Şimdi Ara

thy hostes ve host maaşı nekadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
2
Favori
174.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar thy hostes ve host maaşı nekadar fazla alıyordur sanırım? diğer fırmalara fıyatı aynımı alıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RiXoN -- 16 Ağustos 2011; 17:53:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PORSCHEM

quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

ne geceleri var ne gunduzleri, 3 kurus bilet parasi verip kendini ucagin sahibi sanan tiplerle ugrasirlar,giderler dunyanin orasinda burasinda otel odalarinda kalirlar, afrikaya giderler bocek isirir hastanelik olurlar, bi dunya radyasyon yerler hep kanser olurlar, kendini bilmez bazi pilotlarin kaprisini cekerler(evde hanimlari cekmez)uzak yola giderler jetlag olurlar adaptasyon zorlugu cekerler( kendilerinin donecegi saat gittikleri ulkede sabah olmasina ragmen, kendi bunyelerinin hala gece olmasi)sürekli evden coluk cocuktan uzak olmak, kötü haberleri yatidan gelince ogrenmek , babasinin cenazesine dahi katilamamak,surekli duzensiz yasamdan dolayi kilo almasi ve surekli diyet yapmak zorunda olmasi, fiks %75'inin bel fitigi olmasi,hep egitim egitim egitim.... bu böyle uzar gider dolayisiyla degil 4000, daha fazlasini versede yapilmaz bu is

Evet ben vazgeçtim. Madenci olmak en iyisi.

MAdenci nin işi hafif mi? o halde ol bakalım....
    ben eskiden insanların nasıl para kazandıgını para kazanmak için ne hallere düştüklerini bilmezdim çünkü para kazanmazdım Ailem sağ olsun birde borsa sağ olsun,,
    son 5 yılda para kazanmak için ne işler yapıldıgını öğrendim bir çok örnek ile karşılaştım EMEĞİN bu kadar ucuz olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bangladeş ten Türkiyeye HAZIR giyim getiren bir çok marka var mesela Çok ünlü markalar sadece alırken etiketine bir bakın derim
    Made in INDIA made in indonesia made in bangladesh
    oradan gelen bir gömleğin maliyeti Kargosu içinde SADECE 1,5 Amerikan doları civarında
    peki oradaki insanlar nasıl emeklerinin karşılığını alıyor?

unutmayın onlar o fiyatlara çalışmazsa sende refah içinde DAHA kaliteli GÖMLEK giyersin..

EĞER Maden işçileri o fiyatlara çalışmazsa kömür ün tonunu 300TL ye değil 400TL ye alırsın ama o işçilerin Ah'larını öteki tarafta işitmezsinz..
    bilmiyorum bende mi sadece bu ALLAH korkusu ama kabin memurunu uçakta yorgun bitkin görmek istemiyorum,

yani dünyada bir hindistanlı demir çelik DEVİ var nasıl DEV oldu hindistanda sonra dünyada? kimleri çalıştırdı ayda 5-10 DOLARA?

unutmayın Siz eğerki bilinçli olup medyaya kanmazsanız kiminNASIL ne şartlar altında çalıştıgını bilirseniz inanın bazı HARCAMALARI yapmazsınız..

Örneğin KARPUZ tarladan kilosu kaç kuruş a çıkıyor? (taşıması pahalı demeyin çünkü git-gel yapan kamyon kiralanıyor ve taşıma %50 düşüyor)
    tarladan çıkış fiyatı inanın 5-10kuruş falan ..üreticiye sorun inanmazsanız...birisi alıp başkasına satıyor o kişi başkasına falan derken oluyor kilosu 2TL
    yani fiyatı TAM %2000 Artıyor..
    ne oldu peki emeğı veren yine aklını kullanamadı..

http://bit.ly/LHavNW

• quote:

quote:

ne geceleri var ne gunduzleri, 3 kurus bilet parasi verip kendini ucagin sahibi sanan tiplerle ugrasirlar,giderler dunyanin orasinda burasinda otel odalarinda kalirlar, afrikaya giderler bocek isirir hastanelik olurlar, bi dunya radyasyon yerler hep kanser olurlar, kendini bilmez bazi pilotlarin kaprisini cekerler(evde hanimlari cekmez)uzak yola giderler jetlag olurlar adaptasyon zorlugu cekerler( kendilerinin donecegi saat gittikleri ulkede sabah olmasina ragmen, kendi bunyelerinin hala gece olmasi)sürekli evden coluk cocuktan uzak olmak, kötü haberleri yatidan gelince ogrenmek , babasinin cenazesine dahi katilamamak,surekli duzensiz yasamdan dolayi kilo almasi ve surekli diyet yapmak zorunda olmasi, fiks %75'inin bel fitigi olmasi,hep egitim egitim egitim.... bu böyle uzar gider dolayisiyla degil 4000, daha fazlasini versede yapilmaz bu is

