- x
Lojistik Maaşlar ?
52 Cevap53310 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

305 Mesaj
15 Ağustos 2011; 13:17:42 

Herkez muhendis maaslarini merak ederken hic kimse lojistik sektorunde maaslar ne durumda merak etmiyo mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cya__ -- 15 Ağustos 2011; 13:23:27 >

99 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:17:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Organ mafyası

asgeri ücret

evet stajerim asgari ücret alıyorum birde normal çalışan olduğumu düşün tekrar tahmin et bakalım

136 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:21:34 

ben de merak edşyorum bunu . bu sene gelirse lojistik okuyacağım. kişinin kendini geliştirmesiyle orantılı olabilir diye düşünüyorum.

T.C.
İstanbul Üniversitesi

876 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:23:06 

yaklışık 15 yıldır Lojistic/Depo depertmanlarındayım..

Lojistik müdürü olursan bir aileyi rahat geçindirebilecek maaş alabilirsin.

Kafana göre değil,kanunlara göre yaşayacak ve yaşatacaksın..
Burası babanın çiftliği değil..

99 Mesaj
15 Ağustos 2011; 15:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: zamazingo7

ben de merak edşyorum bunu . bu sene gelirse lojistik okuyacağım. kişinin kendini geliştirmesiyle orantılı olabilir diye düşünüyorum.

Uluslararası Lojistik 3.sınıf öğrenciyim tavsiye ederim okumanı İngilizce olmadan olmaz ama mutlaka ve mutlaka ingilizcen olmak zorunda.Ve dediğin gibi kendini geliştirirsen çok yüksek maaşlar alabilirsin.

136 Mesaj
15 Ağustos 2011; 17:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: lucklord

Uluslararası Lojistik 3.sınıf öğrenciyim tavsiye ederim okumanı İngilizce olmadan olmaz ama mutlaka ve mutlaka ingilizcen olmak zorunda.Ve dediğin gibi kendini geliştirirsen çok yüksek maaşlar alabilirsin.

benim de hedefin bu açıkçası hocam. ilk sene hazırlığa kalıp hem okuldan hem de kendi olanaklarımla kursa felan giderek ingilizcemi pekiştirmek istiyorum , ondan sonra bölüme kasmayı düşünüyorum . bu arada hangi üni. de okuyorsun hocam ? ve mit yapmak ne derece olanak sağlar bu sektörde ?

T.C.
İstanbul Üniversitesi

137 Mesaj
15 Ağustos 2011; 17:30:16 

ben lojistik sektöründe calısıyorum yeni 2 yıllık lojistik mezunuyum balnak lojistik de calısıyorum 5 ay oldu.. net 800 lira alıyorum not : daha askerlik yapmadım yaş 21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merlot7 -- 15 Ağustos 2011; 17:31:24 >

136 Mesaj
15 Ağustos 2011; 17:41:22 

quote:

Orijinalden alıntı: merlot7

ben lojistik sektöründe calısıyorum yeni 2 yıllık lojistik mezunuyum balnak lojistik de calısıyorum 5 ay oldu.. net 800 lira alıyorum not : daha askerlik yapmadım yaş 21

nereden mezun oldun hocam ve yabancı dilin var mı ?

T.C.
İstanbul Üniversitesi

137 Mesaj
15 Ağustos 2011; 17:49:59 

Çanakkle 18 mart üniv. lojistik mezunuym gecen sene yabancı dil orta seviye ancak çalıştığım mevki dolayısıyla ihtiyaç yok.görevim palet sorumlusu ve yardımcı malzemeler sorumlusu..

136 Mesaj
15 Ağustos 2011; 17:56:23 

quote:

Orijinalden alıntı: merlot7

Çanakkle 18 mart üniv. lojistik mezunuym gecen sene yabancı dil orta seviye ancak çalıştığım mevki dolayısıyla ihtiyaç yok.görevim palet sorumlusu ve yardımcı malzemeler sorumlusu..

anladım hocam teşekkürler

T.C.
İstanbul Üniversitesi

305 Mesaj
15 Ağustos 2011; 18:09:55 

Bende şuanda DHL lojistikte statjerlik yapıyorum sadece yemek ve yol veriyolar zaten niyetliyiz yemek yemiyoruz sadece servisinden faydalanıyorum ne staj parası ne ona benzer bişey veriyolar. Burda çalışaan operasyon sorumlusu müdürlerimizde pek fazla bişey almıyo o yüzden merak ettim acaba başka yerlerdede bölemi diye

2615 Mesaj
15 Ağustos 2011; 18:12:21 

lojistik işi yaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 15 Ağustos 2011; 18:13:31 >

305 Mesaj
15 Ağustos 2011; 18:13:58 

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

lojistik işi yaş

oldu o zaman biz gidelim

2123 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:01:54 

Bence de yaş.Deniz lojistiği üzerine okudum ama gördüğüm kadarıyla herkes bu işi yapabiliyor.

503 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:09:04 

Lojistik işi pek iyi değil bilirsiniz barsan koskoca firma ögle yemeği vermiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ADLARIYLA GÜNEŞİ YÜKSELTENLER
Ben birşey tavsiye edeceksem..Önce kendim denerim..Eğer gerçekten sorun yoksa tavsiye etmeye devam ederim

465 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:19:36 

sadece 1-2 kişi net rakam vermiş. Sayılarla konuşalım beyler.

