BİR DOĞALGAZ TASARRUF ALETİ
31 Cevap11898 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2068 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:43:33 

http://www.sahibinden.c...latoru-56685740/detay/?

nette gezerken denk geldim.. ne derece doğrudur demeyeceğim bile zira imkansız birşey sunulmuş ve yazılmış.. sanki doğalgazı zenginleştiriyormuş gibi..

yoksa mümkün mü?

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

2 Mesaj
16 Ağustos 2011; 0:32:59 

Elbette mümkün. Sıvı ve gaz yakıtların içinde hc molekülleri vardır. bu moleküller birbirine çekim uygulayarak tıpkı bir nar yumağı gibi yumak oluştururlar. yanma anında bu yumağın dış ve bir kaç kat altı yanar. merkeze yakın katlar yanmaz ve bacadan atılırlar. bu tür cihazlar bu yumağı kırarak ayrıştırırlar. ve kazanç sağlarlar. ancak kazanç % 15 i geçmez. bu ilanda manyetik çevrimden söz ediliyor. kendileri ile görüştüm. binlerce deneme yapmışlar. binlercesi kullanılıyormuş. beğenmezseniz iade edin paranızı alın derler.

2068 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:09:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kadir050

Elbette mümkün. Sıvı ve gaz yakıtların içinde hc molekülleri vardır. bu moleküller birbirine çekim uygulayarak tıpkı bir nar yumağı gibi yumak oluştururlar. yanma anında bu yumağın dış ve bir kaç kat altı yanar. merkeze yakın katlar yanmaz ve bacadan atılırlar. bu tür cihazlar bu yumağı kırarak ayrıştırırlar. ve kazanç sağlarlar. ancak kazanç % 15 i geçmez. bu ilanda manyetik çevrimden söz ediliyor. kendileri ile görüştüm. binlerce deneme yapmışlar. binlercesi kullanılıyormuş. beğenmezseniz iade edin paranızı alın derler.

%99.999999999999999999999 sen zaten o satıcısın be hocam.. daha bugün üye olmuşsun.. senin gibi bilgisiz ve kim olduğunu bilmediğim insanların sözüne bakmam.. burası DH

3970 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:27:56 

İnandırıcı değil. Böyle birşey mümkün olsaydı dünya devi kombi üreticileri bunu benzer bir sistemi gaz girişlerine imalat sırasında monte ederlerdi. Arabalardaki tasarruf sistemi ve para kazanalımda nasıl kazanırsak kazanalım mantığı ile üretilmiş bir alet olarak değerlendiriyorum. Kanmamak lazım böyle düzmece icatlara..

2068 Mesaj
16 Ağustos 2011; 11:19:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

İnandırıcı değil. Böyle birşey mümkün olsaydı dünya devi kombi üreticileri bunu benzer bir sistemi gaz girişlerine imalat sırasında monte ederlerdi. Arabalardaki tasarruf sistemi ve para kazanalımda nasıl kazanırsak kazanalım mantığı ile üretilmiş bir alet olarak değerlendiriyorum. Kanmamak lazım böyle düzmece icatlara..

hemfikirim hocam...

3445 Mesaj
16 Ağustos 2011; 11:43:14 

şimdiye kadar çıkan hangi tasarruf aleti düzgün sönuç verdi ki? en iyi tasarrufu insan kendi yapar kombini az açarsın, ocağı son gaz yakmazsın , böylece doğalgazdan tasarruf edersin

2 Mesaj
16 Ağustos 2011; 15:27:10 

walla iki çift laf ettik. ne satıcılığımız kaldı nede bilgisizliğimiz. walla açın ebay sitesini bakın, veya ekoyak a bakın. orada var buna benzer şeylerin nasıl çalıştıkları.ne kazanç sağladıkları benden daha iyi anlatırlar. daha ne diyeyim arkadaşlar.. meraklıyım biraz ..bildiğim kadarıyla bir şeyler yazdım. kendim zaten memurum.

selamlar herkese.

