- x
ADOLF HİTLER YAHUDİ Mİ??
243 Cevap8087 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:06:38 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar ADOLF HİTLER yahudi mi ? ben nazi almanyasının hastasıyım (yanlış anlamayın tarih olarak) herkesin bildigi gibi adolf hitlerin ordaya çıkmadıgı çok yönü var bu soruya cevaplarınız ne acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SESSİZ_DÜNYA -- 12 Ağustos 2011; 1:07:39 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ağustos 2011; 1:08:04 

185 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:09:10 

Merhaba,
Ben WriterHuman.
Bunu, "Merhaba, Ben Mesut Çevik" der gibi okursanız güzel olur.

4879 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:09:48 

Babası yahudi olan kendiside yahudimi oluyor sanıyorsun?
Madem yahudiydi neden bayrağını gamalı haç yaptı o zaman?
Neden milyonlarca yahudiyi öldürdü?
İsraili kurmak falan saçmalamayın.Eğer o soykırım gerçekleşmese almanya şuan yahudilerin yönetimindeki bir ülke ve almanlar oradaki azınlıklar olacaktı.Kavgam kitabını okuyun.
Liseli konularıyla gelmeyin.

Edit: Hitler hayatı boyunca yahudilerle kavga etmiş ve onlardan nefret etmiş biridir.Yahudilerin insan olmadığını katledilmesi ve kökünün kurutulması gerektiğini söylerdi.Babasından aşırı derecede nefret ederdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 12 Ağustos 2011; 1:11:17 >

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

549 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:10:50 

İsterse en koyusundan yahudi olsun ne farkedecek.

Uzaklaştırılmış
28 gün cezanın,
5 gün 18 sa. 6 dk. kadarı kaldı.
12 Ağustos 2011; 1:11:20 

zenci

770 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:11:23 

Sence?

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:13:13 

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

İsraili kurmak falan saçmalamayın.Eğer o soykırım gerçekleşmese almanya şuan yahudilerin yönetimindeki bir ülke ve almanlar oradaki azınlıklar olacaktı.Kavgam kitabını okuyun.

Edit: Hitler hayatı boyunca yahudilerle kavga etmiş ve onlardan nefret etmiş biridir.Yahudilerin insan olmadığını katledilmesi ve kökünün kurutulması gerektiğini söylerdi.Babasından aşırı derecede nefret ederdi.

dostum soruyu iyi okumadın galiba ben yahudi demedim ayrıca liseli bilgileri demesen daha iyi olur adolf hitler hakkında garanti senden daaha cok bilgim vardır

139 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:13:51 

koyu bir yahudiydi , yahudi devletine zemin hazırlamak için yahudileri kovmuş gibi yaptı.soykırım falan hikaye zaten. sonra bilerek yenildi sonuçta israil kuruldu. einstein ile gizli görüşmeleride var . mp3 üne bile tevrattan sözler bulunurdu. piyanist filminin senaristi de oldugu söylenir

"Bir başbakan sahneye çıkıp soytarılık yapsa yarım dakika beceremez foyası ortaya çıkar, ama bir soytarı kimseye hissettirmeden yıllarca başbakan koltuğunda oturabilir."

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:15:21 

quote:

Orijinalden alıntı: 377

Sence?

ben sanmıyorum sorum şundan ki tarihte her şey kesin deyildir onun için sordum

213 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:15:45 

quote:

Bunuda mı görecektik

4879 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:16:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Canis_Majoris_Vy

koyu bir yahudiydi , yahudi devletine zemin hazırlamak için yahudileri kovmuş gibi yaptı.soykırım falan hikaye zaten. sonra bilerek yenildi sonuçta israil kuruldu. einstein ile gizli görüşmeleride var . mp3 üne bile tevrattan sözler bulunurdu. piyanist filminin senaristi de oldugu söylenir

Şuanki israilde büyük gazze devleti için zemin hazırlıyor dimi

Yapboz bozuldu.

