- x
Çekmeceli Derin Dondurucu - Ne Alayım?
66 Cevap49322 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1461 Mesaj
15 Ağustos 2011; 10:43:29 

Forumda oldukça zaman harcadım ama, az kişi kullandığından olsa gerek Derin Dondurucular için yeterli bilgi bulamadım.

Bu konuyu ana konu yaparsak ileride Derin dondurucu arayanlara da faydası olacağını düşünüyorum.

Benim soruma gelirsek;
Ev için çekmeceli bir derin dondurucu arıyoruz. Yer sorunu nedeni ile maksimum 150cm yükseklikte olabiliyor.

Zanussi ZFU219WO modelini buldum, A+ sınıfı, 5 çekmeceli, 157 lt kapasitesi var, yüksekliği 144cm. Fiyatı 550-750 arası geniş bir yelpazede değişiyor.

Zanussi markasının Electrolux'e ait olduğunu, bazı ürünlerinde Vestel'e üretim yaptırdığını biliyorum ama bunun dışında fazla bir bilgim yok. Servis, garanti, dayanıklılık konularında da fikrim yok.

Bunun dışında önerilere de açığım. Marka konusunda hiçbir takıntım yok, her marka olabilir.

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fato65 -- 16 Ağustos 2011; 9:03:45 >

827 Mesaj
15 Ağustos 2011; 19:19:33 

Liebherr alman markası, soğutma işinde iyi bir marka. aynı zamanda uçak jeti de yapıyor ;)

Medium is The Massage

1461 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:20:54 

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Liebherr markasını baktığım yerlerde pek göremiyorum, olanlar da çok pahalı. Türkiye dağıtıcısı ve desteği hakkında bilginiz var mı acaba?

1556 Mesaj
15 Ağustos 2011; 21:04:17 

Liebherr gerçekten çok pahalı electroluxede bakabilirsiniz yada bu zanussiyide alabilirsiniz aralarında fark yok ucuz olanını tercih edin derim ben zaten böyle bir konu vardı electrolux dondurucu ile ilgili vestele de

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

1461 Mesaj
16 Ağustos 2011; 16:48:24 

Zanussi ile ilgili köü bir yorum görmedim araştırmalarımda, şu an itibaeı ile bayramdan sonra onu alacağım gibi görünüyor ama araştırmaya da devam ediyorum.

Bu arada neden Vestel'i eleştirdiğinizi açıklar mısınız, onun da bir modeli var sitesinde onu inceliyordum. Kötü yanları nelerdir?

Çok teşekkürler,

1556 Mesaj
16 Ağustos 2011; 17:24:10 

Vestele Yine yine .Çünkü bir komşumuz Vestel DDP-M1101 W modelini aldı benim kendi gözlelerim ve onun şikayetlerini sayarsak

1)Bikere kesinlikle aşırı sesli çalışıyor hani şu forumda bahsi geçen buz kırma sesinin ondada olduğunu düşünüyorum Geceleyin TAAAAAKKKK TUKKKKKKK diye sesler çıkardığınıda söyledi ayrıca.

2)Kendi gözlemim bikere çekmeceleri hiç güven hissi vermiyor yani tuttuğunda kırılacak mış gibi duruyor electrolux ve zanusside böyle değil ikisinin çekmecelerini inceleyin tutun kalite farkını anlarsınız.

3)Kesinlikle buzlanma yapıyor özellikle et ürünlerinin üzerinde kendim gördüm gözlerimle bunu.

4)Birde en altta kocaman bir kutusu var aslında bu kutu bile küçük içine koyduğumuz şeyler hep buz tuttuğundan kayıyor kutunun içinin eğik bir yapısı var çünkü.

Bu nedenlerden dolayı Önermem.Ben kendim buzdolabı olarak electrolux kullanıyorum iki tane biri üst mutfakta hacmi daha küçük alt mutfaktakinin hacmi daha büyük modelide ENB 52810 X çok memnunum büyük ama ek olarakta derin dondurcu kullanıyorum.Yine electrolux marka ve modelide
EUF27391X ikisindende çok memnunum çok sessizler ve derin dondurucumun içi gerçekten çok büyük ve kullanışlı .Size kesinlikle bu zanussi modelini öneririm çünkü electrolux aeg ve zanussi aynı markalar.İnanınki memnun kalacaksınız.Bu arada ben makedonyalıyım köyde electrolux satmıyorlar.Bizim köyün meşhur markası gorenjedir.Onunda derin dondurucusunu tam 20 yıldır kullanıyoruz sorun yok gorenjeyede bakabilirsin.Gorenjeyi saturn media markt gibi yerlerde bulabilirsin.Ama zanussi bence mantıklı siz bilirsiniz kolay gelsin size

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

1461 Mesaj
17 Ağustos 2011; 11:57:26 

Yorum için çok teşekkür ederim. Ben de bu modeli inceliyordum. Bu durumda Vestel'i alternatiflerden çıkarıyorum.

1-2 hafta daha araştırmaya devam edeceğim, bakalım Zanussi'den daha iyi bir alternatif çıkacak mı karşıma?

