Şimdi Ara

SAMSUNG ////GALAXY S PLUS İ9001 //// YARDIM VE PAYLAŞIM MERKEZİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.119
Cevap
10
Favori
195.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saubjk06

quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

millet bugün bende aldım telefonu teknosadan fiyatını söylemim bana küfredersiniz. iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum ama aldık bi kere. bu cihaz kendinden rootlu geldi bana sanki ? rootlu olp olmadığını nerden öğrenebilirim. ben telefon özelliklerine bakdığım zaman root@ tarzı bişiler yazıo. telefonun ekranı çok net renkler nefes kesiyor resmen çok canlı. telefon çok seri bide takılma yok sadece 1080p bi video izlemek istedim youtubedeb çok kastı ve dondu. nedendir bilmiyorum. flaşıda güncelledim 11.3 e.

alinmis alinmistir fiyati kafaya takma tadini cikar.kernel surumunde root dell vs yazmasi rootlu oldugu anlaminda degil hepimizde yaziyo o.1080p video konusunda;gunumuzun orta halli laptoplarinda bile kasiyo,ben denemedim ama kasma olmasi normaldir diye dusunuyorum

merak ettim denedim 1080p videolari hicbir kasma olmadi bende
  • arkadaşlar bir kod listesi.içlerinde kimileri işinize yarayabilir;

