Şimdi Ara

Kaçıran ağlar :) -Çamaşır mak - 8 KG, 1000 devir A++ 790 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
8.235
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Ülkü_

Bu tür çok bilinmeyen markaları alırken mutlaka ''GARANTİ UZATMA OPSİYONU'' arayın.

5-7 yıla kadar garantiyi uzattırıp gerekirse %7-8 daha para verin. Ben 4 yıl önce Siemens buzdolabı ve bulaşık makinesi aldım. Garantiyi 7 yıla uzatmak için sadece 80-90 tl ödedim. İkisi için...

Bu makinede zaten standart garanti süresi 7 Yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turqie

quote:

Orijinalden alıntı: _Ülkü_

Bu tür çok bilinmeyen markaları alırken mutlaka ''GARANTİ UZATMA OPSİYONU'' arayın.

5-7 yıla kadar garantiyi uzattırıp gerekirse %7-8 daha para verin. Ben 4 yıl önce Siemens buzdolabı ve bulaşık makinesi aldım. Garantiyi 7 yıla uzatmak için sadece 80-90 tl ödedim. İkisi için...

Bu makinede zaten standart garanti süresi 7 Yıl

Kaçıran ağlar :) -Çamaşır mak - 8 KG, 1000 devir A++ 790 TL

• 7 senede garanti aynı garanti olmuyor genelde. Asıl garanti 2 sene geri kalan 5 sene de gene parça garantisi verilmiyor zannediyorum. Servis ücret almıyor fabrikasyon bir sorundan çıkarsa almıyorlar falan. yalan dolan oluyor biraz yani. Sözleşmeyi iyice okuyun. Benim kombide öyle olmuştu.
  • Yok değil. Bu makine 2 YIL garantili.

Bu cihaza hangi firma destek veriyorsa onun servisini telefonla arayıp sormak lazım. Vestel olabilir.

7 YIL GARANTİ ise sadece imalat hatalarına karşı. Tasarımdan veya imalattan kaynaklı hata varsa sorunu giderip işçilik ücreti almazlar. Kullanıcı hatası varsa parça ve işçilik ücreti alırlar.
  • Bu makinayı abimler aldı teknosa dan aynı fiyata (bir ara bir şubesi kampanya yapmış) lakin pek de memnun oldukları söylenemez çamaşırı tam anlamıyla yıkamıyor ve bazende deterjanlı bırakıyor diye şikayetlerini sık sık duyuyorum.Benim nacizane tavsiyem almamanızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereticc

Çok boş yaklaşımlar bunlar.. bu fiyata alacağınız bosch bu makinenin yanından geçmez..

Bu fiyata bosch vermezler sana zaten kardeşim. Amaç sadece çamaşır makinesi almaksa evet senin tavsiye ettiğini alsınlar ama uzun vadeli düşünülen beyaz eşyalar için bosch marka öneriyorum almanlar araba konusunda olduğu gibi bu işte'de iyiler. İddia ediyorum gerisi boş.
  • FİYAT NE ARA 890 OLDU YA .... Bİ BAKICAKTIM AKŞAMÜSTÜ BEĞENİRSEM ALACAKTIM.FCK
  • dünyanın en iyi çamaşır makinelerinden biri olan "miele" ın hangi ülke menşeili olduğuna bakın...
  • bir arkadaş vestelin yada arçeliğin farklı markalar adına üretim yaptığını söylemiş bazıları hadi canım ordan olurmu öyle şey tarzı cevap yazmış benim dikkatimi en çok bu yazılar çekti bunda inanmayacak yada şaşılacak bir durum yok gerçekten farklı markalar için üretim yapıyolar ama hangi markaları üretiyolar diye tek tek peşine düşecek halim yok çünkü benim için no problem böyle şeyler gayet normal özellikle pc işinden az çok anlıyosanız bir kaç tane donanım parçası gördüyseniz foxconn markasına aşikarsınızdır tüm markalara incik boncuk kıl tüy her şeyin üretimini yapar asus lg hp toshiba markası ne olursa olsun içlerindeki malzemede foxconn imzasını mutlaka atar o yüzden siz hangi marka alırsanız alın foxconn mutlaka kazanandır aynı kumar masası sahibi gibidir yani her halukarda o kazanır