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:17:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Canis_Majoris_Vy

bi israil için o kadar cana degermi

266 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:17:24 

anne tarafını incelemek lazım diyorum başka bir şeyde demiyorum ama pek sanmam düşük ihtimal

1318 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:17:43 

Hitlerin babaannesi olan Maria Anna Schicklgruber bir yahudi idi. Rotchild ailesine hizmetçi olarak çalıştığı zaman, orada gayri meşru ilişki sonucunda, Hitlerin babası olan Alois'e hamile olduğu söylenir.
Hatta Hitler başa geçtiği zaman ilk olaran babaannesinin evini ve mezarını dümdüz etmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sultan Abdülhamid -- 12 Ağustos 2011; 1:20:33 >

Kuşluk vaktine andolsun, ve karanlığın çöktüğü vakit geceye ki. Rabbin seni terketmedi, sana darılmadı da. [Duha]

İnsan, bizim kendisini bir nutfeden yarattığımızı görmedi mi ki, şimdi o (küçük aklıyla bize) apaçık düşman kesildi?
[Yasin]

177 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:17:53 

tabi yahudi hemde başyahudi hemde üstyahüdi oryahüdi rütbesi ile alaman ordusu başgumandanalığı yapmış siz daha uyuyun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen. Yunus Emre

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:20:17 

ya arkadaş sende yani iyice ...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ağustos 2011; 1:20:42 

quote:

Babası memur olsun istiyordu bir de değil mi? Adam idealistmiş ama.

266 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:21:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Sultan Abdülhamid

Hitlerin babaannesi olan Maria Anna Schicklgruber bir yahudi idi. Rotchild ailesine hizmetçi olarak çalıştığı zaman, orada gayri meşru ilişki sonucunda, Hitlerin babası olan Alois'e hamile olduğu söylenir.
Hatta Hitler başa geçtiği zaman ilk olaran babaannesinin evini ve mezarını dümdüz etmiştir.

bu durumda yahudi olamaz hitler

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:22:09 

Saçmalama.

.. dedi Şeref Bey ama kimseler duymadı..

1318 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:23:38 

quote:

Orijinalden alıntı: fth-bsky

bu durumda yahudi olamaz hitler

Zaten saf yahudi değildir, ama azda olsa yahudi kanı taşıdığını bilim adamları söyler.

Kuşluk vaktine andolsun, ve karanlığın çöktüğü vakit geceye ki. Rabbin seni terketmedi, sana darılmadı da. [Duha]

İnsan, bizim kendisini bir nutfeden yarattığımızı görmedi mi ki, şimdi o (küçük aklıyla bize) apaçık düşman kesildi?
[Yasin]

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:24:51 

quote:

Orijinalden alıntı: D3XTER

Babası memur olsun istiyordu bir de değil mi? Adam idealistmiş ama.

evet gümrük memuru olmasını istiyordu ama hitler ressamlık düşünüyordu fakat keyifli keyifli köprü altında gezerdi

674 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:25:29 

Arkadaşım tabi ki yahudi değildir. küçükken yahudi babası adolf'a yahudiliği aşılamaya çalışmış fakat adolf hitler islamı araştırmış ve doğru yolu bulmuştur. 27 yaşında türkiyeye gelmiştir ve gizlice müslüman olmuştur. ölmeden önce (1944 sonları) hac görevini yerine getirmeyi dilemiştir fakat ömrü yetmemiştir.

bu hariç bütün genellemeler yanlıştır.

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:25:57 

quote:

Zaten saf yahudi değildir, ama azda olsa yahudi kanı taşıdığını bilim adamları söyler.

Dostum mesela sen soyunun tamamında Türk kanı taşıdıgını nereden biliyorsun ? Büyük büyük dedelerinin nenelerinin kürt , arap , rus , ermeni olmadıgından emin misin ?

Aynı hesap. Yahudi kanı değil it kanı taşısa bile , Hitler Almanya için büyük bir şanstır. Yenilmiş olabilir ama , en azından Almanya , Almanların devleti günümüzde. Yahudilerin değil.

