Şimdi Ara

d segmentinde en az yakan benzin+lpg li araba hangisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
8.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar d segmentinde hatta şöyle diyim birazda her d segmentinde değil donanımlu full biraz premium sınıfa kaçan d segmentindeki araçlarda en az yakan benzin+lpg li araç hangisidir..

• sıfırmı 2.elmi fiyat aralığı nedir yazarsanız?
  • d segementinde lpg uyumu konusunda biraz sıkıntı var

honda accordlar lpg ile uyumlu ama sadece 2.0 motor seçeneği var

insignia 180 beygirler lpg ile sorun çıkarabiliyor. 115 beygirler uyumlu ama tercih edilmiyor 180 beygirlik dururken

mondeolar subap yakabiliyor(hoş 4000 bin devri geçmezsen sorun yokmuş çıkan sorunlarda 90 binde falan çıkmış masraf 1000 tl civarı)

passatlar eski motorlular lpgye tam uyumlu biraz fazla yakıyor

superb ve 1.4 tsiler uyumlu (kiti var ama 3000 tlydi en son)

citroen C5 ve 508 biri dizel thp ve vti motorlar pek uyumlu değil thplere fsi tarzında oluyor rölantide ve yüksek devirlerde benzin yakıyor

sonuç olarak en makulu mondeo titanium ya da selective donanımlı dranov arkdaşımızda var benzinde ankara trafiği 11 lt yakıyormuş lpgde 12 falan yakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 11 Ağustos 2011; 23:36:02 >
  • avensis olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

avensis olabilir mi?

bende bir iki model atladım diyordum ilginçtir d sınıfında lpg konusunda avensisle ilgili hiç bilgim yok ilgimi çekmediğinden heralde
  • Avensisin de LPG olayı sıkıntılı diyorlardı ama diğerlerinden avensis iyidir heralde ama o da pek premium sayılmaz bana göre.
  • 2008 vectra comfort veya elegance
  • Bence avensis
  • accord çok uyumludur .

senin aradığın araç o hayırlı ossun.

avensiz ler uyumsuz.tipde yok zaten dede arabası .
  • pardon arkadaşlar demeyi unuttum ikinci el alıcaz accord sanırım en sorunsuzu mondeo da subab yaktığına göre o riske girilmez.. ama gene fikirleri almaya devam edelim ne garipdir koskoca nette kimse bu tip bir konu açmamış epey aradım ama bulamadım yani d segmentinde lpg yakışı ile ilgili bir konu halbuki lpg nin en çok kullanıldığı herhalde segmenntiir d segmenti..
  • Honda Accord Prins ile çok uyumlu, performans kaybı çok az, benzinden pek farkı yok. Yalnız tüpte kullanırken, benzin göstergesi de düşüyor, tabi yol bilgisayarın yanılmasına bağlı bu, gerçekten azalma yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Honda Accord Prins ile çok uyumlu, performans kaybı çok az, benzinden pek farkı yok. Yalnız tüpte kullanırken, benzin göstergesi de düşüyor, tabi yol bilgisayarın yanılmasına bağlı bu, gerçekten azalma yok.

onuda hallediyorlar ya prins güzel ama servis sıkıntılı birraz şehre göre ben brc tercih ediyorum tırtırtırlı biraz ama
  • mondeo derim bnlar arasında.
    Lpg de de öyla aman aman bir sorunu yok.
    Kağıttan yapılmıyor bu motorlar.Lpg yi redline da kullanmak için taktırmıyoruz.Normal sürüş stiline sahipseniz 150-200 bini görürsünüz bu motorlarda.
    Ama ehil ellerde montaj yapılması şartıyla.
  • Yeni Avensis'lerde LPG sorunsuz uygulanabiliyor. 1.6 132 PS benzinli motorun yakıt tüketimi oldukça düşük:

Yakıt türü Benzin
    Birleşik 6,6 lt/100km
    Şehir dışı 5,5 lt/100km
    Şehir içi 8,5 lt/100km

Maksimum hız 200 km/sa
    Hızlanma (0-100 km/sa) 10,4 sn

http://forum.donanimhaber.com/m_28854973/mpage_35/key_/tm.htm
  • Accord,Avensis,Mondeo,Vectra ve Passat'ın 1.6 102 hp.lik motoru lpg'ye uyumlu.Arkadaş en az yakan dediği için Accord'u eliyoruz zaten.Bu üçü içerisinde en az Vectra yakar diye tahmin ediyorum çünkü benim aracım şehiriçi 20 kuruşu geçmiyor.Mondeo'da ise lpg taktırılırken çelik bilezik taktırılması tavsiye ediliyor..
  • Açıkcası karaborsaya düşüp fiyatları artmasa bu şartlarda size en iyi gidecek araç 1.6 trendline passatdır.ancak madem d sınıf araç alıyorsunuz biraz eski model tdi passat ya da tdci mondeo bence daha alınmaya uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Accord,Avensis,Mondeo,Vectra ve Passat'ın 1.6 102 hp.lik motoru lpg'ye uyumlu.Arkadaş en az yakan dediği için Accord'u eliyoruz zaten.Bu üçü içerisinde en az Vectra yakar diye tahmin ediyorum çünkü benim aracım şehiriçi 20 kuruşu geçmiyor.Mondeo'da ise lpg taktırılırken çelik bilezik taktırılması tavsiye ediliyor..

Koskocaman passatla şehir içi dur kalk lpg de 20 kuruşu geçmiyor yanlışınız olmasın
  • Mazda 6 lar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shark45

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Accord,Avensis,Mondeo,Vectra ve Passat'ın 1.6 102 hp.lik motoru lpg'ye uyumlu.Arkadaş en az yakan dediği için Accord'u eliyoruz zaten.Bu üçü içerisinde en az Vectra yakar diye tahmin ediyorum çünkü benim aracım şehiriçi 20 kuruşu geçmiyor.Mondeo'da ise lpg taktırılırken çelik bilezik taktırılması tavsiye ediliyor..

Koskocaman passatla şehir içi dur kalk lpg de 20 kuruşu geçmiyor yanlışınız olmasın

Doğrudur,ben Vectra'nın değerlerini bildiğim için tahminde bulundum.Son ölçümlerime göre şehiriçi lpg'de 19 kuruş yakıyor..
  • Yeni Avensis 1.6
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.