Şimdi Ara

Yakın Plan: Asus'un maliyet odaklı Kablosuz-N modem/yönlendiricisi DSL-N10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
10.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yakın Plan: Asus'un maliyet odaklı Kablosuz-N modem/yönlendiricisi DSL-N10

Son kullanıcılar arasında ağırlıklı olarak anakart, ekran kartı ve dizüstü bilgisayarlarıyla ünlü olan Asus, aslında pek çok farklı alanda iddialı ürünler sunan bir firma. Son dönemde ağ ürünlerine daha önce hiç olmadığı kadar çok yatırım yapan Asus, hemen her açıklamasında kaliteden taviz vermeden, fiyat/performansı oranı yüksek ürünler sunmayı hedeflediğini dile getiriyor. Ağ ürünleri alanında çok fonksiyonlu cihazlar üzerine yoğunlaşan Asus'un ülkemiz pazarında satışa sunduğu DSL-N10 isimli modemi, 2'si 1 arada formunda bir cihaz.

Üzerinde dört adet Ethernet portu bulunan DSL-N10, hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabilen modem özelliğinin yanında ayrıca yönlendirici olarak internet bağlantısını paylaştırabiliyor. Asus'a göre DSL-N10 aynı segmentteki diğer modemlerden ayrılan bazı özelliklere sahip. Tayvan merkezli firmanın açıklamalarında öne çıkan birinci detay; kolay kurulum. Daha önce ADSL modem kurmuş olanların en az bir kere tecrübe ettiği üzere ilk kurulumda bağlantımızla ilgili VPI ve VCI değerleri istenebiliyor ve bu noktada servis sağlaycısından bu detayların alınması gerekiyor. Asus DSL-N10'da ise tüm bu ayarlar otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

Kullanıcıların modemi prize takıp, internet bağlantısı için gerekli kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra başka bir hiç ek ayar yapılmadan internete çıkabileceğini belirten Asus, bu kolaylığın ADSL bağlantı tipinin otomatik olarak algılanmasıyla yapıldığını ifade ediyor. Temel bağlantı ayarları dışında ihtiyaç duyulacak spesifik güncellemeler için grafik tabanlı kullanıcı arayüzüne sahip olan modemin altı çizilen bir diğer önemli özelliği ise anteni. Bu segmentteki modemlerin 2dBi anten ile geldiğini belirten Asus, DSL-N10 ile çıkartılabilir yapıda 5 dBi anten veriyor ve bu sayede sinyal kapasitesini arttırdığını ifade ediyor.

164 x 116.5 x 31mm boyutlarında ve 255 gram ağırlığında olan modem, 802.11n standardına destek sunuyor. Bu standart kapsamında 150Mbps seviyesine ulaşan veri aktarım hızları sunan cihaz, 2.4GHz frekansında çalışıyor. WiFi için 4MB Flash ve 32MB SD RAM, ADSL için de 1MB Flash ve 2MB SDRAM bellekle donatılan cihazın alış hassasiyeti ise 150Mbps hızında 68dBm seviyesinde seyrediyor. 64-bit WEP ve 128-bit WEP başta olmak üzere çok sayıda güvenlik özelliğine sahip olan DSL-N10'da cihaz yönetimi ise grafik tabanlı WEB arayüzü ile gerçekleştiriliyor. 5dBi antenli Asus DSL-N10, Türkiye'de 50$'ın altında fiyatla satılıyor.

• Şimdi bu modemi alan kişi 4 kişiyle daha paylaşabiliyor yani ben doğru anladım demi ?
  • @erkuterkut1, evet dört kullanıcıya kadar ablosuz internet paylaşımı yapılabiliyor. Ayrıca tüm kullanıcılara farklı bantgenişliği ve erişim seviyesi de atanabiliyor. Bu haber için teşekkürler, incelemekte olduğum bir cihazı.
  • dört kullancıya kadar kablosuz değil 255 kullanıcıya kadar paylaşabilir sadece kablolu olarak 4 kişi kullanabilir
  • ooo çok iyi eğer Türkiyeyede bu fiyattan gelirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FightForBeer -- 14 Ağustos 2011; 19:13:40 >
  • kablosuzda hız istiyorsanız adam gibi 5ghz modem alın.bunlar çok yavaş bakmayın 150 dediğine 100mbps kablodan daha yavaşlar.
  • Inca'nın IM-214NX modeli var çok benzer özelliklere sahip fiyatı da bu seviyede.
    Karşılaştırma yaparsak hangisini almak mantıklı ?
  • "DSL-N10 4 adede kadar kablosuz ağ oluşturmanızı ve her bir ağa farklı derecede bandwith ayırmanıza imkan sağlar. Böylece dilediğiniz ağ dilediğiniz hız olaranında internetten pay alır."