7268 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:23:35 

Orta halli bir şirkette başlangıç olarak 1400.

Fiat Bravo

136 Mesaj
16 Ağustos 2011; 11:17:45 

arkadaşlar coğunuz lojistiğe yaş iş demiş ama gelecek 10 yıl içerisinde en önemli sektörlerden biri olacağına inanıyorum. özellikle de ithalat ve ihracatın gelişeceği dünyada. tekrar söylüyorum kişi kendini ne kadar geliştirir bilgi birikimini ne kadar artırırsa alacağı maaş da doğru orantılı bçimde artar düşüncesindeyim.

T.C.
İstanbul Üniversitesi

5990 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Stones Throw
23 Mart 2012; 15:45:42 

Günceldir.

1264 Mesaj
6 Haziran 2012; 10:40:20 

Biraz hort olacak ama bende lojistikde okuyorum bu sektorde en cok kac lira maas alina biliyor merak ettim 7000 dolar felan alan varmi acaba

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

404 Mesaj
6 Haziran 2012; 11:05:56 

lojistik 4-5 yıl sonra işletme gibi olmaz inş

yada olsun rakiplerim başka yerde toplanmış olur

2424 Mesaj
6 Haziran 2012; 11:30:06 

Lojistik derken?

Lost#Prison Break#Spartacus#Californication#Sopranos#Dexter#Ray Donovan#Breaking Bad#Game of Thrones#24#Angel#Buffy the Vampire Slayer#Heroes#Las Vegas#Married wth Children#Malcolm in the Middle#OZ#One Tree Hill#Seinfeld#My Name is Earl#The O.C#Scrubs#Roswell#Ghost Whisperer#Person of Interest#Merlin#Supernatural#The Simpsons#Entourage

1 Mesaj
20 Temmuz 2012; 1:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: zamazingo7

benim de hedefin bu açıkçası hocam. ilk sene hazırlığa kalıp hem okuldan hem de kendi olanaklarımla kursa felan giderek ingilizcemi pekiştirmek istiyorum , ondan sonra bölüme kasmayı düşünüyorum . bu arada hangi üni. de okuyorsun hocam ? ve mit yapmak ne derece olanak sağlar bu sektörde ?

En çok alıntı yapılan mesaja hortliyim dedim.
Ben ticaret meslek lisesi Ulaştırma/Lojistik) Mezunuyum.
Bir bakkalın ürünü sipariş vermesinden ürünün gelmesine kadar olan herşey lojistik eyvallah.Buda demektir ki her işin lojistiği var.Hadi buna itirazınız var her şirketin deposu yok mu?

Lojistik okuyacaklara söyliyim.İş imkanı çok,geleceği çok..
Ben Omsan Lojistik Genel müdürlüğünde staj yaptım.Türkiye'nin en iyisi lojistik firması araştırabilirsiniz.
Staj dönemi boyunca malumunuz bazı insanlar kalem kıpırdatmaz,hareket etmez iş yapmadan gelir gider.
Mübarek bende en yoğun bölüme düştüm.
Lojistiği bir kişi yapmaz
Müşteri temsilci,Müşterileri ayarlar
operasyon sistemsel olarak siteme girilmesi araçların belirlenmesi,şöferlerin belirlenmesi vs.
Filo,Araç evrakları,araç çantalarının hazırlanması hem çekici hem römork.Tek tek belgelerin kontrolü,örnekleri,tır karnelerinin örnekleri,ro-ro gidicekleri ayarlamak vs.Ben filodaydım.
satın alma
demir,deniz,hava diye gider.
Omsan lojistikten bahsedim.
4yıl üniversite+dil hatta 2.bir dil+torpil.İş yerinde lise mezunu adamda var ama şirket kuruluşunda giren tipler.,
KOSKOCA OMSAN LOJİSTİKTE.lOJİSTİK OKUYAN İNSAN YOKTUR.neden mezun yok.
Omsanın en pis sistemi senelik dönemde 46 stajyer aldılar.Ben elaman alınmadığından.Bana işi öğreten adamın terfi etmesinden dolayı 2 kişinin yerine baktım.işe alınmam konusunda konuşuldu ama askerlik + diğer özellikler güme gittik.yani 250 tl stajyere verirler onlar 2000-2500 alan çalışnaların işini yaparSabahtan akşama kadar fotokopi.

Artıları.
servis, Sabah kahvaltı,8:30 iş başı herkes 09:00da çalışmaya başlar.Hele bide iyi torpilliysen elinde telefon,pcde milliyet 2 liste giren yatan tiplerde var.Torpilsiz,kıcıklığına tüm bölümün bir insana yüklenerek istifaya zorlayan tiplerde.Neyse 12:30 13:30 ymek molası hergün farklı yemek 7-8 çeşit yemek.18:00 da çıkış.Bayram seyran(Hediye,ikramiye)Otelde yılbaşı partisi(çekilişli lcd,pcler,iphoneler)yıl sonu partileri
Cumartesi-pazar izin.Orada çalışanlar)1500-2500)Arası amma velakin uzun süre çalışanlara..

