Şimdi Ara

TMC Geliyor !! [Nihayet] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
0
Favori
13.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osman_goksel

ROM bozulmuş. Muhtemelen kontak açıp kapatırken gelen dengesiz voltajlar. Yada cihazı bilgisayara sök tak yaparken oldu belkide.

Bu arada ROM değiştikten sonra cihazın açılış ekranı değişti daha önce kız kulesi vardı.

Hmmm size yeni ROM yüklemişler, ROM yedeğini de verdilermi :) 30-40 lara bir daha düşerseniz sorunu kendinizde çözersiniz bundan sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

ROM bozulmuş. Muhtemelen kontak açıp kapatırken gelen dengesiz voltajlar. Yada cihazı bilgisayara sök tak yaparken oldu belkide.

Bu arada ROM değiştikten sonra cihazın açılış ekranı değişti daha önce kız kulesi vardı.

Hmmm size yeni ROM yüklemişler, ROM yedeğini de verdilermi :) 30-40 lara bir daha düşerseniz sorunu kendinizde çözersiniz bundan sonra :)

vermediler. Ama yeni açılış ekranı daha güzel. Büyükçe next yazıyor, yanında rengarenk kutular var.
  • quote:

vermediler. Ama yeni açılış ekranı daha güzel. Büyükçe next yazıyor, yanında rengarenk kutular var.

quote:

Aslında çok kafa kurcuklayıcı bir olay,

Ben bu işten kıllanırım şimdi, mesela bu Ankaradan yazan arkadaşlar oluyor 5-10 olay oluyor falan diye, gerçekten 5-10 olaymı oluyor yoksa onlardamı ROM larını bozmuşlar

Bu işin ispatı nedir? NEXT olarak bakmıyorum olaya, yani bu cihazların aldığı olay sayısının gerçekten yayınlanan olay sasyısına denk olup olmadığını nasıl anlayacağız? cihazın bozup bozmadığımızı?

Hadi Osman Bey anladı karşısında referans değer söyleyen 300-400 diyen bir gps.navigation vardı (hoş belkide veri adedi 500-600 dü ) kim kime nasıl referans olabilecek oda şüpheli.

Hocam bu konuda ne düşünüyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

Aslında çok kafa kurcuklayıcı bir olay,

Ben bu işten kıllanırım şimdi, mesela bu Ankaradan yazan arkadaşlar oluyor 5-10 olay oluyor falan diye, gerçekten 5-10 olaymı oluyor yoksa onlardamı ROM larını bozmuşlar

Bu işin ispatı nedir? NEXT olarak bakmıyorum olaya, yani bu cihazların aldığı olay sayısının gerçekten yayınlanan olay sasyısına denk olup olmadığını nasıl anlayacağız? cihazın bozup bozmadığımızı?

Hadi Osman Bey anladı karşısında referans değer söyleyen 300-400 diyen bir gps.navigation vardı (hoş belkide veri adedi 500-600 dü ) kim kime nasıl referans olabilecek oda şüpheli.

Hocam bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bence ben biraz fazla dikkatli olduğum için detaycı olduğum için ve teknoloji merakımdan farkettim.

Ama bizim millete ne versen gider ömür boyu anlamaz azalmış artmış.

Dilimde tüy bitti diyorumki bayramdan sonra bişey oldu müthiç data azalması var tbs de diye. Sonunda rakamları gps.navigation ile kıyaslayınca uyandık. Ben rakam bu sanıyordum data giren adamlar tembelleşti heralde diyordum.
    Ama sonuçta Next Tarık bey böyle bir şikayetten gelen olmadığını söyledi bana, Türkiye'de tek mişim meğer (ki sanmıyorum, birçok kişi farkında bile değildir azalmanın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 29 Eylül 2012; 22:43:00 >

• quote:

Bence ben biraz fazla dikkatli olduğum için detaycı olduğum için ve teknoloji merakımdan farkettim.

Ama bizim millete ne versen gider ömür boyu anlamaz azalmış artmış.