Kablosuz olarak 4pc bağlanır demiyor burada. 4 adet kablosuz ağ oluşturablirsiniz diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orqun06

ooo çok iyi eğer Türkiyeyede bu fiyattan gelirse.

Bide okuyupta yorum yapsan "Türkiye'de 50$'ın altında fiyatla satılıyor."

---------------
    Philips sna6500 iyice canımı sıkmaya başladı. Bende bu modemi almayı dusunuyorum yazılımının yavaş oldugunu duydum. Tek eksigi usb girişinin olmaması birde yazılım sanırım
  • Süper fiyat süper ürün. 5dbi olması çok iyi.
  • apartmana 100mbs bağlatacam 10 kışı ortak kullancaz 144tl ayda ama kışı başına 14.4 tl düşüyor 10mbit sınırsız 15 tl :D
  • benim de philips 6640 mı ne devamlı kopmalar oluyor 82 tl ye güzel bir çözüm olabilir
  • Teknoloji devleri tuhaflaşmaya başladı. Zotac anakart üretir, Sony-Ericson tablet üretir, Asus modem üretir :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Teknoloji devleri tuhaflaşmaya başladı. Zotac anakart üretir, Sony-Ericson tablet üretir, Asus modem üretir :))

2005te asus marka modem almıştım.yeni yeni olan bir şey değil :)
  • Hepsiburada da 103,62 TL.
  • 2005 yılında aldığım asus modem ara sıra kopuyordu ve resetlemeden düzelmiyordu. Kapatıp açınca da bağlanması zaman alıyordu. Bu yüzden asus'dan bir daha kolay kolay modem almam.
  • 2,4 ve 5 ghz i ayni anda çalıştıran 300 mbps n tipi bir LINKSYS alın rahat edin. üzerinde gigabit ethernet, wan ve usb girişi var ve isterseniz evde wi-fi server, ağ depolama veya media server olarak kullanırsınız. Ben mesela 20GB full hd filmleri wi-fi üzerinden laptopumla kesintisiz seyrediyorum. Bilgisayarımdaki değerli solid state hardiskimde yer kaplamasını istemediğim ıvır zıvırlar için de depo olarak kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

quote:

Orijinalden alıntı: Orqun06

ooo çok iyi eğer Türkiyeyede bu fiyattan gelirse.

Bide okuyupta yorum yapsan "Türkiye'de 50$'ın altında fiyatla satılıyor."

---------------
    Philips sna6500 iyice canımı sıkmaya başladı. Bende bu modemi almayı dusunuyorum yazılımının yavaş oldugunu duydum. Tek eksigi usb girişinin olmaması birde yazılım sanırım

modemin iç detay resmine bakınca benim de aklıma hemen sna6500 geldi. modemini açıp içine bakarsan, asusun bu modelini almaktan vazgeçebilirsin gibi geliyor bana. bir de şu dört farklı yayın olayı asusun usb' li bir modelini almıştım hala çalışır durumda, lakin bu modeli pek gözüm tutmadı nedense. yani tek bir farklılık var ise bu konuda o bile ön plana yeterince çıkarılamamış. kaldı ki diğer özelliklerinin farklılığı da ortada yok. sıradan bir model intibağı bıraktı bende. vasat puan alıyor benden.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkuterkut1

Şimdi bu modemi alan kişi 4 kişiyle daha paylaşabiliyor yani ben doğru anladım demi ?

Hayir. Bu modem ile 4 tane farkli SSID ile Wireless yayini yapabiliyor ve bu farkli yayinlari birbirinden ayirarak birbirlerine erisimini, hizlari ve baska ozellikleri yapilandirabiliyorsunuz. Bir cesit VLAN atamasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

quote:

Orijinalden alıntı: erkuterkut1

Şimdi bu modemi alan kişi 4 kişiyle daha paylaşabiliyor yani ben doğru anladım demi ?

Hayir. Bu modem ile 4 tane farkli SSID ile Wireless yayini yapabiliyor ve bu farkli yayinlari birbirinden ayirarak birbirlerine erisimini, hizlari ve baska ozellikleri yapilandirabiliyorsunuz. Bir cesit VLAN atamasi.

bu fotoğrafa baktığında, bir farklılık görebiliyor musun peki? yani bazen bakmak da yeterli oluyor derler. benim ki de karpuz seçer gibi bir manaya geldi adeta.. yani bunu demek istemedim tabi ama bence 4 farklı ssid, birbirinden ayrı erişimler, hızları ve başka özellikleri bunun için iyi bir işlemcisi olması gerek. valla zyxel ile sürünürken bir de asus ile sürünmeyelim. dikkat etmekte fayda var..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.