ZATEN 4000TL falan aldıkları yok be! bordro yu kredi almaya giderken gördüm eline net GEÇEN 2400TL falan bunun üstü İŞe giderken YOL servisi kullanmadıgı için hesabına yatan servis parasının Benzin rafineri çıkış fiyatı üstünden Litre bazında hesaplanan ve sonra TL olarak yatan 400-500TL birde Yurt dışında oteller de akşam-öğle yemeği alsın diye (ki bir tavuk döner= 20$ yurtdışında Türkiyede 5TL iyisi) 24saatlik her konaklama günü için 40-50usd falan..birde bunlardan vergi falan kesilir çünkü bunları söyleyen
    VE MAAŞI 2400TL net yani bir DEVLET memuruile aynı (örnek olarak en düşük kıdemli polis memuru,uzman memur vs.) DİYEREK ona KREDİ vermeyen bankanın yazılı açıklaması "elinize geçen mablağ 2500TL altında oldugu için size istediğiniz tutarda kredi veremiyoruz " oldu..

yani anlayacağınız bu kız bu işi yapıyor ama mecburiyetten zamanında okuyamamış,veya memur olamamış bir yerde sadece Yabancı dili var çünkü yurtdışı dogumlu lise mezunu ,(zaten illa okumak gerekmiyor şimdiki aklım olsa 8yıl üniv. okumazddım bende arkadaşlarım yürüdü gitti biz ne olduk okul harçlarını öde,okul için harca harca harca,Taksit öde ödeöde.. ) dışarıda iş bulamaz mı? tabii ki bulur unutmayın ki bir OTOPARK VALEsi bile bahşiş olarak günde 50-100TL alır..

Birde bir YALAN vardır insanlar uçaktan korkmasın diye :) "trafikteki kaza şansınız daha yüksek diye" YALAN oldugunun İSPATI:100'000 tane havadaki uçaktan her yıl kaç tane düşer? yoksa 100'000'000'000 otomobilden her yıl kaçı ölümlü kaza yapar? (özellikle ölümlü diyorum çünkü ufak olanlarıda katıyor istatistik yapanlar)
    Şu zamanda İStanbuldan-BODRUM a giderken bile dikkat edin artık Zengin PARASI olan ARACIna biner gider biz Fakirler ise uçakla gideriz..Sadece düşünün?

KABİN MEMURLARI = işçi =maden işçisinden bile beterdir..maden işçilerinin riski ise madenleri ucuz a çalıştırmak isteyen zihniyetin gerekli önlemleri almamaları ndan dolayı risklidir(mesela benimde bir akrabam madenci oradan öğrendiklerim) koridorlara eksik destek atmak ,Dedktör den çalmak vs...

mesela siz hiç gece nin 01:00 da hava alanına gidip ertesi gün öğlene hatta akşam 16:00a kadar devamlı ayakta ter döktünüz mü?

yani onları anlamak için aralarında ki onları bize yanlış tanıtanlara bakmadan öğrenmek lazım.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim tartışmak hiç huyum değildir ama yazdıklarınızı okudum,yazdıklarınızın bazı yerleri kısmen doğru bazı yerleri ise hiç!
    Öncelikle yazdığınız 2400 lira mevzusu doğru olabilir fakat bu kabin memuru kesinlikle ve kesinlikle THY de çalışmıyor bunuda belirtmeniz gerekirdi.Burada yazılanlar maaş olarak genelde THY'yi baz alarak yazıyor.Kaldı ki özelde havayolu firmalarında 1600liraya çalışan insanlar gördüm.Bu arada ne Almanyada nede Amerikada tavuk döner 20 dolar filan değil,çok çok fena abartmışsınız ve yazdığınıza göre aldığınız ödenekten daha fazla para veripte yurtdışında konaklama gibi bir durum sözkonusu değil

İkincisi ise ''Birde bir YALAN vardır'' diyerek başladığınız paragrafı okudum bu yazdıklarınız kesinlikle ama kesinlikle doğru değil,bunu 1960dan bu yana bütün havacılık kazalarını araştırarak ve resmi kaza raporlarını okuyarak söylüyorum.Eğerki olurda bunun aksini kanıtlarsanız forumdan üyeliğimi sileceğim. Buyrun benden size bide kıyak bütün kazaları araştırmanız için bir link:
    http://aviation-safety.net/index.php
    Sizin söyleminize göre biz fakirler otobüsü kullanırız çünkü sezonda uçak bileti çok pahalı olur,tanıdığım maddi gücü gayet yerinde olan tanıdıklarım var hiçbiri kendi aracıyla gitmiyor(Dalaman,bodrum,kemer) uçaktan iner inmez havaalanında araç kiralıyor ve durduğu sürece bu aracı kullanıyor.
    En son yazdığınız cümle çok doğru,bu sektörü gerçekten çok güllük gülistanlık anlatıyorlar,bu malesef her şirket için göründüğü gibi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat Alper

quote:

quote:

ZATEN 4000TL falan aldıkları yok be! bordro yu kredi almaya giderken gördüm eline net GEÇEN 2400TL falan bunun üstü İŞe giderken YOL servisi kullanmadıgı için hesabına yatan servis parasının Benzin rafineri çıkış fiyatı üstünden Litre bazında hesaplanan ve sonra TL olarak yatan 400-500TL birde Yurt dışında oteller de akşam-öğle yemeği alsın diye (ki bir tavuk döner= 20$ yurtdışında Türkiyede 5TL iyisi) 24saatlik her konaklama günü için 40-50usd falan..birde bunlardan vergi falan kesilir çünkü bunları söyleyen
    VE MAAŞI 2400TL net yani bir DEVLET memuruile aynı (örnek olarak en düşük kıdemli polis memuru,uzman memur vs.) DİYEREK ona KREDİ vermeyen bankanın yazılı açıklaması "elinize geçen mablağ 2500TL altında oldugu için size istediğiniz tutarda kredi veremiyoruz " oldu..

yani anlayacağınız bu kız bu işi yapıyor ama mecburiyetten zamanında okuyamamış,veya memur olamamış bir yerde sadece Yabancı dili var çünkü yurtdışı dogumlu lise mezunu ,(zaten illa okumak gerekmiyor şimdiki aklım olsa 8yıl üniv. okumazddım bende arkadaşlarım yürüdü gitti biz ne olduk okul harçlarını öde,okul için harca harca harca,Taksit öde ödeöde.. ) dışarıda iş bulamaz mı? tabii ki bulur unutmayın ki bir OTOPARK VALEsi bile bahşiş olarak günde 50-100TL alır..

Birde bir YALAN vardır insanlar uçaktan korkmasın diye :) "trafikteki kaza şansınız daha yüksek diye" YALAN oldugunun İSPATI:100'000 tane havadaki uçaktan her yıl kaç tane düşer? yoksa 100'000'000'000 otomobilden her yıl kaçı ölümlü kaza yapar? (özellikle ölümlü diyorum çünkü ufak olanlarıda katıyor istatistik yapanlar)
    Şu zamanda İStanbuldan-BODRUM a giderken bile dikkat edin artık Zengin PARASI olan ARACIna biner gider biz Fakirler ise uçakla gideriz..Sadece düşünün?

KABİN MEMURLARI = işçi =maden işçisinden bile beterdir..maden işçilerinin riski ise madenleri ucuz a çalıştırmak isteyen zihniyetin gerekli önlemleri almamaları ndan dolayı risklidir(mesela benimde bir akrabam madenci oradan öğrendiklerim) koridorlara eksik destek atmak ,Dedktör den çalmak vs...

mesela siz hiç gece nin 01:00 da hava alanına gidip ertesi gün öğlene hatta akşam 16:00a kadar devamlı ayakta ter döktünüz mü?

yani onları anlamak için aralarında ki onları bize yanlış tanıtanlara bakmadan öğrenmek lazım.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim tartışmak hiç huyum değildir ama yazdıklarınızı okudum,yazdıklarınızın bazı yerleri kısmen doğru bazı yerleri ise hiç!
    Öncelikle yazdığınız 2400 lira mevzusu doğru olabilir fakat bu kabin memuru kesinlikle ve kesinlikle THY de çalışmıyor bunuda belirtmeniz gerekirdi.Burada yazılanlar maaş olarak genelde THY'yi baz alarak yazıyor.Kaldı ki özelde havayolu firmalarında 1600liraya çalışan insanlar gördüm.Bu arada ne Almanyada nede Amerikada tavuk döner 20 dolar filan değil,değilçok çok fena abartmışsınız ve yazdığınıza göre aldığınız ödenekten daha fazla para veripte yurtdışında konaklama gibi bir durum sözkonusu