• quote:

Orijinalden alıntı: ardacakko

Valla ben arçelik fabrikasını gezdim vestel fabrikasındada staj yaptım arçelik fabrikasında dururken bi samsung buzdolabı bi ariston buzdolabı geçiyodu banttan.Vestelde staj yaparkende biz jvc ye lowe ye hitachiye toshibaya televizyon üretiyorduk merak ediyosanda özelden sana ispatlayabilirimde bu forum sahtekar satıcılardan deil bilgili insanlardan oluştuğu için kimse boşa bişey yazmaz

Yazmazsam içimde kalacak ve birilerinin hakkının yenmesine tahammül edemiyorum.Bahsettiğiniz markalar fabrikalarında sadece montaj yapar evet yanlış duymadınız sadece montaj.Çünkü beyaz eşya yada elektronik eşya üretecek (sıfırdan yani tamamını üretecek) teknolojiye sahip değiller.Adamlarını ÇİN'e gönderip nerde dandik, ucuz malzemeler varsa toplayıp Türkiye'ye getirir ve fabrikada bunları montajlayıp derme çatma bişeyler ortaya çıkarır.Üzerinede kendi markasını basar.Aynı PC toplamak gibi..
    Ama aslında ürün made in PRC dir..Ha şunuda yaparlar.Yabancı markaların türkiyede ürün satması için büyük nakliye masrafları ödemeleri gerekir...Misal Amerikadaki X bir markanın Türkiyede buzdolabı satması için binlerce dolabı kargo yolluyla Türkiyeye sokması gerek.Ancak buzdolapları hacim olarak fazla yer kapladıkları için nakliyesi cok pahalıya gelecektir.Bu noktada yabancı X firması bu dolapları demonte halde Türkiye ye sokar.Demonte halde gelen malzemeler daha önceden anlasılan türk firrmasının fabrikasında montajla birleştirilerek Türkiye pazarında bu şekilde satılır.Yani bahsettiğiniz jvc lowe hitachiye toshiba samsung gibi markaları vestel veya arçelik üretmiyor ki bu zaten teknik olarakta imkansız.Sadece montaj yapabilir ve yukarda yazdığım (Büyük nakliye masraflarından) dolayı bundan daha doğal bişey olamaz.Yani markalar yine orjinal jvc lowe hitachiye toshiba samsung...Dediğim gibi bu montaj olayı pc toplamaktan farksız.

Konuda uzman arkadaşlar(Candoğan62 ve Afacan bey)...Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 17 Ağustos 2011; 13:43:49 >

• Ariston mu ? Uzak durun .Bozulduğunda sizden acısını çıkarırlar merak etmeyin.2 arızda Çamaçır makinesi parası verirsiniz.Evimdeki tüm ürünler ariston.Ben yandım siz yanmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: anzubesti

Ariston mu ? Uzak durun .Bozulduğunda sizden acısını çıkarırlar merak etmeyin.2 arızda Çamaçır makinesi parası verirsiniz.Evimdeki tüm ürünler ariston.Ben yandım siz yanmayın :)

ooo dostum sen genç yaşlarda büyük günahlar işlemişsin bu kadar sıkıntı çekmezdin yoksa.

beyaz eşyada 3 tavsiye ; miele,bosch,siemens evladiyelik

çamaşır makinem bosch bulaşık makinem siemens buzdolabım vestel (arada kaynadı)

