- x
Samsung Galaxy S2 sorunu
49 Cevap14932 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 15:38:48 

Herkese merhaba arkadaşlar bugün beni ilk defa bir hayal kırıklığına uğratan bir pda markasını size anlatmaya geldim o kadar uğraşlar sonucu aldığım cihazın böyle olması çok moral bozucuydu site adı reklama girermi bilmiyorum ama AndroidTelefonların.com dan aldığım Galaxy S2 cihazımda sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor ilk başta cihazın acayip bir ısınma sorunu var heleki sarj'da iken 42derecenin altına bile düşmüyor 2.3.3 KF3 orj stock rom yüklü neyse bunu geçtim okadar özelliği kücücük kutuya sığdırmışlar 2. sorun ise telefon yeni sim kartları desteklemiyor evet yanlış duymadınız bu son teknoloji diye piyasaya sunulan cihaz yeni sim kartları desteklemiyor olay söyle oldu iPhone 4 den S2'ye geçtim orj micro sim kullanıyorum ilk önce S2'ye orj micro simi doğru düzgün bir şekilde taktım hat geldi herşey normal fakat cihaz internete bağlanmıyor 4senelik nokia n95 çatır çatır micro sim ile internete girerken S2 girmiyor neyse eyvallah dedik micro sim desteklemiyordur gittik normal sim çıkattırdık ama oda ne gene internete girmiyor hatttımı başka telefonlara takıyorum sorun yok arkadaşımın hattını benim telefona takıyorum S2ye çatır çatır giriyor 2 arkadaşımın hattıyla denedik 2sindede girdi cünki 2sininde hattı eski modeldi 1 2 senelik kartlardı ortalarındaki chip bölümü daha geniş ve büyüktü yeni sim kartlarda bu daha küçüktür birde yazılım işine girelim dedik 2.3.3 KG1 tr rom yükleyelim dedik sonuç gene hüsran 2.3.4 KG5 avrupa rom yükledik sonuç gene hüsran birde bütün bunlar yetmiyormuş gibi gece saat 3'de full sarjlı dolu telefonun öglen saatleri nasıl tamamen boşaldığını hala kafam almış değil yani bumudur son teknoloji cihaz daha perşembe günü elime geçti 1hafta olmadı hemen sorunlar baş gostermeye başladı cihazı garantiye göndersem %90 kendi eski hatları ile deneyip tamam diyip gondericekler bana gelicek gene internete girmeyecek degişim istesem cihaz zaten pararell italat değişimi kapsamıyor diye biliyorum hadi değişim oldu diyelim o cihaz 1 ay'ın altında elime ulaşmaz yazıklar olsun böyle bi markaya bidaha samsung dedinmi bir durup düşünmek gerek. biraz sonra şu internet olayını video'ya çekip samsung ve androidtelefonlarına bizzat gostericem bakalım kendi cihazları hakkında ne düşünücekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 14 Ağustos 2011; 23:46:32 >

2401 Mesaj
14 Ağustos 2011; 15:50:12 

bilgisizliğine gelmiş hepsi.

- ısınma sorunu hallediliyor
- internete girme halledilir. sim karta bağlı internete girmeme olayı kolay kolay olmaz. sim kartta problem olsa telefon kartı okumaz. kaldı ki ondan olsa bile çözülemeyecek birşey değildir.
- şarj bitme olayı birçok şeyden yapabilir. en başta kurduğun uygulamalardan.
- her telefonda sorun çıkabilir. bu samsungun rezilliği değildir. olası problemlerde firmalar gerekeni yaparlar çoğu zaman. değişim, ücretsiz onarım vs vs.
- sen daha telefonu aldığın yere götürüp sorunu bildirip cevap almamışsın kalkmış burada şöyle olur, böyle olur, kesin yapmazlar, eski kartla denerler vs vs saydırıyorsun. önce bi aldığın yerle görüş sonuç alamazsan burdaki ordan alan herkes senle birlikte saydırır zaten.

her ne kadar forumun en popüler konuları arasında yer alsa da sanırım görmemişsin, galaxy s2 kullanıcıları konusu diye bir konu var. orada bu sorunlarının tamamına yakını dile getirildi ve bir şekilde çözümleri bulundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 14 Ağustos 2011; 15:52:11 >

Tüm teknolojik gelişmelerden haberdar olabileceğiniz facebook sayfam
www.facebook.com/sawgent

