- x
Araç Kamerası
56 Cevap15365 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1226 Mesaj
15 Ağustos 2011; 11:11:09 

Arkadaşlar araç seyir kamerası kullanan var mı? ben artık bundan almak ve trafikteki denyoları video ile emniyete göndermek istiyorum. Sinyal vermeden geçenleri, makas atan apaçileri vb.

1226 Mesaj
23 Ekim 2011; 20:32:06 

Var mi bunu kullanan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1324 Mesaj
25 Ekim 2011; 18:48:32 

yok ama taktırabilir gereken mercilere sikayet edebilirsin.

Arabam yok kafam rahat..

2723 Mesaj
25 Ekim 2011; 19:06:25 

Şöyle bir şey var ama sizin istediğiniz daha profesyonel bir şey mi?
http://urun.gittigidiyo...QQidZZ46526485#aciklama

Bir de gerçekten de şikayet edildiğinde ceza veriliyor mu? Bu konuda ciddi şüphelerim var çünkü.

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

1226 Mesaj
25 Ekim 2011; 20:13:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Şöyle bir şey var ama sizin istediğiniz daha profesyonel bir şey mi?
http://urun.gittigidiyo...QQidZZ46526485#aciklama

Bir de gerçekten de şikayet edildiğinde ceza veriliyor mu? Bu konuda ciddi şüphelerim var çünkü.

İs gorur gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1511 Mesaj
14 Kasım 2011; 22:03:33 

fıyat ta uygun hıc alan kullanan varmı acaba.............

39 Mesaj
27 Aralık 2011; 1:37:22 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salihsat -- 3 Ocak 2012; 17:09:29 >

http://www.gizlikameracenter.com/

11 Mesaj
3 Ocak 2012; 11:35:36 

quote:

Orijinalden alıntı: salihsat

bizim şirketteki araçlara taktırdık son derece yararlı www.arackarakutusu.com bu adrese bak sağlam bi satıcı en uygun fiyat benim gördüğüm kadarı ile bunda ve kaliteli

Verdiğin adresteki iletişim bölümünde senin kullanıcı adın yazıyor. Demek sizin şirketteki araçlara takdırdınız?

Herneyse..

Bende araç içi kamera arıyorum ama webcam tarzında olan araç içi kameraların iş görmeyeceğini düşünüyorum. Sarsıntılarda görüntünün bozulmayacağı ve kaliteli kayıt yapan bir cihaz kullanan varsa video görüntüsünü ekleyebilir mi acaba.. Veya markalı ürün bilen varsa marka yazması rica olunur..

161 Mesaj
3 Ocak 2012; 11:41:30 

Bu tip bi kamera belki iş görebilir:

http://www.dealextreme....cd-screen-320-240-12892

There is no place like 127.0.0.1

7209 Mesaj
3 Ocak 2012; 11:53:56 

mümkünse arkaya da takın , dibinize girip takip mesafesini korumayanlara , selektör yapıp rahatsız apaçilere de artık 1 yıl hapis cezası var

943 Mesaj
3 Ocak 2012; 11:59:17 

Aynı şeyi uzun zamandır düşünüyorum.Eşimle ,çocuğumla trafikteyken daha bir sinirleniyorum.Arka koltukta 2,5 yaşındaki kızım oturuyor(Çocuk koltuğunda tabi)koskoca kamyonla tampona dayanıyor ş..sizler.Ankara'da pek çok yolda hız sınırı 70 km,ben 80 lerle giderken kamyonlar,tırlar bunu yapıyor.Her tarafta mobese var ve kimse bunlara dur demiyor.

1435 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:04:02 

quote:

Orijinalden alıntı: salihsat

bizim şirketteki araçlara taktırdık son derece yararlı www.arackarakutusu.com bu adrese bak sağlam bi satıcı en uygun fiyat benim gördüğüm kadarı ile bunda ve kaliteli

Sitede radar tespit cihazı olduğu için gerekli yerlere şikayetimi yapıyorum şimdi

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

1511 Mesaj
5 Ocak 2012; 0:38:55 

http://urun.gittigidiyo...-lcd-hd-kalite-46526485

bu benım kafama yattı fıyatı cok uygun kesınlıkle ıstanbulda oturanlar ıcın sart kavgası belası hırsızı kapkacı bol olan bır yer delıl teskıl eder...