1556 Mesaj
17 Ağustos 2011; 14:28:19 

Vestel arçelik beko bunları kesinlikle önermem.Çünkü aynı problemler bunlardada var.Bunlarıda çıkarın.Siemens bosch ve profilonun buzdolaplarının kötü olduğu söyleniyor fakat derin dondurucularını bilemeyeceğim.Size iyi araştırmalar sorunuz varsa sorabilirsiniz

583 Mesaj
17 Ağustos 2011; 16:18:05 

Electrolux EUT 10002 W Tezgahaltı Derin Dondurucu.

Toplam Brüt Kapasite (lt): 110lt.
Dondurma Kapasitesi (kg/24 saat): 12
Enerji Tüketimi (kWh/gün): 0,504
Enerji Sınıfı: A+
Ses seviyesi (dB): 40db
Renk: Beyaz
Boyutlar (YxGxD) (mm): 850x550x612

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenberkay -- 17 Ağustos 2011; 16:21:19 >

652 Mesaj
18 Ağustos 2011; 12:12:20 

Arkadaşlar ben de Derin Dondurucu almaya karar verdim bu aralar.

Birkaç marka ve model inceleme fırsatı bulabildim.

Metronun eski ürünü Alaska'yı inceledim
Metronun yeni ürünü fierman gibi birşeydi hatırlamıyorum onu inceledim.

Enerji tüketimleri ve hacmi öncelikli etkenlerdi benim için. Yukarıdakilerin dış görünüşleri yatay ve uzundu baya..

Sanırım Kipadaydı ya da real/praktiker de hatırlamıyorum kaysu vardı. Onu incelemeye de gerek duymadım.

Gronij mi ne biliyorsunuz o markayı da yatak odasına koyan bir tanıdığım var çok ses çıkardığını söyledi. Hepsiburada.com dan baktım çoğu modeli fazla enerji tüketiyor gibi geldi bana.

Uğur Derin dondurucunun yeni tip modelleri vardı. A++ enerji tasarrufu onlar baya cazip geldi. Yakın bir arkadaşım yeni onlardan aldı. Enerji tüketimi "183" yıllık yani süper.. Yatay düşünürseniz kesinlikle bunu alın derim.

Peki ben niye uğur almıyorum ?

Ben daha fazla para verip, daha az hacimli daha az enerji tasarruflu da olsa dikey bir dondurucu düşünüyorum.

Dikeyler arasında Electrolüx ve Hotpoint arasında kalmış durumdayım.

652 Mesaj
18 Ağustos 2011; 12:23:40 

Hotpoint'i biraz araştırınca çok fazla eleştiri ve şikayet olduğunu gördüğümden hotpointden vazgeçtim.
Şimdilik listede sadece electrolüx var.

Bir mağazadaki çalışan Profilo sattığı halde tavsiye etmemişti.

1556 Mesaj
18 Ağustos 2011; 17:46:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanizm

Arkadaşlar ben de Derin Dondurucu almaya karar verdim bu aralar.

Birkaç marka ve model inceleme fırsatı bulabildim.

Metronun eski ürünü Alaska'yı inceledim
Metronun yeni ürünü fierman gibi birşeydi hatırlamıyorum onu inceledim.

Enerji tüketimleri ve hacmi öncelikli etkenlerdi benim için. Yukarıdakilerin dış görünüşleri yatay ve uzundu baya..

Sanırım Kipadaydı ya da real/praktiker de hatırlamıyorum kaysu vardı. Onu incelemeye de gerek duymadım.

Gronij mi ne biliyorsunuz o markayı da yatak odasına koyan bir tanıdığım var çok ses çıkardığını söyledi. Hepsiburada.com dan baktım çoğu modeli fazla enerji tüketiyor gibi geldi bana.

Uğur Derin dondurucunun yeni tip modelleri vardı. A++ enerji tasarrufu onlar baya cazip geldi. Yakın bir arkadaşım yeni onlardan aldı. Enerji tüketimi "183" yıllık yani süper.. Yatay düşünürseniz kesinlikle bunu alın derim.

Peki ben niye uğur almıyorum ?

Ben daha fazla para verip, daha az hacimli daha az enerji tasarruflu da olsa dikey bir dondurucu düşünüyorum.

Dikeyler arasında Electrolüx ve Hotpoint arasında kalmış durumdayım.

Öncelikle merhabalar aradığınız özellikleri detaylı yazarsanız daha fazla yardımcı olabilirim. Ben köyde gorenje marka dikey tip derin dondurucu kullanıyorum.Ses şikayetim yok herhangi bir şikayetimde yok şu 20 yıllık sürede.Ama dikeylerini bilemem.Electrolux iyi bir tercih olur ama kriterlerinizi daha fazla yazarsanız size daha uygun olanınıda bulabiliriz.

Saygılarımla.

14 Mesaj
31 Ekim 2011; 20:22:28 

quote:

Orijinalden alıntı: fato65

Yorum için çok teşekkür ederim. Ben de bu modeli inceliyordum. Bu durumda Vestel'i alternatiflerden çıkarıyorum.

