Şimdi Ara

'Next - Telefunken - Navitech - Piranha' Tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Next 525
    Telefunken 250
    Telefunken 350

Navitech QX-513 (ekran kalitesi yetersiz)
    Piranha Infinite HD (müşteri memnuniyeti)
    Piranha Horizon (müşteri memnuniyeti)

bu modeller arasında kaldım.. 1-2 gün içinde alacağım..
    bu modeller hakkında bilgisi & tavsiyesi & tecrübesi olanların yardımlarını bekliyorum..
    yazdıklarım arasında 2-3 modeli birden kullanmış olan tecrübelerini, karşılaştırmalı düşüncelerini ayrıca merak ediyorum :)

Ortak özellikleri; 5'' (Horizon 7''), Primo, Başarsoft olması..

3 daha eledim, kaldı 4..
    telefunken ve next arasında seçim yapabilirsem, next bayiisine gidip 525 ve 545'i karşılaştırmalı inceleyip karar verebilirim diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zealotive -- 18 Ağustos 2011; 14:03:23 >

• Bu şekilde yazarsanız en hızlısı 525 alın derim,yada BT istiyorum derseniz 250-350-horizon vs. deriz.HD derseniz 545 vs.vs bunun sonu yok.Siz ne istediğinizi yazın ona göre konu dolar hatta tartışma bile çıkar emin olun
  • öncelikle markaya göre yorumlar & tecrübeler olabilir..
    533mhz-600mhz arasında hisseddirecek kadar ya da ciddi bir fark var mıdır mesela?
  • 600 değil 633 evet var.
  • next'in sitesinde next-525 için 600mhz denmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zealotive

next'in sitesinde next-525 için 600mhz denmiş..

Hayır Nextin sitesinde bu şekilde bir ifade var

SiRFatlasV™ İşlemci 600+ Mhz İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 16 Ağustos 2011; 22:16:06 >
  • quote:

öncelikle markaya göre yorumlar & tecrübeler olabilir..
    533mhz-600mhz arasında hisseddirecek kadar ya da ciddi bir fark var mıdır mesela?

Next 525 kullanıyorum ayrıca atlas V 533 mhz işlemci kullanan 5" başka cihazımda var ikisiyle yanyana rota hesapladığımda next 525 deki 600+mhz hız bariz belli oluyor.Bunu elektro marketlere gitme imkanınız varsa orada birkaç marka model cihazı test ederseniz aralarındaki farkı inceleyerek karar verebilirsiniz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

öncelikle markaya göre yorumlar & tecrübeler olabilir..

Next 525 kullanıyorum ayrıca atlas V 533 mhz işlemci kullanan 5" başka cihazımda var ikisiyle yanyana rota hesapladığımda next 525 deki 600+mhz hız bariz belli oluyor.Bunu elektro marketlere gitme imkanınız varsa orada birkaç marka model cihazı test ederseniz aralarındaki farkı inceleyerek karar verebilirsiniz.

peki ilk mesajdaki cihazlardan bir ikisini deneme şansınız oldu mu, veya o markalarla ilgili bir tecrübeniz?

mesela telefunken'in sitesi bile yok malesef..
    bunun yanında next için de kullanıcı dostu deniyor..

• hayırlı forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 17 Ağustos 2011; 15:10:18 >
  • Sn.Zealotive

Kesinlikle 800x480 çözünürlükte bir cihazı almanızı tavsiye etmem, HD falanda değil bu cihazlar ayrıyeten. Yukarıdaki listeden Next 545 ve Piranha Infinite HD bu özelliklerde.Ama kullanıcı yorumları hantal olduklarını söylüyor.

Bluetooth ihityacınız varmı? arabada gerekli bir aparat yolculuk yaparken, ama cihazla telefonunuz eşleşebilecekmi oda önemli, almadan önce mutlaka bir çek edin. Hız çok önemli bir ayrıntı değil bana göre 500 yada 633 olmuş ne fark edecek, 10Bin km lik bir rotanız olacakta 10 dakkami bekleyeceksiniz rota hesaplamada fark olarak.? Sanmam. Zaten normal koşullarda olsa olsa en fazla ilk rota hesaplamada oda uzun bir rotada 5-10 saniye fark olur. Onuda kimse anlamaz bile. Yukarıdaki listede en hızlı cihaz Next 525 modeli ama onunda Bluetooth özelliği yok. Ve tüm bunların sonunda verilecek parada önemli.aralarında kaç lira fiyat farkı var bilmiyorum. Birde olaki cihazınız ile ilgili sıkıntı yaşadığınızda karşınızda garanti kapsamında bir muhattap bulabilecekmisiniz. İnternet sitesi olup olmaması önemli değil, garanti belgesindeki Firma sağlam Firmamı ona bakmak lazım.

Hayırlı olsun şimdiden. İyi günlerde kullanın

• 10 kullanıcı hantal demişse cihaz hantalmıdır ? Aynı serzenişi TLF 250-350 içinde ekran parlıyor görünmüyor diye yazmışlar şimdi bu parlıyor aman almayınmı demek İnternet sitesi olması önemli diğer türlü firma dahil yok anti-glare i onlar yazmış,yok şunu bunlar yapmış yok haberimiz yok gibi yazılarla geçiştiriyor (gerçi firma sorumluları yazmıyor ona hak vermek lazım )

Yani bir cihazı alıyorsanız web sitesini inceleyeceksiniz oradaki beyanı esas alacaksınız.