148 Mesaj
18 Ocak 2012; 14:58:32 

ben internetten satın aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. şikayet işi için pek bir anlam ifade eder mi bilmiyorum. siz kayıtları gönderseniz bile emniyet hepsi için işlem yapmaz. ancak bu kayıtlar ile mahkemeye başvurup dava açarsanız bir ceza alabilirler ama her makas atanı, sellektör yapanı da mahkemeye vermeyeceğinize göre ne kadar anlamlı olur bilemem.

cihaz ile ilgili sorularınıza yanıt olması açısından kendi görüşlerimi yazayım...

-Cihazda balıkgözü lens var, şoförün görüş açısının tümünü kayıt altına alıyor.
-SD karta kayıt yapıyor. 5-10-15 dakikalık sürelerde kayıt yapıyor ve süre dolunca yeni bir dosyaya kayda devam ediyor. kayıtlar arasında süre kaybı neredeyse hiç yok. iki videoyu birleştirdiğim zaman görüntüde atlama olmuyor.
-hafıza kartı dolduğu zaman en eski kayıt dosyasını silip yeni kayda devam ediyor. Video dosyalarını sıkıştırmadan kaydettiği için dosya boyutları baya büyük. 2GB lık hafıza kartına 1.5 saat gibi bir süre kayıt yapabiliyor.
-max 16 GB hafıza kartı desteklediği yazıyor ama ben test etmedim.
-gece görüşü var ama aslında işlevsiz. Zaten farlar açık olduğu için IR ledler işlevini yitiriyor.
-Dahili pili var, ancak araç çakmağına bağlarsanız kontağı açtığınızda kayda başlayıp kontağı kapattığınızda kaydı bitiriyor. (benim aracımda çakmaklık kontağa bağlı, eğer durum böyle değilse manuel olarak kayda başlamanız gerekebilir.)
kayıt kalitesi idare eder, bir araç boyuna kadar plakalar görünebilir oluyor, bir araba boyundan (yaklaşık 2metre) uzaktaki araçların ise plakaları seçilemiyor.
-geceleri görüntü kalitesi gündüz çekimlerine göre daha düşük oluyor (haliyle) bir de farın direk çarptığı plakalar parlamadan ötürü okunamıyor.
-camdaki toz, ufak yağmur damlaları gibi unsurlar çekimi çok fazla etkilemiyor. Hatta bu tür koşullarda insan görünün gördüğünden daha iyi görüntü alıyor diyebilirim.
-ses kaydı yapıyor ancak o da pek işlevli değil. yaptığınız kayıtta araç içindeki sesleri kaydetmesinin pek bir anlamı yok çünkü kendi adıma konuşayım, araçta sürekli müzeik dinlerim. bu müzik seslerini kaydedip video boyutunu şişirmenin bir anlamı yok. bu nedenle ben kapattım ses kaydını. ama merak ediyorsanız, motor sesini biraz, korna seslerini ise net kaydediyor. (benim arabamın motoru zaten çok sesli değil belki de ondan bana öyle geliyordur, bilemem)

Aklıma gelenler bu kadar, cihazı övdüm mü yerdim mi bilemedim :) ayrıca eğer almak isterseniz bendeki cihazı satabilirim 75TL ye kargosu da benden

DESKTOP:Intel Core i5 3340 - Gigabyte GA-H77M-D3H - 4*8GB Corsair XMS3 1600 MHz DDR3
XFX Radeon HD6850 - Sandisk 64GB SSD - Seagate 3000GB - OCZ ZS Series 650W PSU
Dark Raptor - Microsoft Wireless Desktop 2000 - Philips MMS460 5.1

LAPTOP: Dell Studio 1558
MOBILE: Samsung Note II

7656 Mesaj
18 Ocak 2012; 16:12:13 

quote:

Orijinalden alıntı: avnenger

ben internetten satın aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. şikayet işi için pek bir anlam ifade eder mi bilmiyorum. siz kayıtları gönderseniz bile emniyet hepsi için işlem yapmaz. ancak bu kayıtlar ile mahkemeye başvurup dava açarsanız bir ceza alabilirler ama her makas atanı, sellektör yapanı da mahkemeye vermeyeceğinize göre ne kadar anlamlı olur bilemem.

cihaz ile ilgili sorularınıza yanıt olması açısından kendi görüşlerimi yazayım...