3127 Mesaj
16 Ağustos 2011; 17:58:39 

Kombi üreticileri salak mı?
70 liralık aletle (onlar taksalar seri üretim maliyetleri en fazla 20 lira olur) % 15den fazla tasarruf yaptırıp bunu ürünlerinin tanıtımında kullanma ve satışlarının patlatma şansı varken?
Geçin bunları bir kalem ya

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2068 Mesaj
16 Ağustos 2011; 20:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: kadir050

walla iki çift laf ettik. ne satıcılığımız kaldı nede bilgisizliğimiz. walla açın ebay sitesini bakın, veya ekoyak a bakın. orada var buna benzer şeylerin nasıl çalıştıkları.ne kazanç sağladıkları benden daha iyi anlatırlar. daha ne diyeyim arkadaşlar.. meraklıyım biraz ..bildiğim kadarıyla bir şeyler yazdım. kendim zaten memurum.

selamlar herkese.

valla hocam ne dediğin umurumda bile değil. .senin gibi onlarcasını görüyoruz burada.. adam kendi ürünün reklamını kendi yapıyor başka kullanıcı adları ile.. imkansız ve zor birşey değil zaten.. bu sana has birşey değil yani.. üzgünüm ancak forumdaşlarımın dediği gibi, faydalı olsa, sonuç verse kombi üreticileri veya gazdaş, igdaş gibi dağıtıcılarda bu tip ürünlerin kullanımını teşvik eder emin ol. ayrıca kanıtlanmış birşey göremedim ben. üniversitelere ürün verilir test edilir, denenir ondan sonra sonuç var mı yok mu anlaşılır ama nedense firmalar buna yanaşmıyor. bir yerde rast geldim. bir tane yine benzer ürün. sadece isim farklı ve işlev farklı. adamlar öylesine iddalı ki, kalkıyor ürünü katü'ye veriyor(yanlış hatırlamıyorsam) ürümüzü test edip onaylamanızı istiyoruz diyorlar ve test ediliyor. sonuç hüsran malesef.

inan bana bende isterim böyle ürünler faydalı olsun, işe yarasın ama bu tip ürünler "biz oltayı atalım elbet balık gelir" hesabından açığa çıkıyor sanırım..

2 Mesaj
16 Ağustos 2011; 20:53:05 

aynen katılıyorum arkadaşım. ancak yukarıda bahsedilen hc bahsi doğrudur. yakıt moleküllerinde böyle bir yumaklaşma var. bu yumaklaşma verimsiz yanmaya neden oluyor. kombiciler ise uyuyor maalesf. 30-40 liralık mıknatısı koymuyorlar. aynı şeyler araba motorları içinde geçerli. amerika da kanun var bu konuda. tasarruf önlemi
almazsanız sattırmıyorlar o motoru. bir de şunu söylemem gerekiyor. böyle bir şey alırken kesin garanti almak gerekiyor. iade edilebilir olması gerekiyor. tabii bu kabul
ediliyor ise mesele yok diyorum.

2068 Mesaj
17 Ağustos 2011; 11:41:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mmuhendis10

aynen katılıyorum arkadaşım. ancak yukarıda bahsedilen hc bahsi doğrudur. yakıt moleküllerinde böyle bir yumaklaşma var. bu yumaklaşma verimsiz yanmaya neden oluyor. kombiciler ise uyuyor maalesf. 30-40 liralık mıknatısı koymuyorlar. aynı şeyler araba motorları içinde geçerli. amerika da kanun var bu konuda. tasarruf önlemi
almazsanız sattırmıyorlar o motoru. bir de şunu söylemem gerekiyor. böyle bir şey alırken kesin garanti almak gerekiyor. iade edilebilir olması gerekiyor. tabii bu kabul
ediliyor ise mesele yok diyorum.

hocam niye yeni kullanıcı adı alıp gene yazıyorsunki? kim oldğunuzu çakmadık meraklanma

16 ağustosta üye olmuş arkadaş

3127 Mesaj
17 Ağustos 2011; 14:13:10 

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

hocam niye yeni kullanıcı adı alıp gene yazıyorsunki? kim oldğunuzu çakmadık meraklanma

16 ağustosta üye olmuş arkadaş

Dur daha yenisi gelecek " mmyuksekmuhendis11" olarak....