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 15:58:57 

1. Isınma sorunu halledilmiyor 2.3.4 KG5 de kurdum efendim aynı oranda ısınma devam ediyor hele telefonla konuşurken hiç saymıyorum bile
2.internete girmeme sorunu zaten ayrı bi rezzillik 4senelik n95 çatır çatır giriyor 3 4 aylık cihaz girmiyor ben ne yaptıysam çözülmüyor şimdi gidip eski sim kart bulmaya çalış gibi şeyler demeyin
3.sarj bitme olayına hiçbir anlam veremiyorum cihazda hiçbir şey yok ne uygulama neden müzik resim video
4.Her telefonda sorun çıkabilir tamamda bu gibi sorunları ben ilk defa görüyorum cihazı garantiye göndersem 1aydan aşşağıya gelmez zaten ben max 1 veya 2 hafta bekleyebilirim cihaz pararell italat zaten
5.Telefonu androidtelefonları.com dan aldım aldığım yere götürme imkanım yok arada 646 Km var kargo ile bile 2gün sürüyor üstelik daha 3günlük cihazın içini açtırmak hiç istemiyorum yapıcaklarsa adam gibi değişim yaparlar yok yapmıyoruz derlerse 7gün içinde her türlü iade hakkım var bu arada aldıgım yer cumartesi pazar kapalı pazartesi kendilerinede bildircem bu olayı

Ayrıca samsung galaxy s2 kullanıcılar klübünü biliyorum fakat 600 kusur sayfanın hepsini tek tek okumak benim gözümü korkutuyor okadar biliyorsunuz madem siz birşeyler önerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 14 Ağustos 2011; 16:02:14 >

7268 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:13:58 

Hocam şarjda iken hiç ısınmıyor benim cihaz.Sizin cihazda problem olmasın? Teknik servise göndermekte yara var diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 14 Ağustos 2011; 16:15:10 >

Fiat Bravo

2401 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:16:24 

- ısınma göreceli tabi kimisi sobaya dokunur sıcak değil der kimisi çay bardağını kıyısından köşesinden tutamaz. ama çözülüyor.
- eski kart bulmayla ilgili değil. dediğim gibi eski kartlarını okutamayıp yeni kart çıkartıp onunla (her konuda)sorunsuz kullananlar var.
- sonradan yüklü uygulamalar değil. varolan uygulamalar arka planda çalışıyorsa çabuk bitebilir. onları kapatmak için çeşitli uygulamalar kullananlar var. konuyu incele.
- garanti için firmaya göndereceksin cihazı. resmi servisler gibi davranıp 1 ay bekletmemeleri gerekli ve sanırım bununla ilgili bir sözleri de vardı sitelerinde.
- götürme imkanın yoksa kargoyla yollayacaksın. sitelerinden garanti koşullarını incele. yetkili servis ve garanti gibi olmaz bu tip yerler. alırken zaten bunu bilmen gerekirdi.
- senin o dediğin 600 sayfalık konu kullanıcılar kulübü değil. benim dediğim konu 214 sayfa. ama onu da okumayı gözün yemez sanırım. Türk milletinin genel huyudur zaten işine yarayacak şeyler için okumazlar nerde faydasız iş var gidip onunla uğraşırlar. sen de haklısın.

genel tavrından anladığım kadarı ile senin düşüncen şu;
1500 tl para verdim. her istediğimi istediğim gibi yapmak zorundalar. sorun olduğunda yan apartmandaki servislerine 7/24 götürüp telefonu gösterebilmeliyim. ayrıca beni memnun etmezlerse istersem telefonu hemen geri verip paramı geri alabilmeliyim. bunların hepsini istersen yaptırabilirsin ama hepsinin belirli şartı vardır ve maalesef ki senin durumun bunların hiçbirisini kapsamıyor. zira cihazın resmi distribütör garantili değil. o yüzden aldığın yerin garanti şartlarına bağlı olarak oranın imkanlarına tamah etmek zorunda kalacaksın.

www.facebook.com/sawgent

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:35:54 

quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

- ısınma göreceli tabi kimisi sobaya dokunur sıcak değil der kimisi çay bardağını kıyısından köşesinden tutamaz. ama çözülüyor.
- eski kart bulmayla ilgili değil. dediğim gibi eski kartlarını okutamayıp yeni kart çıkartıp onunla (her konuda)sorunsuz kullananlar var.
- sonradan yüklü uygulamalar değil. varolan uygulamalar arka planda çalışıyorsa çabuk bitebilir. onları kapatmak için çeşitli uygulamalar kullananlar var. konuyu incele.
- garanti için firmaya göndereceksin cihazı. resmi servisler gibi davranıp 1 ay bekletmemeleri gerekli ve sanırım bununla ilgili bir sözleri de vardı sitelerinde.
- götürme imkanın yoksa kargoyla yollayacaksın. sitelerinden garanti koşullarını incele. yetkili servis ve garanti gibi olmaz bu tip yerler. alırken zaten bunu bilmen gerekirdi.
- senin o dediğin 600 sayfalık konu kullanıcılar kulübü değil. benim dediğim konu 214 sayfa. ama onu da okumayı gözün yemez sanırım. Türk milletinin genel huyudur zaten işine yarayacak şeyler için okumazlar nerde faydasız iş var gidip onunla uğraşırlar. sen de haklısın.

genel tavrından anladığım kadarı ile senin düşüncen şu;
1500 tl para verdim. her istediğimi istediğim gibi yapmak zorundalar. sorun olduğunda yan apartmandaki servislerine 7/24 götürüp telefonu gösterebilmeliyim. ayrıca beni memnun etmezlerse istersem telefonu hemen geri verip paramı geri alabilmeliyim. bunların hepsini istersen yaptırabilirsin ama hepsinin belirli şartı vardır ve maalesef ki senin durumun bunların hiçbirisini kapsamıyor. zira cihazın resmi distribütör garantili değil. o yüzden aldığın yerin garanti şartlarına bağlı olarak oranın imkanlarına tamah etmek zorunda kalacaksın.