Gelelim bana ve sizlere.
Ben şuan Mc donalsta köpek gibi çalışıyorum.Alakaya mualla ne oldum dememeli sözünü küçük yaştan hatrlamam güzel oldu.
4 yıl okuyan adam 800 tl ile işe başlar.Omsan gibi asla olmaz orası Lojistiğin cennetidir.(Yaşadığım o hayat)
800 den bir firmada başlar.İlerleme hedefiyle gider durur alıcağınız maaş 2000-2500 yada omsan,borusan gibi elit firmalara girer harika iş hayatı yaşarsınız.Ama yaşınız en 37 olucakki üni,iş,askerlik,eğitim,dil,çevre,torpil gibi ortamı sağlarsanız.

Bu mesleğe girerken en az 3000 bin maaş alırsınız diye kandırırlardı 4 yıl okuyan 800 tl alıyor.
Omsanda çalışanların araçlarına baktığımda 20-30-40 binlik orta halli arabalar.Yada iyi pozisyonda olursanız omsanın elektrikli fluencelerine binersiniz.

Ha birde babanız varsa.Üniversite stajyeri olup son model BMW İLE GELEN STAJYER BİLE GÖRDÜKTEN SONRA..

Kısaca Lojistik buydu..Hayatı futbola benzitirim kimileri zabri kimileri orta halli kimileri,messi,ronaldo olmuş.Bir gerçek varki messi ve ronaldoya yetişemessniz...

223 Mesaj
26 Eylül 2012; 17:29:45 

Ben 10. sınıf öğrencisiyim Yabancı Dil bölümünde okuyorum ve özel okula gidiyorum.Eh artık zamanı geldi bir hedefimin olması lazım bu yüzden meslekleri araştırıyorum ve bu lojistik bölümü gerçekten ilgimi çekti.Ben lojistik bölümünden müşteri hizmetlerine girsem sizce iyi bir maaş alabilir miyim? Bu arada ben normal şekilde mezun olmayacağım okulumun yaptığı gezilere , seminerlere, sosyal aktivitelere katılarak bir çok sertifikalar alacağım ve kendimi iletişim, liderlik gibi bir çok konuda geliştireceğim ve tabiki İngilizce dilini ileri seviyede konuşacak şekilde mezun olacağım.Oradan iyi bir üniversite tuttursam sizce nasıl olur?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1190 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ŞahinAbi
2 Ekim 2012; 23:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: desibel1903

En çok alıntı yapılan mesaja hortliyim dedim.
Ben ticaret meslek lisesi Ulaştırma/Lojistik) Mezunuyum.
Bir bakkalın ürünü sipariş vermesinden ürünün gelmesine kadar olan herşey lojistik eyvallah.Buda demektir ki her işin lojistiği var.Hadi buna itirazınız var her şirketin deposu yok mu?

Lojistik okuyacaklara söyliyim.İş imkanı çok,geleceği çok..
Ben Omsan Lojistik Genel müdürlüğünde staj yaptım.Türkiye'nin en iyisi lojistik firması araştırabilirsiniz.
Staj dönemi boyunca malumunuz bazı insanlar kalem kıpırdatmaz,hareket etmez iş yapmadan gelir gider.
Mübarek bende en yoğun bölüme düştüm.
Lojistiği bir kişi yapmaz
Müşteri temsilci,Müşterileri ayarlar
operasyon sistemsel olarak siteme girilmesi araçların belirlenmesi,şöferlerin belirlenmesi vs.
Filo,Araç evrakları,araç çantalarının hazırlanması hem çekici hem römork.Tek tek belgelerin kontrolü,örnekleri,tır karnelerinin örnekleri,ro-ro gidicekleri ayarlamak vs.Ben filodaydım.
satın alma
demir,deniz,hava diye gider.
Omsan lojistikten bahsedim.
4yıl üniversite+dil hatta 2.bir dil+torpil.İş yerinde lise mezunu adamda var ama şirket kuruluşunda giren tipler.,
KOSKOCA OMSAN LOJİSTİKTE.lOJİSTİK OKUYAN İNSAN YOKTUR.neden mezun yok.
Omsanın en pis sistemi senelik dönemde 46 stajyer aldılar.Ben elaman alınmadığından.Bana işi öğreten adamın terfi etmesinden dolayı 2 kişinin yerine baktım.işe alınmam konusunda konuşuldu ama askerlik + diğer özellikler güme gittik.yani 250 tl stajyere verirler onlar 2000-2500 alan çalışnaların işini yaparSabahtan akşama kadar fotokopi.

Artıları.
servis, Sabah kahvaltı,8:30 iş başı herkes 09:00da çalışmaya başlar.Hele bide iyi torpilliysen elinde telefon,pcde milliyet 2 liste giren yatan tiplerde var.Torpilsiz,kıcıklığına tüm bölümün bir insana yüklenerek istifaya zorlayan tiplerde.Neyse 12:30 13:30 ymek molası hergün farklı yemek 7-8 çeşit yemek.18:00 da çıkış.Bayram seyran(Hediye,ikramiye)Otelde yılbaşı partisi(çekilişli lcd,pcler,iphoneler)yıl sonu partileri
Cumartesi-pazar izin.Orada çalışanlar)1500-2500)Arası amma velakin uzun süre çalışanlara..