• Arkadaşlar ürün 890 TL'den stoğa girdi haberibniz olsun.. bu fiyat da gerçekten güzel.. tabi 790 'ı bulmak artık zor :)
  • Ben Arçelik 9 kg siparişi verdim..ama çoğu kimse Arçeliği beğenmiyor Bosch almak bizde isteriz hatta gönül Miele daha çok kayıyor ama para yohh para
  • quote:

Orijinalden alıntı: bennuarda

Ben Arçelik 9 kg siparişi verdim..ama çoğu kimse Arçeliği beğenmiyor Bosch almak bizde isteriz hatta gönül Miele daha çok kayıyor ama para yohh para

katılıyorum.. ayrıca bosch'unda abartıldığı kanısındayım..
    o kadarda değil..
  • Beyaz eşya biraz şans işi türkiye'de en çok Satılan markalar şüphe götürmez ki Arçelik-Beko,Vestel, Bosh gelir. Bunlar toplam pazarın %60-70'ini oluşturur ki elbette içlerinden kötü veya hatalı ürün çıkacaktır. herkes vestel'e bir çamur atıyor. Benim evimdeki tüm ürünler vestel Şükür ki şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Özellikle Çamaşır makinesi konusunda eşim çok memnun 2004 yılında 750-TL'ye almıştık Şimdi muadilini arkadaşım aldı HB kampanyasından 1,100-TL'ye. Arıca Buzdolabım Sesli çalıştığı için servisi aramıştım gelip hemen düzeltmişlerdi. O sebeple Vestel'in servis ve müşteri memnuniyetinden memnunum. Ayrıca yatırımının tamamı Türkiye'de hem Ar-ge'ye yatırım yapılıp yurt dışına ihracat yapılıyor, hemde Bu ülkenin vatandaşı oradan kazandığı parayla geçimini sağlıyor. O sebeple Ben yerli malından şaşmıyorum...

Not: Çamaşır makinesinde önemli olan güzel yıkamasıdır. İsterse makşne 20 yıl garantili olsun. Hanım evde dırdıra başlarsa 3 ay içinde yeni makine alırsınız. benim annem babama bunu yaptırmıştı..

• Hocam ben 2004'de beyaz eşya alacakken bakmıştım ve inanamamıştım o kadar dandikti ki Vestel..
    Bene yerli malı olayını geç.. O mantıkla yıllarca doğanlar şahinler dolaştı bu yollarda..
    insanlar o iğrenç yeşil renkli slx'lere sıraya giriyordu..

Ama şunuda söyleyeyim o günden sonra vestel'e hiç bakmadım.. Adam olduysa hakkını yememek lazım..
    Bi ara fırsatım olursa bakarım ama o ana kadar pek hoş şeyler düşünmüyorum o markaya...
  • Ben 2004 yılında aldım, ancak şu bir geçekki ben o zaman listesindeki en yüksek fiyatlı ürünlerini almıştım. Birçok markada LCD türkçe ekran yokken vesteel'de vardı. Eşim yıkamasından memnun o sebeple kafam rahat. Önemli olan iyi yıkayıp yıkamaması. Ancak şu bir geçekki mutlaka bir malı alırken yerli ve yabancı üretim olup olmaması bir kıstasınız olsun. Evet haklısın bu ülkede yıllarca Doğan'a bindik. bunun sorumlusu Gümrük duvarlarıyla bazı markaları koruyan ve o sebepten nemalanan senin benim seçtiğimiz siyasetçilerdi. şimdi durum farklı, rekabet var ve üretilen ürünler faha kaliteli. Özellikle de ihracat var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tergen

quote:

Orijinalden alıntı: Palabıyık

markadan dolayı uzak durulması tavsiye edilir.

+1

+1 az gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

Orijinalden alıntı: tergen

quote:

Orijinalden alıntı: Palabıyık

markadan dolayı uzak durulması tavsiye edilir.

+1

+1 az gelir

Bu arada kaçıran ağlar başlık...Mümkünse alanın anası ağlar yapalım..Servisle yüzgöz olur.Üretim problemini siz yapmışsınız giib davranırlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.