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2068 Mesaj
17 Ağustos 2011; 16:58:51 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Dur daha yenisi gelecek " mmyuksekmuhendis11" olarak....

9785684758698687475756869685748585'a kadar yolu var

2 Mesaj
18 Ağustos 2011; 23:14:43 

aslında sizin bu ilan düşmanlığınızı sorgulamak gerekir. sen rakip firmamısın kardeşim ? nedir bu ısrarın ? hem konu açıyorsun, açtığın konuya herkesin sana paralel olmasını
istiyorsun. verilen bilgileri ise başka yönlere çekiyorsun. üstelik ben marka konuşmadım burada. rakibinmi bu ilanı verenler veya bunlarla bir sürtüşmenmi var ? açık açık yaz. bilelim. nick konusundada uzman olduğuna dair şüphe bırakmadın burada. bence o tür işleride yapıyorsudur eminim. katılımcıları böyle suçladığına göre. ya konu açıp soru sorma, konuyu açmış isen verilen cevapları iyice bir oku. belki bir şey öğrenirsin. marka empoze eden var ise, ondan sonra yaz ne yazacaksan.

2068 Mesaj
19 Ağustos 2011; 2:36:11 

ben birşey sormadım.. sorduğumu da gırgırına sordum, yazdım.. zira imkansız birşey

294 Mesaj
19 Ağustos 2011; 11:28:33 

[font="Trebuchet MS"]Sen DH'yi bilmezsin kardeş, buradaki insalar Türkiyenin gözü açık insanlarıdır. Adam görmüş, merak etmiş burada bizimle paylaşmış illa birini mi desteklemesi lazım, rakip firmaymış. Senin bariz insanları kandıran tipten oldugun belli.
Sende kendi yaptığını haklı gösteriyormuş gibi yapmayı bırak. Boş yere de üyelik alıp database'i doldurma.

2068 Mesaj
19 Ağustos 2011; 15:31:58 

quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

[font="Trebuchet MS"]Sen DH'yi bilmezsin kardeş, buradaki insalar Türkiyenin gözü açık insanlarıdır. Adam görmüş, merak etmiş burada bizimle paylaşmış illa birini mi desteklemesi lazım, rakip firmaymış. Senin bariz insanları kandıran tipten oldugun belli.
Sende kendi yaptığını haklı gösteriyormuş gibi yapmayı bırak. Boş yere de üyelik alıp database'i doldurma.

işte benim forumdaşım...

2055 Mesaj
19 Ağustos 2011; 18:52:53 

Göz var nizam var. Yakıt bir kutuya girior aynı hacimde aynı borudan çıkıyor, kombiciler uyuyorsa yoğuşmalı kombileri kim tasarladı?

Yaoğuşmalı kombinin içine bakıp çalışma sistemini incelediniz mi?

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

532 Mesaj
21 Ağustos 2011; 3:43:34 

quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

Aslında söylenecek söz bırakmamışsın.
Lakin bu tür mesajları okurken aklıma hep DH ye ilk kayır zamanlarım geliyor.
Bİr notebook alacaktım fikir danıştım cevaplara bakamadan gidip noteboku aldım.
birkaç gün kullandım ve makine hakkında yorum yaptım.

Devamında ne oldu! Türkiye distribütör'ü ilan edildim :)

Diyeceğim odurki bazen karavanada çıkabiliryor.

Yazan arkadaşlar kimdir görüşüme gelince BENCEDE ÜRÜN DESTEKÇİLERİNDEN BAŞKASI DEĞİLDİR:

46 Mesaj
22 Ağustos 2011; 22:40:16 

hehhe ilan yayından kaldırılmış tbrler arkadaşlar ...

YEDİ CEDDİM DEMİŞ, BENDE DERİM.
VATAN SAĞ OLSUN, GERİSİ BOŞ...