Gelelim bana ve sizlere.
Ben şuan Mc donalsta köpek gibi çalışıyorum.Alakaya mualla ne oldum dememeli sözünü küçük yaştan hatrlamam güzel oldu.
4 yıl okuyan adam 800 tl ile işe başlar.Omsan gibi asla olmaz orası Lojistiğin cennetidir.(Yaşadığım o hayat)
800 den bir firmada başlar.İlerleme hedefiyle gider durur alıcağınız maaş 2000-2500 yada omsan,borusan gibi elit firmalara girer harika iş hayatı yaşarsınız.Ama yaşınız en 37 olucakki üni,iş,askerlik,eğitim,dil,çevre,torpil gibi ortamı sağlarsanız.

Bu mesleğe girerken en az 3000 bin maaş alırsınız diye kandırırlardı 4 yıl okuyan 800 tl alıyor.
Omsanda çalışanların araçlarına baktığımda 20-30-40 binlik orta halli arabalar.Yada iyi pozisyonda olursanız omsanın elektrikli fluencelerine binersiniz.

Ha birde babanız varsa.Üniversite stajyeri olup son model BMW İLE GELEN STAJYER BİLE GÖRDÜKTEN SONRA..

Kısaca Lojistik buydu..Hayatı futbola benzitirim kimileri zabri kimileri orta halli kimileri,messi,ronaldo olmuş.Bir gerçek varki messi ve ronaldoya yetişemessniz...

Dostum Merhaba. Bende istanbul bilgi universitesin de Uluslarasi Lojistik ve tasimacilik okuyurum . 4 yillik . Benim babam Oyak Renault Fabrikasinda makine muhendisi olarak calisiyor . 22. Senesi bu sene. Baba mezun ol gel Renault da ise başla diyor fistik gibi diyor. Renault un araba lojistiginide Omsan firmasi yapiyor. Siz nerede calismisiniz , istanbul dami calistiniz ? Birdr 1. Sinifa gecince bizr soracaklar Kara mi Hava mi Deniz lojistigimi diye ? Sizcr ne yapmaliyim. Bende Omsan firmasi dusunuyorum

Tesekkurler

Steam id : Rodoplu
Katılım zamanı: 4 Ekim 2006
• PrisonBreak • BreakingBad • Hannibal • GameofThrones • Spartacus • TheWalkingDead • Vikings • Arrow

60 Mesaj
3 Ekim 2012; 0:14:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Dostum Merhaba. Bende istanbul bilgi universitesin de Uluslarasi Lojistik ve tasimacilik okuyurum . 4 yillik . Benim babam Oyak Renault Fabrikasinda makine muhendisi olarak calisiyor . 22. Senesi bu sene. Baba mezun ol gel Renault da ise başla diyor fistik gibi diyor. Renault un araba lojistiginide Omsan firmasi yapiyor. Siz nerede calismisiniz , istanbul dami calistiniz ? Birdr 1. Sinifa gecince bizr soracaklar Kara mi Hava mi Deniz lojistigimi diye ? Sizcr ne yapmaliyim. Bende Omsan firmasi dusunuyorum

Tesekkurler

Desibel1903 hesabını ban yediğimde kullanıyorum.

Öncelikle hayatında başarılar dilerim.

Omsanda ben stajyer olarak çalıştım ama bölümüm itibariyle herşeyi detayına kadar öğrendim ve işten çok iş ortamına ve tecrübelerine önem verdim.

Omsan lojistik.Lojistiğin cennetinir benim için.Sınırsız kahve makinaları,6-7 çeşit öğlen yemeği,birde sabah simit çay keyfi ve harika çalışanlar için dekore edilmiş kocaman bahçesi.
Ben Omsan Maltepe Genel Müdürlüğünde çalıştım.

Omsanda işler bölüm bölüm yürür.
Ben kara bölümündeydim.
Araç takibinden,maaş bobrolarına kadar,günlük roro listesinden şöfer evrakları tamamlama tır karnesi gibi bir sürü alanı var yalnız
bizim zamanımızda genç yetenek ayağına çalışanlar aldılar çok eziyorlardı başta.

İş konusunda tecrübesizlikten dolayı yorulursun ama.Herşeyi detaylı öğrenirsin.Sormaktan çekinme insanları iyidir.

Hangi bölüme girmek istiyorum dersen.Sana tavsiyem öncelik hava bölümüne ver çnkü onları bölümü sessiz sade güzel dekorasyonlu bir yerdir.Stajyer vs almazlar.45-50 yaş üstü kişiler çalışıyordu

2.Olarak deniz düşün çünkü çalışan seviyesi olarak kara bölümüne göre kıyafet tarz olarak daha şekil insanlar

3.Olarak kara deniz yolunda şekilden kasıtımı açıkliyim.
Kara bölümündeki insanlar Omsan ilk kurulduğunda başlıyan ve şuanki durmuna gelen lise mezunu olan insanlar var.Araç takip bölümü felaket yorucur.Üstüne çok gelirler adamın çünkü tırlar hiç durmaz.Demir yolu bölümünde almanca ön planda ama o bölümde eleman ihtiyacı olacağını sanmıyorum.

Ben içimden geçenleri söyledim sorularına göre cevaplarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkn_1903 -- 3 Ekim 2012; 0:15:56 >

JetSiki

556 Mesaj
3 Ekim 2012; 0:26:15 

Lojistik sektöründe işçiyim 1.100 tl maaş alıyorum,ama bizim müdürler parayı götürüyo.

