- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Tekvando yapan arkadaşlar bir baksın
32 Cevap2134 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 3:16:32 

Öncelikle herkese iyi sahurlar.Yaklaşık 10 aydır WT yapıyorum.Seviye 4 üm(1 seminere girmedim-bunu da hava olsun v.b olaylardan demiyorum.Öneri bulunurken aklınız da bulunması amacı ile yazdım).WT yapanlar bilir fazla tekme hareketleri yoktur.En azından şuana kadar biz low-kick ve düz tekme gördük.Benim de tekmelere karşı ayrı bir hevesim var.Bu yüzden bir yandan da Tekvando ya gitmeyi düşünüyorum.Fakat WT stilimi bozmak istemiyorum.Demek istediğim Tekvando'nun WT gibi el hareketleri varsa sorun yaratabilir.(Tekme atarken denge v.s için el hareketlerini söylemiyorum).Bu spor ile uğraşan arkadaşların tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum.Biraz saçma gelebilir ama bu konuyu gideceğim yerde ki hocaya danışarak bu duruma özel eğitim alma şansımız var mıdır?Ankara'da olanlar iyi bir yer önerebilirler mi? Ayrıca gidememe olasılığına dair evde çalışabilecek hareketler var mıdır? En azından tekmelerimi nasıl güçlendirebilirim?

454 Mesaj
17 Ağustos 2011; 3:49:16 

malesef yardım edemicem fakat bir soru sormak istedim..WT videolardan izlediğim kadarıyla daha güzel duruyor..10 ayda gözle görülür artış oluyormu?Ve ikincisi haftada kaç kez ve aylık kaça gidiyorsunuz?

Dükkan Sayfa : http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=1001339

Referanslar : http://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=1001339

171 Mesaj
17 Ağustos 2011; 3:57:14 

Yaş kaç?

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 3:59:34 

Olmaz olurmu.haftada 2 gün,günde 1,5 saat 100 Tl ye gidiyorum.Biraz pahalı gelebilir ama Türkiye'de yaygın bir spor değil.Bunun yanında salonuda kullanabiliyorsunuz.Yani ders bitti diyelim çalışmak için kalabiliyorsunuz.Tabi süreyi abartmamakta yarar var.Gerçi ders onunda bırak çalışmayı adım atmaya gücünüz kalmıyor orası ayrı.10 ayda nasıl bir yararı oldu anlatayım.Öncelikle spor yapıyorsunuz.Ben ilk gittiğim zaman vücudum şekilsiz idi.Şimdi fazla kilo vermesem bile vücudum şekillendi.Kavga da nasıl oldu diyorsanız açıkça buna cevap veremem çünkü yazıldığımdan beri hiç kavgaya karışmadım.Ama size gösterilen teknikler hiç bir şey bilmiyorsanız bile yardımı olacaktır.Aklınıza takılan soru varsa ÖM atarak sorarsanız sevinirim :)

Yaşım 17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allpino -- 17 Ağustos 2011; 4:03:13 >

24 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:03:01 

0

Şampiyon: (32): 1931–32, 1932–33, 1953–54, 1954–55, 1956–57, 1957–58, 1960–61, 1961–62, 1962–63, 1963–64, 1964–65, 1966–67, 1967–68, 1968–69, 1971–72, 1974–75, 1975–76, 1977–78, 1978–79, 1979–80, 1985–86, 1986–87, 1987–88, 1988–89, 1989–90, 1994–95, 1996–97, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2011–12
İkincilik (19): 1928–29, 1933–34, 1934–35, 1935–36, 1941–42, 1944–45, 1958–59, 1959–60, 1965–66, 1980–81, 1982–83, 1983–84, 1991–92, 1992–93, 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010–11
Champions League: 1955–56, 1956–57, 1957–58, 1958–59, 1959–60, 1965–66, 1997–98, 1999–2000, 2001–02

2851 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:03:06 

Tekvando puan sporudur. Sokakta fazla bir işine yaramaz. O tekmelerin çoğunluğunu zaten atamazsın sokakta. Gerek kıyafetinden dolayı, gerek ısınmadığından ki kas atıverir hemen. WT devam etsen