İkincisi ise ''Birde bir YALAN vardır'' diyerek başladığınız paragrafı okudum bu yazdıklarınız kesinlikle ama kesinlikle doğru değil,bunu 1960dan bu yana bütün havacılık kazalarını araştırarak ve resmi kaza raporlarını okuyarak söylüyorum.Eğerki olurda bunun aksini kanıtlarsanız forumdan üyeliğimi sileceğim. Buyrun benden size bide kıyak bütün kazaları araştırmanız için bir link:
    Sizin söyleminize göre biz fakirler otobüsü kullanırız çünkü sezonda uçak bileti çok pahalı olur,tanıdığım maddi gücü gayet yerinde olan tanıdıklarım var hiçbiri kendi aracıyla gitmiyor(Dalaman,bodrum,kemer) uçaktan iner inmez havaalanında araç kiralıyor ve durduğu sürece bu aracı kullanıyor.
    En son yazdığınız cümle çok doğru,bu sektörü gerçekten çok güllük gülistanlık anlatıyorlar,bu malesef her şirket için göründüğü gibi değil.
    2400-2600TL arası VE DOGRU THY de çalışıyor ..THY de eskidenmiş o maaşlar şimdi THY bir özel şirket..VE kadro lu olanlar ın çoğu emekli ...bu GREVCi elemanlar daha dogrusu geriye kalan HERKES SÖZLEŞMELİİ.

2) TAVUK DÖNER 20DOLAR ispatlarım çok basit iki video ekleyip ama oradaki arkdaştan rica ederim çeker bir video çünkü DÖNERCİ MAĞLUM TÜRK..

3) bu kısmı anlamadım " çok çok fena abartmışsınız ve yazdığınıza göre aldığınız ödenekten daha fazla para veripte yurtdışında konaklama gibi bir durum sözkonusu " cümle düşük olmuş veya eksik

4) RAPORLAR ı kim oluşturur? uçak üreticileri,vs.. 2012 başından bu yana kaç uçak kazası olmuş(ufak kazalar dahil) ?hodri meydan !!! HAVA trafiğinde kaç adet uçak kaç SAAT uçmuşş?? (küçük uçaklar DAHİL) bu küçük uçakların bir çoğu yılda bazen 100saat dahi havada kalmaz..uçmak eşittir maliyet..

5)kazaları araştırmak mı uçaktan ESER/Zerre kalmamış adamlar kaza araştırıyor ? sonrada RAPOR YAZIYORLAR " evet uçak havadaydı düştü"

6)Biz fakirler evet uçak kullanırız,çünkü Benzinli range rover ımız eskimesin Kilometre yapmasın isteriz veya şöför un de bizle bedava tatil yapmasını istemeyiz..pintiyiz biraz..
    7)artık her yer otoban basıp gidilecek yollar var..ben aracım ile giderim..daha güvenli ...
    8)haberler basın gibi bizlere olayları yanlış tanıtmaya yönelik sistemler maalesef ki bizi bu emeğinin karşılığını almak isteyenlere düşman yapmaya çalışıyr..

SOnuç olarak İşim gereği uzağa gitmiyorsam(uzaktan kasıt YOlun olmadıgı heryer mesela kıbrıs) UÇAK mı ASLA=çünkü kendimi güvende hissetmiyorum..

birde otobus ler bile daha konforlu artık uçaktan uçakta nerde koltuk GENİŞLİĞİ??
    birde bilmiyorum her uçak aynı mı ama THY nin o AIRBUS çift koridorlu uçağında BAŞIMIN üstünde olması gereken hava üfleyen kanallar bile yok ama
    benim Taş gibi ayağı yere basan GENİŞ KOLTUKLU otobusumde BUZ gibi soguk hava üfleyen o kanallar mevcut...
    bir laf vardır taşımacılıkta "Yolcunun ayağından sıcağı tepesinden sogugu eksik etmeyeceksin "diye

Kimse beni medya nın hava yolu güvenli Palavralarına inandıramaz....MATEMATİK kullnmak hayatta her zaman kazandırır!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Murat Alper

quote:

quote:

Öncelikle yazdığınız 2400 lira mevzusu doğru olabilir fakat bu kabin memuru kesinlikle ve kesinlikle THY de çalışmıyor bunuda belirtmeniz gerekirdi.Burada yazılanlar maaş olarak genelde THY'yi baz alarak yazıyor.Kaldı ki özelde havayolu firmalarında 1600liraya çalışan insanlar gördüm.Bu arada ne Almanyada nede Amerikada tavuk döner 20 dolar filan değil,değilçok çok fena abartmışsınız ve yazdığınıza göre aldığınız ödenekten daha fazla para veripte yurtdışında konaklama gibi bir durum sözkonusu

2400-2600TL arası VE DOGRU THY de çalışıyor ..THY de eskidenmiş o maaşlar şimdi THY bir özel şirket..VE kadro lu olanlar ın çoğu emekli ...bu GREVCi elemanlar daha dogrusu geriye kalan HERKES SÖZLEŞMELİİ.

2) TAVUK DÖNER 20DOLAR ispatlarım çok basit iki video ekleyip ama oradaki arkdaştan rica ederim çeker bir video çünkü DÖNERCİ MAĞLUM TÜRK..