Dilimde tüy bitti diyorumki bayramdan sonra bişey oldu müthiç data azalması var tbs de diye. Sonunda rakamları gps.navigation ile kıyaslayınca uyandık. Ben rakam bu sanıyordum data giren adamlar tembelleşti heralde diyordum.
    Ama sonuçta Next Tarık bey böyle bir şikayetten gelen olmadığını söyledi bana, Türkiye'de tek mişim meğer (ki sanmıyorum, birçok kişi farkında bile değildir azalmanın)

İşte zaten bende bunu demek istiyorum, nerden nasıl fark edilebilecek ki? Anca böyle foruma girip yazacaksın ki birisi ile kıyas yapabilecen.

Mesela yarın öbür gün olay sayısı azalsa senin direk aklına acaba gene mi bozuldu bu alet diyeceksin :) Şimdi siz Next kullanıyorsunuz yarın başka bir marka, bu TMC işine girdiğinde deseki bende 1000 tane olay var, aha gene gitti alet deyip servisi uğraştıracaksın :) Tam tersi diğerleri içinde geçerli :)

İlk cihazımı aldığımda uydu sayısı azaldımıydı basıyordum ROMu :) hemen ROM yüklemeye geçiyordum, demekki TMC li bir cihazım olsa gene aynı faaliyete geçeceğim :)

Daha önce örnektede verdiğim gibi Ankarada olay sayısı gerçekten azmı yoksa fazlada azmı görünüyor? bunun gibi şeyleri çek edebilmek lazım

Bunu çek edebilmek için acaba bir WEB sitesi varmı ki yayınladığı verilerin adet sayısının loglarını veren?

• quote:

.......
    Bunu çek edebilmek için acaba bir WEB sitesi varmı ki yayınladığı verilerin adet sayısının loglarını veren?

Trafik bilgisi hakkında Başarsoft'un web sitesi var. Datalar aynı olabilir. Ancak olayların sayısını göstermiyor.
    http://www.basartrafik.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: navhs
    Trafik bilgisi hakkında Başarsoft'un web sitesi var. Datalar aynı olabilir. Ancak olayların sayısını göstermiyor.

Teşekkürler site bildirimi için,ilk defa gördüm sayenizde

Bulunduğum ile baktımda yol çalışmasından dolayı trafiğe kapalı olan yol çok yoğun şeklinde işaretlenmiş tuhaf.

Evet dediğiniz gibi olay sayısı yazmıyor, ama böyle bir site varsa yakında eklerler herhalde, zor olmasa gerek

Aslında bu TMC gibi olmasada TMC si olmayan iller için hsp fsp dosyaları halinde buralarda yayınlansa günlük olarak en azından işimizi görür diye düşünüyorum, rotayı buna göre belirler cihazlarımız, en azından HIZLI modda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: navhs

Teşekkürler site bildirimi için,ilk defa gördüm sayenizde

Bulunduğum ile baktımda yol çalışmasından dolayı trafiğe kapalı olan yol çok yoğun şeklinde işaretlenmiş tuhaf.

Evet dediğiniz gibi olay sayısı yazmıyor, ama böyle bir site varsa yakında eklerler herhalde, zor olmasa gerek

Aslında bu TMC gibi olmasada TMC si olmayan iller için hsp fsp dosyaları halinde buralarda yayınlansa günlük olarak en azından işimizi görür diye düşünüyorum, rotayı buna göre belirler cihazlarımız, en azından HIZLI modda

Evet katılıyorum. hsp fsp datalarını bir vermediler gitti. Ne zaman konusu açılsa başarsoft yetkilisi yarın belki yarından da yakın diyor ancak uzadıkça uzuyor. Ellerinde bir data varmış bildiğim kadarıyla ticari araçlardan biriktirilen. Aslında bence hsp fsp dosyaları %80 faydalı olur çünkü İstanbulda kronikleşen sıkışık yerler var hergün belli saatlerde sıkışan hasta yollar var artık biliniyor.

