Şimdi Ara

Samsung, akıllı telefonlarındaki isimlendirme sistemini yeniden düzenlemeyi planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, akıllı telefonlarındaki isimlendirme sistemini yeniden düzenlemeyi planlıyor

Uzun bir süre boyunca geliştirdiği cep telefonlarını isimlendirirken N, C, X ve E gibi harflere yer veren Nokia'nın, Symbian Anna işletim sistemli 500 ''Fate'' modeliyle sayı sistemine geri döndüğüne hep beraber şahit olmuştuk. Görünüşe göre 2011 yılının ikinci çeyreği itibarıyla gerek toplam cep telefonu satışlarında gerekse akıllı telefon satışlarında dünyanın en büyük ikinci üreticisi olarak nitelendirebileceğimiz Samsung da isimlendirme sistemini revize etmeyi planlıyor.

Litvanya merkezli Mobili linija sitesi Samsung'un yeni isimlendirme şemasını internette yayınladı. Yayınlanan şemanın en üst kısmından itibaren sırayla S, R, W, M ve Y gibi harfler dikkat çekiyor. Her bir harfi detaylandıracak olursak;

Samsung, akıllı telefonlarındaki isimlendirme sistemini yeniden düzenlemeyi planlıyor

Galaxy S serisi: Samsung'un amiral gemisi seviyesindeki akıllı telefonlarında S harfi kullanılmaya devam edilecek. (Örn: Galaxy S II)

Galaxy R serisi: Galaxy R serisi, segment açısından S serisinin altında yer aldığı gibi vergiler hariç 300 - 400 Euro arasında fiyat etiketine sahip olacak.

Galaxy W serisi: Galaxy W serisinin, Galaxy R serisinin altında konumlandırıldığını görmekteyiz. Bu serinin üst sınıfta yer alması ve 200 - 300 Euro arasında satışa sunulması bekleniyor.

Galaxy M serisi: Orta segmentte konumlandırılan Galaxy M serisi, Galaxy W serisinin altında bulunacak. Bu serinin ise 150 - 300 Euro arasında fiyatlandırılacağı düşünülüyor.

Galaxy Y serisi: Galaxy Y serisi için alt segment veya giriş seviyesi diyebiliriz. Galaxy Y ile genç kitle hedef alınacak ve fiyatlar 130 Euro civarında olacak.

Samsung harflerin yanısıra bazı eklentilerden vazgeçmiyor. Örneğin;

Pro: QWERTY klavye ile donatılan akıllı telefonlar (Sony Ericsson'un da benzer bir stratejiyi izlemediğini hatırlatalım)

LTE: LTE (Long-Term Evolution) ağlarını destekleyen akıllı telefonlar

Plus: Tasarım bakımından pek bir değişikliğe rastlanmasa da bazı teknik özellikleri bir üst seviyeye çekilen akıllı telefonlar (Örn: Galaxy S - Galaxy S Plus)

Samsung'un yeni isimlendirme stratejisi yalnızca Android işletim sistemli Galaxy serisini kapsamıyor. Bada mobil platformunu kullanan Wave serisinin üst modelleri Wave II, Wave III, Wave IV şeklinde isimlendirilirken, daha alt seviye modellerde M ve Y harfleri kullanılacak. Benzer şekilde Windows Mobile / Windows Phone 7 işletim sistemi desteğini arkasına alan Omnia serisinin üst segment çözümlerinde tek sayı yer alacak. (Örn: Omnia 7) Daha alt seviye çözümlerde ise W, M ve Y harfleri bulunacak.

Bakalım Mobili linija tarafından yayınlanan Samsung'un yeni isimlendirme sistemi akıllı telefonlarda yaşanan karmaşanın önüne geçebilecek mi? İşte bunu bizlere zaman gösterecek.

• galaxy sülalesi iyidi yaw s, lite ,mini.ace vs diye ne güzel gidiyorduk
  • galaxy işini çok abarttı bence artık bitirmesi lazım
  • o kadar modelle bı galaxy kurar artık.
  • Galaxy ailesi candır bırakılmaz
  • S forever.
  • type-r gibimi olcak :D adam gibi isim verin 1800 lira verip galaxy s 2 marka telefonum var demek istemez kimse elit isimler bulmaları lazım.
  • Galaxy W, M, Y'i yakında görmeye başlarız...
  • samsung donanim konusunda tartismasiz lider fakat konumlama ve markalasma konusunda hala uzakdogu kafasiyla haraket ediyor. galaxy, iphone 3gs isimlendirmesini taklit amaciyla ortaya cikmis gibi duruyor. samsung galaxy s> samsung gs. hani mevzu oyle ''telefonlarimiz galaxy'deki her bir yildiz gibi'' falan da degil. ustelik giris seviyesinden ust seviyeye kadar onlarca cesit cihazda galaxy isminin bulunmasi galaxy ismini iyice siradan yapiyor.
    ayrica turkiye'de galaxy ismini duzgun telaffuz edebilen telefoncu henuz goremedim
  • galaxy serisininin kod adları aslında iyiydi ama herkes dalga geçmeye başlayınca samsung böyle bir şey yapmaya karar vermiş