-Cihazda balıkgözü lens var, şoförün görüş açısının tümünü kayıt altına alıyor.
-SD karta kayıt yapıyor. 5-10-15 dakikalık sürelerde kayıt yapıyor ve süre dolunca yeni bir dosyaya kayda devam ediyor. kayıtlar arasında süre kaybı neredeyse hiç yok. iki videoyu birleştirdiğim zaman görüntüde atlama olmuyor.
-hafıza kartı dolduğu zaman en eski kayıt dosyasını silip yeni kayda devam ediyor. Video dosyalarını sıkıştırmadan kaydettiği için dosya boyutları baya büyük. 2GB lık hafıza kartına 1.5 saat gibi bir süre kayıt yapabiliyor.
-max 16 GB hafıza kartı desteklediği yazıyor ama ben test etmedim.
-gece görüşü var ama aslında işlevsiz. Zaten farlar açık olduğu için IR ledler işlevini yitiriyor.
-Dahili pili var, ancak araç çakmağına bağlarsanız kontağı açtığınızda kayda başlayıp kontağı kapattığınızda kaydı bitiriyor. (benim aracımda çakmaklık kontağa bağlı, eğer durum böyle değilse manuel olarak kayda başlamanız gerekebilir.)
kayıt kalitesi idare eder, bir araç boyuna kadar plakalar görünebilir oluyor, bir araba boyundan (yaklaşık 2metre) uzaktaki araçların ise plakaları seçilemiyor.
-geceleri görüntü kalitesi gündüz çekimlerine göre daha düşük oluyor (haliyle) bir de farın direk çarptığı plakalar parlamadan ötürü okunamıyor.
-camdaki toz, ufak yağmur damlaları gibi unsurlar çekimi çok fazla etkilemiyor. Hatta bu tür koşullarda insan görünün gördüğünden daha iyi görüntü alıyor diyebilirim.
-ses kaydı yapıyor ancak o da pek işlevli değil. yaptığınız kayıtta araç içindeki sesleri kaydetmesinin pek bir anlamı yok çünkü kendi adıma konuşayım, araçta sürekli müzeik dinlerim. bu müzik seslerini kaydedip video boyutunu şişirmenin bir anlamı yok. bu nedenle ben kapattım ses kaydını. ama merak ediyorsanız, motor sesini biraz, korna seslerini ise net kaydediyor. (benim arabamın motoru zaten çok sesli değil belki de ondan bana öyle geliyordur, bilemem)

Aklıma gelenler bu kadar, cihazı övdüm mü yerdim mi bilemedim :) ayrıca eğer almak isterseniz bendeki cihazı satabilirim 75TL ye kargosu da benden

Nerden aldığınızı ve kaça aldığınızı söyleyebilir misiniz ?
Link var mı ?

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

148 Mesaj
18 Ocak 2012; 19:44:59 

Ebay üzerinden almıştım ben, bu ürün http://www.ebay.com/itm...-Recorder-/300548781151

DESKTOP:Intel Core i5 3340 - Gigabyte GA-H77M-D3H - 4*8GB Corsair XMS3 1600 MHz DDR3

155 Mesaj
28 Ocak 2012; 15:14:44 

10834 Mesaj
28 Ocak 2012; 17:10:45 

Takipteyim. 10 saatlik İstanbul-Konya yolunu kesintisiz kaydedip seyretmek istiyorum. Şehir içi önemli değil o kadar.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1963 Mesaj
28 Ocak 2012; 17:19:28 

Ben bu cihazı aldım geçen yaz başında..İlk aldığım cihazdan memnun kalmayınca dahi iyi bir cihaz seçtim,ayrıca TR'de fiyatlar pahalı arkadaşlar..Dealextreme tarzı sitelerde fiyatlar hem çok daha uygun,hem kargo bedava hem de ürün çeşidi çok..

http://www.dealextreme....pin-av-sd-2-0-lcd-54760

Ekleme: Cihazların fiyatına hafıza kartı dahil olmuyor kendiniz ayrıca almalısınız..Video boyutları HD kayıt nedeniyle büyük oluyor ve hem PC'ye aktarırken hem de youtube'a yüklerken zaman alıyor..Bu süreyi kısaltmanın yolu class 8 veya 10 olan SD kartları tercih etmek ki onlarında fiyatı markasına göre 100 TL'ye ulaşıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora_T -- 28 Ocak 2012; 17:34:58 >

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

7656 Mesaj
28 Ocak 2012; 17:28:23 

Ben de yukarıdaki konuşmanın üzerine avnenger nickli arkadaştan aldım geçen hafta,inşallah yarın kullanacağım

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

3372 Mesaj
28 Ocak 2012; 17:29:30 

Kontak açtıgımızda mı çalışır çalışma prensibi nasıldır bu ürünlerin arkadaşlar ?

Yanlayamayan Bmw.............