1-2 hafta daha araştırmaya devam edeceğim, bakalım Zanussi'den daha iyi bir alternatif çıkacak mı karşıma?

merhabalar;
bende bir d.dondurucu alacağım fakat karar veremedim siz dondurcuyu aldınızmı zanussi (Zanussi ZFU 219 WO 162 Lt. 5 Çekmeçeli Derin Dondurucu +A Enerji) yi tavsiye edermisiniz. elektrik kesintisinde 11 saat koruma sağlıyor bu süre diğer donduruculara (uğur, gorenje vb) iyi bir süre değil. tavsiyenizi bekliyorum. teşekkürler

583 Mesaj
1 Kasım 2011; 17:49:59 

http://www.evaletlerim....reti-DAHIL,PR-6127.html

türkiyenin heryerine kargo dahil 579 tl. yanlız teslimat süresi 7 - 10 gün arasını bulabiliyor. ilk teslim bayram sonrası yani. zanussi; electrolux güvencesindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenberkay -- 1 Kasım 2011; 17:51:08 >

14 Mesaj
1 Kasım 2011; 19:39:59 

teşekkürler,
Zanussi ZFU 219 WO 162 Lt. 5 Çekmeçeli Derin Dondurucu +A Enerjiussiyi kullananların değerli yorumlarını bekliyoruz

2166 Mesaj
3 Kasım 2011; 14:03:58 

Altus'un bu modeli nasıldır? Evdeki üstten kapaklı Beko'yu satıp bunu almayı planlıyoruz. Carrefour'da yanlış hatırlamıyorsam 389 liraydı. Alttaki yiyeceği çıkarmak için bütün dolabı boşaltmak resmen işkence, biraz önce bu durumu yaşadım...

http://www.webdenal.com...n-dondurucu_346975.html

583 Mesaj
4 Kasım 2011; 8:50:05 

altus bildiğim kadarıyla yan sanayinin yan sanayisi kalitesindedir.

2166 Mesaj
4 Kasım 2011; 10:57:40 

Mağazada görmüştüm, çok kalitesiz gibi görünmüyordu. 400 lira civarı çekmeceli dondurucu yok sanırım.

12164 Mesaj
4 Kasım 2011; 11:13:31 

dB değerini bilmiyorum ama kompresör markasına ve ses seviyesine bakılarak alınabilir. Arçelik genellikle Samsung'un kompresörlerini kullanıyor.

2166 Mesaj
4 Kasım 2011; 12:27:52 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

dB değerini bilmiyorum ama kompresör markasına ve ses seviyesine bakılarak alınabilir. Arçelik genellikle Samsung'un kompresörlerini kullanıyor.

Samsung kompresör kullanılıyorsa süper. Bizim şimdiki Beko dondurucu SFA adlı firmanın fason ürünü ve TEE kompresör kullanmışlar. Altus'un db değeri 39 olarak görünüyor. Birazdan alışveriş merkezine gideceğim. Bakabilirsem kompresörüne bir bakayım. Bu fiyata Hotpoint var ama bizimkilerin pek gözü tutmadı, zaten forumda da önerilmiyor.

12164 Mesaj
4 Kasım 2011; 13:10:12 

Yok aman Hotpoint'e bulaşmayın hiç bence.

1450 Mesaj
5 Kasım 2011; 2:19:38 

candogan Beko BK7122DF İster soğutucu ister dordurucu olarak kullanıldığı yazılıyor. Bu model hakkında bilgin varmı. Elektrik tüketimi düşükmüdür. Tavsiye edermisin.

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=569&urn=2101&lang=tr-TR

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2166 Mesaj
5 Kasım 2011; 12:55:49 

Bu ürün bizim de ilgimizi çekmişti ama net 75 litre hacimli, biraz küçük gibi. Günlük yarım kilovat harcıyor. Aklım hala Altus'da ama motorunun markasını öğrenemedim.

716 Mesaj
5 Kasım 2011; 23:34:21 

Uğur UCF 210 SSL bir spotcu deposuna koymuş. Bir beyaz eşyanın bayiliğini alınca marka Uğurları satmasını istememiş. O kişi de 600'e veriyor. Garantili ve faturalı. Üstelik 12 ay taksitle. Ürün kafama yattı. Sadece yatay olması istemediğim özelliği.

ZanussiZFU219WO ise dikey olması iyi. Fiyat 579 TL.

Beni düşündüren UĞUR'un yatay olmasından dolayı derindeki ürünleri almanın zor olacağı..Hangisini alayım?