380 Mesaj
3 Ekim 2012; 0:37:45 

Nasıl ve ne mevkiide calisacagına baglı.. Sıradan bir vasıfsız işçi bin lira civarı alır pişersen 3-4 yıla 2bini geçer maaşın eğer OD (Orta duzey yonetıcı sınavları var ve ona herkes gıremıyor diye biliyorum ) OD serfitikası alırsan en az 3 bin alırsın Üst düzeyide sen düşün..

Okşayan elleri ısıran,tekmeleyen ayağı öper

141 Mesaj
3 Ekim 2012; 0:55:31 

Ek tercihde ben de lojistik yazdım bakalım ne olacak ama bu bölümü yurt dısında devam ettirme gibi bir şansım var eğer gelirse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
21 gün 2 sa. 51 dk. kadarı kaldı.
3 Ekim 2012; 1:03:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Cya__

Bende şuanda DHL lojistikte statjerlik yapıyorum sadece yemek ve yol veriyolar zaten niyetliyiz yemek yemiyoruz sadece servisinden faydalanıyorum ne staj parası ne ona benzer bişey veriyolar. Burda çalışaan operasyon sorumlusu müdürlerimizde pek fazla bişey almıyo o yüzden merak ettim acaba başka yerlerdede bölemi diye

hangi dhl desin?kocaeli gebzede dhl 7 de Ford Operasyon sorumlusuydum. romanya nakliye bölümü.

işten ayrıldım kendi isteğimle. sen hangi dhl desin?

1190 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ŞahinAbi
4 Ekim 2012; 11:20:06 

quote:

Orijinalden alıntı: gkn_1903

Desibel1903 hesabını ban yediğimde kullanıyorum.

Öncelikle hayatında başarılar dilerim.

Omsanda ben stajyer olarak çalıştım ama bölümüm itibariyle herşeyi detayına kadar öğrendim ve işten çok iş ortamına ve tecrübelerine önem verdim.

Omsan lojistik.Lojistiğin cennetinir benim için.Sınırsız kahve makinaları,6-7 çeşit öğlen yemeği,birde sabah simit çay keyfi ve harika çalışanlar için dekore edilmiş kocaman bahçesi.
Ben Omsan Maltepe Genel Müdürlüğünde çalıştım.

Omsanda işler bölüm bölüm yürür.
Ben kara bölümündeydim.
Araç takibinden,maaş bobrolarına kadar,günlük roro listesinden şöfer evrakları tamamlama tır karnesi gibi bir sürü alanı var yalnız
bizim zamanımızda genç yetenek ayağına çalışanlar aldılar çok eziyorlardı başta.

İş konusunda tecrübesizlikten dolayı yorulursun ama.Herşeyi detaylı öğrenirsin.Sormaktan çekinme insanları iyidir.

Hangi bölüme girmek istiyorum dersen.Sana tavsiyem öncelik hava bölümüne ver çnkü onları bölümü sessiz sade güzel dekorasyonlu bir yerdir.Stajyer vs almazlar.45-50 yaş üstü kişiler çalışıyordu

2.Olarak deniz düşün çünkü çalışan seviyesi olarak kara bölümüne göre kıyafet tarz olarak daha şekil insanlar

3.Olarak kara deniz yolunda şekilden kasıtımı açıkliyim.
Kara bölümündeki insanlar Omsan ilk kurulduğunda başlıyan ve şuanki durmuna gelen lise mezunu olan insanlar var.Araç takip bölümü felaket yorucur.Üstüne çok gelirler adamın çünkü tırlar hiç durmaz.Demir yolu bölümünde almanca ön planda ama o bölümde eleman ihtiyacı olacağını sanmıyorum.

Ben içimden geçenleri söyledim sorularına göre cevaplarım..

Tesekkur ederim 4 yil ilgili bolumden mezun + su gibi ingilizce ve birazda baska dil ile iyi bir maas alirmiyim

Steam id : Rodoplu
Katılım zamanı: 4 Ekim 2006
• PrisonBreak • BreakingBad • Hannibal • GameofThrones • Spartacus • TheWalkingDead • Vikings • Arrow

60 Mesaj
4 Ekim 2012; 11:47:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Tesekkur ederim 4 yil ilgili bolumden mezun + su gibi ingilizce ve birazda baska dil ile iyi bir maas alirmiyim

1000-1250 civarı bir meblağ alırsın ama Servis,Sabah kahvaltı,Öğlen yemeği(6 çeşit hergün farklı yemek çıkar)bayram seyran hediyeleri,yılbaşı partiler(Çekilişle bi sürü hediye dağıtılır ,i phone'den,led tvlere,saatlere kadar,Otelde yemek,içki eşliğinde)
1 saat molada yemekten sonra etkinlik salonunda fitness yapabilir,tv izler,bilardo oynar,bahçede turlayabilirsin)Bayram seyran izin
Stajyerlerin gitmesine yakın catering firmalarından biriyle anlaşılır sanatçı eşliğinde bahçede güzel bir parti verilir.

Maaş 1000 dir belki ama senin kahvaltıydı,yemekti başka bir iş yerinde para verirken burada vermessin.

Senelik zamlar vardır %4%7 arası,Her sene eğitimler vardır(misal iş yerinde güvenlik tarzı onları alırsan sene sonuna kadar hepsini bitirsen 300-500 tl hediye çeki yada bitirkçe kullanabileceğin çekler olabilir...