1963 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:13:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mert107

Kontak açtıgımızda mı çalışır çalışma prensibi nasıldır bu ürünlerin arkadaşlar ?

Araç çakmağından alıyor enerjisini (gerçi içindeki şarjla da çalışır ama çok dayanmaz) dolayısıyla araç çalışınca kamerada açılıyor veya hareket algıladığında çalışmaya da ayarlayabilirsiniz..Modele göre değişiyor..

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

1226 Mesaj
29 Ocak 2012; 7:48:38 

Kamera olayi artik elzem olmaya basladi. Bu hafta dealextreme den siparis verecegim. Cakal cok piyasada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1511 Mesaj
29 Ocak 2012; 7:58:54 

ben aldım ve verdıgım her kurusu hak edıyor sızede tavsıye ederım yanlız ınternette cok fais fıyattan satılıyor 260 tl olan camerayı sırkecıde 65 dolara aldım artı sabah sıftahı oldugundan 3 de taksıt yaptı....

1511 Mesaj
29 Ocak 2012; 8:34:31 

bunun gıbı adamlar yuzunden kac kısı hayatın tadını cıkaramadan olup gıdıyorlar....

http://www.streetfire.n...posite-lane_2366458.htm

2537 Mesaj
29 Ocak 2012; 9:15:02 

quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

Arkadaşlar araç seyir kamerası kullanan var mı? ben artık bundan almak ve trafikteki denyoları video ile emniyete göndermek istiyorum. Sinyal vermeden geçenleri, makas atan apaçileri vb.

nası yani diyelimki bi araba hatalı park etti fotografını çekip emniyete göndersek ceza mı gidiyo ona ?

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

204 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:28:24 

arkadaşlar merhaba,
bu ürünleri satıyorum. Gittigidiyorda (secretstore ) , sanalpazarda (erkan'ın yeri ) nde satışlarım mevcuttur. Ayrıca mobilkaydet kom ve yeni site arackamerasiparis kom da da satışlar devam etmektedir. Özellikle gittigidiyordaki hakımda yazılmış yorumlara dikkat ediniz.
Burda bana soracağınız her soruya yanıt bulabilirsiniz.
Syg.

entrophy

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 0:18:00 

arkadaşım şu sitede gereken bilgiler var fiyatlarıda piyasaya göre uygun ve garanti veriyorlar
http://www.arackameraseti.com

872 Mesaj
16 Eylül 2012; 0:29:59 

Paranız varsa '' GO PRO '' tercihimdir 720pixel veya 1080pixel çekim özelliğine sahip araç dışına takılabiliyor tabi hava vakumlu yüksek hızlara dayanıklı.. yağmur çamur kardan etkilenmiyor..

BMW e46 3.20i & Manuel Alpinweıss 3 White :))

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Aralık 2012; 1:35:00 

0

9 Mesaj
1 Aralık 2012; 11:49:32 

MERHABA
TESADUFEN BU KONUYU GORDÜM İNTERNETTEN
BİZ ANKARADA GÜVENLİK İŞİ İLE UGRASAN BİR FİRMAYIZ VE BU SON DONEMLERDE OZELLİKLE EMNİYET BUYUK FİLLOLAR VE BELEDİYELEREE İŞ YAPIYOURZ ARAC DVR MODELLEİRNİ DAHA COK KULLANIYORUS BİR COK ÜRÜN DENEDİK PROFESYONEL OLDUGUMUZ VE YİNE PROFESYONEL ÜRÜN KULLANILACAGI İCİN EMNİYETLERDE BELEDİYELERDE MECBUREN UZUN BİR SÜRE TEST İCİN BİR COK FİRMADAN ÜRÜN ALIMI YAPTIK TESTE TABİ TUTTUKK VE SONRASINDA BİR KARAR KOILMAK ZORUNDA KALDIK VE BUGÜNE KADAR DA PİŞMAN OLMADIK AVENİR DİYE BİR MARKADA KARAR KILDIK BU MARKA DA HEM COK PROFESYONEL ÜRÜNLER VAR HEM DE NORMAL ŞAHSİ ARACLAR İCİN KULLANILABİLEN COK FAZLA MODEL VAR www.mobildvr.org SİTESİNDEN GOREBİLRSİNİZ BU ÜRÜNLERİN TEKNİK DETAYLARINI TİTREŞİMİ ENGELLEYEN KAYIT CİHAZLARI ARACA BAGLANABİLEN SENSORLERLE ARACIN İİCİNE MUDAHALE SES ZOOM İNTERNETTEN CEPTEN İZLEYEBİLME GPRS OZELLİĞİ DÜŞÜNEBİLDİĞĞİNİZ HERSEY
KOLAY GELSİN

9 Mesaj
24 Ocak 2013; 10:36:02 

Aracın iç ve dışı için ayrı ayrı kameralar var. Tampona, aynalara ve aracın iç kısmına kameralar takılıyor. Ayrıca bunları bağlamak için tabi ki kayıt cihazı gerekiyor. Kayıt cihazlarında GPS üzerinden alınan koordinat bilgilerini kayıtlarda tutuluyor ve google map üzerinden izleyebilme imkanı sunuluyor. guvenliktoptan.com'dan bakabilirsiniz.