2354 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:26:07 

Kendine yahudiymiş.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

2903 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:26:56 

Bu arada Adolf Hitler Türkmüş beyler ntv altyazı geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViCt0R -- 12 Ağustos 2011; 1:27:42 >

* Dexter * Lost * Arrow * House M.D * Friends * How I Met Your Mother * Prison Break * Spartacus * Game of Thrones * Da Vinci's Demons * The Mentalist * The Walking Dead * Revolution * Shameless * Sherlock * Breaking bad * Suits * The Big Bang Theory * Chuck * Person Of Interest * Southpark * Kyle XY * Two and Half Man * Blue Mountain State * Community * Supernatural * Fringe * The Blacklist * Hannibal

1964 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:27:25 

Farklı açılardan bakabilmeniz için (ilgilenenlere söylüyorum tabi ) Aytunç Altındal'ın Bilinmeyen Hitler isimli kitabını okumanızı tavsiye ederim..

0

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

Bu arada Adolf Hitler Türkmüş beyler ntv altyazı geçti

Abbas Güçlü mü söyledi ?

2903 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:28:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Andy Dufrense

Abbas Güçlü mü söyledi ?

Kesin o demiştir

* Dexter * Lost * Arrow * House M.D * Friends * How I Met Your Mother * Prison Break * Spartacus * Game of Thrones * Da Vinci's Demons * The Mentalist * The Walking Dead * Revolution * Shameless * Sherlock * Breaking bad * Suits * The Big Bang Theory * Chuck * Person Of Interest * Southpark * Kyle XY * Two and Half Man * Blue Mountain State * Community * Supernatural * Fringe * The Blacklist * Hannibal

4879 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:29:02 

quote:

Orijinalden alıntı: trk.

Arkadaşım tabi ki yahudi değildir. küçükken yahudi babası adolf'a yahudiliği aşılamaya çalışmış fakat adolf hitler islamı araştırmış ve doğru yolu bulmuştur. 27 yaşında türkiyeye gelmiştir ve gizlice müslüman olmuştur. ölmeden önce (1944 sonları) hac görevini yerine getirmeyi dilemiştir fakat ömrü yetmemiştir.

Doktor bu ne

Yapboz bozuldu.

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:29:16 

quote:

Orijinalden alıntı: trk.

yok artık oldu olacak imam de

266 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:30:03 

quote:

işin içine genetik girerse hiç birimiz kendi milletinden çıkmaz o yüzden değil yahudiler anaerkil o yüzden yahudilkte annne den gecer babadan değil o yüzden olamaz eğer tek baglantı bu ise

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:31:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

Farklı açılardan bakabilmeniz için (ilgilenenlere söylüyorum tabi ) Aytunç Altındal'ın Bilinmeyen Hitler isimli kitabını okumanızı tavsiye ederim..

0

bende dün bu kitabı sipariş vermişttim kesin okumam gerekli

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:31:30 

Adolf Hitler'e gelince neden dalga geçiliyor ? Yenilmiş oldugu için mi ?

70 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:31:55 

quote:

Orijinalden alıntı: SESSİZ_DÜNYA

dostum soruyu iyi okumadın galiba ben yahudi demedim ayrıca liseli bilgileri demesen daha iyi olur adolf hitler hakkında garanti senden daaha cok bilgim vardır

Ne konu açıyon o zaman hiç

3319 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:32:39 

quote:

Biraz daha okumak gereğinin kanıtı.

Ayrıca Hitler'in Yahudi olabileceğini düşünüp konuyu açan arkadaşın da daha yararlı bilgiler bulabileceği kitapları karıştırması gerekli. Hitlerden daha önemli konular da var tabii. Geçmişini bilmeyen bir millet olarak bunlardan önce, Asya Türklerini, Osmanlıyı, Cumhuriyet Dönemi Türkiyesini ve Yakın dönem Türkiyesini araştırman gerekli genç.

İzlediğim En İyi Filmler Listem | En İyi Yönetmenler Listem | Kısa Filmler

112 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:33:08 

Gidin bi "Kavram" denilen kitabı okuyun. Zaten anlayacaksınız neyin ne oldugunu.

1318 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:33:17 

quote:

Dostum mesela sen soyunun tamamında Türk kanı taşıdıgını nereden biliyorsun ? Büyük büyük dedelerinin nenelerinin kürt , arap , rus , ermeni olmadıgından emin misin ?

Aynı hesap. Yahudi kanı değil it kanı taşısa bile , Hitler Almanya için büyük bir şanstır. Yenilmiş olabilir ama , en azından Almanya , Almanların devleti günümüzde. Yahudilerin değil.