samsung mobile code. - - - global code. *#1234# = Firmware Version.
    *#2222# = H/W Version.
    *#8999*8376263# = All Versions Together.
    *#8999*8378# = Test Menu.
    *#4777*8665# = GPSR Tool.
    *#8999*523# = LCD Brightness.
    *#8999*377# = Error Menu.
    *#8999*327# = EEP Menu.
    *#8999*667# = Debug Mode.
    *#92782# = PhoneModel. (Wap)
    #*5737425# = JAVA Mode.
    *#2255# = Call List.
    *#232337# = Bluetooth MAC Adress.
    *#5282837# = Java Version.
    #*4773# = Incremental Redundancy.
    #*7752# = 8 PSK uplink capability bit.
    #*7785# = Reset wakeup & RTK timer cariables/variables.
    #*7200# = Tone Generator Mute.
    #*3888# = BLUETOOTH Test mode.
    #*7828# = Task screen.
    #*#8377466# = S/W Version & H/W Version.
    #*2562# = Restarts Phone.
    #*2565# = No Blocking? General Defense.
    #*3353# = General Defense, Code Erased.
    #*3837# = Phone Hangs on White screen.
    #*3849# = Restarts Phone.
    #*3851# = Restarts Phone.
    #*3876# = Restarts Phone.
    #*7222# = Operation Typ: (Class C GSM)
    #*7224# = !!! ERROR !!!
    #*7252# = Operation Typ: (Class B GPRS)
    #*7271# = CMD: (Not Available)
    #*7274# = CMD: (Not Available)
    #*7337# = Restarts Phone. (Resets Wap Settings)
    #*2787# = CRTP ON/OFF.
    #*2886# = AutoAnswer ON/OFF.
    #*3737# = L1 AFC.
    #*5133# = L1 HO Data.
    #*7288# = GPRS Detached/Attached.
    #*7287# = GPRS Attached.
    #*7666# = White Screen.
    #*7693# = Sleep Deactivate/Activate.
    #*7284# = L1 HO Data.
    #*2256# = Calibration info? (For CMD set DEBUGAUTONOMY in cihard.opt)
    #*2286# = Databattery.
    #*2527# = GPRS switching set to (Class 4, 8, 9, 10)
    #*2679# = Copycat feature Activa/Deactivate.
    #*3940# = External looptest 9600 bps.
    #*4263# = Handsfree mode Activate/Deactivate.
    #*4700# = Please use function 2637.
    #*7352# = BVMC Reg value (LOW_SWTOFF, NOMINAL_SWTOFF)
    #*2558# = Time ON.
    #*3370# = Same as 4700.
    #*3941# = External looptest 115200 bps
    #*5176# = L1 Sleep.
    #*7462# = SIM Phase.
    #*7983# = Voltage/Freq.
    #*7986# = Voltage.
    #*8466# = Old Time.
    #*2255# = Call Failed.
    #*5187# = L1C2G trace Activate/Deactivate.
    #*5376# = DELETE ALL SMS!!!!.
    #*6837# = Official Software Version: (0003000016000702)
    #*7524# = KCGPRS: (FF FF FF FF FF FF FF FF 07)
    #*7562# = LOCI GPRS: (FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FE FF 01)
    #*2337# = Permanent Registration Beep.
    #*2474# = Charging Duration.
    #*2834# = Audio Path. (Handsfree)
    #*3270# = DCS Support Activate/Deactivate.
    #*3282# = Data Activate/Deactivate.
    #*3476# = EGSM Activate/Deactivate.
    #*3676# = FORMAT FLASH VOLUME!!!
    #*4760# = GSM Activate/Deactivate.
    #*4864# = White Screen.
    #*5171# = L1P1.
    #*5172# = L1P2.
    #*5173# = L1P3.
    #*7326# = Accessory.
    #*7683# = Sleep variable.
    #*8465# = Time in L1.
    #*2252# = Current CAL.
    #*2836# = AVDDSS Management Activate/Deactivate.
    #*3877# = Dump of SPY trace.
    #*7728# = RSAV.
    #*2677# = Same as 4700.
    #*3728# = Time 2 Decod.
    #*3725# = B4 last off.
    #*7372# = Resetting the time to DPB variables.
    #*7732# = Packet flow context bit Activate/Deactivate.
    #*6833# = New uplink establishment Activate/Deactivate.
    #*3273# = EGPRS multislot. (Class 4, 8, 9, 10)
    #*7722# = RLC bitmap compression Activate/Deactivate.
    #*2351# = Blinks 1347E201 in RED.
    #*4472# = Hysteresis of serving cell: 3 dB
    #*2775# = Switch to 2 inner speaker.
    #*9270# = Force WBS.
    #*7878# = FirstStartup. (0=NO, 1=YES)
    #*3757# = DSL UART speed set to. (LOW, HIGH)
    #*8726# = Switches USBACM to Normal.
    #*8724# = Switches USBACM to Generator mode.
    #*8727# = Switches USBACM to Slink mode.
    #*8725# = Switches USBACM to Loop-back mode.
    #*3838# = Blinks 3D030300 in RED.
    #*2077# = GPRS Switch.
    #*2027# = GPRS Switch.
    #*0227# = GPRS Switch.
    #*0277# = GPRS Switch.
    #*8370# = Tfs4.0 Test 0.
    #*8371# = Tfs4.0 Test 1.
    #*8372# = Tfs4.0 Test 2.
    #*8373# = Tfs4.0 Test 3.
    #*8374# = Tfs4.0 Test 4.
    #*8375# = Tfs4.0 Test 5.
    #*8376# = Tfs4.0 Test 6.
    #*8377# = Tfs4.0 Test 7.
    #*8378# = Tfs4.0 Test 8.
    #*8379# = Tfs4.0 Test 9.
    #*7878# = FirstStartup. (0=NO, 1=YES)
    #*3838# = Blinks 3D030300 in RED.
    #*2077# = GPRS Switch.
    #*2027# = GPRS Switch.
    #*0227# = GPRS Switch.
    #*0277# = GPRS Switch.
    #*22671# = AMR REC START.
    #*22672# = Stop AMR REC. (File name: /a/multimedia/sounds/voice list/ENGMODE.amr)
    #*22673# = Pause REC.
    #*22674# = Resume REC.
    #*22675# = AMR Playback.
    #*22676# = AMR Stop Play.
    #*22677# = Pause Play.
    #*22678# = Resume Play.
    #*77261# = PCM Rec Req.
    #*77262# = Stop PCM Rec.
    #*77263# = PCM Playback.
    #*77264# = PCM Stop Play.
    #*22679# = AMR Get Time.
    *#8999*364# = Watchdog ON/OFF.
    *#8999*427# = WATCHDOG signal route setup.
    *2767*226372# = Camera Reset. (deletes photos)
    *2767*3855# = E2P Full Reset.
    *2767*2878# = E2P Custom Reset.
    *2767*927# = E2P Wap Reset.
    *2767*226372# = E2P Camera Reset.
    *2767*688# = Reset Mobile TV.
    #7263867# = RAM Dump. (On or Off
  • arkadaşlar wifi çok güçsüz neden derseniz modemin kıçına dayandırıyorum full çekiyo 1 metre geri çekiyom bir seviye azalıyor yan odaya geçiyorum 2 seviye çekiyor arka odaya geçiyorum ya tek seviye çekiyor yada bağlantı kopup kopup geri geliyor. ram kullanımı belli bir süre kllanımdan sonra 350 mb oluyor max kullanım hakkınızda 381 mb yazıyor. haliyle kasmalar oluyor. şu uygulamaları harici sc karta taşımayı bilen varsa öğretsin bana çok dua ederim. bide ben şu tuş kilidini açma ekranını değiştirdim nasıl becerdiysem bende bilmiyorum şimdide geri eski haline alamıyorum. çokda geç şarj oluyor namusuz ya
  • siz belki bana kızcaksınız ama bu telefonun zaman geçdikce başka başka bkları çıkıyor. benim laptopda bluetooth 3.0 var e bu gerizekalı telefondada 3.0 var. eski sony ericson k530i telefonum saniyede 90 kb veri alabiliyorken bu neden 98 kb alıyor? en az saniyede 3 mb veri çekebilmesi gerek. vercem servise göndercem o.ç o kadarda para verdik şu rezalete bak . sorun bi tek benim telefonda olması lazım. bu kadarda dandik olmaz bir cihaz çünkü
  • quote:

siz belki bana kızcaksınız ama bu telefonun zaman geçdikce başka başka bkları çıkıyor. benim laptopda bluetooth 3.0 var e bu gerizekalı telefondada 3.0 var. eski sony ericson k530i telefonum saniyede 90 kb veri alabiliyorken bu neden 98 kb alıyor? en az saniyede 3 mb veri çekebilmesi gerek. vercem servise göndercem o.ç o kadarda para verdik şu rezalete bak . sorun bi tek benim telefonda olması lazım. bu kadarda dandik olmaz bir cihaz çünkü

forumdakilerin sana kizma nedeni cihazi elestirmen degil yorum seklin olabilir.ayrica veri transferi icin hem bluetooth kullaniyorsun hemde yuksek veri transfer hizi bekliyorsun,wireless kies baglantisi kursan daha hizli veri aktarim saglayabilirsin
  • quote:

quote:

siz belki bana kızcaksınız ama bu telefonun zaman geçdikce başka başka bkları çıkıyor. benim laptopda bluetooth 3.0 var e bu gerizekalı telefondada 3.0 var. eski sony ericson k530i telefonum saniyede 90 kb veri alabiliyorken bu neden 98 kb alıyor? en az saniyede 3 mb veri çekebilmesi gerek. vercem servise göndercem o.ç o kadarda para verdik şu rezalete bak . sorun bi tek benim telefonda olması lazım. bu kadarda dandik olmaz bir cihaz çünkü

forumdakilerin sana kizma nedeni cihazi elestirmen degil yorum seklin olabilir.ayrica veri transferi icin hem bluetooth kullaniyorsun hemde yuksek veri transfer hizi bekliyorsun,wireless kies baglantisi kursan daha hizli veri aktarim saglayabilirsin