• Ben 2 gün önce next ye-g 525 modelini aldım. Çok memnun kaldım. Fiyat performans açısından gayet iyi bence. 210 tl ye aldım cihazı. Daha önce iphone da igo kullanırdım. Onun için diğer cihazlarla bir karşılaştırma yapamıyorum. BT ile işim olmaz diyorsanız bence iyi bir seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

10 kullanıcı hantal demişse cihaz hantalmıdır ? Aynı serzenişi TLF 250-350 içinde ekran parlıyor görünmüyor diye yazmışlar şimdi bu parlıyor aman almayınmı demek İnternet sitesi olması önemli diğer türlü firma dahil yok anti-glare i onlar yazmış,yok şunu bunlar yapmış yok haberimiz yok gibi yazılarla geçiştiriyor (gerçi firma sorumluları yazmıyor ona hak vermek lazım )

Yani bir cihazı alıyorsanız web sitesini inceleyeceksiniz oradaki beyanı esas alacaksınız.

Haklısınız, bir yerde okumuştum markanın adı aklımda değil, G ile başlıyordu herhalde, Firmanın kendi Öz İnternet sitesindeki beyanı ile cihaz uyuşmuyormuş. Ne olacak şimdi? Uyuşmadı diye mahkemeye mi vereceğiz? Tüketici haklarınamı gideceğiz, adamların cavabı, sitemizi hacklemişler bilgimiz dahilinde olmayan sebepten başka şeyler yazılmış deseler eminim kabul görür. Ben internet sitelerine bu anlamda güvenmem.Önemli olan basılı ve imzalı evraktır.

2. mesajınızdaki gibi olmadan arkadaşa hayırlı olsun diyorum.İnşallah kazasız belasız günlerde kullanır cihazını. Zaten bana göre işin büyük yanını çözmüş arkadaşımız, Harita vede yazılım grubu olarak aynı cihazları seçmiş ve elemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Urthas

Ben 2 gün önce next ye-g 525 modelini aldım. Çok memnun kaldım. Fiyat performans açısından gayet iyi bence. 210 tl ye aldım cihazı. Daha önce iphone da igo kullanırdım. Onun için diğer cihazlarla bir karşılaştırma yapamıyorum. BT ile işim olmaz diyorsanız bence iyi bir seçenek.

Bluetooth önemli bir özellik ve gerekli bir özellik. Diğer mesajlar neden silindi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 17 Ağustos 2011; 13:22:54 >
  • quote:

Ben 2 gün önce next ye-g 525 modelini aldım. Çok memnun kaldım. Fiyat performans açısından gayet iyi bence. 210 tl ye aldım cihazı. Daha önce iphone da igo kullanırdım. Onun için diğer cihazlarla bir karşılaştırma yapamıyorum. BT ile işim olmaz diyorsanız bence iyi bir seçenek.

nerden aldınız cihazı?
  • quote:

Next 545
    Next 525
    Telefunken 250
    Telefunken 350
    Navitech QX-513
    Piranha Infinite HD
    Piranha Horizon

bu modeller arasında kaldım.. 1-2 gün içinde alacağım..
    bu modeller hakkında bilgisi & tavsiyesi & tecrübesi olanların yardımlarını bekliyorum..
    yazdıklarım arasında 2-3 modeli birden kullanmış olan tecrübelerini, karşılaştırmalı düşüncelerini ayrıca merak ediyorum :)

Ortak özellikleri; 5'' (Horizon 7''), Primo, Başarsoft olması..

Diğer markalar hakkında yorum yapamam ama Piranha Galileo ürününü kullanmış ve sorun yaşamış biri olarak kesinlikle ve kesinlikle Piranha tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uncover

quote:

nerden aldınız cihazı?

Gittigidiyor dan aldım %10 indirim varken. İlk önce tereddüt etmiştim ama aldığım kişi next bayisiymiş zaten. Faturasını, onaylı garanti belgesini falan hep yolladı. Kargo parasını da ödemişti baya memnun kaldım kendisinden.
  • biraz daha araştırma ve gelen yorumlar sonrasında piranha'ları eledim..
    ben kullansaydım bt çok önemli bir kriter olabilirdi ancak babam kullanacağı için bt kullanacağını sanmıyorum..

Next 545
    Next 525
    Telefunken 250
    Telefunken 350

oldu son liste :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zealotive -- 18 Ağustos 2011; 13:59:55 >
  • telefunken ve next'in satış sonrası desteği ile ilgili bir iki bilgi daha edinsem fena olmayacak gibi :)
  • quote:

biraz daha araştırma ve gelen yorumlar sonrasında piranha'ları eledim..
    ben kullansaydım bt çok önemli bir kriter olabilirdi ancak babam kullanacağı için bt kullanacağını sanmıyorum..

Next 545
    Next 525
    Telefunken 250
    Telefunken 350

oldu son liste :)

Next almaya karar verirseniz eğer, vede babanıza alacaksanız dediğiniz gibide bluetooth önemli değil ise, 525 modelini düşünün derim ben,

Telefunken almaya karar verirseniz, Telefunkenler birbirinin aynısı sadece görünüm farkları kasa farkları var, Bluetooth her ikisinde de var hızlarıda aynı.yani ortada donanımsal özellikleri farklı 3 cihaz var,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 18 Ağustos 2011; 14:42:15 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.