Ben zaten Hz. Abbas'ın soyundanım ve arabım. Ama Hitler'in meselesi bilinen birşey, ayrıca Almanya zaten Yahudileri ilgilendirmezdi. Onların ilgili odakları bayraklarında ve tahrif edilen Tevrat'ta belirtikleri üzere Nil ve Fırat nehirleri arasıdır.

[Yasin]

674 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:36:24 

quote:

yok artık oldu olacak imam de

inanmıyorsan araştır arkadaşım. ünlü alman bi yazarın kitabında yazıyordu. türkçeye ingilizceye fransızcaya çevrilmiş bir kitaptır. araştırırsan bulursun.

bu hariç bütün genellemeler yanlıştır.

1964 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:42:07 

quote:

Adolf Hitler'e gelince neden dalga geçiliyor ? Yenilmiş oldugu için mi ?

Hitler takdir ettiğim biridir desem ne faşistliğim kalır ne antisemitistliğim..Acıdır ki insanları faşist antisemitist diye yaftalayanlar günlük hayatta birer özgürlük savaşçısı demokrasi aşığıdır ama sizin özgür düşüncenize dayanamazlar ve hakaretler yağdırmaya sizi kafatasçılıkla,ırkçılıkla suçlamaya tam gaz devam ederler..

Hitler beğendiğim bir liderdir sözümün sebebi ise 1.Dünya Savaşı'ndan yenik ayrılmış ve adeta galip gelen devletlerin sömürgesi haline getirilmiş yoksul,yıkık bir ülkeyi ayağa kaldırmıştır..Evet bunu yaparken dünyayı savaşa sürüklemiş,milyonlarca insanın canına kanına girmiştir ama kendi ulusunun diğer tüm uluslardan üstün olmasını istemiştir,sapıkça veya vahşice gelse de kendi ölçüleri içinde vatansevercedir bu anlayış..Onu yenen ve dünyaya "ders veren" ülkelerin de sicili çok parlak değildir..Amerika'nın Irak ve Afganistan'da,zamanında Vietnam'da işlediği suçlar belki de Hitler'i ve Nazi Almanya'sını katlar,keza Sovyetler de sütten çıkmış ak kaşık değildir..Ne yazık ki tarihi "kazananlar" yazdığı için bugün Hitler bir canavar,onu yenen devletler de birer "kahramandır" ve herkeste bunu bir güzel yemektedir..

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:43:15 

quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

Ayrıca Hitler'in Yahudi olabileceğini düşünüp konuyu açan arkadaşın da daha yararlı bilgiler bulabileceği kitapları karıştırması gerekli. Hitlerden daha önemli konular da var tabii. Geçmişini bilmeyen bir millet olarak bunlardan önce, Asya Türklerini, Osmanlıyı, Cumhuriyet Dönemi Türkiyesini ve Yakın dönem Türkiyesini araştırman gerekli genç.

Üstad benim konuyu açmamdaki sebeb hitlerin yahudi oldugu düşüncem deyil.Bir kaç forumda ve haberde bu tür yazı gördüm örn:askerinden 150.000 tanesi yahudi gibi o yüzden yani ben şahsi olarak yahudi demiyirum sadece bir bilgi alabilirmiyiz demiştim.Nede olsa tarihte araştırdıkça bişi çıkıyor.

1558 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:44:03 

quote:

bunu bilmiyordum.
bence hitler iyi yapmış . görüyoruz yahudiler dünyayı yönetiyor şimdi

122 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:44:30 

İnsan değil ki yahudi olsun.

İyi bak bana feodal duvar, iyi tanı beni

Seni yerle bir edecek adalıları iyi tanı.

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:45:54 

quote:

Hitler takdir ettiğim biridir desem ne faşistliğim kalır ne antisemitistliğim..Acıdır ki insanları faşist antisemitist diye yaftalayanlar günlük hayatta birer özgürlük savaşçısı demokrasi aşığıdır ama sizin özgür düşüncenize dayanamazlar ve hakaretler yağdırmaya sizi kafatasçılıkla,ırkçılıkla suçlamaya tam gaz devam ederler..

