Şimdi Ara

Focusun yol tutuşu hala efsane mi? Ya Astra? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: smnrgn
    zaten mazda 3 focusla aynı platformu paylaşıyor tabiiki iyi yol tutacak

Mazda 3'ü bilemeyeceğim ama Volvo S40 ile aynı platformdalar.

• mazda3-focusII-s40 aynı platform.
  • bütün bu markalar ford a ait çünki.
  • www.ford.com

a bakarsanız orda yaklaşık 10 tane bilindik markayı bir arada görceksiniz. Ford bi zamanlar kendine amaç edinmişti kendinden küçük ölçekli otomobil şirketlerini satın alıyordu.

Subaru konusuna gelince vezir zaten arabalaradan azcık anlıyan biride biliyordur subarunın daha yol tuttuğunu ama konu o değil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

burada kaynak göstererek konuşan bir ben varım sanırım

evet tebrik ederim.kaynak göstererek konuşuyorsun.keşke herkes öyle konuşsa yada kaynak yoksa iddia etmese.herkes için konuşmuyorum ama eminim ki çoğu doğru dürüst araba bile kullanamayan insan burada yorumcu kesiliyor.10 senelik ehliyetim ve dolayisiyle şoförlük tecrübem olmasına rağmen.kaynak göstermediğim için "böyle değil miydi?" "yanlış mı biliyorum?" şeklinde konuşuyorum ama bazısı öyle değil böyledir diyip,kesip atıyor.heyecanla izliyorum
  • yeni bir topik aç orada konuşalım vezir burası yeri değil burada alınabilecek araçlardan bahsediyoruz ithalatı olmayanlardan değil.

eğer dediğin gibi 1.6 subarı olsaydı ve 4 çeker hali focustan ucuz olsaydı yine şüpe duyulması gereken bir durum olurdu

kaldı ki emin ol focus 4 çeker olsa yine 4 çekerler arasında da en iyi olurdu Türkiye rallisinde de belli zaten
  • okyaypay trcapitalin açtığı topik konusunu sulandırmak istemem ama sen subaru 1.6 konusunda hiç bir şey bilmiyorsun bu açık sana daha önce link le gösterdiğim sitede 35 milyar civarına satıldığını göndermiştim bakmadın sanırım , 2006 yılında kasa değiştirdiği için satış stratejisi olarak ithal etmemeleri benim fikrimi değiştirmez.Satıldığı zaman dilimi içinde subaru 1.6 focus ile aynı klasmanda bir arabaydı motoru 100 beygir civarında ve tork degerleri aşagı yukarı focusa yakındır vede tüm modelleri 4 çekerdir.Subaru bir efsanedir ve ralli şampiyonalarının vazgeçilmez markasıdır.Bu konuda şüpen var ise bir topic açayım detaylı bilgi sahibi olursun.

quote:

yeni bir topik aç orada konuşalım vezir burası yeri değil burada alınabilecek araçlardan bahsediyoruz ithalatı olmayanlardan değil.

eğer dediğin gibi 1.6 subarı olsaydı ve 4 çeker hali focustan ucuz olsaydı yine şüpe duyulması gereken bir durum olurdu

kaldı ki emin ol focus 4 çeker olsa yine 4 çekerler arasında da en iyi olurdu Türkiye rallisinde de belli zaten

• ya arkadaşım nedir bu ya?4X4 arabayla önden çekiş araba mı tartışılıyo şimdide?o zaman audinin önden çekişli ve quattro olanları karşılaştıralım quattro üstün olacak tabiikide...o subaru önden çekişli olsaydı ne artısı olcaktı peki???
    Cevap:Hiçbişeyi...!
    Subarunun ne olduğunu OKYAYPAY bence gayet iyi biliyor ama sen ne ile neyi karşılaştırıyosun onu bilmiyosun...Subaru focus un rakibi olsa 99 dan 2005 e kadar yapılan testlerin hangisinde karşılaştırmada megane astra golf focus ve subaru 1.6 yı bi arada gördün???
    tamam subaru kendini kanıtlamış gayet iyi yol tutan başarısını kanıtlayan bi araçtır ama C sınıfında rakip değildir(1.6 sı bile...)
  • quote:

tartışmaya bile gerek yok , artık bir arabanın iyi yol tutup tutmadığını focusla kıyaslıyarak ölçüyorlar :)
    focus yol tutuşta tartışmasız bir numara , motor gücüyle geçemezsem virajda geçerim :) .