-Isınma göreceli bir kavram olabilir ama ben ısı ölçer ile 42derece gibi bir sıcaklık ölçtüm
-Sanırım benim telefonda bir sorun var ne yaptıysam yeni kartlar ile internet bağlantısı kuramıyorum
-Arka planda hiçbir uygulama çalışmıyordu yatmadan önce hep hafızayı temizlerim
-evet garanti için androidtelefonlarına götürmek zorundayım cihaz 2yıl androidtelefonları garantisi 1yılda distribütör garantisi var diye geçiyor
-214 sayfa bile oldukça uzun bunu hepsini okumak için rahat 1gününüzü ayırmanız gerekir bu kadar boş insan değilim

2401 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:43:01 

- dediğim gibi telefonu nasıl kullandığını bilmediğim için ısı şimdilik göreceli
- belki de ayarlarını kontrol etmen gerekir internet bağlantısı için.
- dediğim gibi o temizleme bir işe yaramıyor. 3. parti uygulamalar ve root ile kesin çözüme ulaşılabiliyor.
- 1 yıl uluslararası garantiyi geç o bir işe yaramıyor. en azından değişim yapılmaz onunla. firmanın kendi garanti koşullarını bir incele.
- forum burda duruyor ve sanırım uzun süre burada olacak. acele etmene gerek yok.

www.facebook.com/sawgent

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:56:03 

- Valla hocam telefon sarj da iken hiç kurcalamıyorum genede 42derece şuanda sarj'da 42.4Derece ile yanıyor yaklaşık 2saatir
- Hocam operatör ile görüştüm ayarlarım ile ilgili hiçbir sıkıntı yok sıkıntı olsa benim hattımla başka telefon nasıl internete girer başka bir hat ise benim telefonumla nasıl internete girer hatlar arasındaki tek fark chip boyutu biraz sonra bu sorunu ayrıntılı olarak gosteren bir video hazırlayacağım zaten

2401 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:10:03 

şarjda ısınır zaten o normal. tüm samsunglar ısınıyor şarjda

ayar derken telefon ayarlarını kasdettim. aslında telefonum internete girmiyor dedin ama nasıl bişeydir, nedir, ne değildir hiç yazmamışsın. girmeye çalıştığında ne hatası veriyor, bağlantı simgesinde bir oynama oluyor mu, olmuyor mu, 3g ile mi bağlanmaya çalışıyorsun, edge ile mi, nereden girmeye çalışıyorsun, hattın ne vs vs bir sürü belli olmayan şey var.

www.facebook.com/sawgent

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:17:50 

quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

şarjda ısınır zaten o normal. tüm samsunglar ısınıyor şarjda

ayar derken telefon ayarlarını kasdettim. aslında telefonum internete girmiyor dedin ama nasıl bişeydir, nedir, ne değildir hiç yazmamışsın. girmeye çalıştığında ne hatası veriyor, bağlantı simgesinde bir oynama oluyor mu, olmuyor mu, 3g ile mi bağlanmaya çalışıyorsun, edge ile mi, nereden girmeye çalışıyorsun, hattın ne vs vs bir sürü belli olmayan şey var.

Hocam aslında cogunu ilk mesaj'da belirttim ama gene yazayım telefonum sadece benim hattım ile internete girmiyor internete girmeye calıstıgımda bağlantı simgesinde biraz ilerliyor öyle bekliyor bir süre sonra sayfa bulunamadı böyle bir sayfa yok tarzı bir şeyler yazıyor 3G ile bağlanıyorum telefonun statusbar'da bi 3G ve H yazıları değişiyor Vodafone hat kullanıyorum anlattıgım gibi benim hattım yeni eski hatlardaki gibi üstündeki chip bölümü büyük ve geniş değil kücük micro sim kartlardaki ile aynı boyutta 64kb ama eski bir sim kart ile denedigimde sorunsuz internete bağlanabiliyorum bu arada şuan telefonun sarjı doldu biraz olsun sıcaklıkta bir düşme var

7268 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:35:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Deagles48

- Valla hocam telefon sarj da iken hiç kurcalamıyorum genede 42derece şuanda sarj'da 42.4Derece ile yanıyor yaklaşık 2saatir
- Hocam operatör ile görüştüm ayarlarım ile ilgili hiçbir sıkıntı yok sıkıntı olsa benim hattımla başka telefon nasıl internete girer başka bir hat ise benim telefonumla nasıl internete girer hatlar arasındaki tek fark chip boyutu biraz sonra bu sorunu ayrıntılı olarak gosteren bir video hazırlayacağım zaten

Hocam yok gerçekten anormal.Benim cihazda ılıklık bile yok yani buz gibi.