3) bu kısmı anlamadım " çok çok fena abartmışsınız ve yazdığınıza göre aldığınız ödenekten daha fazla para veripte yurtdışında konaklama gibi bir durum sözkonusu " cümle düşük olmuş veya eksik

4) RAPORLAR ı kim oluşturur? uçak üreticileri,vs.. 2012 başından bu yana kaç uçak kazası olmuş(ufak kazalar dahil) ?hodri meydan !!! HAVA trafiğinde kaç adet uçak kaç SAAT uçmuşş?? (küçük uçaklar DAHİL) bu küçük uçakların bir çoğu yılda bazen 100saat dahi havada kalmaz..uçmak eşittir maliyet..

5)kazaları araştırmak mı uçaktan ESER/Zerre kalmamış adamlar kaza araştırıyor ? sonrada RAPOR YAZIYORLAR " evet uçak havadaydı düştü"

6)Biz fakirler evet uçak kullanırız,çünkü Benzinli range rover ımız eskimesin Kilometre yapmasın isteriz veya şöför un de bizle bedava tatil yapmasını istemeyiz..pintiyiz biraz..
    7)artık her yer otoban basıp gidilecek yollar var..ben aracım ile giderim..daha güvenli ...
    8)haberler basın gibi bizlere olayları yanlış tanıtmaya yönelik sistemler maalesef ki bizi bu emeğinin karşılığını almak isteyenlere düşman yapmaya çalışıyr..

SOnuç olarak İşim gereği uzağa gitmiyorsam(uzaktan kasıt YOlun olmadıgı heryer mesela kıbrıs) UÇAK mı ASLA=çünkü kendimi güvende hissetmiyorum..

birde otobus ler bile daha konforlu artık uçaktan uçakta nerde koltuk GENİŞLİĞİ??
    birde bilmiyorum her uçak aynı mı ama THY nin o AIRBUS çift koridorlu uçağında BAŞIMIN üstünde olması gereken hava üfleyen kanallar bile yok ama
    benim Taş gibi ayağı yere basan GENİŞ KOLTUKLU otobusumde BUZ gibi soguk hava üfleyen o kanallar mevcut...
    bir laf vardır taşımacılıkta "Yolcunun ayağından sıcağı tepesinden sogugu eksik etmeyeceksin "diye

Kimse beni medya nın hava yolu güvenli Palavralarına inandıramaz....MATEMATİK kullnmak hayatta her zaman kazandırır!

20 Dolar olan ülkeyi gerçekten çok ama çok merak ettilm paylaşırsanız inan beni çok mutlu edersiniz.Burada yurtdışında yaşayan varsa bi zahmet tavuk döner fiyatını yazabilirmi acaba?Ben şimdiye kadar hiç 20 dolara tavuk döner görmedimde.
    Hani demişsiniz ya ''24saatlik her konaklama günü için 40-50usd falan..birde bunlardan vergi falan kesilir'' diye sanki aldıkları para konaklamalarına yetmiyor gibi yazmışsınız böyle bir durum yok hocam nerden çıkartıyorsunuz anlamış degilim.Her ülkede kalmak için firmadan alınan ödenek aynı değildir.Örneğin İngiltere’de 50 dolar ise Japonya’da bu miktar 90 dolardır.Çünkü Japonya’da hayat daha pahalıdır.
    Uçak kazaları hakkında birşey söylemeyeceğim gerçekten bu konuda bilginiz yok hiç tartışmaya girmeyi düşünmüyorum.Sadece sunu söylemek istiyorum uçakların havada kaldıgı saat degil gittigi mesafeye göre istatistikler çıkartılır
    Senin fikrin hocam nereye nasıl gideceğin istersen bisikletle git,benim için bir problem yok.Uçakta kendini güvende hissetmiyorum diyebilirsin ama uçak güvenli değil dersen işte o zaman olayı daha farklı bir konuma taşımış olursun
    Matematik kullanmak her zaman kazandırır demişsiniz ama matematiğin çıkardığı sonuçlara kendiniz bile inanmıyorsunuz ki.
    Hııııı unutmadan maden geniş koltuk aralıgı istiyorsun ya, acil çıkış kapısının hizassını istersen hiç mi hiç sıkıntı çekmezsin.THY Atlasjetin koltuk aralıkları çokda geniş.Biz fakirler genelde pegasus , anadolujet yada sun express gibi lowcost havayollarını kullandığımız için acil çıkış hariç kısa koltuk aralıklarına denk gelmemiz gayet normal kaldı ki otobüs ile 10-12 saat süren yolu uçakla sıkışık koltukta 1 saatte gitmeyi yeğlerim.
    Son olarak hiçkimsenin palavralara inandırmak gibi bir gayesi yok,çünkü ortada bir palavra yok