Cahil dostun olacağına akıllı düşmanın olsun
AMD Athlon II X2 240 - GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H - SAPPHIRE HD7750 GDDR3 2GB 128Bit - KINGSTON Hyperx 1600 Mhz 2+2+2+2: 8 GB DDR3- LG GH22NS50 - SAMSUNG HD103SJ 1 TB - COOLER MASTER RS-460 W - XIGMATEK ASGARD Kasa
Logitech Z 5500 5+1 - Microlab solo7c 1+1 - Microlab M-820 2+1
Panasonic TX-L55ET5E 55'' 3D smart Led TV - Philips 32'' Hotel TV. Nissan Note 1.5 DCI Tekna

2166 Mesaj
6 Kasım 2011; 19:52:17 

Bu ürünler hakkında yorum yapamayacağım ama yatay dolapta alttaki yiyeceği çıkarmak büyük problem. Hangi yiyeceğin ne zaman kullanılacağı belli olmuyorki ona göre yerleştiresiniz. Biz yatay Beko kullanıyoruz alttaki gıdaları almak için tüm dolabı boşaltmamız gerekiryor, geçenlerde annem aradığını bulamadı sinirlendi, bir baktım bütün dolabı boşlatmış. Keşke çekmeceli alsaydık diyor. Bu tip yatay dolapların ev kullanımı için uygun olmadığını düşünüyorum. Dondurucudaki gıdalar azalınca elden çıkarıp çekmeceli bir dondurucu almayı düşünüyoruz. Tercih sizin, iyi forumlar...

21253 Mesaj
7 Kasım 2011; 13:10:57 

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

16072 Mesaj
7 Kasım 2011; 19:12:17 

bu sn-t iklim sınıfı ne oluyor acaba

arçeliğin hem buzdolabı hem dd olan cihazına baktımda

ikilim sınıfı olarak sn-t yazıyor

nette bi yazı buldum ama

liebherr in kullanam kılavuuznda yazana göre

http://assi.lhg.liebher...nts/BA/708186900_tr.pdf

sn de +10-32 derece

t de +18-43 derece ortamda çalışıyor cihazlar

o zaman dolapken t sınıfı derindondurucu iken sn sınıfımı oluyor

nasıl bi sistem bu acaba

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

14 Mesaj
7 Kasım 2011; 22:47:40 

İklim sınıfı
Cihaz, iklim sınıfına göre, sınırlı ortam sıcaklıklarında çalıştırılmak üzere
tasarlanmıştır. Bu değerlerin aşılmaması gerekir! Cihazınız için geçerli
olan iklim sınıfı, model plakasında basılıdır.
İklim sınıfı Çevre sıcaklığı
SN + 10° ila + 32 °C
N + 16° ila + 32 °C
ST + 18° ila + 38 °C
T + 18° ila + 43 °C
zannedersem yanlış okumuşun +10ila-32 değil +10ila+32 yine sanırım sn-t demek +10ile+43 °C aralığındaki iklim koşullarına uygundur demektir.

16072 Mesaj
8 Kasım 2011; 9:06:52 

orda yazdığım - -32 olarak değilde 10-32 arası anlamında kullandım

sn-t olunca 10-32

sn-st olunca 10-38 mi oluyor şimdi

arçeliğin hem dolap hem dondurucu olması ilgimi çekti açıkçası

ama cihazın elektrikler gittiğinde sadece 10 saat içindekileri koruması aklımda şüphe işareti oluşturdu

normalde 25-30 saat iken diğer cihazlarda 10 saat çok az bi süre

birde raflarda kapak olmuyormu derin dondurucu olunca

açıktamı kalıyorlar diye düşünmüyor değilim

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

2166 Mesaj
8 Kasım 2011; 19:42:29 

Arçelik'in o dondurucusunda, raf kapağı yok, normal buzdolabı gibi de kullanıldığı için yapmamışlar sanırım. Boyutuna göre içi küçük gibi, diğer modeli 100 litre iken no frost olanı net 75 litre.

14 Mesaj
9 Kasım 2011; 11:15:18 

aristonun kataloğunda ARİSTON UPS 1701 TF NO FROST DERİN DONRUCU bulunmuyor ve aşağıdaki linktede dondurucunun menşei Türkiye yazıyor bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı. fiyat-özellik kıyası yaparsak gerçekten alınabilecek bir ürün gibi geliyor ne dersiniz.

http://yenicarsim.com/a...in-dondurucu/id/243968/

716 Mesaj
9 Kasım 2011; 11:18:04 

Uğur'un 600 liralık olanı C sınıfı imiş.
Evaletlerimden Zanussi ZFU219WO sipariş verdim.

AMD Athlon II X2 240 - GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H - SAPPHIRE HD7750 GDDR3 2GB 128Bit - KINGSTON Hyperx 1600 Mhz 2+2+2+2: 8 GB DDR3- LG GH22NS50 - SAMSUNG HD103SJ 1 TB - COOLER MASTER RS-460 W - XIGMATEK ASGARD Kasa
Panasonic TX-L55ET5E 55'' 3D smart Led TV - Philips 32'' Hotel TV. Nissan Note 1.5 DCI Tekna

14 Mesaj
10 Kasım 2011; 23:30:44 

merhaba, hoover d.dondurucu kullanan varmı arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz,

http://yenicarsim.com/h...in-dondurucu/id/250449/

704 Mesaj
13 Kasım 2011; 13:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

türkiyenin heryerine kargo dahil 579 tl. yanlız teslimat süresi 7 - 10 gün arasını bulabiliyor. ilk teslim bayram sonrası yani. zanussi; electrolux güvencesindedir.