kusura bakma müdür kandırıldığım için sana burdan çiçekten böcekten bahsedecek kadar rahat değilim az para vermiyoruz bu cihazlara. biraz sinirlenmektede haklıyım biraz ironi yapsan anlarsın beni. ayrıca bana kızacaksınız derken hep telefonla ilgili kötü yorumlar yapıp diğer arkadaşlarında moralini bozduğum için demişdim. senin eleştirebileceğin bir mevzu değil yani. ben zaten wifinin sinyal gücünün zayıglığından bahsediyorum sen hala wifi kullan diyorsun. modemin yanıbaşındayım 10 mbit internet hızımı bazen 3 bazende 5 mbit görüyor. bu normalmi? yinede saol cevabbın için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 2 Aralık 2011; 12:17:18 >
  • telefonumu az önce kargodan teslim aldım. kutuyu açıp telefonu elime aldığımda resmen şok oldum. bu ne kadar güzel bir aletmiş ve ben neden daha önce bunu görmemişim diye kendime kızdım.. gerçekten samsung bu sefer işi çözmüş gibi duruyor... dokunmatik hassasiyeti inanılmaz... şuan ayarları yapıyorum , işime yarayacak olan programları kuruyorum, umarım böyle sorunsuz devam eder... ilerleyen saatlerde/günlerde yorumlarım olacaktır. bu görüşlerim 1 saatlik kullanımdan sonra yazılmıştır... devamı gelecek :)) iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

telefonumu az önce kargodan teslim aldım. kutuyu açıp telefonu elime aldığımda resmen şok oldum. bu ne kadar güzel bir aletmiş ve ben neden daha önce bunu görmemişim diye kendime kızdım.. gerçekten samsung bu sefer işi çözmüş gibi duruyor... dokunmatik hassasiyeti inanılmaz... şuan ayarları yapıyorum , işime yarayacak olan programları kuruyorum, umarım böyle sorunsuz devam eder... ilerleyen saatlerde/günlerde yorumlarım olacaktır. bu görüşlerim 1 saatlik kullanımdan sonra yazılmıştır... devamı gelecek :)) iyi günler...

dostum kutu icerigi tam dimi hafiza karti falan?paralel ithalatti sanirim? hayirli olsun tekrar...
  • kutuda , usb kablo , şarj aleti , kulaklık gördüm... harici kart çıkmadı içinden... evet paralel ithalattan aldım. cihaz kutusu üzerinde samsung'un güvenlik etiketi vardı açılmamış şekilde, ayrıca cihazın arkasında made by samsung yazıyor. tv çıkışı göremedim ? kablosu da yok , telefon üzerinde çıkışı da ? acaba usb ile mi bağlanacak ? bilginiz varmı bu konuda ?
  • beyler telefonunuza modern combat 2 yükleyin de maç atalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDComrade

beyler telefonunuza modern combat 2 yükleyin de maç atalım :)

bulamadım markette
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ReDComrade

beyler telefonunuza modern combat 2 yükleyin de maç atalım :)

bulamadım markette

www.googleandroid.gen.tr/Thread-galaxy-s-plus-i9001-oyun-arsivi-galaxy-s-ii-desteklidir-kacmaz
  • quote:

kutuda , usb kablo , şarj aleti , kulaklık gördüm... harici kart çıkmadı içinden... evet paralel ithalattan aldım. cihaz kutusu üzerinde samsung'un güvenlik etiketi vardı açılmamış şekilde, ayrıca cihazın arkasında made by samsung yazıyor. tv çıkışı göremedim ? kablosu da yok , telefon üzerinde çıkışı da ? acaba usb ile mi bağlanacak ? bilginiz varmı bu konuda ?

tv cikis kablosu kutudan cikmiyo zaten.ben telefonu almadan once bi paralel ithalat satan yere sormustum icinden hafiza karti cikar demisti demekki satan yere gore farkediyo
  • Herkese merhaba,

Arkadaşlar benim ufak bi sorunum var 3-4 haftadır s plus kullanıyorum fakat telefonu kapatıp açtığım bazı zamanlarda telefon açıldıktan 30-40 sn sonra yeniden başlatıyor kendini ve bu işlem devam ediyor arka arkaya, ama dediğim gibi bazen yaşadığım bi sorun sadece bu 3 açmada 1 defa falan oluyo ortalama.Sorun sizce yazılımsal mı donanımsal mı ?
  • quote:

quote:

kutuda , usb kablo , şarj aleti , kulaklık gördüm... harici kart çıkmadı içinden... evet paralel ithalattan aldım. cihaz kutusu üzerinde samsung'un güvenlik etiketi vardı açılmamış şekilde, ayrıca cihazın arkasında made by samsung yazıyor. tv çıkışı göremedim ? kablosu da yok , telefon üzerinde çıkışı da ? acaba usb ile mi bağlanacak ? bilginiz varmı bu konuda ?