• quote:

Evet katılıyorum. hsp fsp datalarını bir vermediler gitti. Ne zaman konusu açılsa başarsoft yetkilisi yarın belki yarından da yakın diyor ancak uzadıkça uzuyor. Ellerinde bir data varmış bildiğim kadarıyla ticari araçlardan biriktirilen. Aslında bence hsp fsp dosyaları %80 faydalı olur çünkü İstanbulda kronikleşen sıkışık yerler var hergün belli saatlerde sıkışan hasta yollar var artık biliniyor.

Yine bu konuydu herhalde, Alim Bey unuttuklarını yada üzerinde fazla durmadıklarını takipçi olacağını söyledi bakalım artık siz yine şanslısınız bizim TMC miz yok

quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Selamlar X-Calibur,

canli trafik biraz historic in onune gecti.. unuttuk takip etmedik.
    hemen ilgilenecegim...

saygilar.

Alim K.

Ama dediğim gibi en azından bilmediğimiz büyük şehirlerde özellikle bu hsp fsp dosyaları bizim gibi tmc siz cihazlarda en azından HIZLI moda alınca çok faydalı olur diye düşünüyorum

Edit.Alıntı eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 30 Eylül 2012; 0:24:50 >

• Bu dosyalar şehiriçi olarak değil şehirlerarası veya ülkelerarası olarak olur diğer türlü sürekli güncellenmesi imkansız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şimdi siz Next kullanıyorsunuz yarın başka bir marka, bu TMC işine girdiğinde deseki bende 1000 tane olay var, aha gene gitti alet deyip servisi uğraştıracaksın :) Tam tersi diğerleri içinde geçerli :)

Demekki GÜVEN VEREN FİRMALARI DİNLEMEK ONLARIN CİHAZLARINI ALMAK,KULLANICILARININ YAZILARINI TAKİP ETMEK en doğrusu

Malum bazı yetkililer var diyorlar ama bakıyoruz daha çin'den bile çıkmamış cihazlar. En azından doğruyu söyleyenler gecikmeyi nedenlerini yazmışlar.

Eeee güven işte

• Historical trafik bilgisi sadece TomTom cihazlarda yapılıyor şu an; MapShare güncellemeleriyle geliyor cihaza. Her hafta güncelleme yayınlıyor firma.

İmkansız diye bir şey yok yani
  • İmkansız var admin ama toolbox ilemi bu olacak :) işte bu zorrrrr

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Historical trafik bilgisi sadece TomTom cihazlarda yapılıyor şu an; MapShare güncellemeleriyle geliyor cihaza. Her hafta güncelleme yayınlıyor firma.

İmkansız diye bir şey yok yani

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

İmkansız var admin ama toolbox ilemi bu olacak :) işte bu zorrrrr

Benimi çağırmıştınız?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

İmkansız var admin ama toolbox ilemi bu olacak :) işte bu zorrrrr

Bakın bu konuda yerden göğe kadar haklısınız sayın Üstad; Toolbox ve NNG'nin kafa yapısıyla imkansız

Sayın @İmkansız üstadım; hoş geldiniz. Size seslendik
  • quote:

Bu dosyalar şehiriçi olarak değil şehirlerarası veya ülkelerarası olarak olur diğer türlü sürekli güncellenmesi imkansız

Sürekli olsun daha iyi olur ama ayda 1 haftada 1 güncelleme bile işe yarayabilir. İstanbul mesela, bazı yollarda köprü vb şeylerde haftalık aylık çalışmalar oluyor. Yolu bu süre boyunca kapatabiliyorlar, hakeza Türkiyenin her yerinde bunun gibi durumlar olabiliyor. Buralardan İstanbula gelecekler için o yollar kapatılabilir ve dolanıp durulmaz. Örnek FSM köprüsü bakımı gibi.