Edit: Yazmayı unuttum biraz önce THYde yaklaşık 1,5 yıldır uçan bir kabin memuru arkadaşımla konuştum,maaşınıda sordum kendisi nisan ayı maaş bodrosunda 3450 TL net (5300 TL brüt)maaş aldığını söyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Alper -- 31 Mayıs 2012; 11:34:59 >

• HOSTESLER sanırım yakında 8 kollu gezecek
    NE kadar radyasyona mağruz kalıyorlar mış izledim işte o video nun linki

http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/bugun-tv-9/2012/05/31/1-yil-24-saat-kapisinda-oturun-285049.html
  • quote:

HOSTESLER sanırım yakında 8 kollu gezecek
    NE kadar radyasyona mağruz kalıyorlar mış izledim işte o video nun linki

http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/bugun-tv-9/2012/05/31/1-yil-24-saat-kapisinda-oturun-285049.html

ilginç konu cidden herkes hostesler eskiden ki gibi 70-80 kişilik uçaklarla gidiyor 3-5 gün kalıyor sanıyor her ülkede..
    gerçekler acıdır..
    HOSTESLİK te ŞUAN İSTİFA için Q-matik koyulmuş THY'de çünkü 800kabin memuru son 2 ayda istifa etti deniliyor..Hayırlısı yine en iyi meslek DEVLET memurlugu..

• quote:

maaşlar 3000TL diye düşünenler ne oldu?

http://www.ulasimonline.com/news_detail.php?id=36892&uniq_id=1353661685

Alacakları maaş zaten maksimum 2000 TL olur , taş çatlasa 2500. Pilotların da aldıkları maaşlar zamanla düşecek bence. Havacılıkta önü kapanmayacak meslek , mühendisliği veya teknisyenliğidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YGA

quote:

Alacakları maaş zaten maksimum 2000 TL olur , taş çatlasa 2500. Pilotların da aldıkları maaşlar zamanla düşecek bence. Havacılıkta önü kapanmayacak meslek , mühendisliği veya teknisyenliğidir.

thyde görev yapan bir uçak teknisyeniyim :) her gün 10-20 tane pilot bi 4-5 katı kadar da kabin memuru ile karşılaşıyorum. hosteslik hem zor hem de kolay bi meslek.. herkes yapamaz.. neden? 5 para etmez vatandaşlarımızla muhatap oluyorlar , saygısız kokpit ekipleriyle muhatap oluyorlar saygısız kabin amirleriyle muhatap oluyorlar tabiki her yerde olduğu gibi her meslekte olduğu gibi işini düzgün layıkıyla severek ve saygı duymayarak yapan insanlar olmuş ve olmaya devam edecektir.. adaletsizce çalıştırılıyorlar günde bikaç sefer yaptırılıyor pek fazla dinlenemiyorlar.. her insan baskı altında çalışamaz özellikle bayanların daha da kırılgan alıngan oldugunu düsünüyorum.. daha bir çok neden sayılabilir. çocukluğumdan beri tanıdığım bir arkadaşım 1 yılı aşkın o işi yaparak, o iş psikolojimi bozdu diyip işten attırdı kendini uçuşa gitmesi gereken zamanlarda gitmeyip devamsızlık yaparak.. kabin memurluğu bi bakımdan kibar hizmetçilik sonuçta para da bir yere kadar insanların sabırları bir noktaya kadar dayanabiliyor.. parası günümüz şartlarına göre oldukça iyi ama çalışma koşulları zor biraz herkes yapamaz işte.. istifaların sebebi de odur. insanların baskıya dayanamaması.. pilotluk desen o başka bir dert.. adamların hayatları ufacık kutu kadar yerde geçiyor ordan oraya ordan oraya.. kabin ekibi yine kabinde rahat içleri pek daralmaz en azından.. kendimden bahsetsem ben hepsinden beter :) kar çamur yağ toprak tıkanmış ucak tuvaletleri sabah akşam öğlen gece pis bi vardiya sisteminde uçaklar güvenli bir şekilde rötar yemeden uçsun, kaptanlarımız hosteslerimiz mutlu arızasız bir uçakta uçsun diye çalışıyorum..

• quote:

quote:

Önü kapanmayacak mühendislik dediginiz o mesleklerdeki insanları artık çok ucuz paralara çalıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Havacılık sektörü büyüyor yeni işler açılıyor ama şartlar eskisi kadar iyi degil.

Bir de maalesef torpil (referans demiyorum) çok dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oncule

quote:

quote:

Önü kapanmayacak mühendislik dediginiz o mesleklerdeki insanları artık çok ucuz paralara çalıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Havacılık sektörü büyüyor yeni işler açılıyor ama şartlar eskisi kadar iyi degil.