wave serisinde w'nin olacağını sanmıyorum çünkü wave II zaten 200 euro'nun altında satılıyor

wave II,wave III diye devam eden seriye dahil olmayan telefonlar 200 euronun üstündeyse satılmaz

windows phone telefonlar için belli standartlar var ve bu standartları sağlayan telefonların 200 euro'nun altında bir fiyata üretebilmek oldukça zor

yani bu adlandırma sadece galaxy serisinde tam anlamıyla kullanılır o da kafa karışıklığına yol açabilir

bir de yeni çıkacak galaxy r 400 euronun altındaysa f/p oranı çok yüksek bir telefon olacak demektir
  • okadar çok model varki artık alfabedeki harflerin hepsi doldu japonca veya çinceye yönelsinlerr :)))
  • Samsungun yeni isimlendirme kararı nokianin iki.gün önce yaptığı androidten daha ucuz win.phone 7 lı telefonlar satacağız aciklamasinin ardından böyle karar alması kimsenin aklına gelmemiştir çünkü en ucuz win.phone 7 Ye rakip aynı fiyatta androidli galaxy modellerinin açıkça yolda olduğunu söylemiş oldu , buna artı olarak Samsungun yeni isimlendirme aciklamasina kızanlar nokianin bundan kat ve kat fazla olan model ve modellerin yüzlerce harflendirmelerini eş geçmeyin ve Samsunga çamur atmayın .
  • @..Knight..

Hocam verdiğiniz haberlerde neden hiç kaynak belirtmiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer

@..Knight..

Merhaba,

Yayınladığımız haberleri ana sayfamızdan okuduğunuz takdirde verdiğimiz kaynakları görebilirsiniz.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-akilli-telefonlarindaki-isimlendirme-sistemini-yeniden-duzenlemeyi-planliyor.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 16 Ağustos 2011; 15:52:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

@..Knight..

Merhaba,

Yayınladığımız haberleri ana sayfamızdan okuduğunuz takdirde verdiğimiz kaynakları görebilirsiniz.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-akilli-telefonlarindaki-isimlendirme-sistemini-yeniden-duzenlemeyi-planliyor.htm

Bu haberi Litvanca'dan mı çevirdiniz?

• quote:

quote:

quote:

@..Knight..

Merhaba,

Gerek yabancı blog siteleri için gerek bizim için temel kaynak burasıydı. Yeri geldiğinde Donanımhaber'de Hollandaca, Almanya, İtalyanca, Rusça, Çince, Japonca çeviriler de yapıyoruz. Elbette Google Translate'in çevirilerine tam anlamıyla sırt dayayamayacağımız için diğer sitelerden de verilen bilgileri kontrol etmiyor değiliz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@..Knight..

Merhaba,

Gerek yabancı blog siteleri için gerek bizim için temel kaynak burasıydı. Yeri geldiğinde Donanımhaber'de Hollandaca, Almanya, İtalyanca, Rusça, Çince, Japonca çeviriler de yapıyoruz. Elbette Google Translate'in çevirilerine tam anlamıyla sırt dayayamayacağımız için diğer sitelerden de verilen bilgileri kontrol etmiyor değiliz.

Vallahi lafı dolandırmadan açıkça söyleyeyim o zaman; ben ne zaman phonearena, gsmarena, engadget gibi sitelerde bir haber görsem, bir kaç saat içerisinde çevirisinin de burada yayınlandığını görüyorum. Hatta öyle ki bazen başlıklardaki veya metin içerisindeki yazarın üslubuna dayalı ifadeler bile bire bir çeviriliyor. Açıkçası bu haberin de yine gsmarena'dan alındığı düşüncesindeyim :)

• quote:

Vallahi lafı dolandırmadan açıkça söyleyeyim o zaman; ben ne zaman phonearena, gsmarena, engadget gibi sitelerde bir haber görsem, bir kaç saat içerisinde çevirisinin de burada yayınlandığını görüyorum. Hatta öyle ki bazen başlıklardaki veya metin içerisindeki yazarın üslubuna dayalı ifadeler bile bire bir çeviriliyor. Açıkçası bu haberin de yine gsmarena'dan alındığı düşüncesindeyim :)

GSM Arena ile kaynaklarımız ortak olduğuna göre giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinde benzerlikler olabilir. Ancak birebir çeviri hele ki başkasının ifadelerini kendi ifademmiş gibi yansıtmam söz konusu olamaz. Genelde başkasına ait ifadelere yer vermek istediğimde ifadenin kime ait olduğunun vurgusunu yaparım. Bir gelişme yaşandığında olabildiğince pek çok kaynaktan bilgi edinir ve ne anladıysam onu yazarım. Bu konuda yeteri kadar açıklama yaptığımı düşünüyorum ve daha fazla açıklama yapmaya gerek duymuyorum.

İyi akşamlar, iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 16 Ağustos 2011; 21:47:46 >

• Çok fazla smartphone ları vardı bu adamların, düzgün bir sisteme geçecek olmaları iyi olmuş.
  • Atın şu başındaki Galaxy'yi artık. Daha etkileyici bir isim bulun arkadaş, ben beğenmiyorum nedir o öyle.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.