Fiat Bravo

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:44:37 

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Hocam yok gerçekten anormal.Benim cihazda ılıklık bile yok yani buz gibi.

Cihazın sürümü nedir acaba şu anda sarjı doldu bataryanın sıcaklıgı 38'e düştü telefonun sıcaklıgı ise 40 derece

7268 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:45:17 

quote:

Cihazın sürümü nedir acaba şu anda sarjı doldu bataryanın sıcaklıgı 38'e düştü telefonun sıcaklıgı ise 40 derece

KG 1

Fiat Bravo

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:53:39 

Aynı sürümü kullanıyoruz

209 Mesaj
14 Ağustos 2011; 18:18:19 

araştırma yapılmadan cihaza demediğini bırakmamışsın anladığım kadarıyla sinirle bilgisayarın başına oturup aklına geleni yazmışsın ... samsungun rezilliği değil senin şansızlığındır her markada mutlaka olur böyle hatalar

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 18:26:09 

Böylesini ilk defa görüyorum daha önce yurtdışı htc hd2 iPhone 3gs iPhone 4 kullandım hiçbirinde en ufak sorun olmadı

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 19:35:38 

Arkadaşlar 3G sorunu çözülmüştür tam video'yu hazırlarken vodafone dan gelen bi mesajda internete bağlanmak için ve mms gondermek için bu mesaja evet yazıp cevaplayın yazıyordu evet yazıp cevaplayınca ayar dosyası geldi kurunca 3G internet sorunu ortadan kalktı yalnız telefonu her sıfırladıgımızda yeniden mesaj atıp ayarları almak gerekiyor ısınma sorunu ise hala devam ediyor KG6 kurup sonuçları sizinle paylaşıcağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 14 Ağustos 2011; 20:03:49 >

561 Mesaj
14 Ağustos 2011; 22:30:06 

hocam sanırım baya bi kafa yorup yapamayınca sinir stres olmussunuz .. sakin kafayla forum içi arayarak cogu problemi çözebilirsiniz ısınma için custom romları da deneyebilirsiniz -sarj konusunda basarılı olanları da var bunları biraz bakınarak biraz da deneyerek kendiniz için en stabil olanı bulursunuz ..

565 Mesaj
14 Ağustos 2011; 23:46:44 

Hocam sormayın 3gündür bu internet sorunu ile uğraşıyordum daha bugün çözebildim ısınma sorunu ise sanırım gecmeyecek KG6'da bile hala devam etmekte

2401 Mesaj
14 Ağustos 2011; 23:53:09 

öğrenirsin öğrenirsin. zamanla ısıtmadan kullanmasını yada ısınmayı nasıl düzelteceğini de öğrenirsin.

www.facebook.com/sawgent

565 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:13:28 

Alın bide burdan yakın arkadaşlar cihazın bugünde geceden ögleye kadar pili bitmiş kapanmış bile.. opetatörden internet yapılandırma mesajı istedim geldi kurdum internete girdim fakat sadece internet tarayıcısı internetten yararlanabiliyor eposta msn market gibi servislerden hiçbiri internet ile erişim kuramıyor ben hayatımda böyle bi telefon görmedim ayrıca statusbar'da sadece H işareti var 3G'de yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 15 Ağustos 2011; 14:14:37 >

1595 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
W.W
15 Ağustos 2011; 14:28:53 

1)Telefonum ısınmıyor.yani öyle dedkleri gibi(elinden fln atan oluyormuş da)
2)Sim kartımı alalı 1 hafta oluyor nete giriyorum.
3)şarj konusunda haklısın4

4)SADECE H İŞARETİ 3G'DEN HIZLI BİR İNTERNETTİR 3,5 G OLARAK ADLANDIRILIR. High-Speed Downlink Packet Access 'İN KISALTILMIŞIDIR.

1743 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:56:54 

quote:

Böylesini ilk defa görüyorum daha önce yurtdışı htc hd2 iPhone 3gs iPhone 4 kullandım hiçbirinde en ufak sorun olmadı

1500 TL verip de bu sorunları yaşadığına isyan ediyorsan birde önceden iPhone 4 kullandım diyorsan ben sana 2500TL'lik iPhone'daki sorunlardan bahsedeyim istersen.
1.Batarya mı çıkaramıyorum,yolda bitse ek batarya takmam gibi bir çözüm yolum yok
2.Geçen arkadaşın telefonunda çok güzel bir müzik dinledim,dedim kendime yollayayim,aaaa birde baktım ki benim iPhone'da bluetooth yok
3.16 GB ya da 32 GB çoğu insana fazlasıyla yeterli gelebilir fakat cihazını tam bir multimedia aracı olarak kullananların dışarıdan(micro sd kart gibi)araçlarla telefonunun hafızasını arttırmasının imkanı yok
4.3G miz var dedik son teknoloji kullanıyoruz dedik ama görüntülü konuşma birtek kablosuz internetle ve iPhone'lar arası oluyormuş,böyle saçmalık hiç yok
Senin Galaxy S2 için saydığın sorunların pek çoğu çözülemese de hafifletilecek sorunlar,mesela ısınma sorunu yeni gelen romlarla ya da arka planda çalışan gereksiz uygulamaların kapatılması,işlemci hızının düşürülmesi vs.ile yani yazılımsal olarak çözülebilir şeyler.Ayrıca anladığım kadarıyla Android konusunda daha çok bilgisiziz.Telefonun kurcalamayıp,forumlarda kafa patlatmadıktan sonra Android'i anlayamazsınız Biraz ilgi isteyen ve bir o kadar da özgür bir işletim sistemi Android.Eğer kısıtlı dünyamızda mutlu mesut bahtiyar yaşarız derseniz iPhone 4 tam size göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkcombil -- 15 Ağustos 2011; 14:58:35 >