Zanussi ZFU219WO

http://www.evaletlerim....atalog/product&pid=6127

Ben bu derin dondurucuyu bu siteden sipariş verdim ve şu an kullanıyorum. Küçük bir buzdolabı boyutunda, iç hacmi yeterli şimdilik. Ben sipariş verdiğimde ellerinde yoktu, yurtdışından gelmesini bekledim bir süre ve teslimat ve kurulumunu bulunduğum yerdeki Electrolux servisi yaptı. Satılan bayinin telefon ile desteği iyiydi.
İç hacim/fiyat/elektrik tüketimi/marka/kapladığı yer/içindekilere ulaşım kolaylığı gibi kriterlere bakarak çok uygun gördüğüm için bunu tercih ettim.
İçine kurban bayramında kesilen büyükbaş hayvanın iki hissesi kadar et doldurduk ve tam olarak doldu. Şimdilik bir sorun yok, marka/model ve siteyi tavsiye ederim.

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

716 Mesaj
13 Kasım 2011; 23:38:14 

evaletlerim.com'dan verdiğim siparişin nerede olduğunu öğrenmek için kargoya gittim.
Kayıtlarda yok dedi. Firmayı aradım; dondurucuyu electrolüx üzerinden gönderdiklerini söyledi. Şehire kadar elektrolüx'e gelecekmiş.
Sonra hangi kargo dedim. Galiba anlaşmalı kargoları Aras dedi. Siparişin gelmesi 1 hafta-10 günü bulur dedi.
Sitenin kargo takibi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NVN -- 13 Kasım 2011; 23:39:30 >

583 Mesaj
14 Kasım 2011; 9:40:40 

quote:

Orijinalden alıntı: NVN

evaletlerim.com'dan verdiğim siparişin nerede olduğunu öğrenmek için kargoya gittim.
Kayıtlarda yok dedi. Firmayı aradım; dondurucuyu electrolüx üzerinden gönderdiklerini söyledi. Şehire kadar elektrolüx'e gelecekmiş.
Sonra hangi kargo dedim. Galiba anlaşmalı kargoları Aras dedi. Siparişin gelmesi 1 hafta-10 günü bulur dedi.
Sitenin kargo takibi yok.

140 liralık kargo ücretini 40 liraya düşürmenin yolunu bulduk, herkeze yararlandırıyoruz. :)

716 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:12:40 

quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

140 liralık kargo ücretini 40 liraya düşürmenin yolunu bulduk, herkeze yararlandırıyoruz. :)

Güzel, Eren Bey. Ben kötü yaptınız demedim, yanlış anlaşılmasın. Telefonda konuştuğum kişi siz olabilirsiniz. Kapasite-fiyat-elektrik sarfiyatı olarak çok cazip. Hem ben saydığım sebeplerden dolayı 2 tane sipariş verdim(biri babama,diğeri kendime), hem de şuanda sitenizin stoklarında kalmadığını görüyorum.

Sitenizin sipariş detaylarında 'beyaz eşya MNG, ev eşyalaır UPS kargo ile gönderiliyor' ibaresini görünce iki kargo firmasının bulunduğum yere getiren şubelerine bizzat gittim. Gönderen firma ve alıcıda kaydıma rastlanmayınca açıkcası dolandırıldığımı düşündüm. Sonra firmanızı öğlen 12:30 civarında aradım, açan olmayınca 'yemektelerdir' dedim. Sonra cep tefonunu aradım, kullanılmayan bir numara yanıtını aldım :)) dolandırılmış olabileceğimi düşündüm. İş telefonunu bir daha aradım. Görüştüğüm kişi aynen söylediklerinizi söyledi. Cep telefonumu yanlış girdiğimi söyleyip yenisini söylemiştim. Gönderdiğiniz yere telefon numaramın doğrusunu söyleyeceğinizi söylemiştiniz.
Önceki mesajlarda da 'daha önce bu siteden Zanussi dondurucuyu aldığını' söyleyeni görünce rahatladım. Nette kargo dahil en düşük 625'e vardı. Orada da şimdi ellerinde kalmamış. Çok satılan bir ürün. Fiyat olarak nette şuanda en iyi sizsiniz. Ulaşma zamanı 3-5 gün geciksin önemli değil. Ürün sağlam geldikten sonra problem olmaz.
Sitenin sağ üst köşesindeki cep numarısını yenilerseniz hem sizin için hem de almayı düşünenler için daha iyi olacağı düşünüyorum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

583 Mesaj
15 Kasım 2011; 9:01:56 

quote:

Güzel, Eren Bey. Ben kötü yaptınız demedim, yanlış anlaşılmasın. Telefonda konuştuğum kişi siz olabilirsiniz. Kapasite-fiyat-elektrik sarfiyatı olarak çok cazip. Hem ben saydığım sebeplerden dolayı 2 tane sipariş verdim(biri babama,diğeri kendime), hem de şuanda sitenizin stoklarında kalmadığını görüyorum.