2 gündür WT kavgası veriyorum vallahi yoruldum. Karşı yorum yazıcaksanız efendi gibi yazın

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:05:18 

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Tekvando puan sporudur. Sokakta fazla bir işine yaramaz. O tekmelerin çoğunluğunu zaten atamazsın sokakta. Gerek kıyafetinden dolayı, gerek ısınmadığından ki kas atıverir hemen. WT devam etsen

2 gündür WT kavgası veriyorum vallahi yoruldum. Karşı yorum yazıcaksanız efendi gibi yazın

Sokak için değil aslında.Dediğim gibi tekmeler baya cazip geliyor.Tekvando'nun olimpiyat kısmını bende sevmiyorum.

427 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:07:57 

çocukken tekvandoya gitmiştim sarıyeşil kuşağa geçtim bi süre sonra bıraktım
ayakları kullanıyosun elleri daha çok denge ve refleks amaçlı kullanıyolardı
bide sadece pumselerde (galiba pumse deniyodu) kullanılıyodu oda az
hatırladığım bu bilmem faydası oldu mu

bu imzada 11 yıllık hort vardı ama adminler kural dışı imza olduğunu söylediler :D

3545 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:09:30 

Ben de ankaradayım. Yaklaşık 1 yıl aikido ile uğraştım ama pek ısınamadım. Wing Tsun'a başlamak niyetindeydim ama tam bu sürede burnumdan ameliyat oldum ve spora 6-7 ay ara vermem gerekiyor şimdiden itibaren. Wing Tsun için hangi hocayla ve nerede çalıştığını, ödediğin ücreti, bu spora başlamaktaki amacını, ne kadar verimli devam edebildiğini ve ne kadar verim alabildiğini açıklarsan çok sevinirim. Bu konuda veya özel mesaj yoluyla, hiç fark etmez.

Ekleme: Özel mesaj gönderdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GhostBalaclava -- 17 Ağustos 2011; 4:13:27 >

335 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:10:02 

quote:

Orijinalden alıntı: allpino

Sokak için değil aslında.Dediğim gibi tekmeler baya cazip geliyor.Tekvando'nun olimpiyat kısmını bende sevmiyorum.

Bence olmamıştır

454 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:11:02 

quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Ben de ankaradayım. Yaklaşık 1 yıl aikido ile uğraştım ama pek ısınamadım. Wing Tsun'a başlamak niyetindeydim ama tam bu sürede burnumdan ameliyat oldum ve spora 6-7 ay ara vermem gerekiyor şimdiden itibaren. Wing Tsun için hangi hocayla ve nerede çalıştığını, ödediğin ücreti, bu spora başlamaktaki amacını, ne kadar verimli devam edebildiğini ve ne kadar verim alabildiğini açıklarsan çok sevinirim. Bu konuda veya özel mesaj yoluyla, hiç fark etmez.

ücret yukarda yazılı.

Ayrıca dayım 2.Dereceden tekvandoda siyah kuşak sahibi.Askerliğede faydası var.Dağ komandosu olarak yaptı.

Dükkan Sayfa : http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=1001339

Referanslar : http://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=1001339

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:24:32 

@pyth0n Teşekkür ederim el hareketlerinin dengeyi sağlamak için olduğunu bende düşünüyordum.Fakat biraz google layınca az da olsa yumruk v.b hareketler olduğunuda gördüm(Gerçi tabi olacak ama fazla olmasından korkuyorum)

@GhostBalaclava Öncelikle geçmiş olsun.Konudan açıklarsam başka arkadaşlarada yardımcı olmuş olurum.