827 Mesaj
15 Ağustos 2011; 15:09:34 

Eziyet çekmekten hoşlanıyormusun nedir? Aldığınız yere iade etsenize artık madem bu kadar memnun değilsiniz.

Ya çare sizsiniz yada çaresizsiniz. ..

3831 Mesaj
15 Ağustos 2011; 15:57:43 

42 derecemi bide ölçtüm diyo arkadaşlar onedir ya

565 Mesaj
15 Ağustos 2011; 16:07:24 

quote:

Orijinalden alıntı: yosunkaya

Eziyet çekmekten hoşlanıyormusun nedir? Aldığınız yere iade etsenize artık madem bu kadar memnun değilsiniz.

Hoşlanmıyorum fakat günlerdir yapılabilicek bir şeydir deyip kendim uğraşıyordum en sonunda her şeyi denememe rağmen gene sorun devam ediyor aldığım yere gondermeyi düşünüyorum ama o süre içinde nerden baksanız 2-3 hafta telefonsuz nasıl kalıcağım bilmiyorum zaten gidiş geliş kargodan 4gün kaybedicek bu arada arkdaşın birisi 42 derecemi demiş yeni rekor 43.4 derecedir elde neysede sen bide telefonla konuşurken düşün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 15 Ağustos 2011; 19:30:48 >

565 Mesaj
18 Ağustos 2011; 15:41:15 

Bugün Androidtelefonları.com ile yapmış olduğum görüşmede ısınma sorununun normal olduğunu söylediler 43 derece gibi bi ısıya hangi el veya kulak uzun süre dayanabilir allah aşkına sim kart problemi ilede gönderin burdaki standart sim kartlarımız ile test edelim dediler allah bilir ellerindeki eski sim kartlar ile deneyecekler cihaz sorunsuz internete giricek defalarca anlatmama rağmen chip boyutunda değişiklilige gidilmiş yeni sim kartlar ile bağlanmıyor dememe rağmen sucu benim sim kartıma atıyorlar bu arada iade alıyorlar fakat %10 kesinti varmış bundan sonra android telefonları ile ne alışverişim olur nede başka bir şeyim keşke telpa garanti alsaydım adamlar gıkını çıkarmadan yenisi ile değişim yapıyorlardı cihazı bugün kargoya veriyorum eğer geldiğinde sorunlar gene devam ediyorsa %10= 150TL kesinti ile para iadesi istemekten başka yapıcak bir şey kalmadı

286 Mesaj
18 Ağustos 2011; 17:50:27 

hocam sana açık ve net şunu söyliyim telefon markasına çamur atmadan önce aldığın yere çamur at bende senin gibi s2 almak isterdim bütçe meselesi ace aldım ama emin ol markadan memnunum ( servisle 3 hafta uğraşsamda)
Sen distribitör firmadan almış olsaydın emin ol tüm problemlerin için samsung fazlasıyla ilgilenirdi ama farklı ithalatçıdan aldığın için sorunların var ve kimse ilgilenmiyor çözülemüyeceğini düşünüyorsun.

565 Mesaj
18 Ağustos 2011; 22:02:46 

quote:

Orijinalden alıntı: EnGErD

hocam sana açık ve net şunu söyliyim telefon markasına çamur atmadan önce aldığın yere çamur at bende senin gibi s2 almak isterdim bütçe meselesi ace aldım ama emin ol markadan memnunum ( servisle 3 hafta uğraşsamda)
Sen distribitör firmadan almış olsaydın emin ol tüm problemlerin için samsung fazlasıyla ilgilenirdi ama farklı ithalatçıdan aldığın için sorunların var ve kimse ilgilenmiyor çözülemüyeceğini düşünüyorsun.