Hitler beğendiğim bir liderdir sözümün sebebi ise 1.Dünya Savaşı'ndan yenik ayrılmış ve adeta galip gelen devletlerin sömürgesi haline getirilmiş yoksul,yıkık bir ülkeyi ayağa kaldırmıştır..Evet bunu yaparken dünyayı savaşa sürüklemiş,milyonlarca insanın canına kanına girmiştir ama kendi ulusunun diğer tüm uluslardan üstün olmasını istemiştir,sapıkça veya vahşice gelse de kendi ölçüleri içinde vatansevercedir bu anlayış..Onu yenen ve dünyaya "ders veren" ülkelerin de sicili çok parlak değildir..Amerika'nın Irak ve Afganistan'da,zamanında Vietnam'da işlediği suçlar belki de Hitler'i ve Nazi Almanya'sını katlar,keza Sovyetler de sütten çıkmış ak kaşık değildir..Ne yazık ki tarihi "kazananlar" yazdığı için bugün Hitler bir canavar,onu yenen devletler de birer "kahramandır" ve herkeste bunu bir güzel yemektedir..

Sonuna kadar haklısın

1964 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:46:40 

quote:

Elbetteki insan kendi soyunu tarihini bilmeli,okumalı,araştırmalı bu konuda haklısın ama tarih sadece Osmanlı'dan veya Asya Türkleri'nden ibaret değil..Günümüz dünyası 20. yy'ın başındaki savaşlarla özellikle de 2. dünya savaşıyla şekillendi ve bir büyük savaş daha yaşanmadıkça bu düzenin değişmesi mümkün görünmüyor..Bu nedenlerle içinde bulunduğumuz zamana ve düzene,geçmişten bugüne yön veren olayları,devletleri,savaşları,liderleri de araştırmak merak etmek yararlı olmaktan öte zorunludur bence..Yarın neler olabileceğini anlamak ve tedbirli olmak için tarihi bilip onu yorumlayabilmekte şart

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:47:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Dila'

insan saymadıgın adam olmasaydı şimdi sen nasıl olurdun merak ediyorum

33 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:48:35 

quote:

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:50:01 

quote:

Elbetteki insan kendi soyunu tarihini bilmeli,okumalı,araştırmalı bu konuda haklısın ama tarih sadece Osmanlı'dan veya Asya Türkleri'nden ibaret değil..Günümüz dünyası 20. yy'ın başındaki savaşlarla özellikle de 2. dünya savaşıyla şekillendi ve bir büyük savaş daha yaşanmadıkça bu düzenin değişmesi mümkün görünmüyor..Bu nedenlerle içinde bulunduğumuz zamana ve düzene,geçmişten bugüne yön veren olayları,devletleri,savaşları,liderleri de araştırmak merak etmek yararlı olmaktan öte zorunludur bence..Yarın neler olabileceğini anlamak ve tedbirli olmak için tarihi bilip onu yorumlayabilmekte şart

son derece haklı

1964 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:51:04 

quote:

bende dün bu kitabı sipariş vermişttim kesin okumam gerekli

Tavsiye ederim..

Aytunç Altındal çoğu kişiye şovmen gibi görünse de tarih bilgisini ve bunu aktarma tarzını beğendiğim biridir..

3319 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:52:10 

quote:

Ama bunu söylemekteki amacım şu, halihazırda geçmişinden bihaber bir milletken, Adolf Hitler gibi bir şahsiyetten önce kendi geçmişimizi tanımamız gerekli. Adolf Hitler ilgi çekici bir tarihi kişilik olabilir ama o bir olay değildir ya sadece tarihi bir kişiliktir. Bu tarz marjinal konulara yönelen insanlar yani şu anki gençlerin hâli harap. Azıcık geçmişte yaşanan sıkıntıları bilse herkes bu ülke değerlerine sahip çıkan, azimli insanlarla dolar. Adolf Hitlermiş Senin Atan var her şeyden önce. Not: Milliyetçilik yapmıyorum, asla da yapmam.

408 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:53:46 

quote:

Hiç..