Sn.DD252Admin in dediği gibi TOMTOM bu işlerde NNG ye göre daha bi kurumsal çalışıyor. Ha yapamıyormusun, yerel harita sağlayıcı firmalarla anlaş onlar yayınlasın. Mesela Başarsoft kendi sitesinden versin yayınlasın bu dataları, yav hiç olmadı ROAD BLOCK dosyası yayınlasın, yapsınlar artık bunun gibi ne yapılabiliyorsa

Zaten TMC almak istesek bile alamıyoruz, illa yeni cihaz almamız lazım

Edit:roadblock yazısı yıldızlı çıktı roadbloke belki düzgün çıkar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 30 Eylül 2012; 13:44:53 >

• quote:

....
    Ha yapamıyormusun, yerel harita sağlayıcı firmalarla anlaş onlar yayınlasın. Mesela Başarsoft kendi sitesinden versin yayınlasın bu dataları, yav hiç olmadı ROAD BLOCK dosyası yayınlasın, yapsınlar artık bunun gibi ne yapılabiliyorsa

Zaten TMC almak istesek bile alamıyoruz, illa yeni cihaz almamız lazım
    .....

Yani; .kml olarak yayınlasın Başarsoft indirip Toolbox Ekstra ekleme özelliğiyle atalım cihazlara. Geçmiş zamanda da yazdım; Türkiye'de Kara Noktalar var. O kara noktaları da versinler Başarsoft sitesinde onları da atabilelim cihaza. Zor bir şey olduğunu sanmıyorum...

Ha, amaç ittifak oluşturup millete illâ yeni cihaz satmaksa o zaman durum başka. İnsanoğlu hayatında bir defa kazık yer, bilemedin iki

Sonra bakar ki kim hizmeti veriyorsa, hadi bakalım onunla beraber yola.

Tonton Türkiye piyasasından çekiliyor dedik; duyduğumuz için dedik ama görünüş öyle değil. Adamlar dün bir mail atmışlar bana; "Siz cihazınızı yeter ki ayda bir sefer bağlayın, güncellemelerinizi alın; biz sizi güncel tutmasını biliyoruz" demişler.

Bu çok ciddi değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Tamam; Türkiye Piyasasından PND cihazlarını çekiyorlar ama daha büyük hizmetle geri dönüyorlar gibi geliyor. Yazılım üreterek ve hizmeti düzgün vererek daha da kuvvetleneceklerdir; karları da PND cihaz maliyetlerinde kurtulmak olacaktır.

Son duyduğuma göre de Peugeot ve Citroen ile de anlaşmışlar, bilginize.

Sevgiler, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 30 Eylül 2012; 15:19:51 >

• İtalya seyahati olmasaydı görürdüm onları ya neyse

Şaka bir yana ben hep yazdım hatta mailde attım Başarsoft'a bazı şeyleri her firmaya vermeyin madara olur diye.Hatta size destek olan kullanıcıları ile bir kitlesi olan bilinçli firmalar varsa onlara özel yapın bunları dedim.Buna harita bile dahil,geri bildirimleri en çok ve en iyi yapan firma ve onun kullanıcıları en iyisini alsın.Diğer türlü başkaları yatsın sonuçta feedback verenler var harita,poi düzeliyor ohh ne ala.Bence hatalı bir iş bu,hangisi sizinle daha güçlü ise daha iyi ise onu destekleyin.Yoksa yatanlarda aynı hizmeti görünce ne fark kalıyor ?
  • Açık Açık soruyorum,

Mevcutta cihazı olup, TMC Aparatları (Next ve Goldmaster firmalarının getirdiği aparatlar) ile desteklenmeyen Marka ve Model cihazlar ÇÖPEMİ GİDECEK, TMC kullanmak istesekte hiç bir şekilde kullanamayacakmıyız? Elimizdeki cihazlara hiç bir şekilde TMC aparatı uyduramazmıyız?

Bu sorum NNG ürünlerine TMC yayını yapan BAŞARSOFT Firmasına da gitsin, belki onlarda aparat getirip satarlar
  • Alim bey geçenlerde historical traffic verileceğini anlatıyordu. İmkansız bişeyi vadetmiş demek.

Ama Next -başarsoft ikilisini herkese öneriyorum tekrar. Büyük iş başarıyorlar gittikçe kendilerini geliştiriyorlar. TBS sistemi de gün geçtikçe oturuyor. %70 işe yarıyor diyebilirim. Kronik trafik olan caddelere de eğilirlerse verim artar. Özellikle kazılan eşilen yolları atlanmasa büyük yakıt tasarrufu yaşayacaz milletçe.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.