Şimdi Ara

..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
46.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katre. -- 2 Ocak 2018; 8:20:09 >

• Elini sürme, ovma. Yakın bir zamanda toz ya da polene maruz kaldıysan alerjik tepki olabilir ya da gözün enfeksyion kapmış olabilir. Evde bebek şampuanı varsa gözlerinin içine köpük ulaşacak şekilde gözlerini yıka ve iyice durula, sonra gözlerini 30 dakika kadar kapatıp dinlen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Elini sürme, ovma. Yakın bir zamanda toz ya da polene maruz kaldıysan alerjik tepki olabilir ya da gözün enfeksyion kapmış olabilir. Evde bebek şampuanı varsa gözlerinin içine köpük ulaşacak şekilde gözlerini yıka ve iyice durula, sonra gözlerini 30 dakika kadar kapatıp dinlen.

Elimi sürmemeye gayret ediyorum ama dayanamayıp böyle moda girer gibi kaşıyorum..
    Mevsimsel alerji olması muhtemel..
    Bebek şampuanı var, uyumadan önce yıkayıp yatarım..
    Öneri için sağol..
  • ortaokul dönemlerinde bendede olmuştu 2 sene yaz tatillerinde.. bendeki güneşle alakalıydı seninkini bilemem ama ben bi süre çay damlattım gözüme (ciddiyim) çay 4-5 saatliğine işe yarıyodu 1 hafta felan bu şekilde idare ettim ondan sonra göz doktoruna gidip damla aldım..

şuan her hangi bi sorun yok
  • Aynı şeyi ben de yaşadım yerinde olsam doktora giderdim. Sol gözümde kanlanma, kaşıntı ve batma hissiyle gittim gözümün yarısı kıpkırmızı kan ile sürekli de kaşıyordum. Göz uçuğu dedi doktor bi merhem verdi. 3 ay sonra aynı şey tekrar başladı bu sefer farklı bi problem dedi ismini hatırlamıyorum damla verdi 1 hafta kullandırdı. Damladan 3 hafta sonra tekrar başladı sorun ama gitmedim ben düzeldi yavaş yavaş. Yerinde olsam hemen gider muayene olurum.
  • Bebek şampuanınıyla gözünü yıkamadan önce katı el sabunu ya da antibakteriyel sabunla da elini ve gözünün etrafını gözün kapalıyken iyice yıka. Gözünü yıkarken bebek şampuanının köpüğü kaş, kiprik ve diğer kirleri içine alabilir. Bebek şampuanı iyi bir dezenfektan değil sonuçta. Ayrıca kullanacağın su soğuk olursa biraz da rahatlatır. Eğer gözünü yatmayadan yıkayacaksan hemen yatsan iyi olur. Gözün açık kaldığı sürece batmaya devam edecektir ve batma ve kaşıntı yarın da devam ederse doktora git mutlaka. Benim arada bir gözüm kızarır, kaşınır hatta arpacık başlangıcı gibi göz kapağım şişmeye başlar. Bunu fark ettiğim an gözümü yıkadığımda hemen geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 16 Ağustos 2011; 1:29:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rictu.sempra

ortaokul dönemlerinde bendede olmuştu 2 sene yaz tatillerinde.. bendeki güneşle alakalıydı seninkini bilemem ama ben bi süre çay damlattım gözüme (ciddiyim) çay 4-5 saatliğine işe yarıyodu 1 hafta felan bu şekilde idare ettim ondan sonra göz doktoruna gidip damla aldım..

Güneşle alakalı olması da muhtemel.. Çünkü 2 gün geçmişti ve o sıra hava kapalı, yağmurluydu.. Bugün tekrar başladı ve baya güneşliydi.. Dışarda da bulundum bi süre..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katre.

quote:

ortaokul dönemlerinde bendede olmuştu 2 sene yaz tatillerinde.. bendeki güneşle alakalıydı seninkini bilemem ama ben bi süre çay damlattım gözüme (ciddiyim) çay 4-5 saatliğine işe yarıyodu 1 hafta felan bu şekilde idare ettim ondan sonra göz doktoruna gidip damla aldım..

