Şimdi Ara

Mobil GPU pazarında ikinci çeyreğin kazananı Nvidia oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Digitimes tarafından yayınlanan yeni bir habere göre Nvidia, pazara sunduğu GeForce GTX 560M ve GTX 580M gibi iddialı GPU modelleriyle son çeyrekte pazar payını hızlı bir şekilde arttırarak dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan mobil GPU pazarında liderliğe yükseldi.

Giriş seviyesi ekran kartları için tehdit oluşturan Intel Sandy Bridge ve AMD Fusion işlemcilerine rağmen Nvidia, yukarıda verdiğimiz modellerin katkısı ve Optimus Teknolojisi gibi çözümler sayesinde ikinci çeyrekte pazar payını yaklaşık %9 (8.9) arttırarak %50.6'ya çıkarttı.

Özellikle GeForce GTX 560M çözümü oyuncular için hazırlanan dizüstü bilgisayarlar arasında hızlı bir şekilde yaygınlaşan Nvidia, 28nm üretim teknolojisiyle iddiasını daha da ağını zira 40nm fabrikasyon sürecindeki verimlilik sorunlarının tekrarlamayacağını belirtiyor.

Kal-El kod adlı Tegra 3 platformunu yakın zamanda pazara sunacak olan Nvidia'nın, dört çekirdekli tasarıma ve 12 çekirdekli grafik işlem birimine sahip olan bu platform ile pazar payını arttırabileceği zira düşük maliyetli bazı notebook'lara girebileceği ifade ediliyor.

Bu noktada Nvidia'nın mobil arenada iddiasını arttırmayı hedeflediği asıl gelişmelerden biri de Windows 8 lansmanı olacak. Hatırlanacağı üzere ARM versiyonu da hazırlanan yeni işletim sistemi için Microsoft, Haziran ayında Tegra 3 üzerinde çalışan bir demo da gerçekleştirmişti.

• Özellikle Optimus teknolojisinin bu orana katkı sağladığını düşünüyorum
  • Büyük başarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Büyük başarı.

Bu yorumu yapmak için kaç saat düşündün

Bu başarıyı etkin kılan bence nVidianın adlandırma sistemi, Optimus teknolojisi ve ATi'nin mobil gpu üretiminde geç karar vermesi, 6990 bile 580'den ne kadar sonra çıktı, biraz gecikti.

Not: Neden INTEL çıkmadı anlamadım, neredeyse her nVidia kart olan veya ATi olan bir laptopda intelin ekran kartıda var, harici ekran kartları arasında mı yapıldı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sajuuk -- 13 Ağustos 2011; 18:04:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Büyük başarı.

Bu başarıyı etkin kılan bence nVidianın adlandırma sistemi, Optimus teknolojisi ve ATi'nin mobil gpu üretiminde geç karar vermesi, 6990 bile 580'den ne kadar sonra çıktı, biraz gecikti.

Not: Neden INTEL çıkmadı anlamadım, neredeyse her nVidia kart olan veya ATi olan bir laptopda intelin ekran kartıda var, harici ekran kartları arasında mı yapıldı acaba?

Profil resmini görünce nvidia fanboy fln sandım. Ancak yorumunu okuyunca şaşırdım. İmzanı okuduktan sonra profil resmine tekrar baktım. İyi, doğru yoldaymışsın(fanboy deilmişsin)

• quote:

Orijinalden alıntı: kerokeso

quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Büyük başarı.

Profil resmini görünce nvidia fanboy fln sandım. Ancak yorumunu okuyunca şaşırdım. İmzanı okuduktan sonra profil resmine tekrar baktım. İyi, doğru yoldaymışsın(fanboy deilmişsin)

profil resmime bütün nVidia fanları gıcık olur, neden fanboy sandınız anlamadım

• İşte ben sonradan anladım resmi, dikkat etmedim il başta.
  • Donanim Haber'i bu yüzden seviyorum işte.

Bu haberi okuyucun aklıma şu geldi;
    http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/nvidia-mobil-gpu-pazari-icin-2011de-en-yuksek-pazar-payini-hedefliyor.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.