Aynen öyle kardeşim ama bu işte sadece aldığım frimayada çamur atmak olmaz markanın'da azda olsa bu işte payı var daha önce çok yurtdışı bazı telefonlar kullandım htc hd2,3GS,4 hiçbirinde en ufak sorun olmadı ilk samsung cihazımı aldım ve durum budur.. androld telefonları yerine tabiki telpa başarı v.b yerlerden alsaydım sorgusuz sualsiz en ufak soruna değişim yaparlardı fakat onlarda anasının gözü kadar fiyat çekiyorlar insanda paralel ithalata yöneliyor böyle olunca

177 Mesaj
19 Ağustos 2011; 5:46:02 

ilk mesajını okudumda ben s2 alalı 2 gün oluyor ondan 3-4 gün öncede lanet turkcellden vodafone geçiş yapmıştım haliyle sim card daha 5 günlük

telefonu kutudan çıkardım sim card takıp çalıştırdım 2 dk. falan

internete girmek için ayarları yapayım dedim ama zaten çat diye vdafone internet mobil ağ ayarlarının içine yerleştirmişti 3 dk. buna desen senin atıyorum 5 gündür uğraştığın olaylar 5 dk.mı aldı

ısınma sorunu içinde önceden araştırmıştım zaten stock romla ısınacağını biliyordum evet kısmen bir ısınma var evet ama öyle aşırı değil bence

696 Mesaj
19 Ağustos 2011; 13:33:54 

quote:

Orijinalden alıntı: tazmaniac

ilk mesajını okudumda ben s2 alalı 2 gün oluyor ondan 3-4 gün öncede lanet turkcellden vodafone geçiş yapmıştım haliyle sim card daha 5 günlük

telefonu kutudan çıkardım sim card takıp çalıştırdım 2 dk. falan

internete girmek için ayarları yapayım dedim ama zaten çat diye vdafone internet mobil ağ ayarlarının içine yerleştirmişti 3 dk. buna desen senin atıyorum 5 gündür uğraştığın olaylar 5 dk.mı aldı

ısınma sorunu içinde önceden araştırmıştım zaten stock romla ısınacağını biliyordum evet kısmen bir ısınma var evet ama öyle aşırı değil bence

stock rom kullanıyorum güncelledim.2.3.3 ke 7 var bende.ısınma sorunu falan yok.

eski ke 2'de vardı ama ke7'de yok.

Twitter : // Kerem Pekçabuk

177 Mesaj
19 Ağustos 2011; 15:26:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kerempek

stock rom kullanıyorum güncelledim.2.3.3 ke 7 var bende.ısınma sorunu falan yok.

eski ke 2'de vardı ama ke7'de yok.

ya bakma benim de sorun dediğime öyle alışmış millet söylemeye ben de o yüzden anlaşılsın diye öyle söyledim çok zorlayınca o kadar hafif bir ısınmaki ona sorun denemez evet ki ben zerre kadar sorun etmiyorum ben de 2.3.3e yükselttim ama aldığımdan beri elimden düşmüyorki onu yükle bunu yükle oyunları dene falan garibim napsın isyan eder diyordum ama bir kere ne bir kasma ne bir yavaşlama yaptığını görmedim

1554 Mesaj
20 Ağustos 2011; 22:10:56 

3 tane aldık üçüde felaket yanıyo

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2260 Mesaj
20 Ağustos 2011; 23:16:14 

quote:

Orijinalden alıntı: EnGErD

Öncelikle geçmiş olsun umarım sorunlarınız hal olmuştur...

Arkadaşa katılıyorum ve eklemek istiyorum zaten bin tl üzerinde bir cihaz alırken 150 250 tlye bakmamak lazım böyle güçlü cihazlarda mutlaka resmi alım gerçekleşmeli

Sonradan çıkacak sorunlarda garanti kapsamından sonuna kadar yararlanmak ve aldığınız siteye firmaya değilde direk servise verme imkanınız olması için...

Isınmaya gelince cihaz çift çekirdek fan yok ne kadar soğur bilemem tek çekirdekli cihazlar bile yüklendinizmi cayır cayır yanıor sarjdada ısınması normal samsungun huyu bu bende ilk galaxy vardı sarjda yanıyordu...

Pil bir günü çıkarmalı ama öyle olmasına inanamıyorum eğer öyleyse almamak lazım sgs 2 yada htc sensation artık bu zamanda pil için e işte android çok tüketiyor bahanesi olmaz sen çift çekirdek koyuyorsan netbooklardan güçlü bir telefon yapıyorsan pilide yapacaksın...

Obscure Disorder | This World Eating Me Inside Life has betrayed me once again, I accept that some things will never change... Do you wonder why I prefer to be alone? Have I really lost control?.... | Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ

2 Mesaj
21 Ağustos 2011; 2:44:26 

ARKADAŞLAR BENİM İÇİN ŞARJ SÜRESİ ISINMA PROBLEMİ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL AMA BİRTEK SORUNUM VAR BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

TELİ ALALI 2 HAFTA OLUYO KİLİDİ AÇMAK İÇİN EKRAN KİLİDİ TUŞUNA BASTIĞIMDA İLK ÖNCE EKRANDA YUKARDAN AŞAĞIYA BEYAZ ÇİZGİLER BELİRİYO 1 SANİYE CİVARI GÖRÜYOSUN SONRA AÇIK HALİNİ GÖRÜYOSUN 1 SANİYE CİVARI SONRA EKRAN KİLDİ GÖRÜNTÜSÜ GELİYOR. BAZEN KONUŞMALARDA SENSÖR ÇALIŞIRKEN KULAGA YANAŞTGINDA KAPANAN EKRAN KULAKTAN AYIRINCA TEKRAR O ÇİZGİLERİ GÖRÜYORUM BUNLAR DEVAMLI OLAN ŞEYLER DEĞİL AMA 40 AÇILMADA EN AZ 25 İ ÖYLE OLUYOR