Saygılar...

guvenliktoptan.com

3102 Mesaj
24 Ocak 2013; 10:47:22 

quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

Paranız varsa '' GO PRO '' tercihimdir 720pixel veya 1080pixel çekim özelliğine sahip araç dışına takılabiliyor tabi hava vakumlu yüksek hızlara dayanıklı.. yağmur çamur kardan etkilenmiyor..

Araç içindede gayet güzel iş görür. Ne olduğu belirsiz bir ürüne para vermektense, hazır gopro 3 çıkmışken ucuzlayan 2 lerden almak daha sağlıklı. Araç dışındada iş görür bir cihaz.

757 Mesaj
7 Şubat 2013; 15:29:37 

quote:

Ebay üzerinden almıştım ben, bu ürün http://www.ebay.com/itm...-Recorder-/300548781151

kardeş ben aynı ürünü gittigidiyordan aldım tavsiye edermisin.

ebayın koşullarını bilmediğimden ve ingilizcem olmadından oraya girmedim. kargo ne kadar ödüyorsun mesela.

http://urun.gittigidiyo...ayni-gun-kargo-75072445 bu kamerayı aldım.

amacım öyle şikayet filan etmek değil. şehiriçinde önüme aniden çıkan yayalar, sokakta önüme atlayan çocukları çekmek. bazen zor durumda kalıyoruz. babamın önüne bir çocuk altadı vurdu birşey olmadı ama kanıtlayamadım. birde bilmediğimiz yerde tanımadığımız insanlar. bunun için idealdir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamurat_670 -- 7 Şubat 2013; 15:31:44 >

148 Mesaj
9 Şubat 2013; 23:17:50 

quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

kardeş ben aynı ürünü gittigidiyordan aldım tavsiye edermisin.

ebayın koşullarını bilmediğimden ve ingilizcem olmadından oraya girmedim. kargo ne kadar ödüyorsun mesela.

http://urun.gittigidiyo...ayni-gun-kargo-75072445 bu kamerayı aldım.

amacım öyle şikayet filan etmek değil. şehiriçinde önüme aniden çıkan yayalar, sokakta önüme atlayan çocukları çekmek. bazen zor durumda kalıyoruz. babamın önüne bir çocuk altadı vurdu birşey olmadı ama kanıtlayamadım. birde bilmediğimiz yerde tanımadığımız insanlar. bunun için idealdir sanırım.

Öncelikle hayırlı olsun, benim kameranın aynısı. Çözünürlük olarak idare eder, HD çekim yapanları çıktı ama standart kullanım için bu ürün gayet yeterli. SD kart olarak 4GB üstü bir kart kullanırsanız iyi olur. Cihaz çekim yaparken sabit dosya boyutlarında videoyu kesip yeni kayıt açıyor. Hafıza dolduğunda ise en eski dosyayı silip kayda devam ediyor. Bu silme esnasında bazen görüntüde ufak da olsa kesintiler olabiliyor. Gece çekimi vs ile ilgili yukarıda yazdıklarımı okuyabilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar ama özellikle merak ettiğiniz bir husu varsa cevaplamaya çalışırım.

ebay veya dx.com gibi sitelerden alışverişe gelince. buralardaki ürünlerin çoğu artık ücretsiz kargo ile satılıyor. paypal hesabınız olması yeterli. paypal Türkçe desteği verdiği için artık kayıt ve kullanım çok rahat. hatta gittigidiyor bile artık paypal ile ödeme kabul eder duruma geldi. kayıt ve kullanım ile ilgili internette bolca kaynak mevcut ama takıldığınız yer olursa yine yardımcı olurum.