10 sene sonra işin cennete döner...

Not:Maltepede'ki yeri Tuzla'da yen yapılıcak binaya taşınıcakmış 2 sene içinde şartlar ne olur bilmemem..Bu arada işe yeni gelen giden,diploma alan,araba ev alan,2 kilo baklavayı bölümüne getirir.

Not yemeğe giderken,wcye giderken pc yi kitlemeyi unutma açık görürlerse 1 kilo baklava kitlerler..

JetSiki

3683 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:00:23 

Denizcilik işletmeleri yönetimi okuyorum dersler lojistik ağırlıklı 3-4 milyara başlayan da var 1.5 milyara da fakat işsiz kalan yok .

Belki ilk işsizleri biz oluruz belli olmaz

When a man lies, he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home

60 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:21:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Jackson

Denizcilik işletmeleri yönetimi okuyorum dersler lojistik ağırlıklı 3-4 milyara başlayan da var 1.5 milyara da fakat işsiz kalan yok .

Belki ilk işsizleri biz oluruz belli olmaz

askeri ücretin üstünde alırsan sevin

JetSiki

5071 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:24:01 

Yabancı dil olmadan neden asgari ücret alıyorum diye ağlamayın

"I would rather be hated for who I am,
than loved for who I am not"

459 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:31:57 

quote:

Hatta 500 lira filan anca alır dimi? Ya bi neyse şimdi

3784 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:45:29 

türkiyedi mühendiler mühendislik yapmıyor teknikerlik yapıyor

1109 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:46:41 

beyler bende 2 yıllık myo pazarlama bitirdim.. dgs ile geçiş yapabileceğim bölümler arasında lojistikte var biraz bilgi verirseniz sevinirim ?

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.

3683 Mesaj
4 Ekim 2012; 13:02:33 

quote:

Sebebini söyle biz de bilelim

60 Mesaj
5 Ekim 2012; 0:12:31 

quote:

Sebebini söyle biz de bilelim

Eski mesajlarımda yazdığım için takilim dedim .

Şunuda belirtim bu ülkede 3-4 bin sen hayal kuruyorsun..

Yeni başlıcaksın,tutupta kimse kimse kimseye 3-4 bin vermez.
1000-1500 geçer eline.Ha tabi buna servisi,yemeği vs eklersen bulur 1500-2000 bini..Sadece lojistikte değil hiç bir işte yeni başlıyan elemana yüksek meblağlar vermezler.

Ülkemizde Lojistik elaman ihtiyacı asla bitmez.Çünkü teknoloji ilerledikçe,daha fazla hız,müşteri memnuyeti,daha az tehlike,çevreye zarar vs.Buda Lojistiği hem çok yeni hemde ne kadar bilgi,tecrübe o kadar başarıya işarettir.

Ama emin olabilirsiniz ki düzgün bir firma,düzgün bir kariyerle 3-4 bin almak hayal değil.Kısmet meselesi..

Umarım darılmamışsınızdır.Ama şu kuralı erken yaşta öğrenmeeye bakın pişman olmamak iiçin.Kimse bulunmaz hint kumaşı değil.Maaşta 3ün 5 in hesabını yapmak yerine,

İş yerinizin size verdiği imkanlara bakın,
Çalışırken bilgileri gelişmek
Yol,yemek,sgorta,çalışanlar için etkinlikler
iş yoğunluğu
Çalışana değer verilicek bir ortam(kim olursa olsun)Tecrübeli ahmedin memedin ne olursa olsun herkesin eşit davranacağı bir ortam.

Bunlar çoğu 2.Sınıf Lojistik firmasında zaten olağan şeyler.

Kariyer,Kişisel gelişim işe girdiktten sonra önemli olan

JetSiki

3683 Mesaj
5 Ekim 2012; 0:30:03 

quote:

Eski mesajlarımda yazdığım için takilim dedim .

Şunuda belirtim bu ülkede 3-4 bin sen hayal kuruyorsun..

Yeni başlıcaksın,tutupta kimse kimse kimseye 3-4 bin vermez.
1000-1500 geçer eline.Ha tabi buna servisi,yemeği vs eklersen bulur 1500-2000 bini..Sadece lojistikte değil hiç bir işte yeni başlıyan elemana yüksek meblağlar vermezler.

Ülkemizde Lojistik elaman ihtiyacı asla bitmez.Çünkü teknoloji ilerledikçe,daha fazla hız,müşteri memnuyeti,daha az tehlike,çevreye zarar vs.Buda Lojistiği hem çok yeni hemde ne kadar bilgi,tecrübe o kadar başarıya işarettir.

Ama emin olabilirsiniz ki düzgün bir firma,düzgün bir kariyerle 3-4 bin almak hayal değil.Kısmet meselesi..

Umarım darılmamışsınızdır.Ama şu kuralı erken yaşta öğrenmeeye bakın pişman olmamak iiçin.Kimse bulunmaz hint kumaşı değil.Maaşta 3ün 5 in hesabını yapmak yerine,

İş yerinizin size verdiği imkanlara bakın,
Çalışırken bilgileri gelişmek
Yol,yemek,sgorta,çalışanlar için etkinlikler
iş yoğunluğu
Çalışana değer verilicek bir ortam(kim olursa olsun)Tecrübeli ahmedin memedin ne olursa olsun herkesin eşit davranacağı bir ortam.