TELEFON ÇOK KULLANIŞLI İSTEDİĞİM HERŞEYİ YAPIYORUM HİÇ BİR SIKINTI YOK AMA IPHONEUN EN DÜŞÜK TEİ BİLE KİLİT TUŞUNA BASTIĞINDA ŞAK DİYE KİLİT GÖRÜNTÜSÜ GELMESİ BENİ YÜKSEK FİYATLI TEL ALACAKSAN GİT İPHONE AL DEDİRTİYOR GTTİK GARANTİLİ TEL ALDIK HERKES KAÇAK IPHONE KULLANIYOR SKINTILARI YOK BİZİM SUÇUMUZ NEYDİ SERVİS BANA NE DERECE YARDICI OLUR ARKADAŞLAR İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM

3051 Mesaj
26 Ekim 2011; 7:06:01 

yaw eski 2006 2007 nokialarda şarjda ısınıodu ama hiç problem olmuodu.şimdimi şarjda ısınan telefon problem oldu

200 tl lik poly pad var ne işlemcisi bişiey sayılır nede içindeki bileşelnler. oda ısınıo sarjda film izlerken felan

demekki bir markaya javascript:void(AddText('[:\-]'))mal etmemek gerek

578 Mesaj
31 Ekim 2011; 1:53:10 

Muhtemelen paralel ithalat olduğundan ülke geneline yönelik ayar vs. ler tele yüklenmemiş ki sonradan gelen ayar dosyası ile bunu çözmüşsünüz.
Yine kullandığınız şarj aletinin ülke elektrik sistemine uyumluluğunu bir başka deyişle voltaj ayarlarını da kontrol edin. Hatta mümkünse başka bir şarj aletiyle deneyin. Dediğim gibi ülke elektrik sistemine bir uyumsuzluk olabilir. Cihaz üzerine takılan pil orijinal olmayabilir. Bunları da gözden geçirin.

İlaveten 4077 Sy Tüketici Yasası bu konuda açık. Satın aldığınız ürünün paralel vs gibi bir ayrımı yok buna göre. Satıcı malın ayıp ve kusurlarından sorumludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prmtr -- 31 Ekim 2011; 1:57:54 >

NISSAN X TRAIL

3 Mesaj
7 Aralık 2011; 20:21:58 

Çok acil sorundur çözene çok müteşekkir kalacağım.

Telefonu bu gün Askeri bir birliğe girerken kapalı şekilde teslim ettim. ıpohe 4 ile aldılar aynı dolaba koydular.

Çıktığımızda o telefonun ekran kalibrasyonu bozulmuştu . O neyse benimkinde büyük sorun çıktı. Sd kart bozuk hatası veriyor. İçerisinde 5-6 uygulama var onlar giderse neysede igoda gidecek sanırım .

Hayır deli oldum içerde nasıl bir alet vardı ne oldu anlamadım. Bana yardım sd kartı biçimlendirmeden içerisinden verileri alabilirmiyim. Veya biçimlendirme olsa dahi orjinal lisanslı ogiyu nasıl kurtarabilirim.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler

7 Mesaj
13 Şubat 2012; 2:16:22 

Deagles madem hiçbirinde sorun yoktu niye değiştin ki bu kadar telefonu ben anlamadım. Bayağı bi ayran gönüllüyüz galiba :)

512 Mesaj
13 Şubat 2012; 7:41:28 

Bu telefonun sendeki tüm problemleri böyle küçük problemlerse bu gayet iyi birşey butür büyük telefonlarda bazı problemlere gözyummak en iyisi LG BL 40 telefonumla rezil oldum ben mesela 16 aydır elimde 12 ayında garantideydi yada bozuktu bu telefon

11 Mesaj
16 Şubat 2012; 14:47:31 

arkadaslar benım telımde suan oyunlardan 1 anlıgına cıkıyor pause ye basmısım gıbı menu ye donuyor 1 ay olmadı daha vatan bılgısayardan aldım moralımı bozmaya devam edıyorrr cvp verırsenız

11 Mesaj
16 Şubat 2012; 14:48:47 

benım de ıgo gıttı ılk haftasında

11 Mesaj
16 Şubat 2012; 14:58:11 

quote:

Orijinalden alıntı: komohdi

Çok acil sorundur çözene çok müteşekkir kalacağım.

Telefonu bu gün Askeri bir birliğe girerken kapalı şekilde teslim ettim. ıpohe 4 ile aldılar aynı dolaba koydular.

Çıktığımızda o telefonun ekran kalibrasyonu bozulmuştu . O neyse benimkinde büyük sorun çıktı. Sd kart bozuk hatası veriyor. İçerisinde 5-6 uygulama var onlar giderse neysede igoda gidecek sanırım .