Güneşle alakalı olması da muhtemel.. Çünkü 2 gün geçmişti ve o sıra hava kapalı, yağmurluydu.. Bugün tekrar başladı ve baya güneşliydi.. Dışarda da bulundum bi süre..

dediğim gibi çay kısa süreli kesin çözüm çayın üstü varya dem olan yeri siyah onu soğutum çaykaşığıyla birer damla damlatıyodum 4-5 saatliğine geçiriyodu..

yada şimdi git bi nöbetci eczaneye al bi damla yarın doktora gidersin

• quote:

dediğim gibi çay kısa süreli kesin çözüm çayın üstü varya dem olan yeri siyah onu soğutum çaykaşığıyla birer damla damlatıyodum 4-5 saatliğine geçiriyodu..

yada şimdi git bi nöbetci eczaneye al bi damla yarın doktora gidersin

Pamukla sürüyorum gözüme soğuk çayı.. Hafif bi serinleme veriyor.. Uyuyabiliyorum, yani şimdilik acelesi yok.. Yarın hallederim muayene işini..

quote:

Orijinalden alıntı: ozerayan
    Aynı şeyi ben de yaşadım yerinde olsam doktora giderdim. Sol gözümde kanlanma, kaşıntı ve batma hissiyle gittim gözümün yarısı kıpkırmızı kan ile sürekli de kaşıyordum. Göz uçuğu dedi doktor bi merhem verdi. 3 ay sonra aynı şey tekrar başladı bu sefer farklı bi problem dedi ismini hatırlamıyorum damla verdi 1 hafta kullandırdı. Damladan 3 hafta sonra tekrar başladı sorun ama gitmedim ben düzeldi yavaş yavaş. Yerinde olsam hemen gider muayene olurum.

Gideceğim doktora..
    Sende de sabah kalktığında çapaklanma oluyor muydu?

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk
    Bebek şampuanınıyla gözünü yıkamadan önce katı el sabunu ya da antibakteriyel sabunla da elini ve gözünün etrafını gözün kapalıyken iyice yıka. Gözünü yıkarken bebek şampuanının köpüğü kaş, kiprik ve diğer kirleri içine alabilir. Bebek şampuanı iyi bir dezenfektan değil sonuçta. Ayrıca kullanacağın su soğuk olursa biraz da rahatlatır. Eğer gözünü yatmayadan yıkayacaksan hemen yatsan iyi olur. Gözün açık kaldığı sürece batmaya devam edecektir ve batma ve kaşıntı yarın da devam ederse doktora git mutlaka. Benim arada bir gözüm kızarır, kaşınır hatta arpacık başlangıcı gibi göz kapağım şişmeye başlar. Bunu fark ettiğim an gözümü yıkadığımda hemen geçer.

Birazdan uygulayacağım.. Daha fazla yormayayım gözümü ve yatayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katre. -- 16 Ağustos 2011; 1:36:19 >

• Benim gözüm de hep var çapaklanma çok fazla.
  • Kardeşim alcalin diye bir damla var daha cok kaynakçılar fln kullanıyo bence bi dene.100de 90 işe yarıcaktır.
  • Çayı demle iç sora o kalan çayı tülbente sar onu gözüne koy ve mucizeyi seyret
  • Doktora git... Benim de kirpiklerim falan kaşınıyordu gittim damla verdi doktor, geçti çok şükür. İhmal etme. Geçmiş olsun.
  • cevap zaten verilmiş fakat bende de oluyordu en iyi çözüm pamuğu çayın dibiyle ıslatıp göze koymak... çok işe yarıyor umarım bir an önce iyileşirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shizenn -- 3 Eylül 2011; 21:30:16 >
  • Eczaneden Genta Adlı Damlayı Al 4.5 TL Falandı 1 Damla Damlat Birşeycik Kalmıyor.
  • Konjonktivit denilen hastalıktan olmuşsun galiba. Bulaşıcıdır dikkat edin.
  • gözünü su dolu kovanın içinde aç sonra uyu.kalktıktan sonra bsi hissetmezsin
  • arpacık çıkıcak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.