Bunlar çoğu 2.Sınıf Lojistik firmasında zaten olağan şeyler.

Kariyer,Kişisel gelişim işe girdiktten sonra önemli olan

Darılacak bir şey yok

3-4 bini kimse yeni başlayana vermez tabi ama bu sektörde iş bulmak ve maaşı katlamak daha kolay sadece çünkü pek mezun vermiyor.

Okul hayatında sürekli staj yapmış deneyim kazanmış adamla dersi zar zor geçen cafe bardan çıkmayan adam mezun olunca aynı yerde olmaz tabi kim neyi hak ediyorsa onu alır.

60 Mesaj
5 Ekim 2012; 0:41:37 

quote:

Darılacak bir şey yok

3-4 bini kimse yeni başlayana vermez tabi ama bu sektörde iş bulmak ve maaşı katlamak daha kolay sadece çünkü pek mezun vermiyor.

Okul hayatında sürekli staj yapmış deneyim kazanmış adamla dersi zar zor geçen cafe bardan çıkmayan adam mezun olunca aynı yerde olmaz tabi kim neyi hak ediyorsa onu alır.

Yani ama şuda var.Seniin dediklerini belgelendirsen bile.Senin dediğin kafe barda oturan adamlar.Daha iyi şartlarda çalışıyor.

Torpil çok büyük önem taşıyor.Tamamen kısmet meselesi..

JetSiki

3683 Mesaj
5 Ekim 2012; 0:45:29 

quote:

Yani ama şuda var.Seniin dediklerini belgelendirsen bile.Senin dediğin kafe barda oturan adamlar.Daha iyi şartlarda çalışıyor.

Torpil çok büyük önem taşıyor.Tamamen kısmet meselesi..

Niye denizciliğie geldiniz diyorum herkes iş imkanı var dedi geldik diyorlar. Bir arkadaşla başladık şimdiden arkasta torpil bulmuş bile benim pek umudum yok zaten kendimi hazırladım asgari alcağımı düşünmüyorum ama zengin olma hayallerim de yok.

2 Mesaj
25 Eylül 2013; 11:48:50 

ben gıda firmasında depo sorumlusuyum.1780 tl maaş alıyorum.

2400 Mesaj

[13 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

25 Eylül 2013; 12:05:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Cya__

Herkez muhendis maaslarini merak ederken hic kimse lojistik sektorunde maaslar ne durumda merak etmiyo mu

lojistik maas ne demek

Koyunun postu yüzerken,insanın dostu düşerken belli olur.

0 Mesaj
28 Kasım 2013; 16:23:12 

Selamlar, konuya tamamen alakasiz bir sekilde internetten bakarken rastgeldim. Arkadaslar ismini vermeyeyim ama halihazirda dunyanin en global lojistik firmalarin birinde deniz operasyon sorumlusuyum sabah 08:30 dan aksam 19:00 a kadar calisiyorum yoksa isler yetismiyor. Sektorde 2 yil tecrubem var, bu konuda egitim veren en iyi okullardan birinden DEU Denizcilik mezunuyum, bolumu iyi dereceyle de bitirdim, ana dil seviyesinde ingilizce biliyorum ancak Izmirdeyseniz alabileceginiz maas sinirli suan 1200 TL+yemek+sigorta olarak calismak durumundayim, Istanbul olursa bu ucret 1800 civari olur. 2 yillik okuyacaginiza bu sektore girip 2 yil calisin daha faydali olur.

Daha iyi yerlere gelmek isterseniz arkanizda dayi amca vs insanlar olmali ne kadar yetenekli olursaniz olun bu sektorde herkes bir sekilde birbirinin uzaktan akrabasidir. Ben hayal kurarak gelmemistim ancak benim okula girdigim siralarda maas 1000USD civarindayken cogu sirket kur farki vs bahanelerle TL ye donup bu sekilde uygun gorduler. Suanki mantik sen olmasan da bu isi yapacak adam var, resti cekemiyorsun cunku bu isi yapmak hic zor degil.

Sektoru dusunen arkadaslar da mudurlerinin veya departman seflerinin okullarla alakasiz bir yerlerden geldiklerini gorduklerinde durumu net anlayabilirler (ornek; ingiliz dili edebiyati mezunu, muhasebe mezunu ki bunlar iyi ihtimaller). Cogu sirket de mudur alirken once tecrubeye bakar. Bu sektorun en rahat adami satis yapan adamdir surekli musteri ziyaretinde bulunur, satisi yapar(20-30USD icin operasyon ve dokumantasyondaki arkadaslarini hice sayar) sozum ona hedef tutturur.

Gelecegin sektoru falan da degildir tasima kapasitesine coktan ulasmistir. Bu isi biraz ingilizce bilen kafasi biraz calisan herkes maximum 6 aylik tecrubeyle cok rahat yapabilir, masa basi iscisi olmak isterseniz buyrun gelin, ama yonetici olmak isterseniz sektorde iyi konumda es dost akrabaniz varsa gelin.

25 Mesaj
6 Şubat 2014; 0:10:44 

Kardeşim benim okuduğum okul yıllık 22 bin 7 seneye anca biter gibi duruyor 150 bin lira para verip üstüne bu kadar okuyup aylık 1 lira diyorsanız üzülürüm garsonlar tiple birlikte 1500 tl alıyolar şuan hayallerimi yıktınız resmen.