Sitenizin sipariş detaylarında 'beyaz eşya MNG, ev eşyalaır UPS kargo ile gönderiliyor' ibaresini görünce iki kargo firmasının bulunduğum yere getiren şubelerine bizzat gittim. Gönderen firma ve alıcıda kaydıma rastlanmayınca açıkcası dolandırıldığımı düşündüm. Sonra firmanızı öğlen 12:30 civarında aradım, açan olmayınca 'yemektelerdir' dedim. Sonra cep tefonunu aradım, kullanılmayan bir numara yanıtını aldım :)) dolandırılmış olabileceğimi düşündüm. İş telefonunu bir daha aradım. Görüştüğüm kişi aynen söylediklerinizi söyledi. Cep telefonumu yanlış girdiğimi söyleyip yenisini söylemiştim. Gönderdiğiniz yere telefon numaramın doğrusunu söyleyeceğinizi söylemiştiniz.
Önceki mesajlarda da 'daha önce bu siteden Zanussi dondurucuyu aldığını' söyleyeni görünce rahatladım. Nette kargo dahil en düşük 625'e vardı. Orada da şimdi ellerinde kalmamış. Çok satılan bir ürün. Fiyat olarak nette şuanda en iyi sizsiniz. Ulaşma zamanı 3-5 gün geciksin önemli değil. Ürün sağlam geldikten sonra problem olmaz.
Sitenin sağ üst köşesindeki cep numarısını yenilerseniz hem sizin için hem de almayı düşünenler için daha iyi olacağı düşünüyorum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

sitemizin sağ üst köşesinde 0530 876 00 22 telefon numarası yazıyor ve aktif durumdadır. operatorunuzun neden bu numara kullanılmıyor dediğini inanın bilmiyorum. evaletlerim.com ; Gürsey Elektronik A.Ş. nin internet sitesidir. sitemizde satılan bütün ürünlerin resmi bayisidir. philipsin, electroluxun ve yaklaşık 20 markanın resmi sitelerine girip bakarsanız hepsinde Gürsey Elektroniği göreceksiniz. bu kargo konusundaki sıkıntı şurdan kaynaklanıyor; electroluxun anlaşması benim mng ile yaptığım anlaşmadan çok daha iyi. bayisi olduğum için aynı anlaşmadan yararlanabiliyorum. lakin birsürü yasal prosedur ve yazışma henüz tamamlanamadığı için kargo işini ana firmaya bırakıyorum. electrolux satış temsilcimize yolluyorum emaili oda gene electrolux lojistiğe aktarıyor. dolayısıyla ne benim nede bahsi geçen şahsın kargo takip numarası gibi bir şeye ulaşmamız pek mümkün değil. ama burası bir A.Ş. merak etmeyin, burda mağazalar arasında bir traş makinesi bile alırken fiş düzenleniyor, imzalanıyor, stoktan düşüyor. her ürün satışında aynı sorular soruluyor. türkiye garantilimi, makine kapıma kadar gelirmi, garantisi varmı. ben bayiyim diyorum, bu sefer paralel ithalatmı diye soruluyor. ben yetkili satıcıyım. paralel ithalatın p si girse şu kapıdan içeri bir daha mal satamam ben. bu son sözlerim size değil ortayaydı.

716 Mesaj
15 Kasım 2011; 13:17:05 

Eren Bey; Balıkesir'de görderdiğiniz Electrolux'un telefonunu PM atarmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NVN -- 15 Kasım 2011; 18:45:27 >

716 Mesaj
1 Aralık 2011; 15:54:35 

Kasım 9 ve Kasım 10'da evaletlerimden verdiğim 2 adet Zanuusii derin dondurucu çeşitli sorunlardan dolayı elime ulaşmamıştır.
Firmayla görüşüp 2 siparişi de dün iptal ettirdim. Kredi kartıma geri ödemenin yapılacağı söylendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NVN -- 5 Aralık 2011; 20:33:45 >

716 Mesaj
6 Aralık 2011; 23:04:42 

Ürünün bir tanesi geçen hafta geldi. Ürün servise gelmiş, üzerinde ne adres, ne de telefon yok. 3 gün sonra aradılar.
Muhtemelen sorun kargodan kaynaklanmış.

Diğerinin iptali için Eren Bey yaparız demişti, yapılmadı.
Yerine geçen kişi geçen hafta yaparız demişti, bugün telefon açtım, firmayla (electrolüx ile) görüşüp döneceğim dedi. (Madem firmayla görüşeceksin geçen hafta neden sipariş iptalini onaylıyorum dedin???) Dönemeyince ben aradım. 1 hafta sonra para kartınıza iade olacak dedi.
1. taksit karttan geçti. 2. taksit ayın 10'unda eksterem kesilince geçecek.
Şimdi al, 2 ay sonra öde kampanyalarından sonra şimdi öde, ürünün gelmesin, paran iade olmasın kampanyası bu olsa gerek.

1 ay oldu. Ortalıkta ne derin dondurucu var ne para iadesi? Kartın limit az kaldığı için başka ürün de alamıyorum.
623 TL ye hızlı al'da vardı. 30 TL ucuza alayım dedim, başıma gelenlere bakın.

Pazartesi param karta yatmazsa gerekli mercilere başvuracağım.

716 Mesaj
6 Aralık 2011; 23:16:09 

Bu 26 kasımda iptal ettik dedinilen siparişin mailime geleni. Aslında iptal olmamış, sadece bana böyle bir mail gönderilmiş.

