Şimdi Ara

BİR DOĞALGAZ TASARRUF ALETİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
19.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-dogalgaz-tasarruf-regulatoru-56685740/detay/?

nette gezerken denk geldim.. ne derece doğrudur demeyeceğim bile zira imkansız birşey sunulmuş ve yazılmış.. sanki doğalgazı zenginleştiriyormuş gibi..

yoksa mümkün mü?

• Elbette mümkün. Sıvı ve gaz yakıtların içinde hc molekülleri vardır. bu moleküller birbirine çekim uygulayarak tıpkı bir nar yumağı gibi yumak oluştururlar. yanma anında bu yumağın dış ve bir kaç kat altı yanar. merkeze yakın katlar yanmaz ve bacadan atılırlar. bu tür cihazlar bu yumağı kırarak ayrıştırırlar. ve kazanç sağlarlar. ancak kazanç % 15 i geçmez. bu ilanda manyetik çevrimden söz ediliyor. kendileri ile görüştüm. binlerce deneme yapmışlar. binlercesi kullanılıyormuş. beğenmezseniz iade edin paranızı alın derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir050

Elbette mümkün. Sıvı ve gaz yakıtların içinde hc molekülleri vardır. bu moleküller birbirine çekim uygulayarak tıpkı bir nar yumağı gibi yumak oluştururlar. yanma anında bu yumağın dış ve bir kaç kat altı yanar. merkeze yakın katlar yanmaz ve bacadan atılırlar. bu tür cihazlar bu yumağı kırarak ayrıştırırlar. ve kazanç sağlarlar. ancak kazanç % 15 i geçmez. bu ilanda manyetik çevrimden söz ediliyor. kendileri ile görüştüm. binlerce deneme yapmışlar. binlercesi kullanılıyormuş. beğenmezseniz iade edin paranızı alın derler.

%99.999999999999999999999 sen zaten o satıcısın be hocam.. daha bugün üye olmuşsun.. senin gibi bilgisiz ve kim olduğunu bilmediğim insanların sözüne bakmam.. burası DH

• İnandırıcı değil. Böyle birşey mümkün olsaydı dünya devi kombi üreticileri bunu benzer bir sistemi gaz girişlerine imalat sırasında monte ederlerdi. Arabalardaki tasarruf sistemi ve para kazanalımda nasıl kazanırsak kazanalım mantığı ile üretilmiş bir alet olarak değerlendiriyorum. Kanmamak lazım böyle düzmece icatlara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

İnandırıcı değil. Böyle birşey mümkün olsaydı dünya devi kombi üreticileri bunu benzer bir sistemi gaz girişlerine imalat sırasında monte ederlerdi. Arabalardaki tasarruf sistemi ve para kazanalımda nasıl kazanırsak kazanalım mantığı ile üretilmiş bir alet olarak değerlendiriyorum. Kanmamak lazım böyle düzmece icatlara..

hemfikirim hocam...
  • şimdiye kadar çıkan hangi tasarruf aleti düzgün sönuç verdi ki? en iyi tasarrufu insan kendi yapar kombini az açarsın, ocağı son gaz yakmazsın , böylece doğalgazdan tasarruf edersin
  • walla iki çift laf ettik. ne satıcılığımız kaldı nede bilgisizliğimiz. walla açın ebay sitesini bakın, veya ekoyak a bakın. orada var buna benzer şeylerin nasıl çalıştıkları.ne kazanç sağladıkları benden daha iyi anlatırlar. daha ne diyeyim arkadaşlar.. meraklıyım biraz ..bildiğim kadarıyla bir şeyler yazdım. kendim zaten memurum.

selamlar herkese.
  • Kombi üreticileri salak mı?
    70 liralık aletle (onlar taksalar seri üretim maliyetleri en fazla 20 lira olur) % 15den fazla tasarruf yaptırıp bunu ürünlerinin tanıtımında kullanma ve satışlarının patlatma şansı varken?
    Geçin bunları bir kalem ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir050

walla iki çift laf ettik. ne satıcılığımız kaldı nede bilgisizliğimiz. walla açın ebay sitesini bakın, veya ekoyak a bakın. orada var buna benzer şeylerin nasıl çalıştıkları.ne kazanç sağladıkları benden daha iyi anlatırlar. daha ne diyeyim arkadaşlar.. meraklıyım biraz ..bildiğim kadarıyla bir şeyler yazdım. kendim zaten memurum.

selamlar herkese.

valla hocam ne dediğin umurumda bile değil. .senin gibi onlarcasını görüyoruz burada.. adam kendi ürünün reklamını kendi yapıyor başka kullanıcı adları ile.. imkansız ve zor birşey değil zaten.. bu sana has birşey değil yani.. üzgünüm ancak forumdaşlarımın dediği gibi, faydalı olsa, sonuç verse kombi üreticileri veya gazdaş, igdaş gibi dağıtıcılarda bu tip ürünlerin kullanımını teşvik eder emin ol. ayrıca kanıtlanmış birşey göremedim ben. üniversitelere ürün verilir test edilir, denenir ondan sonra sonuç var mı yok mu anlaşılır ama nedense firmalar buna yanaşmıyor. bir yerde rast geldim. bir tane yine benzer ürün. sadece isim farklı ve işlev farklı. adamlar öylesine iddalı ki, kalkıyor ürünü katü'ye veriyor(yanlış hatırlamıyorsam) ürümüzü test edip onaylamanızı istiyoruz diyorlar ve test ediliyor. sonuç hüsran malesef.

inan bana bende isterim böyle ürünler faydalı olsun, işe yarasın ama bu tip ürünler "biz oltayı atalım elbet balık gelir" hesabından açığa çıkıyor sanırım..