3127 Mesaj
29 Ağustos 2011; 11:36:23 

quote:

Orijinalden alıntı: kent_plancisi

hehhe ilan yayından kaldırılmış tbrler arkadaşlar ...

O gider başkası gelir arkadaşım, memleket saf kaynadıkça bunların ekmeği bitmez.

3956 Mesaj
30 Ağustos 2011; 4:35:49 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

O gider başkası gelir arkadaşım, memleket saf kaynadıkça bunların ekmeği bitmez.

İlk spor arabamı alınca 2.0 litre motor ve 140 HP, arkadaşımın birisi yakıt tasarruf cihazı hediye etmişti

Benzin borusuna bağlanan mıknatısımsı şey, taktım ama hiçbir faydasını görmedim. Geyik aletler bunlar yaw

2068 Mesaj
30 Ağustos 2011; 11:36:13 

quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

İlk spor arabamı alınca 2.0 litre motor ve 140 HP, arkadaşımın birisi yakıt tasarruf cihazı hediye etmişti

Benzin borusuna bağlanan mıknatısımsı şey, taktım ama hiçbir faydasını görmedim. Geyik aletler bunlar yaw

mantık aynı zaten

9 Mesaj
14 Kasım 2011; 20:20:33 

arkadaşlar ben kombi ustasıyım. emin olun bu tip cihazların ardı arkası kesilmez. üretici firmalar emin olun bütün tasarruf tedbirlerini alıyorlar. en etkili tasarruf yalıtımda bitiyor. evinde yalıtım olmayan biri isterse kombisine 5000 lira masraf yapsın yine boşa. yoğuşmalı kombileri tavsiye ederim ama bu bile yalıtımı kusursuz olan evlerde bile küsüratı etkiliyor. tasarruf sağlamak istiyorsanız yalıtımdan sonra yapacağınız en önemli şey kombinizin arızalanmamasını sağlamak çünkü bazen en ufak arıza yedek parça pahalılığından 300 400 lirayı buluyor. bu ise kullanıcıyı isyan ettiriyor ve kullanıcı ikinci arızada yeni kombi alıyor. ve bu böyle devam ediyor; yeni kombi, arıza ,arıza,yeni kombi... artık çoğu kombiler çinde imal ediliyor. proje alman italyan olsa bile iç parçalar ve işçilik çin malı oluyor made in german yazsa bile... marka ismi vermek istemiyorum ama benim gözümde kombi devi olan bir firma iki senelik garantisi yeni bitmiş kombiden baca fanı arızası nedeniyle 600 lira ücret aldı. siz istediğiniz kadar tasarruf yapın iki sene içinde 600 lira tasarruf yapamazsınız. yani özetle şunu demek istiyorum. yakıt tasarrufu hikaye bütün kombiler üç aşağı beş yukarı aynı yakıyor 3 lira beş lira tasarruf yapsanız birşey farketmez. kombinize sağlıklı bakarsanız sağlığını korumaya çalışırsanız iki senede 600 lira tasarruf edersiniz.

623 Mesaj
14 Kasım 2011; 22:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: aayykk

arkadaşlar ben kombi ustasıyım. emin olun bu tip cihazların ardı arkası kesilmez. üretici firmalar emin olun bütün tasarruf tedbirlerini alıyorlar. en etkili tasarruf yalıtımda bitiyor. evinde yalıtım olmayan biri isterse kombisine 5000 lira masraf yapsın yine boşa. yoğuşmalı kombileri tavsiye ederim ama bu bile yalıtımı kusursuz olan evlerde bile küsüratı etkiliyor. tasarruf sağlamak istiyorsanız yalıtımdan sonra yapacağınız en önemli şey kombinizin arızalanmamasını sağlamak çünkü bazen en ufak arıza yedek parça pahalılığından 300 400 lirayı buluyor. bu ise kullanıcıyı isyan ettiriyor ve kullanıcı ikinci arızada yeni kombi alıyor. ve bu böyle devam ediyor; yeni kombi, arıza ,arıza,yeni kombi... artık çoğu kombiler çinde imal ediliyor. proje alman italyan olsa bile iç parçalar ve işçilik çin malı oluyor made in german yazsa bile... marka ismi vermek istemiyorum ama benim gözümde kombi devi olan bir firma iki senelik garantisi yeni bitmiş kombiden baca fanı arızası nedeniyle 600 lira ücret aldı. siz istediğiniz kadar tasarruf yapın iki sene içinde 600 lira tasarruf yapamazsınız. yani özetle şunu demek istiyorum. yakıt tasarrufu hikaye bütün kombiler üç aşağı beş yukarı aynı yakıyor 3 lira beş lira tasarruf yapsanız birşey farketmez. kombinize sağlıklı bakarsanız sağlığını korumaya çalışırsanız iki senede 600 lira tasarruf edersiniz.