Korkmaz şimşek'in oluşturduğu IKWTS organizasyonu altında Kızılay bölümünde Sönmez Şimşek tarafından ders alıyorum.Ücreti yukarda söyledim.Başlamamda ki amaç vücudu dengeye sokmak ve zincirleme yumrukları(bilmeyenler için ard arda atılan hızlı yumruklar),güçten çok teknik gerektirdiği ve bağırma v.b gibi hareketlerden çok direk ölümcül ve vur kaç olmaması gibi özelliklerini sevdiğim için yazıldım.Kendimi korumak için tabi ki vardı ama kavga eden birisi değilim.Yani aklınızda dayak yedim girdim gibi bir düşünce olmasın.Eğitim hakkında 1. seviye başladığın zaman biraz sıkıcı gelebilir.Bu seviye de adımlar,teknikler üzerine duruluyor.İlerde ki seviyelerde gittikçe sokağa doğru gidiyor.Hatta yüksek seviye olan kişiler seminerlerde seviye atlamak için karşılarında ki kişileri etkisiz hale getirerek atlıyorlar.Verimlilik olarak 1,5 saatte yüksek tempo antreman yapıyoruz.Dersin yaklaşık son 15 dakikası kondisyon yaparak bitiriyoruz.Spor hakkında biraz daha tekniğe girersek hareketler güç isteyen hareketler değil.Dediğim gibi tekniğe yönelik.Yaklaşık 3 ay içinde de yavaş yavaş alışıyor eliniz.Hatta evde ya da günlük hayatta yaptığınız hareketlerde değişiyor.Ayrıca bu kişisel olsa da sürekli zincirleme yumruk atasım geliyor.Kısacası BENCE paranızın hakkını veriyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ağustos 2011; 4:24:45 

Yumruk derken her kuşağın pumsesi var ama genel hareketler yani müsabakalarda zaten yumruk kullanılmıyor. El hareketleri yok. Yani WT'deki tekniğini bozmaz ama gerçekten büyük ölçüde dengeyi sağlıyor. Diğer sporlardaki kadar da yorulmuyorsun. Ben sarı kuşağa geçip bırakmak zorunda kalmıştım. Onun bile büyük yararı dokunmuştu yani kısa sürede çok yararı dokunuyor. Vücudun esniyor, ısınmak için basit jimnastik hareketleri yapıyorsun. Kesinlike tavsiye ederim zevkli bir spordur.

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Yumruk derken her kuşağın pumsesi var ama genel hareketler yani müsabakalarda zaten yumruk kullanılmıyor. El hareketleri yok. Yani WT'deki tekniğini bozmaz ama gerçekten büyük ölçüde dengeyi sağlıyor. Diğer sporlardaki kadar da yorulmuyorsun. Ben sarı kuşağa geçip bırakmak zorunda kalmıştım. Onun bile büyük yararı dokunmuştu yani kısa sürede çok yararı dokunuyor. Vücudun esniyor, ısınmak için basit jimnastik hareketleri yapıyorsun. Kesinlike tavsiye ederim zevkli bir spordur.

Teşekkür ederim.El konusunda artık kafam rahat.Başlamadan önce evde çalışabileceğim hareketler var mıdır?

427 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:33:15 

quote:

Teşekkür ederim.El konusunda artık kafam rahat.Başlamadan önce evde çalışabileceğim hareketler var mıdır?

bol bol bacaklarını esnet çok faydasını görüceksin
hareketi boşver bacakların hazır ise yapmak çok kolay

bu imzada 11 yıllık hort vardı ama adminler kural dışı imza olduğunu söylediler :D

633 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:35:04 

iyi boy uzatıyor.. Herkese tavsiye ederim bu sporu, Antremanları biraz yorucu..

Rahat bir köle mi olmak istiyorsun, özgür bir insan mı?

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 4:35:12 

quote:

Öncelikle herkese iyi sahurlar.Yaklaşık 10 aydır WT yapıyorum.Seviye 4 üm(1 seminere girmedim-bunu da hava olsun v.b olaylardan demiyorum.Öneri bulunurken aklınız da bulunması amacı ile yazdım).WT yapanlar bilir fazla tekme hareketleri yoktur.En azından şuana kadar biz low-kick ve düz tekme gördük.Benim de tekmelere karşı ayrı bir hevesim var.Bu yüzden bir yandan da Tekvando ya gitmeyi düşünüyorum.Fakat WT stilimi bozmak istemiyorum.Demek istediğim Tekvando'nun WT gibi el hareketleri varsa sorun yaratabilir.(Tekme atarken denge v.s için el hareketlerini söylemiyorum).Bu spor ile uğraşan arkadaşların tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum.Biraz saçma gelebilir ama bu konuyu gideceğim yerde ki hocaya danışarak bu duruma özel eğitim alma şansımız var mıdır?Ankara'da olanlar iyi bir yer önerebilirler mi? Ayrıca gidememe olasılığına dair evde çalışabilecek hareketler var mıdır? En azından tekmelerimi nasıl güçlendirebilirim?

Hocam aynı yastayız
Sana MuayThai tavsiye ederim
Bende teakwando yaptım ancak yaptıgım zamana acıyorum hic faydası yok
Yani sana kalmıs bisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:35:55 

@pyth0n Anladım önceden gelen hafif bacak esnekliğim var ama şimdi iyice tökezlemiştir.Bu da benim için vesile olcak.

@buyaz hocam muay thai zamanında çok düşündüm.Hatta WT mi MT di diye kararsız kalmıştım ama WT seçtim.Biraz geç oldu onun için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allpino -- 17 Ağustos 2011; 4:38:49 >

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 4:37:45 

Bacağını esnetmek için ısınma hareketleri yapabilirsin. Bacağını sıfır açabiliyor musun? Taekwando'da bu önemli bir ısınmadır.

@BuYaZ
Neye göre bir faydası yok? Sanırım 2 hareket öğreniyim adam döveyim mantığıyla bakıyorsun olaya. Anlayana saz olayı yani taekwando'nun vücuda, esnekliğe ve dengeye çok büyük etkisi vardır.

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:39:40 

0 malesef açamıyorum.Fakat eskiden baya baya sıfıra yaklaşmıştım.Şimdi denesem o kadara yaklaşamam bile. Fakat olmucak diye birşey yok

427 Mesaj
17 Ağustos 2011; 4:42:49 

tekvandoya gidicem 2 haftada ninja olucam mantığıyla faydası olmaz
sistemin kurbanı doğru diyor
tekvando nun faydasını kısa sürede görürsün esneklik olarak
ama rambo olucam diyosan 2 haftayla olucak iş değil
her sporda olduğu gibi en az 6 ayda vücudun ve reflekslerin gelişir
tabi senin çalışmana bağlı bu

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 4:49:32 

Kuzey Kore'nin ITF Tae-kwon-do'sunu çalış.

82 Mesaj
17 Ağustos 2011; 5:51:52 

Hocam ben tekvando ile baya uğraştım . Hatta bir akrabamın tekvando okulunda yani ordakilerden ekstra olarak daha fazla . Bu sporla iç içe baya zaman geçirdim . Tekme hareketleri diyorsan bu sporu öneririm %90 tekme ağırlıklı bir spordur . Yumruk hareketleri müsabakalarda zaten kullanılmaz genellikle . Puan sisteminde tekme ağrılıktadır . Bu yüzden tekmeye önem verilir . İstediğin extreme tarzda tekmeleride bulabilirsin . Tabi biraz kuşak atladıkça . İlk başlarda birşey bekleme tekvando felsefesini içine sindirmeye çalış . Gerçekten uğraşmaya niyetliysen 6 ay gibi bir süre zarfında istediklerini almaya başlarsın . Kıssadan Hisse : Tekmeye ilgin varsa Tekvando seni tatmin edicektir . Ama bir süre sonra .

Wesley Sneijder

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 9:52:29 

quote:

Bacağını esnetmek için ısınma hareketleri yapabilirsin. Bacağını sıfır açabiliyor musun? Taekwando'da bu önemli bir ısınmadır.

@BuYaZ
Neye göre bir faydası yok? Sanırım 2 hareket öğreniyim adam döveyim mantığıyla bakıyorsun olaya. Anlayana saz olayı yani taekwando'nun vücuda, esnekliğe ve dengeye çok büyük etkisi vardır.