0

716 Mesaj
14 Aralık 2011; 20:58:03 

Gürsey Elektronik'in diğer telefonunu aradım. Bilgisayar kayıtlarında siparişlerimin ikisinin de teslim edilmiş görüldüğü söylendi. İmkansız olduğunu söyledim. Kim ne zaman teslim etmiş öğrenelim size döneceğiz denildi. Hemen Balıkesir servisini aradım. Ürün bizde cevabını aldım. 2 gün içinde size ulaştıracağız denildi. Birazdan Gürsey Elektronik'ten aradılar. Aynı şeyi onlar da söylediler.

Esas sorunun electroluxün ist deposu ile servisleri arasındaki irtibat eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmıştır.
Önce benim olayı takip etmem ardından evaletlerim.com'un ilgisi ile sorun çözülmüş ve derin dondurucu nihayet bu gün öğlen Balıkesir electrolüx servisi tarafından evime getirilmiştir ve garantisi başlatılmıştır.

Ürüne henüz bişey koymadım. Şık duruyor, dikey olması iyi, yerden avantaj sağlıyor.

583 Mesaj
14 Aralık 2011; 22:58:32 

quote:

Gürsey Elektronik'in diğer telefonunu aradım. Bilgisayar kayıtlarında siparişlerimin ikisinin de teslim edilmiş görüldüğü söylendi. İmkansız olduğunu söyledim. Kim ne zaman teslim etmiş öğrenelim size döneceğiz denildi. Hemen Balıkesir servisini aradım. Ürün bizde cevabını aldım. 2 gün içinde size ulaştıracağız denildi. Birazdan Gürsey Elektronik'ten aradılar. Aynı şeyi onlar da söylediler.

Esas sorunun electroluxün ist deposu ile servisleri arasındaki irtibat eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmıştır.
Önce benim olayı takip etmem ardından evaletlerim.com'un ilgisi ile sorun çözülmüş ve derin dondurucu nihayet bu gün öğlen Balıkesir electrolüx servisi tarafından evime getirilmiştir ve garantisi başlatılmıştır.

Ürüne henüz bişey koymadım. Şık duruyor, dikey olması iyi, yerden avantaj sağlıyor.

electrolux bayisi olarak; electrolux firmasının bu kadar düzensiz ve gerizekalı bir sevkiyat sistemi olduğu için sizden özür diliyoruz. sizinle beraber bir kaç kişi daha bu şekilde ürünlerini beklemek zorunda kaldı. 140 tl lik kargo masrafını 40 tl ye indirmek siz müşterilerimizin kesesini düşünerek yaptığımız bir uygulamaydı. ama sizleri mutlu etmek uğruna bir sürü insanla uğraşmak zorunda kaldık. bu bize zaman ve sabır kaybettirdi ve bu uygulamaya son verdik. anlayışınız için çok çok teşekkürler.

24 Mesaj
25 Mart 2012; 21:06:57 

Bende çekmeceli bir derin dondurucu arıyorum. aklımdaki ürün altus al 309 . bu ürün hakkında bilgisi olan varmı?

Tek kişi kullanacağı için cok buyuk modele ihtiyacım yok. mümkün olduğunca ucuz olması tek şart diyebilirim.

kolaybay.com sitesinde nispeten ucuza buldum. Bu site hakkındada bilgisi olan varsa sevinirim.

1265 Mesaj
30 Nisan 2012; 20:36:00 

quote:

Orijinalden alıntı: raleigh

Bende çekmeceli bir derin dondurucu arıyorum. aklımdaki ürün altus al 309 . bu ürün hakkında bilgisi olan varmı?

Tek kişi kullanacağı için cok buyuk modele ihtiyacım yok. mümkün olduğunca ucuz olması tek şart diyebilirim.

kolaybay.com sitesinde nispeten ucuza buldum. Bu site hakkındada bilgisi olan varsa sevinirim.

Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

766 Mesaj
2 Haziran 2012; 17:28:15 

http://www.electrolux.c...rin_dondurucu/EUT10002W

Electrolux EUT10002W. 3 çekmeceli derin dondurucu
% 0 CFC - çevre dostu

Toplam Brüt Kapasite (lt): 110lt.

Dondurma Kapasitesi (kg/24 saat): 12

Enerji Tüketimi (kWh/gün): 0,504

Enerji Sınıfı: A+

Ses seviyesi (dB): 40db

5 veya 6 çekmeceliler büyük gelecegini düşündüğümüzden 3 çekmeceli düşündük bu model nasıl ne dersiniz? Hızlıal da 686.40TL 12 taksit...

http://www.hizlial.com/...-derin-dondurucu-115-lt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Haziran 2012; 23:52:35 

biz de fairline diye bir marka var babamlar 5 yıl olmuştur alalı hala kullanıyorlar biraz da şans işi mi ne bilmiyorum

766 Mesaj
3 Haziran 2012; 22:56:53 

Yok mu yorumu olan...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2012; 18:59:30 

arkadaşım sana tavsiyem budur 3 çekmeceli olarak http://www.ebeyaz.com/s...ls.aspx?productid=85905

3296 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:16:31 

dostlar bu ürün:

http://www.ebeyaz.com/s...ls.aspx?productid=85905

yan sanayisi var finlux diye dün 380 liraya gördüm ankarada yarın bir gün alıcam bilginize vestel garantisinde mis gibi ürün özellikler aynı zaten sadece finlux yazıyor vestelin ürünü

........ (-_-) Satılık Ürünlerim İçin Dükkanıma Tıklayınız (-_-) ........