doğru söze ne denir...

87 Mesaj
16 Kasım 2011; 13:34:06 

selamlar

Sn aayykk arkadaşım söylediklerinize katılıyorum ama şunu anlayamadım piyasada bu kadar kalitesiz ürün varken arıza yapmaması için ne yapılabilir.birde kombi ve petek temizliği için ne dersiniz,başka bir sayfada bununla ilgili bir konu varda.

b&b

19757 Mesaj
16 Kasım 2011; 13:44:24 

quote:

Orijinalden alıntı: aayykk

Büyük ihtimal o firma Bosch' dur

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

9 Mesaj
16 Kasım 2011; 22:51:36 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

kastettiğim o marka değil. o markada var ama benim demek istediğim bütün firmalar kaliteden taviz veriyor. çünkü ortada çok büyük rekabet var. ilk kombilerle son teknoloji kombiler arasında çok büyük fark var. ilk kombiler çok sağlamdır çünkü iç parçaları tamamen bakır ve sarı bu sayede tamire dayanabiliyorlar. bütün parçalar daha hala rahatlıkla ve çok ucuza tamir ediliyor. şuan yeni çıkan kombilerde tamir edilen parça neredeyse yok sürekli parça değişimi yapıyoruz. başka çaremiz yok tamir ettiğimizde parça elimizde kalıyor sıcak suyun geçtiği parçalar bile plastik. eski kombilerde ben emniyet ventillerinden tutun su valflerine kadar bütün parçaları rahatlıkla tamir edebiliyorum. bunun suçlusu firmamı? hayır çünkü firma insan sağlığına zararlı olmadıktan sonra ve iki sene dayandıktan sonra istediğini yapmaya hakkı var. işte fark bu.
reklam yapıyor demeyin diye marka ismi vermiyorum gerçi ben o firmanın servisi de değilim bu ayrı konu ama 5 yıl kombisine garanti veren bir firma var ben yerinizde olsam onu tercih ederim. çünkü yeni kombiler en fazla 5 sene dayanır. birde evinize usta çağırdığınız zaman televizyonunuzun başına geçip vakit geçirmeye çalışmayın. istemezler ama en azından kapaklarının nasıl söküldüğünü öğrenseniz bile gerisi gelir. kendi kendinize yapın demiyorum ama teknik bilgiye ulaşmaya çalışın ben anlamam demeyin.
10 liranın 20 liranın tasarrufunu düşünürken kimse bunları düşünmez. paranız çoksa, usta bana yeni kombi yap bile diyebilirsiniz :)

350 Mesaj
16 Kasım 2011; 23:57:18 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Yok Yok Vaillant dır :)

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA

228 Mesaj
31 Aralık 2011; 15:07:45 

arkadaşlar kalorifer peteğine takılan bir fan var enerji tasarrufu sağladığını söylüyorlar malum öğrenciyiz bu fanı peteğe takarsam doğalgaz faturamda indirim olurmu bilgisi olan bana cevap verirmi www.klimakombiservis.com

1782 Mesaj
31 Aralık 2011; 16:45:43 

Hepsi hikaye

58 Mesaj
31 Aralık 2011; 17:06:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

Hepsi hikaye

Aynen katılıyorum,Para tuzagı...İnanmayın

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » BİR DOĞALGAZ TASARRUF ALETİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578