757 Mesaj
10 Şubat 2013; 2:05:16 

quote:

Öncelikle hayırlı olsun, benim kameranın aynısı. Çözünürlük olarak idare eder, HD çekim yapanları çıktı ama standart kullanım için bu ürün gayet yeterli. SD kart olarak 4GB üstü bir kart kullanırsanız iyi olur. Cihaz çekim yaparken sabit dosya boyutlarında videoyu kesip yeni kayıt açıyor. Hafıza dolduğunda ise en eski dosyayı silip kayda devam ediyor. Bu silme esnasında bazen görüntüde ufak da olsa kesintiler olabiliyor. Gece çekimi vs ile ilgili yukarıda yazdıklarımı okuyabilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar ama özellikle merak ettiğiniz bir husu varsa cevaplamaya çalışırım.

ebay veya dx.com gibi sitelerden alışverişe gelince. buralardaki ürünlerin çoğu artık ücretsiz kargo ile satılıyor. paypal hesabınız olması yeterli. paypal Türkçe desteği verdiği için artık kayıt ve kullanım çok rahat. hatta gittigidiyor bile artık paypal ile ödeme kabul eder duruma geldi. kayıt ve kullanım ile ilgili internette bolca kaynak mevcut ama takıldığınız yer olursa yine yardımcı olurum.

ebayde kargo ücreti ödeniyor mu ? aslında oralar fiyat olarak dolar bazında uygun geliyor ama muhatab bulabilirmiyim.

şimdi en azından ürünü beğenmezsem geri gönderir gittgidiyora bildirebilirim ve paramı geri yatırır. oralarda nasıl oluyor. gönderme işleri.

bunun yanı sıra merak ettiğim kamerayı aracın neresine koysak iyi olur. şarj kablosuna göre nasıl koydunuz siz. fiorino

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamurat_670 -- 10 Şubat 2013; 2:08:44 >

148 Mesaj
10 Şubat 2013; 10:20:43 

quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

ebayde kargo ücreti ödeniyor mu ? aslında oralar fiyat olarak dolar bazında uygun geliyor ama muhatab bulabilirmiyim.

şimdi en azından ürünü beğenmezsem geri gönderir gittgidiyora bildirebilirim ve paramı geri yatırır. oralarda nasıl oluyor. gönderme işleri.

bunun yanı sıra merak ettiğim kamerayı aracın neresine koysak iyi olur. şarj kablosuna göre nasıl koydunuz siz. fiorino

ebay de örneğin benim yukarıda link verdiğim satıcı kargo bedava satıyor. Geri gönderme ihtimali yok denecek kadar az çünkü buradan çin'e ürünü geri göndermek çok pahalıya mal olur, o nedenle istediğiniz ürüne kesin karar verip ona göre alışveriş yapmalısınız. ancak olur da ürün arızalı veya sizin satın aldığınızdan tamamen farklı olursa, "ebay alıcı koruması" adlı sistem 100$'a kadar olan alışverişlerinizi güvence altına alıyor ve gerektiğinde paranızı iade ediyor.

araçtaki konum olarak dikiz aynasının hemen altına monte etmek hem sürücünün görüş alanını daraltmaz hem de kameraya mümkün olan en yüksek görüş açısını verir. Adaptörün kablosu sallanmasın derseniz tavan döşemesinin kenarından veya güneşliklerin altından ön direklere kadar getirip oradan da aşağıya indirebilirsiniz. Hatta bir elektrikçide çakmaklığa arkadan bağlatabilirseniz, çakmaklığı da işgal etmemiş olursunuz. Fiorino aracın içine hiç binmediğim için kablolama konusunda net bir şey söyleyemiyorum.

başka bir alternatif olarak fotoğraftaki navigasyon yerine de koyabilirsiniz.
0

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Şubat 2013; 20:26:13 

Bende almayı düşünüyorum arama yaparken bulduğum ve linkini verdiğim sitede baya çeşit var.
http://www.guvenliktopt...mobil-kamera-kat62.html

204 Mesaj
10 Nisan 2013; 16:39:54 

Arkadaşlar selam. Ben bu ürünleri 2 yıldır sorunsuz bir şekilde sattım. Birsüreliğine yurtdışında olduğumdan ilgilenemedim ancak yakında tekrar satışa başlayacağım kısmetse. Hem gittigidiyordan ( http://profil.gittigidiyor.com/entrophy ) hem de sitemden www.arackamerasiparis.com adresinden (pasif) .

Kanun olayına gelince servis araçlarında ve bazı pilot bölgelerde uygulanmakta olan otobüs ve hatlı minibüslerde zorunlu olarak kullanılmaktadır. Rusya bu konuda çok ileridedir. Amerikada bu ürünleri kullandığınızda sigorta acenteleri çeşitli indirimler sağlamaktadır. Pek yakında ülkemizde de zorunlu olmasa bile avantaj yaratılarak kullanılması sağlanacağı beklenilmektedir.