812 Mesaj
6 Şubat 2014; 0:14:36 

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Orta halli bir şirkette başlangıç olarak 1400.

yabancı dil varmı hocam bende lojistik oyuyorum ?

Amir ül-Mü'minin ve Khalifeh ül-Rasul Rab al-A’alamin
Khâdim ül-Haramayn ush-Sharifayn
Kaysar-i-Rûm
Sultan Suleyman Han

2439 Mesaj
6 Şubat 2014; 0:27:27 

Lojistik , sevkiyat işini herkes yapıyor okulunu okumaya pek de gerek yok.Şuan bu işi yapanlarında okul okuduğunu sanmıyorum.Öyle yüksek bir maaş da beklemeyin.Yabancı dil lazım olması için zaten ofiste çalışmanız lazım , ofis işlerinde de genelde satış bölümü bakar.Ben işin biraz daha alt kısımlarıyla değerlendirdim , mezun olur olmaz müdür olacağınıza sanıyorsanız bilemem.

70 Mesaj
6 Şubat 2014; 0:33:23 

Bir modadır gidiyor lojistik üniversite de istediği yeri tutturamayan lojistik seçiyor 5-10 yıl sonra bu sektör çok az para getirmeye başlayacak özelliklede ülkemizde özel sektör artacağı için hiç iş bulunmaz bir hale gelecek

I counted to infinity twice

2123 Mesaj
6 Şubat 2014; 1:55:17 

Bu bölümün 2 yıllığını okudum.Deniz-liman işletme olarak.Sonra dgs ile dokuz eylüle geçtim denizcilik fakültesi deniz işl..1 sene hazırlık okudum fakülteye başladım biraz gittim okulu bıraktım.
Sebebi ise bu sektörlerde çalışacaksan çevren olacak, her bölümden mezun bu işi yapabiliyor.İş bulmak zor ve iş alanları kısıtlı.Mesela iyi bir üniversitede işletme oku yabancı dil cart curt olsun git bir lojistik kursuna bir de dış ticarete bu sektöre rahatlıkla girebilirsin.
Bana 2 senelikte öğretilenlerle 4 yıllıktaki dersler hemen hemen aynı.Bazı ekonomi dersleri eklenerek 4 yıla uzamış bölüm.Yüksek lisansı bu alanda yapmak istiyorum o da sadece yüksek yaptım demek için.Fakülte dekanıyla bile konuştum aöf işletme bitirmiştim dedim o zaman boşuna buraya devam etme yüksek lisansa gir dedi ki kendi de kimya mezunuymuş.

0 Mesaj
7 Şubat 2014; 10:27:33 

Dostum bence durmadan kac. Eger anne baba vs akrabalar tabiri caizse aga babalardan degilse bir yere gelmenin ihtimali yok daha yeni is degistirdim o da Izmirde 1500TL oldu sen dusun otesini ve is yuku cok agir her aksam eve bas agrisiyla gidiyorsun tek arti Cumartesi Pazar tatil olmasi. O yuzden bence yol yakinsa geri don daha farkli birseyler yapmaya calis. Lojistik sektoru 10 yil once sektordu.

Sana biraz daha acayim.

Dokme yuk(gemi kiralama) sektorunde 1 yil deneyimim var ki en zevkli alan odur, gercekten gemi ve denizcilik bilgisi gerektirir. Izmir de is yok Istanbul da calismak zorundasin orayi da bahsettigim aga babalar tutmus sana sans gelmiyor kolay kolay(armator ve buyuk firma cevren olmasi lazim).

Konteyner tasimaciligi 1 yili gecti (ya acentede calisirsin ya forwarderda yada nakliyeciyede). Acente her turlu deneyimi dil bilgisini vs vs ister hepsini verirsin seni almaz yada dokumantasyon gibi sacma sapan ilkokul mezununun yapacagi isleri teklif ederler cunku usttekiler isi bilmez, onlarin yerine gecebilme ihtimalinden dolayi tehdit unsurusundur.

Forwarder da hali hazirda calisiyorum ama gereksiz bir alan(yukleyici isi bilse seni kullanmaz direk acenteyle calisir ki sen o acenteden fiyati alip karini ekleyip fiyat veriyorsun, bir diger sebep musteri simariktir parayi umursamaz cocuk gibi ilgi bekler).

Kara nakliyecileri ise bildigin kamyoncu tabiriyle calisir. ''Abi gunahimiz ne(borcundan bahsediyor), rampaya yerlestiriyorum( arabayi yanastiriyor), bir corba icelim(para istiyor corbaci degil)'' gibi gibi.

Ozetle hicbir yakinima tavsiye etmem, sektoru bitirenler dedigim gibi sadece Ingilizce bildigi ve arkasinda birileri oldugu icin ise alinanip mevki makam sahibi olmuslardir, Ornek olay: Ordino(ithalat mal teslim belgesi) gercek alici adina duzenlenir banka adina duzenlenmesi hukuken mumkun degildir, mudurum banka adina duzenle demisti ki bu orada tartismama ve akabinde ayrilma sebeplerimden biridir. Bilgi ve yeteneklileri ayri tutuyorum ama bu insanlar %5 i gecmez.

Sevgiler&Saygilar
Ugur

Bu mesajda bahsedilenler: lifeispoor

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.512