Aslında özel sektörde maaşlar yüksek ancak herkes APTAL enayi avında yani bugun bir işe başvurdugunuzda sizi UCUZA kapatmak için ellerinden geleni yapıyorlar işinize GELİRSE ! çünkü gidecek başka kapınız yok eh koparttılar milleti köyünden topragından beton yıgını arasında yaşamaya mecbur ettiler.olacağı bu!
    bugun bir köylü öyle fazla arazisi olmasın her ay evine 2000-3000TL götürebiliyorsa..hergün KELLE koltukta uçuş yapan insan neden götüremiyor?
    bir taksici bile plakası kendine ait ise yerine göre AYLIK 15000TL(aksaray) ile 6000TL(küçükçekmece) arasında bir getiri elde ediyor..
    polis memuru (en rütebsiz polsi memuru 2500TL komiser 3800TL omuzda iki yıldız ) maaşları olsun subay (teğmen 2400TL,yüzbaşı 3000TL yarbay albay vss..bahsetmiyorum bile veya üst düzey polisten))maaşları olsun en kötü öğretmen(1800TL) maaşları olsun bugun haklarını alamasalar bile kabin memuru maaşından fazla volmuş durumda..adamları çok eziyorlar Ezik uçuyorlar yazık gerçekten..
    Yani bir taraf aşırı zenginleşirken diğer taraf düşük ücretle çalışıyor aslında suç yine çalışanda çünkü benim bir ustam vardı (usta derken ,iş yaptırdıgım) hakkıımı alamadıgım işte çalışmam derdi yada hakkımı alana kadar çalar çırparım derdi bende günah derdim....yani hayati RİSK olan bir işi yapacaksınız ve ücretin kıyas etmeden akıl almaz bir iş!!
    Tek tavsiyem KaNDIRILMAYIN! ucuza çalışmayın!
    bir gün bir iş görüşmesinde başımdan geçen olayın özeti: karşımda şirketin iki ortağı vardı bana ya yanımızda çalış 3kuruş a dediler yada .. bende onlara rakip oldum ne oldu altlarındaki arabalarını sattılar aylık kişi başı 25000TL gelirlerinden ettim..bugune bugun türkiyedeki büyük holding yöneticileri müdürlerinin maaşları 25000TL den başlar 100000usd alanıda tanıdım 1milyn alanıda..tek felsefeleri var: ALTINDAKİLERİ EZ maaşlarından kırptıgın sana kalsın..THY de de durumun farklı oldugunu sanmam..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oncule

quote:

quote:

Aslında özel sektörde maaşlar yüksek ancak herkes APTAL enayi avında yani bugun bir işe başvurdugunuzda sizi UCUZA kapatmak için ellerinden geleni yapıyorlar işinize GELİRSE ! çünkü gidecek başka kapınız yok eh koparttılar milleti köyünden topragından beton yıgını arasında yaşamaya mecbur ettiler.olacağı bu!
    bugun bir köylü öyle fazla arazisi olmasın her ay evine 2000-3000TL götürebiliyorsa..hergün KELLE koltukta uçuş yapan insan neden götüremiyor?
    bir taksici bile plakası kendine ait ise yerine göre AYLIK 15000TL(aksaray) ile 6000TL(küçükçekmece) arasında bir getiri elde ediyor..
    polis memuru (en rütebsiz polsi memuru 2500TL komiser 3800TL omuzda iki yıldız ) maaşları olsun subay (teğmen 2400TL,yüzbaşı 3000TL yarbay albay vss..bahsetmiyorum bile veya üst düzey polisten))maaşları olsun en kötü öğretmen(1800TL) maaşları olsun bugun haklarını alamasalar bile kabin memuru maaşından fazla volmuş durumda..adamları çok eziyorlar Ezik uçuyorlar yazık gerçekten..
    Yani bir taraf aşırı zenginleşirken diğer taraf düşük ücretle çalışıyor aslında suç yine çalışanda çünkü benim bir ustam vardı (usta derken ,iş yaptırdıgım) hakkıımı alamadıgım işte çalışmam derdi yada hakkımı alana kadar çalar çırparım derdi bende günah derdim....yani hayati RİSK olan bir işi yapacaksınız ve ücretin kıyas etmeden akıl almaz bir iş!!
    Tek tavsiyem KaNDIRILMAYIN! ucuza çalışmayın!
    bir gün bir iş görüşmesinde başımdan geçen olayın özeti: karşımda şirketin iki ortağı vardı bana ya yanımızda çalış 3kuruş a dediler yada .. bende onlara rakip oldum ne oldu altlarındaki arabalarını sattılar aylık kişi başı 25000TL gelirlerinden ettim..bugune bugun türkiyedeki büyük holding yöneticileri müdürlerinin maaşları 25000TL den başlar 100000usd alanıda tanıdım 1milyn alanıda..tek felsefeleri var: ALTINDAKİLERİ EZ maaşlarından kırptıgın sana kalsın..THY de de durumun farklı oldugunu sanmam..

cok güzel ifade etmişsiniz hocam..