Bu konuda uzman olduğumu düşünüyorum. Bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz?

entrophy

10834 Mesaj
10 Nisan 2013; 17:09:03 

quote:

Orijinalden alıntı: entrophy

Arkadaşlar selam. Ben bu ürünleri 2 yıldır sorunsuz bir şekilde sattım. Birsüreliğine yurtdışında olduğumdan ilgilenemedim ancak yakında tekrar satışa başlayacağım kısmetse. Hem gittigidiyordan ( http://profil.gittigidiyor.com/entrophy ) hem de sitemden www.arackamerasiparis.com adresinden (pasif) .

Kanun olayına gelince servis araçlarında ve bazı pilot bölgelerde uygulanmakta olan otobüs ve hatlı minibüslerde zorunlu olarak kullanılmaktadır. Rusya bu konuda çok ileridedir. Amerikada bu ürünleri kullandığınızda sigorta acenteleri çeşitli indirimler sağlamaktadır. Pek yakında ülkemizde de zorunlu olmasa bile avantaj yaratılarak kullanılması sağlanacağı beklenilmektedir.

Bu konuda uzman olduğumu düşünüyorum. Bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz?

Merhaba.

Ben kamera aldım. Hatta 2 tane aldım. İlk kameradan görüntü kalitesinden memnun kalmadım. Değiştirdim. HDMI çıkışlı 1080p Full HD çekim yapabilem kameradan aldım. Fakat önceki aldığım kamerada da, ikinci aldığım kamerada da çekim sırasında seslere zırıltı karışıyor. Önce arabanın çakmaklık girişinden yapıyordur diyerek bir keresinde de çakmaklığa bağlamadan, kameranın pilini kullanarak çekim yaptım. Fakat sonuç aynı. Sese zırıltı karışıyor. Araba dizel. Acaba motordan mı etkileniyor. Bilmiyorum. Veya cep telefonu buna sebep olabilir mi? Fakat çekim sırasında cep telefonu ile hiç konuşulmadı.

Aldığım araç kamerası bu: http://www.arackarakutu...0-HD-ARA%C3%87-KAMERASI

Yaptığım çekim de bu: Lütfen sesi açarak seyredin. http://www.youtube.com/watch?v=w9WIdICTxDQ

Bir fikriniz var mı bu zırıltı için? havalandırma ızgaralarından giren hava sirkülasyonu buna sebep olabilir mi?

Not: Önemli bilgi. Ev içi çekimlerinde elime alıp çekim yaptığım zaman hiç bir zırıltı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 10 Nisan 2013; 17:11:09 >

204 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:30:11 

aküden kaynaklı bir sorun olabilir diyorum. aküden gelen hatalı akım (adaptörden de kaynaklanabilir) şarj ile ilgili bir takım sorunlar oluşturmuş olabilir sanırım.

Bu mesajda bahsedilenler: @topaz42 Bu mesaja 1 cevap geldi.

entrophy

10834 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:16:58 

quote:

Orijinalden alıntı: entrophy

aküden kaynaklı bir sorun olabilir diyorum. aküden gelen hatalı akım (adaptörden de kaynaklanabilir) şarj ile ilgili bir takım sorunlar oluşturmuş olabilir sanırım.

Kamerayı aküden izole edince de aynı sorunu yaşıyorum. Seyahat gününe kadar bir kaç şey deneyeceğim. Bakalım zırıltıyı kesebilecek miyim.

204 Mesaj
12 Nisan 2013; 8:15:08 

ok beni de bilgilendirin

Bu mesajda bahsedilenler: @topaz42

entrophy

20575 Mesaj
12 Nisan 2013; 9:06:29 

Yeni model arabalarda donanım paketine geri vites kamerası konulduğu gibi ön tarafa da böyle kamera konulsa da kablo karmaşasından kurtulabisek.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

204 Mesaj
29 Nisan 2013; 18:49:12 

işte araç kamerası alınması için bir sebep daha

entrophy

201 Mesaj
29 Nisan 2013; 19:16:18 

Şunun dikiz aynasına takılan çipli versiyonundan yok mu ya, bu çok kaba

"Benim yurdum konuştuğum sözdür. Kimlik ne ülkedir, ne dindir, ne de ailedir. Kimlik insanların paylaştığı ortak değerlerdir."