Teakwando guc istemez kırmızı siyah kusaga kadat yaptım savunma amaclı yapacaksan wu-shu yap
teakwando ile kendini savunamzsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

585 Mesaj
17 Ağustos 2011; 12:20:04 

Savunma amaçlı değil zaten savunma amaçlı WT'ye gidiyorum.Dediğim gibi tekmeler için gitmeyi düşünüyorum.Peki fiyatları yaklaşık ne kadardır? Önerdiğiniz yer var mıdır?(ankara)

243 Mesaj
17 Ağustos 2011; 12:30:44 

Ankarada Ayaz Taekwondo Külübü vardı bi aralar orası baya iyiydi.Tekvando tavsiye ederim,nerdeyse hiç el hareketi yok sadece tekmeler.Zorluk falan çekmezsin.Dediğim kulube gidersen Timur hocanın selamı var de

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 12:35:34 

tekvandoya gittim kırmızı kuşakta oldum çok amaçsız ya hiç bişi yapma belli bir süre git sınav gibi bişi var iki hareket gösteriyorlar yap siyah bile olursun bi halta yaramaz ama vur kaç ufak hareketler var teknik çok az

1695 Mesaj
17 Ağustos 2011; 12:42:08 

ben 3.dan teakwondocuyum milli sporcuyum askere gitmeden önce komando olmak istemiyorum işaretlememe rağmen askerligimi dağ komandosu olarak yaptım. Piskopat adama taekwondo yaptır bir kaç ay sonra kedi gibi biri olur cıkar..
taekwondo müsabaka - kırış - ilbo deryon - te apcagi - poomse - serbest stil poomse - vs yarışmaları yapılır
Sizin yaptıgınız taekwondo değil taekwondoculuk ben korea de 1 sene eğitim aldım neller neller yapıyorlar

[DHVideo=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YVtGnomIPE4]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 17 Ağustos 2011; 12:58:37 >

http://pspicin.blogspot.com.tr/

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 13:18:10 

Mogolo onca yazdığın "fake" şeyden sonra taekwando'nun t'sini bildiğinden bile şüpheliyim.

1695 Mesaj
17 Ağustos 2011; 13:20:23 

quote:

Mogolo onca yazdığın "fake" şeyden sonra taekwando'nun t'sini bildiğinden bile şüpheliyim.

kardeşim ben Sistemin Kurbanıyım.

http://pspicin.blogspot.com.tr/

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 13:28:57 

Evet, sen adak olmuşsun resmen. Daha konunun tekinde yaşını söylemiştin 17-19 falandı yanlış hatırlamıyorsam bu genç yaşta 3. dan 2. kademeye gelmek... Seninki de iyi yetenekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 17 Ağustos 2011; 13:30:38 >

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 14:48:51 

Şimdi de 24 yaşında oldun ha peki diyorum.

48 Mesaj
18 Eylül 2011; 13:22:07 

ARKADAŞLAR BENDE YAKLAŞIK 8 AY BOYUNCA TEAKWONDA YAPDIM VE YAKLAŞIK 4 AYDIR GİTMİYORUM İLK BAŞLARDA TEAKWONDAYA ÇOK HEVESLİ BAŞLIYORSUNUZ AMA
ZAMAN İLERLEDİKCE İLGİNİZ BAŞKA SPORLARA DOĞRU İLERLİYOR AMA DOĞRUYU SÖYLEMEK GEREKİRSE GERÇEKDENCE TEAKWONDO DA MÜTHİŞ TEKMELER VAR BEN MESELA KENDİ BOYUMUN 2 KARIŞ YUKARININA HERKEZİN DEDİĞİ GİBİ DÖNEN TEKME ATABİLİYORUM BOYUM 1.73 AMA GİTMEDİKCE VEDE ISINMA HAREKETLERİNİ YAPMADIKCA ZAMAN İÇİNDE AYAK KASLARIN ESNEKLİĞİNİ KAYBEDİYOR VE TEKMA ATMAKDA ZORLANIYORSUN KENDİMDEN BİLİYORUM

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Tekvando yapan arkadaşlar bir baksın
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.930