• ANLAMIYORUM BEN UÇAĞA hayatta binemeyen BİR İNSANIM MİLLET NASIL BU KADAR RAHAT BİNİYOR BU UÇAKLARA?
    http://dunya.milliyet.com.tr/yolcu-ucagi-tarlaya-zorunlu-inis-yapti/dunya/dunyadetay/25.12.2012/1646800/default.htm?ref=yahoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PORSCHEM -- 25 Aralık 2012; 18:19:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaten Bıkkın Halim

hocam ben host olmayı gerçekten çok istiyorum. maaşı filan önemli değil. benim merak ettiğim olmak için gereken şartlarda ne mezunu olmak gerekiyor?

Valla dostum arkadaşım çok vasat bir üniversitenin işletme bölümünü bitirdi. Yabancı dil vasatında vasatıydı, fizik tam vasattı Ama dediğim gibi torpili Allah'ı var çok sağlamdı.

Host olmak için neler aranıyor bilmiyorum ama hostes için internette şunlar yazılıydı;
    • T.C. uyruklu olmak.
    • En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
    • İyi derecede İngilizce bilmek.
    • THY A.O.’nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
    • 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
    • Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
    • 01.08.2008 – 01.08.2009 tarihleri arasında THY A.O.’ nın herhangi bir Kabin Memuru ilanına başvuruda bulunmamış olmak.
    NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

• 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
    • Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
    • Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
    • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
    • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
    • Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
    • Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
    • Adayların, önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte;
    o 2 adet fotoğraf,
    o nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
    o En az lise veya dengi okula ait diploma aslı ve noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı ve noter onaylı sureti)
    ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
    • İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
    • Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

bunlara benzer şeylerdir herhalde hostlar içinde. Yanlız bu ara galiba hostes alıyorlar ve bu son grev olayından sonra onlarlada belli bir periyotluk sözleşme yapıyorlarmış. Eğer kurum memnun kalırsa devam ediyorlarmış.

quote:

ANLAMIYORUM BEN UÇAĞA hayatta binemeyen BİR İNSANIM MİLLET NASIL BU KADAR RAHAT BİNİYOR BU UÇAKLARA?
    http://dunya.milliyet.com.tr/yolcu-ucagi-tarlaya-zorunlu-inis-yapti/dunya/dunyadetay/25.12.2012/1646800/default.htm?ref=yahoo

Dostum her gün binlerce uçuş olur, kaç tane kaza görürsün? Şu an için yapılabilen en medeni ve risksiz seyahat uçaklarla olandır.
    Eğer uçuş korkunuz varsa bunu bir miktar ücret karşılığı atlatabileceğiniz kurslar mevcut.
    Zaten olay bir kere binmeye bakıyor..

bir de bu var korkularının üstüne gideyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zucchero -- 31 Aralık 2012; 0:08:37 >

• LİNKteki Video neden uçaklara binmek istemediğimi anlatır sanırım

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-ucagina-yildirim-carpti-tek-motorla-indi.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Orijinalden alıntı: argimax

hostesi bilmem ama pilot 7 bin tl alıyor diye biliyorum

thyde acemi pilot 5000 - 10000 $ alır ucus saatine göre para.. 15 20 yıllık bir kaptan pilot 22000 $ kadar çıkabilir..

SONUÇ ise KANSER %90 ihtimalle ...
    işte link :
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22697733.asp

her şeyi BIRAKINDA YOLCU OLARAK uçarsanız SAKIN SAKIN uçak motorları kapatılınca oluşan JET YAKITI buharının uçağın içine dolmasını teneffüs etmeyin...

• quote:

quote:

quote:

thyde acemi pilot 5000 - 10000 $ alır ucus saatine göre para.. 15 20 yıllık bir kaptan pilot 22000 $ kadar çıkabilir..

işte link :

her şeyi BIRAKINDA YOLCU OLARAK uçarsanız SAKIN SAKIN uçak motorları kapatılınca oluşan JET YAKITI buharının uçağın içine dolmasını teneffüs etmeyin...

Bu dünyada herşey para olmuş, rant olmuş, insan ve insan sağlığı kimin umurunda ki :-(

• quote:

quote:

quote:

işte link :

Maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 9 Mart 2013; 9:11:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.