56 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:57:51 

quote:

Ama bunu söylemekteki amacım şu, halihazırda geçmişinden bihaber bir milletken, Adolf Hitler gibi bir şahsiyetten önce kendi geçmişimizi tanımamız gerekli. Adolf Hitler ilgi çekici bir tarihi kişilik olabilir ama o bir olay değildir ya sadece tarihi bir kişiliktir. Bu tarz marjinal konulara yönelen insanlar yani şu anki gençlerin hâli harap. Azıcık geçmişte yaşanan sıkıntıları bilse herkes bu ülke değerlerine sahip çıkan, azimli insanlarla dolar. Adolf Hitlermiş Senin Atan var her şeyden önce. Not: Milliyetçilik yapmıyorum, asla da yapmam.

Üstad niye kızıyonda biz atamızı araştırmıyoz mu dedik.Biraz milliyetçilik yapıyorsun.

1964 Mesaj
12 Ağustos 2011; 2:00:04 

quote:

Bu ülkede çoğu insan tekke ve zaviyeleri kapattı diye,halifeliği kaldırdı diye Atatürk'e her gün düzenli olarak küfür eder..Onun huzuruna çıkanlara ağız dolusu sayar söver,putperest der..Toplumda bu bölünmüşlük varken ve çoğu insan (özellikle de gençler) anlamını bilmeden sağ veya sol kavramlara kendini kaptırmışken ya da apolitik yaşarken bu dediğinin gerçekleşmesi güç maalesef..Bu gençler ki yaklaşık 7 asırlık Osmanlı İmparatorluğunu "işgalci" diye nitelemekten de geri kalmaz,halbuki o Osmanlı'ya kendi rızasıyla,elçiler gönderip "himayenize girmek istiyoruz" diye savaşsız kansız kendisi katılan millet ve devletlerin olduğunu da bilmez veya bilmek istemez..

Osmanlı İmparatorluğu sanayi devrimi ve diğer pek çok değişimi kaçırdığından çökmüştür ve geride kalan insanları savaşmak zorunda bırakmıştır..Günümüz toplumunda bu geri kalmışlığı ve laik demokratik toplumdan farklı olan o zaman ki ümmet yapısını beğenmeyenlerin oturup Osmanlı'yı veya atalarını araştıracağını beklemek iyimserlik olur ancak

3319 Mesaj
12 Ağustos 2011; 2:00:45 

quote:

Üstad niye kızıyonda biz atamızı araştırmıyoz mu dedik.Biraz milliyetçilik yapıyorsun.

Ben Milliyetçilik yapmıyorum. Adolf Hitler gibi Faşizm görüşünü benimsemiş aşırı milliyetçi birine neden bu kadar önem verildiğine şaşıyorum. Tamam, bir şey de demiyorum daha. Zaten ben değiştirecek değilim, bu yeni neslin aklını.

@Bora_T görüşümü desteklediğin için sağol ama dediğim gibi sen de haklısın uğraşılmaz geçmişin değerini bilmeyenlerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diminishedtriad -- 12 Ağustos 2011; 2:03:46 >

782 Mesaj
12 Ağustos 2011; 2:05:22 

quote:

0

Hocam bu kitapta Hitler'in işkenceleri falan yer alıyor mu ?

SAMSUNG Galaxy S4 Kulübü
8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört İşlemci 1,2 GHz Dört İşlemci) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Battery |
|Full HD Super Amoled Display | 5 Inc | 1920 x 1080 | 441 PPI | 16M Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Kamera |

2130 Mesaj
12 Ağustos 2011; 2:05:47 

quote:

her zamanki hiçbir şeyi araştırmayıp kendisine ilk denileni kabullenen troll insan modeli senden yaptıkları açısından senden çok çok daha büyük bir insana sırf yenilmiş olduğu için laf atarsın ancak sen her şeyin ingilizlerin anlattığı gibi olduğunu mu zannediyorsun yok sabun yaptı falan filan asıl kıyımı ruslar yapmışlardır bir araştır hitlere laf atmadan önce adam bizi ruslar kessin diyemi bekleyecek oda soyunu kurutacak rusların rusların onlara yaptığı gibi

beyler katliyamsız savaş olmaz bana bir savaş söyleyin katliyamsız 1 dünya savaşı ve sonrası