Şimdi Ara

Geçmişten Günümüze İşlemciler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
35.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Penitum Pro (P6) , Pentium II'lerden çok önce çıkmıştır onlarla beraber değil ve P II ailesinin üyesidir demek yannış. 1,5-2 sene öncesinden vardı Pentium Pro'lar. Bunların dertleri 32 bit'de süper iş çıkarmaları, ama o zman hepimizin kullandığı 16 bit modda tökezlemesiydi. Bundan dolayı zaten hep server amaçlı kullanıldı, masaüstünde hiç yer bulamadı. Şimdiki kullandığımız işlemcilerin esas atasıdır(x86 komutlarını parçalayıp micro-ops denen küçük parçalara ayırmaya ilk Pentium Pro'da başlanmıştır). Intel P4 (netburst) ile bu P6 temelli mimariden vazgeçmiş, P4 ler yeterince iyi olmadığı için Core mimarisi ile tekrar P6 temelli yapıya geri dönmüştür.
  • Konu güzel. Resim linkleri yenilenirse daha güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Konu güzel. Resim linkleri yenilenirse daha güzel olur.

Arkadaş valla yeniliyorum ama siliniyor kalıcı bı resım sıtesı bılıyormusun

bu arada butun sonylerı kullanmısın ama c905 yok lıstede buyuk eksıklık bence ;)
  • kalici bilmiyorum maalesef.
    haklisin C905 buyuk eksiklik. K850 ye bile raziyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

kalici bilmiyorum maalesef.
    haklisin C905 buyuk eksiklik. K850 ye bile raziyim..

c905 cok kullandim sattım smsng galaxy aldım bin pisman oldum kamerası cok harikaydi ya sonra bizim arkadaşa k850i aldık hic sevmedim noise cok vardi ama c901mi vardi ne ona cok güzel diyorlar

• zaten alınca c901 yada c905 alınmalı
  • quote:

zaten alınca c901 yada c905 alınmalı

bence de ;)

• arkadaşlar konuyu güncelleyeceğim bana yardımcı olabilecek arkadaşım var mı en son işlemciden sonra işlemcilerden bir haber kaldım birde fotoğrafları yenilediğim halde 6 ay sonra resimler uçuyor nereye atayım resimleri
  • yhackup kullanıcısına yanıt
    Hocam resimleri Photobucket adlı siteye koyabilirsiniz. Ben orayı kullanıyorum ve 1,5 yıldır silinmemiş resimler. Donanımhaber'in resim yükleme servisini de kullanabilirsiniz ama çok iyi değil. Vaktim olsa yardımcı olabilirdim belki işlemciler konusunda ama pek vaktim yok. Çok bilgim olduğunu da söyleyemem. Ama forumda Melikulupınar adlı arkadaş bu konularda çok iyi. Ona sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Hocam resimleri Photobucket adlı siteye koyabilirsiniz. Ben orayı kullanıyorum ve 1,5 yıldır silinmemiş resimler. Donanımhaber'in resim yükleme servisini de kullanabilirsiniz ama çok iyi değil. Vaktim olsa yardımcı olabilirdim belki işlemciler konusunda ama pek vaktim yok. Çok bilgim olduğunu da söyleyemem. Ama forumda Melikulupınar adlı arkadaş bu konularda çok iyi. Ona sorabilirsiniz.

Teşekkürler

•  ayn güzel nostalji

• Gözümde canlanır koskoca mazi  

İlk bilgisayarla tanışmam amiga 500 ile oldu. O zamanlar bilgisayarın ne olduğu hakkında fikrimiz yok tabi. Sonrasında ibm 386, sonrasında ise hemen peşinden çıkan 486 ile bilgisayar maceramız başladı. Sonrasında p133mmx, pentium 2-300(tomato anakartla 450mhz de çalıştırıyordum   ) Ondan sonrası harçlık biriktirmeler v.s. derken p3 1000, p4 presscott 3.0(namı diğer soba  ) Sonra core2duo, arada bir kaç amd deneyimleri, i7 2600k(8-9 sene kullandım en son noctua soğutucu ile 3 sene 5 ghz de günlük kullandım) ve bu günlerde i7 10700 k ile devam ediyoruz :)

• Güzel çalışma. Bilgilendirme amaçlı uplayalım :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.