tv cikis kablosu kutudan cikmiyo zaten.ben telefonu almadan once bi paralel ithalat satan yere sormustum icinden hafiza karti cikar demisti demekki satan yere gore farkediyo

peki bu kabloyu nasıl temin ederiz ? etsek bile telefonda s-video tarzı bir çıkış falan yok, tek çıkış mini usb portu ve 3.5mm kulaklık çıkışı... nasıl görüntüyü aktaracağız. samsung'un sitsinden kitapçığı indirdim orada anlatmış tv çıkışını, telefonda da var ayarları ama çıkışı çözemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctangor11

Herkese merhaba,

Arkadaşlar benim ufak bi sorunum var 3-4 haftadır s plus kullanıyorum fakat telefonu kapatıp açtığım bazı zamanlarda telefon açıldıktan 30-40 sn sonra yeniden başlatıyor kendini ve bu işlem devam ediyor arka arkaya, ama dediğim gibi bazen yaşadığım bi sorun sadece bu 3 açmada 1 defa falan oluyo ortalama.Sorun sizce yazılımsal mı donanımsal mı ?

bunu ancak telefona başka bi rom yükleince anlayabilirsin. hemde root yapmş olursun. forumlarda araştır anlatanlar vardır mutlaka.
  • quote:

quote:

quote:

peki bu kabloyu nasıl temin ederiz ? etsek bile telefonda s-video tarzı bir çıkış falan yok, tek çıkış mini usb portu ve 3.5mm kulaklık çıkışı... nasıl görüntüyü aktaracağız. samsung'un sitsinden kitapçığı indirdim orada anlatmış tv çıkışını, telefonda da var ayarları ama çıkışı çözemedim...

micro usb yi hdmi cikisa ceviren bi kablo vardi onun gibi birsey sanirim
  • Atabey444 rumuzlu arkdaşım,
    İlgin için teşekkürler fakat bi sorum daha olacak; root yapmak cihazı garanti kapsamı dışına iter mi ya da cihazı rootlamanın ne gibi avantajları ve dezavantajları vardır? Kısa bi bahsedersen çok memnun olurum, şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctangor11 -- 2 Aralık 2011; 23:15:40 >
  • quote:

Atabey444 rumuzlu arkdaşım,
    İlgin için teşekkürler fakat bi sorum daha olacak; root yapmak cihazı garanti kapsamı dışına iter mi ya da cihazı rootlamanın ne gibi avantajları ve dezavantajları vardır? Kısa bi bahsedersen çok memnun olurum, şimdiden çok teşekkürler.

cihaza rom yüklemek ve root atmak cihazı garantiden çıkarır. Root atmak gerekli mi diye sorarsan tamamen gereksiz bir olaydır benim gerek duyduğum tek şey uygulamaları açtığımda çıkan google reklamlarını kaldırmak için olurdu ama hala rootlamadım cihazı
  • quote:

Atabey444 rumuzlu arkdaşım,

cihazı root yapmak dklık bi olay nasıl root yapabiliyorsan öylede unroot yapabilirsin. ürünün garanti dışı kalma gibi bi durum söz konusu değil çünkü unroot yani rootu iptal etmekde sizin elinizde. costum rom yüklemek biraz daha zahmetli bir işdir ve bana göre şu anda gereksiz çünkü 2.3 çok stabil . ama senin telefonda durum farklı bence servise gönder ne olur ne olmaz

neden root olmalıyım konusuna gelirsek telefona istediğin gibi müdahele edebiliyorsun. örneğin işlemciye hız aşırtabilirsin veya pilim çok erken bitmesin diye bir çok gereksiz uygulamayı silip işlemcinin max ve min ayarlarını yapabilirsin mesela ben şu an 1000 mhz max kullanıyorum . işlemcinin asıl hızı 1400. telefonuna beğendiğin temaları yükleyebilirsin sense arayüzü gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 3 Aralık 2011; 11:16:40 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.