508 Mesaj
12 Haziran 2013; 14:24:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

Ben bu cihazı aldım geçen yaz başında..İlk aldığım cihazdan memnun kalmayınca dahi iyi bir cihaz seçtim,ayrıca TR'de fiyatlar pahalı arkadaşlar..Dealextreme tarzı sitelerde fiyatlar hem çok daha uygun,hem kargo bedava hem de ürün çeşidi çok..

http://www.dealextreme....pin-av-sd-2-0-lcd-54760

Ekleme: Cihazların fiyatına hafıza kartı dahil olmuyor kendiniz ayrıca almalısınız..Video boyutları HD kayıt nedeniyle büyük oluyor ve hem PC'ye aktarırken hem de youtube'a yüklerken zaman alıyor..Bu süreyi kısaltmanın yolu class 8 veya 10 olan SD kartları tercih etmek ki onlarında fiyatı markasına göre 100 TL'ye ulaşıyor..

ben de araç kamerası almayı düşünüyorum aldıgınız siteden.
http://dx.com/p/mini-1-...ght-vision-black-156601

ancak ben bu yurt dışı sitelerden hiç alışveriş etmedim.
kredi kartı verecegiz sonuçta sıkıntı cıkmasın.
fazla da ing.yok.
yazarsanız sevinirim.

921 Mesaj
12 Haziran 2013; 14:46:19 

konu reklam konusuna dönmüş şirketini tanıtan mı dersin site reklamı yapan mı dersin

House M.D./Spartacus: War of the Damned/Breaking Bad/Sherlock/Criminal Minds/Rizzoli & Isles

28 Mesaj
23 Temmuz 2013; 15:43:32 

yurt dışı sitelerde çok uygun fiyatlı bir çok ürün var.ben şimdi TİNYDEAL sitesinden süper bir ürün siparişi veriyorum. yurt dışı sitelerden alışveriş için biraz internette araştırma yaparsan hemen analarsın..... normalde türkiyede 300 TL ye satılan ürünü ben 70 Dolara alıyorum.... bakalım gelsin paylaşırım sizinle....http://www.tinydeal.com/25-dual-cameras-dvr-car-blackbox-w-g-sensor-p-55460.html

telçeker

8 Mesaj
4 Eylül 2013; 14:43:29 

yurt dışından gelen ürünler daha ucuz olduğu bariz gözükmektedir ama benim dikkatimi diğer unsurlar çekmekte,

1.si; Garanti konusun da, yurtiçindeki garanti veren firmaların fiyatları her zaman 3 krs fazla olsun yine de tercihimdir çünkü başvurabilecegim irtibata geçebilecegimi kısacası sorularıma kolaylıkla cevap bulabilecek yetkili servis isterim....

2.si; gümrük konusun da, bir kamera yada dijital alet aldıktan sonra bu aleti gümrükten geçirmenin sıkıntısını forumdakilerin çoğu bilir sanırım.

3.sü ve en önemlisi; UCUZ ETİN YAHNİSİ OLMAZ...

4 Mesaj
13 Eylül 2013; 15:43:54 

bu işine yarar fiyatıda iyi
http://www.arackamerase...0708&Fstate=&/Hd-Kamera @portiwashere

Bu mesajda bahsedilenler: portiwashere

4 Mesaj
13 Eylül 2013; 15:53:20 

butun siteleri dolaştım bir tek bu sitede araç kameraları ile ilgili profosyonel cözümler var . çift kameralı modeller çok kullanışlı.
http://www.arackamerase...0708&Fstate=&/Hd-Kamera
0

49 Mesaj
6 Ocak 2014; 14:31:55 

arkadaşlar hızlı gidildiğinde de görüntüyü net çekebiliyormu kaç km lik hıza kadar düzgün kayıt yapabiliyor

20575 Mesaj
6 Ocak 2014; 14:42:45 

quote:

Orijinalden alıntı: donanim1

arkadaşlar hızlı gidildiğinde de görüntüyü net çekebiliyormu kaç km lik hıza kadar düzgün kayıt yapabiliyor

Bu kazayı:

http://www.youtube.com/...Clg3o8&feature=youtu.be

Bu kamera çekti:

http://www.aliexpress.c...0P-Full/1141572274.html

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

49 Mesaj
6 Ocak 2014; 15:40:49 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Bu kazayı:

http://www.youtube.com/...Clg3o8&feature=youtu.be

Bu kamera çekti:

http://www.aliexpress.c...0P-Full/1141572274.html

ses kaydıda yapıyor bu güzel, araç çalışmıyor haldeykende kayıt yapma özelliği varmı ayrıca geçmiş olsun