........ (-_-) Satılık Ürünlerim İçin Dükkanıma Tıklayınız (-_-) ........

426 Mesaj
20 Ağustos 2012; 23:38:59 

Merhaba. Ben de bir derin donruucu düşnüüyorum 500-600 liraya dikey. Bİlindik markalardan uzaklaştım ben de. Ne önerirsiniz?

Ben böyle şansın ; ben böyle hayatın ; ben böyle kaderin ...

59 Mesaj
17 Eylül 2012; 23:45:05 

Bende derin dondurucu almayı düşünüyorum. Okuduğum yorumlara göre Elektrolüks en iyilerden biri herhalde.
Yorumlarınızı bekliyorum.

400 Mesaj
5 Ekim 2012; 19:32:39 

Arkadaşlar şöyle 3 çekmeceli tezgah altı derin dondurucu uygun fiyata ve kaliteli bulursanız bizede haber verin..

59 Mesaj
9 Ekim 2012; 9:01:11 

Forumu okuduktan sonra electroluks alacaktım Ankara daki bayilerinde ürün bulamadım. Ben bosh 6 çekmeceli olanını aldım. Peşin 1125 tl. 1 aydır kullanıyorum sessiz çalışıyor. Alacak olanlara tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

375 Mesaj
27 Kasım 2012; 12:53:37 

Arkadaşlar kesinlikle elektrolux almayın derim ben aldım sorun yaşıyorum aşağıda yazışmaları görebilirsiniz

1- 2011 yılında almış olduğum nofrost derin dondurucunun bir müddet sonra kapağında buzlanma olduğunu fark ettim. Servise telefon açıp söyledim normal olmadığını gelip bakacaklarını söylediler. Geldiklerinde buzlanma yapmaması gerektiğini değişim yapacaklarını belirterek gittiler. Yeni dolap geldikten 1 hafta kadar sonra oda aynısını yaptı merkezleri değişim yapmamak için derin dondurucunun yerinden kaynaklandığını söyledi. Yerini değiştirdik yine aynı buzlanma yaptı.

Merkez bana sen bu dolabı haketmiyorsun der gibi para iadesi yapabileceklerini tekrar değişim yapamayacaklarını söyledi. İşlerimin yoğunluğundan dolayı bakamamıştım ama bundan sonra yasal sürece girmeyi düşünüyorum.Buzlanma yapmaz diye almış olduğum derin dondurucunun kapağı buzlanıyor. 1 hafta gibi farkettim. Hava aldığı yer küflenme yapıyor.

cevaben yazdıkları

Sn İlgili,

Cihazda herhangi bir problem bulunmamaktadır. Cihazın bulunmuş olduğu ortamdan kaynaklı müşteri memnuniyeti için ürün bir kez değişmiştir.

Tüketiciye ikinci kez para iadesi talep edilmiştir. Fakat tüketici tarafından kabul edilmemiştir.

Saygılarımızla.
Electrolux A.Ş
Tüketici Hizmetleri.

2- Cihazı görmeden bulunduğu ortamdan olduğunu nasıl anlayabiliyorsunuz yeri siz görmediniz ki resimleri ben çektim servise mail attım onuda geçtim cihazın dış aksamında herhangi bir problem bulunmamaktadır kapağın iç tarafında küflenme olmaktadır -18 de kaldığına göre tahmin ediyorum dışı ile alakası olamaz neyse daha önce görüştüğümüz üzere cihazın bulunduğu odayı değiştirdik 1 hafta içerisinde yine aynı küflenme ve buzlanma yapmıştır bu resimlerle ve servis belgeleri ile kanıtlanmıştır rica ediyorum seyirciye oynamayalım eğer böyle bir durumunuz varsa burdan müşteri olacaklara tavsiyem uzman birisini getirin yerinizi inceletin hava almayan bir madde sanırım küflenme yapmaz kapağın iç tarafı buzlanma ve küflenme yapıyorsa ben uzman olmadığım işten anlamadığım halde hava aldığını anlayabiliyorum isterseniz bu konuda bilirkişi raporu alabilirim 2011 in 12 ayında almış olduğum ürünün bedeli 950 tl bana siz bu tutarı ödeyeceksiniz şimdi ise aynı ürün 1100 tl aradaki fark ne olacak bu kadar duyarsız bu kadar anlayışsız bir firma olamaz cevap olarak yazdıkları ve benim karşı olarak yazdıklarıma bakım müşteri memnuniyetini yada müşteri hakları konusunda ne düşündüklerini aşağı yukarı anlayabilirsiniz satış yapana kadar ve cihazlarına o kadar güveniyorlarki bir kez değişim yaptıktan sonra yine a