gel bi kapışalım benim astra ile.....
  • Karşılaştıracak yada kapışılacak bir durum yok bence ortada tüm testler gösteriyor zaten focus eski kasa yeni kasa farketmeksizin astra dan daha iyi. Astranın sğspansiyonları daha az gelişmiş sistem zaten tam bağımsız değil.
  • quote:

Alfa'nın deri kaplı, hidrolik destekli direksiyonu ele iyi oturuyor. Direksiyondaki derinlik ve yükseklik ayan uygun sürüş pozisyonunun bulunmasına yardımcı oluyor. Yüksek süratlerde çizgisinden sapmayan Alfa 156, yandan gelen rüzgarlardan bir miktar etkileniyor. Alfa 156, yumuşak karakterli süspansiyona rağmen virajlarda yeterli tutunma özellikleri sergiliyor. Fren sistemi oldukça dengeli ve etkili çalışıyor ve otomobili kısa mesafede güvenli olarak durduruyor. 100 km/s hızda yapılan fren testinde 40 metrelik duruş mesafesi tespit edildi. Başarılı izolasyon sayesinde sabit hızlı kullanımlarda iç kabin gürültüsü oldukça düşük. Ancak motor devri yükselirken egzoz sisteminden sportif bir mırıltı yayılıyor; bununla birlikte bu gürültü kullanıcıyı rahatsız etmekten öte zevk veriyor. Otomatik kontrollü iklimlendirme sisteminin fanı gürültülü çalışıyor.

bu yazının oldugu otoshow bende var otoshow test yıllıgı 1998 ozamankı astra da vardı dergıde ve ıfade su ıdı compact sınıftakı otomobılın kararlı gıdısını cok kuvvetlı ruzgarlar bıle bozamıyor

• subarunun yol tutması için 4x4 olması şart zaten diyorum ve kapatıyorum subaru konusunu sıkıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

Arkadaşlar bazı şeyler hep bilinir ve herkesce doğru olduğu düşünülür. Evet eski kasa focusun yol tutuşu çok iyiyidi. arka bağımsız süspansiyon kompakt sınıfta ilk onda denenmişti. Ya şimdi yeni kasada da yol tutuş nasıl acaba? karşılaştırmalı bir test bilen var mı? Biliyoruz ki yani focusda şu an süspansiyonlar daha yumuşak. Ya YENİ astra ? Sert süspansiyon her zaman focusla beraber en iyi yol tutuşdan bahsedilen araba, ki yani astranın fren mesaFESİ KOMPAKT SINIFDA BİR DEVRİM, 36 METRE ( aUTOBİLD VE AUTOSHOW KARŞILAŞTIRMALI YOL TESTLERİNE GÖRE )

Size birşey söyliyim.hala efsane.eminim ki 10 yıl sonra bile liderliğini korur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Arkadaşlar bazı şeyler hep bilinir ve herkesce doğru olduğu düşünülür. Evet eski kasa focusun yol tutuşu çok iyiyidi. arka bağımsız süspansiyon kompakt sınıfta ilk onda denenmişti. Ya şimdi yeni kasada da yol tutuş nasıl acaba? karşılaştırmalı bir test bilen var mı? Biliyoruz ki yani focusda şu an süspansiyonlar daha yumuşak. Ya YENİ astra ? Sert süspansiyon her zaman focusla beraber en iyi yol tutuşdan bahsedilen araba, ki yani astranın fren mesaFESİ KOMPAKT SINIFDA BİR DEVRİM, 36 METRE ( aUTOBİLD VE AUTOSHOW KARŞILAŞTIRMALI YOL TESTLERİNE GÖRE )

11 senelik hort

• Pulsar geldi mertlik bozuldu

• Hort ama yinede yazalım,
    Focus1 ve Astra G den bu yana sonuç hiç değişmemiştir. Belki yol tutuşları yakınlaşmıştır ama hem iyi tutuşu hemde iyi konforu hep Focus vermiştir.

Edit: 11 senede dile kolay be...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZETEC SE -- 24 Haziran 2016; 20:49:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

11 senelik hort

Bilerek hortlattım.yani forum etnik yapısından hiç bir7şey kaybetmemiş onu öğrendim😂

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.