Şimdi Ara

İş bankası Üstü Kalsın talimatı verenler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstü kalsın ile her ay oluşan tutar B Tipi Maksimum Likit Fon'da değerlendiriliyormuş. Fonun aylık getirisi ne kadar ? Stopaj kesintisi var mı ?

• kardeş merhaba.bende üstü kalsın talimatı verenlerdenim.yeni verdim bu talimatı.benim de merak ettiğim bikaç soru var.mesela üstü kalsın vasıtasıyla yatırım hesabına akyarıldı belli bir miktar.peki daha sonra biz istediğimiz zaman yatırım hesabından vadesiz hesabımıza nasıl aktarıp kullanacağız?benim 1 aylık üstü kalsın ile yatırıma giden bir miktar param oldu.şuan yatırım hesabından vadesiz hesabıma para aktarmayı seçtiğimde yatırım hesabımda 0 tl gözüküyor.internet şubesi aracılığıyla deniyorum.ancak olmuyor.nasıl kullanabilirim bu miktarı?teşekkürler
  • üstü kalsında 50 tl'ye mi tamamlıyor?
    15 tl'lik alışveriş yapınca 50 kesip 35'ini benim hesabıma mı aktarıyor?
  • kısmen.yaptığın alışverişi değil ancak dönem sonunda ekstren 35tl ise onu 50 tl olarak tahsil ediyor.fazladan aldığı 15 tl yi senin yatırım hesabına aktarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkarahanli61 -- 6 Aralık 2011; 17:36:00 >
  • bana brent petrol al diyor anlamadım gitti
  • Anlamadım ?
  • arkadaşlar 61 tl olan borcum üstü kalsın talimatı ile kaça tamamlanıyor ? 50 ye tamamla demiştim.bu durumda 89 tl mi ekliyor üstüne ? 100 ' e tamamla talimatı verseydim 39 tl oluyor sanırım bu durumda 50 ye tamamla talimatından daha az bir para geliyor.nasıl oluyor tam anlayamadım
  • hocam borç 61 tl ise 50'ye tamamlasın demişsen 61tl lik borcu 50tl nin en yakın katına tamamlıyor. o da 100 oluyor haliyle. borç 50tl den az olsa 50ye tamamlancaktı. 50yi geçtiği için 100e tamamlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

hocam borç 61 tl ise 50'ye tamamlasın demişsen 61tl lik borcu 50tl nin en yakın katına tamamlıyor. o da 100 oluyor haliyle. borç 50tl den az olsa 50ye tamamlancaktı. 50yi geçtiği için 100e tamamlanıyor.

hocam peki 100 ' e tamamla deseydim nasıl olacaktı 50 ' den daha fazla parayı yatırım hesabına aktarması gerekiyor 200 tl ye mi tamamlayacaktı 150 tl ye mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxXfrostXxX

quote:

hocam borç 61 tl ise 50'ye tamamlasın demişsen 61tl lik borcu 50tl nin en yakın katına tamamlıyor. o da 100 oluyor haliyle. borç 50tl den az olsa 50ye tamamlancaktı. 50yi geçtiği için 100e tamamlanıyor.

hocam peki 100 ' e tamamla deseydim nasıl olacaktı 50 ' den daha fazla parayı yatırım hesabına aktarması gerekiyor 200 tl ye mi tamamlayacaktı 150 tl ye mi

Hocam 100e tamamla deseydiniz borcunuz 20 de olsa 60 da olsa 100e tamamlanacaktı.yani borcunuzu 100ün en yakın katına tamamlıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XxXfrostXxX

quote:

Hocam 100e tamamla deseydiniz borcunuz 20 de olsa 60 da olsa 100e tamamlanacaktı.yani borcunuzu 100ün en yakın katına tamamlıyor.

bu durumda 50 ye tamamla dedigimizde daha fazla tasarruf yapıyor bu işte bir terslik var :)
  • Hocam 20 borcunuz olsa 100e tamamla deseydiniz 80lirayı yatırım hesabına atacaktı. 50ye tamamla deseydiniz 30 atacaktı. Nasıl 50 daha tasarruflu olsun. Basit matematik hesabı bu.
  • quote:

Hocam 20 borcunuz olsa 100e tamamla deseydiniz 80lirayı yatırım hesabına atacaktı. 50ye tamamla deseydiniz 30 atacaktı. Nasıl 50 daha tasarruflu olsun. Basit matematik hesabı bu.

biz 60 tl üzerinden varsayım yaptık.basit matematik hesabına göre 60 tl borç olsa 50 ye tamamla talimatı versek katları olarak 100 tl ye tamamlacaktı yani 40 tl daha eklenecekti.100 e tamamla talimatı verseydik değişen ne olacaktı ? 100 tl ye tamamlasaydı aynı sekilde 40 tl daha eklenecekti....
  • Borç 50ve üstü için dediğiniz gibi ama ekstre her ay da sabit gelmez herhalde. Sadece taksit varsa başka kullanmıyorsanız dediğiniz gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.