdler yaygınlaşıyor. Fiyatlar düşse de 550mb/slik ssdlerle 4lü raid yapsak.

Tabi canım, düğmeye basayım bilgisayar benim yerime hem oyunları açmış hem oynamış hem kapatmış olsun :) Ah keşke diyorum ve bir diğer arkadaş gibi dua ediyorum (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Herkes benimle aynı fikirde olmalı. Fiyatlar düşsün. Şöyle 500Mb/Sn. okuma ve en az 350Mb/Sn. yazma hızlı SATA3 ve trim destekli Sandforce kontrolörlü, 80.000 IOPS falan olan 120Gb. ve özellikle fiyatı uygun olan bir tane SSD alalım artık.

Cümleten herkes için dua ediyorum. Düşsüünn inşallaaaah.
    (Siz de edin.) :)

Ben de aynı şekilde, herkes için dua ediyorum. Başka bir şey gelmiyor elimden. Umarım düşerler
  • Sürekli yeni ssdler çıkıyor ama fiyatların düşmesini halâ göremedik .
  • gün geçmiyor ki yeni bi ssd haberi çıkmasın ama hala wd 1tb faex kullanıyorum alamadık bir türlü ssd
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant Ssdler yaygınlaşıyor. Fiyatlar düşse de 550mb/slik ssdlerle 4lü raid yapsak.
    Tabi canım, düğmeye basayım bilgisayar benim yerime hem oyunları açmış hem oynamış hem kapatmış olsun :) Ah keşke diyorum ve bir diğer arkadaş gibi dua ediyorum (:

bende aynı şekilde bekliyorum.Öncelik leptop için bekliyorm.saçma load durumlarından kurtulmak için.masaüstüde raid fena olmaz hani :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant Ssdler yaygınlaşıyor. Fiyatlar düşse de 550mb/slik ssdlerle 4lü raid yapsak.

Kullanıcıdan veriler alabilen, aldığı verilerle Aritmetik ve Mantıksal işlemler yapabilen, yaptığı işlemlerin sonucunu saklayabilen, sakladığı bilgileri istendiğinde geri verebilen elektronik cihazlara Bilgisayar denir.

:D ssd bu tanımı çok değiştirmiyor oyunu sen oynamak zorundasın :P:P
  • Ne adamlar var ya fiyatlar düşsün diye bekliyor aksine her yıl fiyatlar artıyor.Siz daha çok beklersiniz düşmesini :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Ne adamlar var ya fiyatlar düşsün diye bekliyor aksine her yıl fiyatlar artıyor.Siz daha çok beklersiniz düşmesini :)

Umut fakirin ekmeği.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.