Hayır deli oldum içerde nasıl bir alet vardı ne oldu anlamadım. Bana yardım sd kartı biçimlendirmeden içerisinden verileri alabilirmiyim. Veya biçimlendirme olsa dahi orjinal lisanslı ogiyu nasıl kurtarabilirim.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler

benımde ıgo ılk haftasında gıttı tabı dıger sd karta olan uygulamalarda hata verdi kurtaramadım

34 Mesaj
27 Nisan 2012; 21:26:15 

Tamam beyler o ısınıyo bu ısınıyo falan demişsiniz herkese suç atmışsınızda bu samsungun hiçmi suçu yok nasreddin hoca misali. Madem sen incecik bi telefon yaptın madem içine iyi bi işlemci falan koydun iyi bi soğuktma yoluda bul insanlar mağdur olmasın adamın işi gücü yok yalanmı atıcak 42 derece ölçtüm diye

883 Mesaj
27 Nisan 2012; 23:14:08 

Hocam ne kadara aldınız bu cihazı çok merak ettim

Samsung Galaxy Note II Titanium Gray / SE Xperia™ ARC Midnight Blue / Samsung Galaxy S3 Mini Marble White
Kirsiz passız,Arı duru özümüz,Namussuza kanlı hançer sözümüz. Çok uzaktır dostlar bizim yolumuz. Durana yürüyene bin selam olsun.
Anroid, iPad'i ilk kez geçti!

12 Mesaj
18 Mayıs 2012; 2:14:47 

Arkadaşlar Bu Telefonları Nereden Aldınız inanın Bilmiyorum :) Şarjda Şimdi Yanımda Mesaj Falan Da Atıyorum Şimdi Tam Doldu Dedi Ve inanın Isınma Yok...Ha Oyun Oynarken Isınıyor Ama Çok Az Bu Kadar Yüksek Olanaklar Sonunda BU Gayet Normal Arkadaşımda Canavar Gibi Bir Pc Var O Bile Isınıyor Şarjı Da Valla Çok Mükemmel Gidiyor BUNLARI Çok Objektif Yazıyorum Beni Tek KIL Eden Gece Kameradan Daha Büyük Bir Performans Bekliyordum AMA Hayal Kırıklığına Uğradım.Müzik Video Hele Ki İNTErnet Canavar Gibi Pc Kadar Güzel Valla Hp i5 Pc Var Evde Çoğu Zaman Kullanmıyorum Bile :) Bence 1 2 Telefonda Çıkan Sorunlar Yüzünden Telefonun İfonlatibarını Ayaklar Altına Almayalım Piyasadaki En İyi Telefonlarda bİRİ...

40 Mesaj
27 Mayıs 2012; 6:56:20 

Selam
Bu tip sorunlar birazda bilgisizlikten kaynaklanıyor.Plastik ince bir kasa içerisinde çift çekirdeğe sahip 1.2 Ghz hızındaki bir telefondan bahsediyoruz.Ati ya da Nvidia ya da Amd ve ya Intel...Hepsi de 90 dereceye kadar işlemcilerinin çıkabileceğini, bunun bir sorun teşkil etmeyeceğini söylüyorlar.Kullanılan Samsung cihazda son derece ileri teknolojiye sahip bir cihaz.İşlemcisinin ne fanı var ne de bakır soğutucuları.Ne de kasasının kenarlarında soğutma ızgaraları...Çift çekirdekli bir işlemci için, üstüne üstlük paket bir işlemci için (işlemci, grafik, giriş çıkış birimleri, ses hepsi iç içe, tümleşik) 43 derece hiçbirşey...Iphone 4 ve 4s modelleri zaten destekledikleri işlemci hızlarının altında çalışan cihazlar.Android işletim sistemi zannediyorsam bu çift çekirdeklerden ikisini de hiç uyutmuyor.Hani cihaz uykuya geçince bir çekirdek kapanır vs... gibi.Bana göre bu Android 4.0'da çözülmüştür muhtemelen.Android, linux tarzında sürekli gelişen bir işletim sistemi.IOS stabil.Ne ileri ne geri.Eğer sadece kullanıcı iseniz Android telefon asla almayın.Ben kızıma aldım.Eski telefonunu özlüyor. :) Eğer kurcalamayı seven biriyseniz gidin Android yada Linux bir cihaz alın...Kolay gelsin...

8 Mesaj
10 Haziran 2012; 11:52:08 

merhaba arkadaslar; benim bir sorunum var.. Samsung galaxy s2 aldım.. Ama, sms modundayken 3 sayfayı doldurunca otomatik olarak mms moduna geçiyor bunu nasıl düzeltebilirim ? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

3831 Mesaj
10 Haziran 2012; 12:53:31 

ya arkadaşlar şu konuyu hortlatıp hortlatıp durmayın telefonun ana konusuna yazın buraya yazarak bilgi edinemezsiniz

7268 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:00:14 

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

ya arkadaşlar şu konuyu hortlatıp hortlatıp durmayın telefonun ana konusuna yazın buraya yazarak bilgi edinemezsiniz

Kesinlikle.

Fiat Bravo

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Android Telefonlar » Samsung » Samsung Galaxy S2 sorunu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.539