• aynen katılıyorum arkadaşım. ancak yukarıda bahsedilen hc bahsi doğrudur. yakıt moleküllerinde böyle bir yumaklaşma var. bu yumaklaşma verimsiz yanmaya neden oluyor. kombiciler ise uyuyor maalesf. 30-40 liralık mıknatısı koymuyorlar. aynı şeyler araba motorları içinde geçerli. amerika da kanun var bu konuda. tasarruf önlemi
    almazsanız sattırmıyorlar o motoru. bir de şunu söylemem gerekiyor. böyle bir şey alırken kesin garanti almak gerekiyor. iade edilebilir olması gerekiyor. tabii bu kabul
    ediliyor ise mesele yok diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmuhendis10

aynen katılıyorum arkadaşım. ancak yukarıda bahsedilen hc bahsi doğrudur. yakıt moleküllerinde böyle bir yumaklaşma var. bu yumaklaşma verimsiz yanmaya neden oluyor. kombiciler ise uyuyor maalesf. 30-40 liralık mıknatısı koymuyorlar. aynı şeyler araba motorları içinde geçerli. amerika da kanun var bu konuda. tasarruf önlemi
    almazsanız sattırmıyorlar o motoru. bir de şunu söylemem gerekiyor. böyle bir şey alırken kesin garanti almak gerekiyor. iade edilebilir olması gerekiyor. tabii bu kabul

hocam niye yeni kullanıcı adı alıp gene yazıyorsunki? kim oldğunuzu çakmadık meraklanma

16 ağustosta üye olmuş arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

aynen katılıyorum arkadaşım. ancak yukarıda bahsedilen hc bahsi doğrudur. yakıt moleküllerinde böyle bir yumaklaşma var. bu yumaklaşma verimsiz yanmaya neden oluyor. kombiciler ise uyuyor maalesf. 30-40 liralık mıknatısı koymuyorlar. aynı şeyler araba motorları içinde geçerli. amerika da kanun var bu konuda. tasarruf önlemi

hocam niye yeni kullanıcı adı alıp gene yazıyorsunki? kim oldğunuzu çakmadık meraklanma

Dur daha yenisi gelecek " mmyuksekmuhendis11" olarak....

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

Dur daha yenisi gelecek " mmyuksekmuhendis11" olarak....

9785684758698687475756869685748585'a kadar yolu var

• aslında sizin bu ilan düşmanlığınızı sorgulamak gerekir. sen rakip firmamısın kardeşim ? nedir bu ısrarın ? hem konu açıyorsun, açtığın konuya herkesin sana paralel olmasını
    istiyorsun. verilen bilgileri ise başka yönlere çekiyorsun. üstelik ben marka konuşmadım burada. rakibinmi bu ilanı verenler veya bunlarla bir sürtüşmenmi var ? açık açık yaz. bilelim. nick konusundada uzman olduğuna dair şüphe bırakmadın burada. bence o tür işleride yapıyorsudur eminim. katılımcıları böyle suçladığına göre. ya konu açıp soru sorma, konuyu açmış isen verilen cevapları iyice bir oku. belki bir şey öğrenirsin. marka empoze eden var ise, ondan sonra yaz ne yazacaksan.
  • ben birşey sormadım.. sorduğumu da gırgırına sordum, yazdım.. zira imkansız birşey
  • Sen DH'yi bilmezsin kardeş, buradaki insalar Türkiyenin gözü açık insanlarıdır. Adam görmüş, merak etmiş burada bizimle paylaşmış illa birini mi desteklemesi lazım, rakip firmaymış. Senin bariz insanları kandıran tipten oldugun belli.
    Sende kendi yaptığını haklı gösteriyormuş gibi yapmayı bırak. Boş yere de üyelik alıp database'i doldurma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

Sen DH'yi bilmezsin kardeş, buradaki insalar Türkiyenin gözü açık insanlarıdır. Adam görmüş, merak etmiş burada bizimle paylaşmış illa birini mi desteklemesi lazım, rakip firmaymış. Senin bariz insanları kandıran tipten oldugun belli.
    Sende kendi yaptığını haklı gösteriyormuş gibi yapmayı bırak. Boş yere de üyelik alıp database'i doldurma.

işte benim forumdaşım...
  • Göz var nizam var. Yakıt bir kutuya girior aynı hacimde aynı borudan çıkıyor, kombiciler uyuyorsa yoğuşmalı kombileri kim tasarladı?

Yaoğuşmalı kombinin içine bakıp çalışma sistemini incelediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

Sen DH'yi bilmezsin kardeş, buradaki insalar Türkiyenin gözü açık insanlarıdır. Adam görmüş, merak etmiş burada bizimle paylaşmış illa birini mi desteklemesi lazım, rakip firmaymış. Senin bariz insanları kandıran tipten oldugun belli.

Aslında söylenecek söz bırakmamışsın.
    Lakin bu tür mesajları okurken aklıma hep DH ye ilk kayır zamanlarım geliyor.
    Bİr notebook alacaktım fikir danıştım cevaplara bakamadan gidip noteboku aldım.
    birkaç gün kullandım ve makine hakkında yorum yaptım.

Devamında ne oldu! Türkiye distribütör'ü ilan edildim :)

Diyeceğim odurki bazen karavanada çıkabiliryor.

Yazan arkadaşlar kimdir görüşüme gelince BENCEDE ÜRÜN DESTEKÇİLERİNDEN BAŞKASI DEĞİLDİR:

• hehhe ilan yayından kaldırılmış tbrler arkadaşlar ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.